vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf V => Konuyu başlatan: black_see81 - 10 Temmuz 2007, 10:45:29

Başlık: Golf Rölanti Ayarı
Gönderen: black_see81 - 10 Temmuz 2007, 10:45:29
   Arkadaşlar 2004 model,golf 5 midline kullanıyorum. Aracımın deviri çok düşük 640 kadar. Ve araç rolantide hafiften titreme yapıyor. Kelebek boğazını temizlettim ama olmadı. Birisi filtre soketinde problem olduğunu söyledi. Bi bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. :)
Başlık: Ynt: Golf Rölanti Ayarı
Gönderen: fottoman - 18 Temmuz 2007, 17:37:54
merhaba benim aracım da 2005 1,6 düz motor . bahsettiğin problemin aynısı bende var araba normalde 600-700 devirlerde çalışıyor ama bu normalmiş . son zamanlarda motor titremeye başladı rolantide beklerken ama devir saati kımıldamıyor . motorcu ustam o bahsettiğin boğazı temizleyelim düzelir diyor fakat sende işe yaramadıysa bende yok yere temizletip masraf etmesemmi acaba
Gönderen: venom83 - 01 Ağustos 2007, 00:11:11
yakıttan olmasın 100 oktan kullanmayın.Servis öyle  bir şey dedi bana sarsıntı için.
Gönderen: Tholl-ga - 01 Ağustos 2007, 00:47:05
maf ı bozulmuş olabilir
ya da oktan farklılığından
Gönderen: ytn - 05 Ağustos 2007, 02:27:12
bendede 2006 golf var bende aynı sorundan servise gittim  Kelebek boğazını temizleyim yolladılar geriye fakat aynı sorun devam ediyor bi çözümü vardır herhalde bu hafta tekrar serise götürücem
Gönderen: ytn - 06 Ağustos 2007, 11:31:37
arkadaşlar servisten birisyle konuştum benzinden kaynaklaıyor diolar aldığın benzin istasyonunu deiştir dediler kelebek boğazından kaynaklanıyomuş sürekli temizleticez herhalde
Gönderen: venom83 - 06 Ağustos 2007, 23:04:33
ya biraz konuyla alakasız olcak ama konu açmayı bilmediğimden buraya yazmayı düşündüm ondan kusruma bakmayın bende golf 2006 1.6 fsı comfort var arada bi çalıştırma sırasında zincir sesine benzer bi ses gelmekteydi.bizim arabalarda triger kayışı yerine zincir warmış o arıza yapmış öyle bi sorun olursa aklınızda bulunsun.
Gönderen: Dr_EmrE - 08 Ağustos 2007, 00:08:10
TSI.lerde zincir var diye biliyordum ama FSI.larda mı zincirliymiş ???
Gönderen: venom83 - 10 Ağustos 2007, 00:07:35
vallahi öyleymiş FSI larda :tamamdir
Gönderen: efe06xxx - 15 Ağustos 2007, 12:03:21
evet fsı lerde zincir var.bilginiz olsun.kalkışlarda aniden yüklenip kalmayın.
Gönderen: babacan1796 - 16 Ağustos 2007, 00:15:46
arkadaşlar rolanti olayına geri dönecek olursak. anladığım kadarıyla kimsseye bu konuda net bir cevap veren olmadı. demek ki tüm modellerde rolanti sorunu olabiliyor.servisi dahi bişey yapamadıysa yazık valla.rolanti motorundan bahsediyorlar neyin nesi bilen yok.
Gönderen: Dr_EmrE - 16 Ağustos 2007, 01:29:47

Yüklenip kalmak ???
Gönderen: venom83 - 17 Ağustos 2007, 23:58:06
arkadaşlar Ankara'da bulunduğum süre içersinde emek de ki bi shell istasyonundan yakıt aldım.200 mt gittim arabanın EPC lambası yandı.yakıttan dedi servis,lamba ilk yandığında araba 2000 devrin üzerine çıkmıo.kontağı kapatıp açınca çıkıo ama lamba yanık kalıo yani burdaki benzinler kaliteli değil ondan arabalara hasar verio.bu arada opet in yakıtının garantili olduğunu duydum bu nasıl oluo bilen warmı?
Gönderen: Dr_EmrE - 30 Ağustos 2007, 21:46:45
Ben genelde shell.den alıyorum ama sanki Opetten alınca daha iyi kaçiyor gibi...
Gönderen: mio - 10 Eylül 2007, 10:51:07
aynı problem bende de var,yardımcı olacak biri yok mu ??
1,2 hatta 3.vitesta bile tekliyo araba :(
Gönderen: Firestarter - 10 Eylül 2007, 11:41:03
Öncelikle hoşgeldin mio. İlk mesajın bu. Kendini ve otomobilini, otomobilim bölümünde tanıtırsan seviniriz  :)
Gönderen: mio - 20 Eylül 2007, 12:22:56
hala bi cvp veren yok mu ???
Gönderen: schumi - 22 Eylül 2007, 02:49:16
arkadaşlar bende alakasız olcak belki ama şunu söyliiyim benim arabada tekliyodu hatta 2000 devri gçmedi kaldı.yakıt pompasında arıza var dediler.arbası tekliyenlerin haberi olsun.bide şunu sorcam 160 bazen geçmiyo araba.bazen 180 diyo.sebebi ne olabilir.bilen varsa yardımcı olsun..
Gönderen: 34usta34 - 03 Ekim 2007, 20:59:49
yeni model araçlarda bulunan ve eksoz emisyonunu düşürmek için kullanlan ve EGR adı verilen valf genellikle motor rolantideyken ve torka ihtiyaç duyulmadığında yanmış olan eksoz gazını tekrar motora göndererek yanma sıcaklığını, dolayısıylada azotoksit  (nox) miktarını düşürür. bu esnada aracınız rolantide çalışıor ise titremeye başlar ..
Gönderen: urdan1907 - 18 Ekim 2007, 12:27:11
Alakasız bir soru daha benden ;Araç otomatik ;sürekli düşük devirde gidiyor otomatik olduğu için..Devir düştüğünde yokuş çıkarken ben gaza yüklenmeye başlarken araç zorlandığında araçtan çıngır çıngır diye bir ses geliyor..Bu ses devir kendini toplayana kadar oluyor veçok kısa sürüyor..Şanzımandan gelen bir ses gibi geldi..Nedeni ne olabilir acaba?İçime kurt düştü de...
Gönderen: Firestarter - 18 Ekim 2007, 12:31:20
Devir düştüğünde yokuş çıkarken ben gaza yüklenmeye başlarken araç zorlandığında araçtan çıngır çıngır diye bir ses geliyor..Bu ses devir kendini toplayana kadar oluyor veçok kısa sürüyor..

O ses sübaplardan geliyor, avans vuruyor. Genelde yokuslarda yada aracın hızı düşükken, yüksek viteste gaza yüklendiğinde o sesi duyarsın. Oyle bir durumda ses gelmesi normal.
Gönderen: urdan1907 - 18 Ekim 2007, 14:03:16
O ses sübaplardan geliyor, avans vuruyor. Genelde yokuslarda yada aracın hızı düşükken, yüksek viteste gaza yüklendiğinde o sesi duyarsın. Oyle bir durumda ses gelmesi normal.

Çok sağol..Bi bakıma içime su serptin diyebilirim...
Gönderen: mio - 01 Kasım 2007, 16:52:59
yeni model araçlarda bulunan ve eksoz emisyonunu düşürmek için kullanlan ve EGR adı verilen valf genellikle motor rolantideyken ve torka ihtiyaç duyulmadığında yanmış olan eksoz gazını tekrar motora göndererek yanma sıcaklığını, dolayısıylada azotoksit  (nox) miktarını düşürür. bu esnada aracınız rolantide çalışıor ise titremeye başlar ..

yalnız bendeki durum,2 ve 3.viteslerde de oluyor,buna bi yorumunuz var mı?
Gönderen: endwicklung - 10 Mart 2008, 02:24:12
Arkadaşlar selam,
Boğaz kelebeğinin temizlenmesinin ardından Vagcomdan adaptasyonunun yapılması gerek.
100 oktan benzinin arıza çıkartma olasılığı 0  35000 kmdir 100 oktan kullanıyorum, daha iyi yakıt yok fsi için.
sevgiler saygılar
Gönderen: iriver - 10 Temmuz 2008, 11:32:57
epc ışığı yandığında anlıyorum ki aldığım benzin kalitesiz.opetten veya po 97 oktan alıyorum ışık sönüyor 2 defa başıma geldi.
Gönderen: Mekatronik34 - 24 Temmuz 2008, 01:53:29
merhaba arkadaslar
sizlere kısaca soyle acıklamak ısterım konuyu
golf 1.6 BGU - BSE motor kodlu araclarda rolentı 680 d/d cıvarındadır ve rolentıdekı sılkelemeler normal bır durum sakın gıdıp yazılım attırıyım bogaz kelebegı temızlıyım egr temızlıyım deyıp saga sola kurcalattırmayın aracınızı benden sıze volkswgen ustası olarak bır tavsıye
Gönderen: boy_of_hell_44 - 16 Eylül 2008, 02:54:22
evt golf 2006 fsi modellerinde triger kayışı yerine zincir kullanmışlar zincir koparsa yolda kalırsın:)
Gönderen: boy_of_hell_44 - 16 Eylül 2008, 02:56:52
ya size söyliyim 2006 fsi modellerinde en iyi 97 oktan arabanın benzin kapağında bile yazıyo en fazla 98 oktan ondada iyi performans verir fazla lüxünü aramaya gerek yok
Gönderen: syreen - 21 Eylül 2008, 12:05:42
baya bi önce, bir dergide okumuştum .golf test sürüşüne çıkarmışlar.aracın dejavantajlarını yazıyorlar . fazla olan motor sesi falan falan yazmışlar. bide bu rolantiye deyinmişler.araç rolantideyken motor hafif bir titreme yapıyor demişler. sanırım normal bu titreme .araç yeni iken daha fazla oluyordu veya ben alıştım artık hissetmiyorum .
bide bu benzin alırken shellden alın diyorlar . fakat aralarında çok bir fark olmadığını düşünüyorum tabi benzinliğin sahibi su katmıyorsa benzine . siz ne tavsiye ediyorsunuz
Gönderen: Mekatronik34 - 08 Kasım 2008, 11:36:56
Syreen ben bp ultimate tavsiye ederim ve kesinliklede 95 octan olsun eger 97 veya 98 octan kullanıyorsanız 95 octan aldıktan sonra araca redinesscode dedğimiz bir adaptasyon var onları yaptırıp bundan sonra hep 95 octan almanız gerekır bu sayede hiç probleme yaşamazsınız.
Gönderen: syreen - 09 Kasım 2008, 16:58:39
Syreen ben bp ultimate tavsiye ederim ve kesinliklede 95 octan olsun eger 97 veya 98 octan kullanıyorsanız 95 octan aldıktan sonra araca redinesscode dedğimiz bir adaptasyon var onları yaptırıp bundan sonra hep 95 octan almanız gerekır bu sayede hiç probleme yaşamazsınız.

tavsiyen için teşekkür ederim . bp yide bi deneyelim
Gönderen: jckal__ - 21 Ekim 2011, 08:46:16

yakıtın oktanı düşük ise o sesi yapar. mümkünse 97 oktan kullan. hatta ilk etapta bundan kurtulmak için oktan arttırıcı yada würth ekjeksiyon temizleyici kullanabilirsin arkadaşım
Gönderen: 06onur - 22 Ekim 2011, 14:24:00
tsi de 1 değil 3rolanti deviri var 1000/800/650d/d durup, gitme ve ısıya göre değişiyor. dururken 650 normal. sarsıntı boğaz kelebeği ve hararet müşiri kaynaklı olabiliyor.
Gönderen: jckal__ - 24 Ekim 2011, 08:41:12
tsi de 1 değil 3rolanti deviri var 1000/800/650d/d durup, gitme ve ısıya göre değişiyor. dururken 650 normal. sarsıntı boğaz kelebeği ve hararet müşiri kaynaklı olabiliyor.

+1
Gönderen: firebir30 - 30 Ekim 2011, 06:17:19
hazırlık kodu olayını yaptırın işe yaramazsa ve cihazı iyi kullanan bir ustanız varsa, rölantiyi aracın yazılımının müsade ettiği ölçülerde yükseltirebilirsiniz.