vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: Erhan - 07 Temmuz 2007, 15:13:04

Başlık: Polo 6N Uyarı Işıkları
Gönderen: Erhan - 07 Temmuz 2007, 15:13:04
Uyarı ışıkları için bu konudan devam edelim.

Servis yazısı

Onarım Modu (http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/service-uyari-yazisinin-silinmesi-t627.0.html)

ABS lambası

Onarım Modu (http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/abs-isigi-t1291.0.html)

Yağ lambası

Onarım Modu (http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/vw-polo-n6-1995-model-yag-lambasi-yaniyor-t1075.0.html)
Başlık: Ynt: Polo 6N İkaz Lambaları
Gönderen: ozmo - 28 Eylül 2007, 10:36:50
arkadaşlar 96 polo 1.6 nın benzin az ışığı olmama olasılığı nedir acaba ben ilk defa benzini çeyreğin altına düşürdüm lamba falan yanmadı motorcunun birine sordum bu modellerde yok dedi geçen göstergeyi sökmem gerekti baya bir bakındım ama uyarı lambası göremedim gerçekten yokmu bunun benzin uyarı ışığı.
Gönderen: merthpolo - 28 Eylül 2007, 11:03:03
evet yok
Gönderen: vw6n - 28 Eylül 2007, 20:20:47
Evet lamba yok :saskin: ibre kırmızı bölüme geldiğinde anlaki ışık yandı.
Gönderen: KemalSume - 30 Eylül 2007, 15:57:08
Evet yurdum otomobillerinde bile olunca Polo'da nasıl olmaz vardır kesin diye düşünüyorsun doğru. Ben de öyle düşünmüştüm, yolda kalınca anladım ki evet yok lamba falan >:(
Gönderen: sveg - 01 Ekim 2007, 21:54:32
bende yeni aldım arabayı ibre kırmızının altına geldi ama hala yanmadı acaba bendekindedemi ışık yok? 2000 polo classic 1,6 100hp , bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum hala benzin almadım ışığı görebilmek için :)
Gönderen: vw6n - 01 Ekim 2007, 22:02:55
2000 modellarde ışık var diye biliyorum ama sen her ihtimale karşı 1 şişe benzin koy bagaja  :D
Gönderen: sveg - 01 Ekim 2007, 22:31:47
haa unutmadan aracım 2000 model ama yeni kasalardan değil yani dürbün göğüslüklü olanlardan değil bakalım en iyisi 1 pet şişe doldurup ışığı beklemek olacak galiba :)
Gönderen: yakkir - 02 Ekim 2007, 12:46:57
Benin 2000 model 1.6 Hb poloda benzin işığı var.Kullanma klavuzunda ışık yandıktan sonra 7 Lt benzin kalır diyor buda kullanım şartlarına bağlı olmak üzere 70-100 Km arası yol demektir.
Gönderen: taner007k - 02 Ekim 2007, 12:48:26
1999 1,6 polo da benzin ışığı var arkadaşlar.üstelik beni iyi idare ediyor.
Gönderen: volksport - 02 Ekim 2007, 12:52:10
2000 model hatchback eski kasa diye tabir ettiğiniz 6N modeline sahibim, Benzin ışıgı mevcut. Temazsızlık veya herhalngi bir problem mevcut olabilir aracınızda...
Gönderen: KemalSume - 02 Ekim 2007, 16:16:11
2000 model hatchback eski kasa diye tabir ettiğiniz 6N modeline sahibim, Benzin ışıgı mevcut. Temazsızlık veya herhalngi bir problem mevcut olabilir aracınızda...

Eralp, tam olarak nerede bu ışık dostum?
Gönderen: volksport - 02 Ekim 2007, 17:09:14
Tam olarak devir saati ile gosterge arasındaki siyah ısık panelinin içinde, el freni ısıgı vs olan bolmede...

(http://img219.imageshack.us/img219/7475/1003661of7.jpg) (http://imageshack.us)
Gönderen: KemalSume - 02 Ekim 2007, 17:12:04
Bagajda benzin olduğunda bi deneyim bakim.. Saolasın..
Gönderen: POLO - 09 Ocak 2008, 09:17:56
Polo 6n de 95-96-97 yılında eski tip gösterge paneli kullanıldı,bunlar üstten aydınlatmalı golf 3 göstergelerine benzer,98 den itibaren golf4 lerde kullanılan ortada uyarı ışıklarının bulunduğu alttan ışıklandırmalı gösterge paneli kullanıldı...Şimdi cevap;eski model göstergelerde benzin ışığı yoktur,yeni tiplerde ortada uyarı ışıklarının arasında,benim için çok önemli bir lambadır kendileri :)
Gönderen: amanoslu - 10 Ocak 2008, 16:43:21
arkadaşlar bende de 98 polo classic 100 hp araç var aft motor ve bende de benzin ışığı yoktu.yaklaşık 4-5 ay kadar önce oto elektrikçisine gösterge panelini söktürdüm panelde benzin ışığının yeri var fakat ampul bulunmamakta. eğer oraya dipsiz diye tabair edilen ampul alıp takarsanız benzin ışığınız olur. garip değil mi  ışığın yeri var ama ampul yok oysa ki bir ampul kaç para tutacak ki
Gönderen: volksport - 10 Ocak 2008, 16:48:34
arkadaşlar bende de 98 polo classic 100 hp araç var aft motor ve bende de benzin ışığı yoktu.yaklaşık 4-5 ay kadar önce oto elektrikçisine gösterge panelini söktürdüm panelde benzin ışığının yeri var fakat ampul bulunmamakta. eğer oraya dipsiz diye tabair edilen ampul alıp takarsanız benzin ışığınız olur. garip değil mi  ışığın yeri var ama ampul yok oysa ki bir ampul kaç para tutacak ki

Hımmm çok ilginç bir durum arkadaşlar, hayda ne iş bu volkswagenin tampon sıkıntısından sonra bide ampul sıkıntısımı çıktı şimdi...  :t

Sorunsuz çalışıyosa İlgili arkadaşlara duyurulur... Teşekkurler Paylaşım için.
Gönderen: vw6n - 10 Ocak 2008, 20:15:02
Haftasonu sökeyim bakalım
Gönderen: volksport - 10 Ocak 2008, 20:24:43
Haftasonu sökeyim bakalım

Sökmüşken bi çiftte farklı kadran zeminide uygularsın sen  :D :D :D
Gönderen: vw6n - 10 Ocak 2008, 20:26:12
yokya satılık arabanın zeminideğişmeye deymez >:D
Gönderen: volksport - 10 Ocak 2008, 20:27:16
yokya satılık arabanın zeminideğişmeye deymez >:D

O zaman sökme bea...
Gönderen: POLO - 11 Ocak 2008, 11:18:38
ampul takılsa da çalışacağını zannetmiyorum,bağlantısı yoktur!Benim panelde de abs,srs vs ışıkları var ama bunlar bende yok bunların yerine ampul taksam çalışmayacak aynı hesap yani
Gönderen: vw6n - 11 Ocak 2008, 12:17:04
Anıl doğru söylüyorsun galiba göstergede abs,e.kemeri vs. simgeleri var ama yanmıyor çünkü onlar için çekilmiş bir tesisat yok benzin ışığıda aynı şekilde ışık takılsada yanmaya bilir ama bi tesisat çekersek yapabiliriz tabi şamandırada çektiğimiz tesisatı bağlamak için biryer varsa olabilir bi ara çok uğraştım şamandırayı sökmeye ama başaramadım :-[
Gönderen: volksport - 11 Ocak 2008, 12:22:33
ampul takılsa da çalışacağını zannetmiyorum,bağlantısı yoktur!Benim panelde de abs,srs vs ışıkları var ama bunlar bende yok bunların yerine ampul taksam çalışmayacak aynı hesap yani

Bencede koskoca firma bi ampulun lafını yapıcağını sanmıyorum, gerçi şamandıradan bi hat çekmenin lafını yapmış ama neyse  >:(
Gönderen: G60 - 11 Ocak 2008, 12:24:46
Anıl doğru söylüyorsun galiba göstergede abs,e.kemeri vs. simgeleri var ama yanmıyor çünkü onlar için çekilmiş bir tesisat yok benzin ışığıda aynı şekilde ışık takılsada yanmaya bilir ama bi tesisat çekersek yapabiliriz tabi şamandırada çektiğimiz tesisatı bağlamak için biryer varsa olabilir bi ara çok uğraştım şamandırayı sökmeye ama başaramadım :-[

Hehe tecrübeliyim benzin pompasını falan komple sökmekte. El kuvvetiyle çevirip sökmek zor biraz.
Gönderen: vw6n - 11 Ocak 2008, 12:50:44
Üzerindeki sac kapağı söktükten sonra altında büyük bidon kapağı gibi bir kapak var bende çok uğraştım el kuvvetiyle sökmeyi demekki bende güç yokmuş :p
Gönderen: G60 - 11 Ocak 2008, 12:56:26
Onu açmak için metal bi zımbırtı var, üstüne koyuyosun direk çeviriyosun rahat oluyo. O yoksa tornavida ile çıkıntı kısımları ittirerek açabilirsin. Ama gerçekten zor öyle açması. :D
Gönderen: amanoslu - 11 Ocak 2008, 14:46:31
arkadaşlar aynı konu başka bir forum sayfasında tartışıldı ve bende ona istinaden söktürdüm gösterge panelini. hatta ben önce tanıdığım oto elektirikçisine söyledim oda  benzin deposuna baktı tesisat var mı diye "tesisat yok" yani üşendi sökmeyei bende urfada herhangi bir oto elektirikçisine sök dedim arkadaşlar ben polo classic için söylüyorum eğer ışık yoksa ampul takın çalışıyor ben aracı aldıktan 1,5 yıl sonra benzin ışığına kavuştum hala sorunsuzçalışıyor. ışık ibreye bağlı olarak çalışıyor depodaki şamandıraya değil.
Gönderen: merthpolo - 11 Ocak 2008, 17:01:22
benzın ısıqım olmasa yasayamazdım buaralar sondugunu hıc hatırlamıorum kardeş kardeş takılıorz ::) ;D
Gönderen: POLO - 12 Ocak 2008, 21:25:48
vw'nin bir ampul eksik takacak kadar pinti olacağını zannetmiyorum ama dediğim gibi denemek lazım,bende kendisi hiç sönmeyen ışıktır :)
Gönderen: volksport - 12 Ocak 2008, 21:32:44
İbre belli bir kademeye inince uyarı veriyordur... Ya çok ilginç ama cidden bi ampul eksikliğimi iş yani yazıklar olsun...
Gönderen: vosvos - 23 Ocak 2008, 19:00:28
Peki arkadaşlar, ışık ne zaman yanıyor? İbre hangi konumdayken? 2 kırmızı çizginin ortasında mı, sağında solunda? Çünkü bugün ben de ışık yanar zannediyordum. Benzin bitince anladım.  :-[ bereket araba gazlı da benzinciye kadar gidebildim. Sonuç itibariyle benim araba 98 otomatik 6n polo. O zaman lambada sorun var demektir, açıp dipsiz ampül taksam benim benzin ışığım olur mu? Kalın sağlıcakla...
Gönderen: volksport - 23 Ocak 2008, 19:15:24
O zaman lambada sorun var demektir, açıp dipsiz ampül taksam benim benzin ışığım olur mu? Kalın sağlıcakla...

Lambada sorun yok zaten lamba yok...Sorun lambanın olmaması :D :D :D

Arkadaş açıp lamba taktığında uyarı ışıgının çalıştıgını yazmıs, denemekte fayda var, benim 6N 2000 model olduğu için öyle bir sıkıntım yok...  :sevgi:

İbre 2 kırmızı çizgi çizgi arasına girdiğinde yanmaya başlıyor diye hatırlıyorum, yanıp sönme diye bir olay yok sabit yanmaya başlıyor...

(http://img256.imageshack.us/img256/2230/adszxa4.jpg) (http://imageshack.us)
Gönderen: burhan - 05 Nisan 2008, 01:39:15
arkadaşlar 3 aydır 98  polo kullanıyorum ışık falan yok malesef aracım lpg li olduğundan benzini cok önemsemiyordum genellikle kırmızıya yakın yada kırmızıda kullandım.bu durum benzin pompasının bozulmasına neden oldu orjinali serviste 405 ytl sizden ricam mümkün olduğunca deponuzu dolu tutun.parcalar çok pahalı
Gönderen: bicoo_49 - 05 Nisan 2008, 07:14:44
gercekten uzun zamandir benimde kafama takilan bir soruydu bende 2 seneden fazladir 95 model 6n kullaniyorum, hic yandigini görmedim.
Gönderen: airportboy - 08 Nisan 2008, 20:42:12
Merhaba
Benim 98 Polo da uyarı da,  lamba da faal ve azalınca yanıyor. ancak Aracım LPG li olduğundan LPG üreticisinin "ÖNEMLE" belirttiği gibi depoyu asla 1/4 ten aşağı düşürmüyorum. LPG ci arkadaşlara önerim siz de boş depo ile dolaşmayın 1/4 seviyesini kırmızı lamba kabul edin........sonuçta 20 YTL küçüktür 420 YTL (Benzin otomatiği)..
Arızasız günler dileğiyle..
Gönderen: handsome_8222 - 17 Nisan 2008, 11:36:45
geçen yıl 2000 model 75 bg polo classic sahibi oldum. bende merak ettim benzin ışığı varmı diye. ilk sahibini aradım istanbulda olduğum için çeyreğe bile düşürmediğim için bilmiyorum dedi. bende deniyeyim dedim. ama bagaja 1-2 lt benzin koymayı unuttum :) tam da üniversitenin önünde istop etti. benzin bitti. lamba falan görmedim. tam bir rezillik elimde şişe içinde benzin depoya dolduruyorum :) gösterge paneli eski torpidodan. pompa işareti benzin ibresinin yanında var ama yanmıyor. arızalımıdır yoksa ampul mu yoktur?
Gönderen: Ouzoo - 17 Nisan 2008, 11:42:50
geçen yıl 2000 model 75 bg polo classic sahibi oldum. bende merak ettim benzin ışığı varmı diye. ilk sahibini aradım istanbulda olduğum için çeyreğe bile düşürmediğim için bilmiyorum dedi. bende deniyeyim dedim. ama bagaja 1-2 lt benzin koymayı unuttum :) tam da üniversitenin önünde istop etti. benzin bitti. lamba falan görmedim. tam bir rezillik elimde şişe içinde benzin depoya dolduruyorum :) gösterge paneli eski torpidodan. pompa işareti benzin ibresinin yanında var ama yanmıyor. arızalımıdır yoksa ampul mu yoktur?

2000 model classic göstergeler bunlardan ise benzin ışığı oluyordu sanırım.
(http://www.vwtr.net/forum/index.php?action=dlattach;attach=2505;type=avatar)
Gönderen: handsome_8222 - 17 Nisan 2008, 13:38:47
resimdeki yeni torpido, benim aracım 2000 model ama eski torpido
Gönderen: handsome_8222 - 24 Nisan 2008, 14:33:42
evet aracımı 45.000 bakım için servise soktum. benzin ışığı için bakmalarını belirttim. fakat ışık olmadığını ışık görevini gösterge içindeki kırmızı bölgenin yaptığı belirtildi. benzin yok diye ışığım yanmıyor ne güzel. gezerken dışarıdan biri benzinimin az olduğunu dikkatli bakmayınca göremiycek ;) ;) 
Gönderen: skynet - 22 Mayıs 2008, 17:27:32
benim aracımdada benzin ışığı var. ışık yandıktan sonra 7 litre benzin kalmıştır diyor..benim arabanın kullanım kılavuzu
Gönderen: Boyoz - 01 Temmuz 2008, 23:38:15
2001 polom var. Gecen gün araba 4. vitesteyken aniden yavaslamam gerekti. Debriyaja da gec bastigim icin araba bir süre stop edecekmis gibi sarsilmaya basladi. Daha sonra bir kac kere bip sesi geldi ve yag lambasi kirmizi renkte yanip sönmeye basladi. Kisa bir mesafe gittikten sonra arabayi stop edip tekrar calistirdigimda bir daha yanmadi. Sorun var midir, devam ediyor mudur acaba?  :-\
Gönderen: sez1983 - 03 Ağustos 2008, 17:11:37
evet bendede yok ibre tamamen bittiğini gösterdikten sonra 30km şehiriçi garanti gidersin bn test ettim ama bnce daha fazla zorlama
Başlık: Polo 6N Uyarı Işıkları
Gönderen: salman - 10 Kasım 2008, 14:19:41
3 aydır 99 model polo sahibiyim. göstergelerde bazı ışıkların yandığını hiç görmedim örneğin kısa farlar için ön göstergede işaret var fakat yanmıyor.resimde çizdiğim çizgiden aşşağıda kalan 9 tane falan gösterge var hiç biri yanmıyor. bu orjinalindemi böyle benim araçtamı bi sorun var.. ;)
(http://img230.imageshack.us/img230/9833/adszsx7.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img230.imageshack.us/img230/adszsx7.jpg/1/w294.png) (http://g.imageshack.us/img230/adszsx7.jpg/1/)
Başlık: Ynt: Polo 6N Uyarı Işıkları
Gönderen: yakkir - 11 Kasım 2008, 16:24:17
3 aydır 99 model polo sahibiyim. göstergelerde bazı ışıkların yandığını hiç görmedim örneğin kısa farlar için ön göstergede işaret var fakat yanmıyor.resimde çizdiğim çizgiden aşşağıda kalan 9 tane falan gösterge var hiç biri yanmıyor. bu orjinalindemi böyle benim araçtamı bi sorun var.. ;)
(http://img230.imageshack.us/img230/9833/adszsx7.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img230.imageshack.us/img230/adszsx7.jpg/1/w294.png) (http://g.imageshack.us/img230/adszsx7.jpg/1/)

Normaldir bence
Gösterge panelindeki ışıkların işlevi modele göre değişiklik göstererek yanıyor.
Kısalarda bendede yanmaz(2000 model ) uzun far açıkken  sürekli kullanmak karşıdan gelen için sakıncalı olduğundan uyarı amaçlı olarak yanar.
Gönderen: hakan5059 - 30 Kasım 2008, 02:23:33
arabada benzin ışığı olmadığını yolda kalınca anladım :) herşeyi denedik araba çalışmıyor... aklıma benzin hiç gelmiyor tabii nede olsa IŞIK YANMADI daha...herşey benzin filtresini sökünce anlaşıldı,damla bile yok :) benmi safım yoksa sadece pololarda yok bu ışık :)
Gönderen: buraki - 22 Ocak 2009, 12:21:16
arkadaşlar 2000 polo classic kullanıyorum 1.5 sene oldu neredeyse benzin ışığım yanmıyordu biraz araştırdım benzin ışığı yok diyor herkez, bende bir kontrol edeyim dedim, gösterge yerini komple söktüm benzin ışığı yeri var ama ampul takılı değil oraya amğul taktırdım şuan sorunsuz benzin ışığım yanıyor bilginize...
Gönderen: Erhan - 22 Ocak 2009, 12:24:51
bi ampül takması fazla geldi heralde :bekleriz:
Gönderen: vw6n - 25 Ocak 2009, 23:17:45
Bende bu gün 97 polo'mun göstergesini söktüm yağ,akü hararet,sis farı,el freni simgelerinin altında mini led'lerden var aynı bölümde abs ve emniyet kemeri simgeleride var ama led'leri yok benzin için simge falan yok.
Gönderen: polo35 - 06 Şubat 2009, 00:19:59
enteresan
Gönderen: 06onur - 24 Şubat 2009, 00:22:28
makyajlı kasalarda benzin ışı var. Kısa ışığı yok. Sis farları için bile anatar üzerinde kırmızı Yeşil ışıklar var. Hatta gösterge ışığının şiddetini ayarlayabiliyorsun. Far yükseklik ayarının hemen yanından. Fakat önemli noktayı kaçırıyorsunuz arkadaşlar. BİZİM BENZİN POMPALARIMIZ BENZİNLE KENDİNİ SOĞUTUYOR. EĞER ÇEYREK DEPONUN ALTINDA KULLANMAYA DEVEM EDERSENİZ ENİNDE SONUNDA YANACAKTIR!!!!!
Gönderen: serkov - 16 Mart 2009, 10:08:13
arkadaşlar, benim 6N2 ABS ışığı yanıyo zaman zaman... normal yolda giderken... sonra arabayı durdurup tekrar çalıştımak için kontağı çevirdiğimde böyle üçgen içinde bi sembol çıkıyo bir daha olduğunda fotoğrafını çekicem... bunun ne olabileceğini tahmin eden var mı.. ya da bana fotoğrafını gösterebilecek olan... bu ABS iyice canımı sıkmaya başladı... ne olduğunu çok merak ediyorum....

yardımlarınız için teşekkürler...
Gönderen: çağdaşefe - 07 Nisan 2009, 19:17:42
Evet yurdum otomobillerinde bile olunca Polo'da nasıl olmaz vardır kesin diye düşünüyorsun doğru. Ben de öyle düşünmüştüm, yolda kalınca anladım ki evet yok lamba falan >:(
benim bir vosvosum vardı ibre bile yoktu 61 model 1200 :D
Gönderen: effendhy - 29 Mayıs 2009, 09:42:11
Bu da güzel  ;D
Gönderen: airportboy - 17 Haziran 2009, 04:45:58
Merhaba,
Nenim 99 polo da benzin ışığı çok güzel çalışıyor..Kırmızı üzerine geldikten bir süre sonra yanıyor..Gerçi 1-2 kez o duruma getirdim..benzin pompaso zarar görmesin diye benim için kırmızı bölge 1/4 çizgisidir altına asla düşmem...şiddetle öneriyorlar özellikle LPG liler...
Selamlar
Gönderen: Creasy - 01 Ocak 2010, 18:56:32
Benimkinde de yok 1997 model polo classic depoyu kırmızı çizginin yanına getirdim yine yanmadı. sağlık olsun:)))
Gönderen: tyilcan - 21 Kasım 2010, 19:10:38
bende yeni aldım arabayı ibre kırmızının altına geldi ama hala yanmadı acaba bendekindedemi ışık yok? 2000 polo classic 1,6 100hp , bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum hala benzin almadım ışığı görebilmek için :)
Bende 2000 POLO 1.6  cls comfortline var benzin göstergesi kırmızının tam üstüne gelince yanıyor o ışıkla bayağı bir  km yapıyorum.
Gönderen: tyilcan - 21 Kasım 2010, 19:15:10
Çeyrek deponun yarısında ,yani deponun 1/8 inde yanıyor.özetle iık yandığında deponuzda 5,5 lt benzin var demektir.
Gönderen: tyilcan - 21 Kasım 2010, 19:20:06
bu benzin ile Şehir içi 45 km,Şehirler arası 80-90 km yol gidersiniz.
Gönderen: tyilcan - 21 Kasım 2010, 19:27:33
makyajlı kasalarda benzin ışı var. Kısa ışığı yok. Sis farları için bile anatar üzerinde kırmızı Yeşil ışıklar var. Hatta gösterge ışığının şiddetini ayarlayabiliyorsun. Far yükseklik ayarının hemen yanından. Fakat önemli noktayı kaçırıyorsunuz arkadaşlar. BİZİM BENZİN POMPALARIMIZ BENZİNLE KENDİNİ SOĞUTUYOR. EĞER ÇEYREK DEPONUN ALTINDA KULLANMAYA DEVEM EDERSENİZ ENİNDE SONUNDA YANACAKTIR!!!!!
Ciddiimisin?Allah senden Razı olsun bilmiyordum,bundan sonra dikkat edecem.TŞK
Gönderen: jasoman - 26 Aralık 2010, 12:12:24
1998 model 6N 55kw 1,6 aldım dün.

ilk arabam :)

gösterge panosunda (!) şu şekilde kırmızı renkte bi uyarı ışığı yanıor anlamı ne acaba ?
Gönderen: alper19 - 26 Aralık 2010, 17:35:15
(http://img219.imageshack.us/img219/7475/1003661of7.jpg) (http://imageshack.us)

burda sag tarafta olani diyosan o el freni lamdbasi el freni cekili olunca yanar normalde
Gönderen: silentleges - 08 Temmuz 2011, 14:35:12
2000 model comfortline arabam var polo.yağ müşürü yağ pompası yağı değişti ama hala yağ uyarı lambası yanıyor.şehir içinde değil genelde araba ısındığı zaman oluyor yardımlarınızı bekliyorum.
Gönderen: Kursat - 09 Temmuz 2011, 19:18:58
İyi forumlar ahali (= Benim aracım 98 sportline, yaklaşık 1 aydır airbag ışığı yanıyor ve öyle kullanıyorum. Sıkıntısı nedir acaba?
Gönderen: KAAN60 - 25 Kasım 2011, 02:11:06
servis bakımı yapıldı yazısınıda ben burada anlatıldığı gibi uygulayıp sildim emeği geçen arkadaşlara teşekkürler
Gönderen: bkzmn - 23 Ocak 2012, 17:23:20

Arkadaşım aracının göstergesinin fotosu varsa forma eklermisin bende de aynı sıkıntı var ve sinir bozucu birşey 76 model araçlarda bile varken koskoca volkswagen 98 model aracına nasıl koymaz saçmalık bu yani  >:(
Gönderen: bkzmn - 23 Ocak 2012, 17:35:45

sizin dediğiniz kasalardan aracım fakat model olarak 98. ben köküne kadar devam ettim ama ne yanan bir ışık nede başka birşey göremedim allahdan benzin bidonuma benzin almıştımda yolda kalacam diye sıkıntı yaşamadım.
Gönderen: vermillion - 04 Şubat 2012, 04:08:41
arkadas lar bugun aracımda aku ısıgının sol tarafındakı sembol yanıp sonmeye basladı neden olabilir acaba bilgisi olan varmı.. anlamı nedir :S
Gönderen: red polo - 13 Mayıs 2012, 00:29:45
[] arkadaşlar ben kontagı actıgımda hava yastıgı ışıgı yanmıyo nedendir acaba
Gönderen: fatihyasar - 18 Ağustos 2014, 10:41:38
selamlar
benzin çok az kaldığı halde (hatta bir kere bitti) benzin ışığı neden yanmaz? kontağı ilk açtığımda yanıyor. araç polo6n 1998 1.6
Gönderen: ERSAN - 01 Eylül 2014, 22:16:58
benzin alınca ibre kalkıyor mu?
Gönderen: fatihyasar - 02 Eylül 2014, 09:55:01
benzin alınca ibre kalkıyor mu?

evet ibre kalkıyor ve benzin tam ibrenin sonunda değil kırmızıda bitiyor. bu normal mi?
Gönderen: azap5555 - 02 Eylül 2014, 10:54:47
2000 model comfortline arabam var polo.yağ müşürü yağ pompası yağı değişti ama hala yağ uyarı lambası yanıyor.şehir içinde değil genelde araba ısındığı zaman oluyor yardımlarınızı bekliyorum. silentleges ten alıntı.

bu yağ göstergesi, yağ basıncı işinin kitabını yazdım en sonunda arkadaşlar. aynı sorunlar ben de vardı aldığımda, yağ pompası orjinaliyle değişti olmadı, motor iç temizliği yaptım ilaçla, 20-50 sonra 10-60 yağ koydum falan filan uzun hikaye, ustalara kalsa hemen motor indirecekler, kimisi dedi kurum yapmış kimisi yataklar aşınmış ille de motoru indirecekler kafaya koymuşlar başka çözümleri yok, en sonunda en doğrusu yağ basınç  testi yaptırayım dedim, yetkili 150 tl istedi oha dedim, diğer yerlerde bazı ustalar o da ne gibi sözler söylediler hem aparat yok hem böyle bir şeyi hayatlarında yapmamışlar belli, gelenin motorunu indirmişler vatandaşa geçirmişler. bosch car service gittim maslakta 50 tl yaparız dediller ama önce tornada aparat yaptıracağız. ben de kendim yapayım dedim, karaköyden 10 bar basınç saati ve ıvır zıvır bağlantılarını temin ettim, tornacıda da uygun dişli bağlantı aparatı yaptırdım, 50 tl ye mal ettim, 5-40 tam sentetik yağ ile motor tam sıcakken yaptığım ölçümde rölanti 1.2 bar, 2000 devirde 2 küsür daha yüksek devirde 4 bara gidiyor sonra tahliye sübabı açıyor 3 bar ve biraz üzerinde kalıyor, sonra yaptığım araştırmada bizim motorun 2000 devirde sıcakken 2 bar yağ basıncı olması gerektiğini öğrendim, o zaman sorun yok yağ lambası neden yanıyordu? cevap: öküz ustanın taktığı farklı ve daha yüksek değerdeki yağ basınç müşiri yüzünden, orjinali taktım lamba işi bitti, senin sorunda buna benzer olabilir, önce yağ basınç basınç testi lazım, düşük çıkarsa incelmiş ve vasfını kaybetmiş yağ, yağ pompası, yağ pompası süzgeci, yağ kanallarının tıkanması veya karterin kirlenmesine, yatakların aşınması ihtimalleri akla gelebilir, bunların en ucuzundan işe başlanılmalıdır.
Gönderen: azap5555 - 02 Eylül 2014, 10:56:24
bir de yağ müşirini yetkiliden motor ve şasi ye göre temin edin ve değiştirin, değiştirmeden kaç bar olduğunu bir yere not edin yada fotoğraflarını çekin, üzerinde kaç bar olduğu yazar.
Gönderen: edincol - 02 Eylül 2014, 11:16:36
Hocam bilgilendirdiğin için teşekkürler. Yağ basınç aparatını nasıl yaptın ve ölçüm yaparken nereye bağlanıyor ?
Gönderen: ERSAN - 02 Eylül 2014, 14:30:57
evet ibre kalkıyor ve benzin tam ibrenin sonunda değil kırmızıda bitiyor. bu normal mi?

normal değil,
kontağı kapattığında ibre tam aşağıya iniyor mu?
Gönderen: fatihyasar - 02 Eylül 2014, 14:52:43
normal değil,
kontağı kapattığında ibre tam aşağıya iniyor mu?
evet ibre aşşağı iniyor.
Gönderen: ERSAN - 02 Eylül 2014, 15:22:11
evet ibre aşşağı iniyor.

gösterge panosunun soketini çıkarıp tekrar takabilirsen, elektrik ilk geldiğinde ibreleri kalibre ediyor,
lambanın yanmamasına gelince, sanırım kart üzerindeki uyarı ledi arızalanmış görünüyor.
Gönderen: fatihyasar - 03 Eylül 2014, 13:14:59
gösterge panosunun soketini çıkarıp tekrar takabilirsen, elektrik ilk geldiğinde ibreleri kalibre ediyor,
lambanın yanmamasına gelince, sanırım kart üzerindeki uyarı ledi arızalanmış görünüyor.

oldu olacak gösterge panosunun soketinin nerde olduğunuda sorsam  ::)
Gönderen: azap5555 - 03 Eylül 2014, 19:17:13
Alıntı
Hocam bilgilendirdiğin için teşekkürler. Yağ basınç aparatını nasıl yaptın ve ölçüm yaparken nereye bağlanıyor ?

()
Gönderen: azap5555 - 03 Eylül 2014, 19:19:39
http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/thumbs/StXRhttp://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/thumbs/N4jCe.jpg4.jpg
Gönderen: azap5555 - 03 Eylül 2014, 19:21:25
()
Gönderen: azap5555 - 03 Eylül 2014, 19:26:57

http://youtu.be/JwLJ3x0w-SY (http://youtu.be/JwLJ3x0w-SY) dosya eklemeyi unutmuşum.
Gönderen: azap5555 - 03 Eylül 2014, 19:28:11
http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/FV5fw.jpg
http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/0L58d.jpg
Gönderen: azap5555 - 03 Eylül 2014, 19:47:51
videoda motor tam sıcak rölanti ve devir vererek ölçüm var. fotoğrafın biri 4.2 bar motor soğuk başlama. diğer fotoğrafda aparat komple görünüyor, yağ basınç müşiri sökülüp bu yapma manometre bağlanıyor, motor tam sıcak olduğunda doğru değerleri okunuyor.
Gönderen: azap5555 - 03 Eylül 2014, 20:09:55
http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/2LvG4.jpg
http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/uaynF.jpg
Gönderen: azap5555 - 03 Eylül 2014, 20:10:17
kusura bakmayın bir resim yükleyemedim :)
Gönderen: edincol - 04 Eylül 2014, 01:11:38
Teşekkürler. Peki bağlantıyı nereye yaptınız ? Bağladığınız yerde daha önce ne takılıydı ?

videoda motor tam sıcak rölanti ve devir vererek ölçüm var. fotoğrafın biri 4.2 bar motor soğuk başlama. diğer fotoğrafda aparat komple görünüyor, yağ basınç müşiri sökülüp bu yapma manometre bağlanıyor, motor tam sıcak olduğunda doğru değerleri okunuyor.

Pardon bunu sonradan okudum.