vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: wolfbey - 04 Temmuz 2007, 21:47:06

Başlık: Polo 6N alacağım Yardım
Gönderen: wolfbey - 04 Temmuz 2007, 21:47:06
ilk önce herkese slm arkadaşlar. adım alper. yaşım 18. neyse konuya geleyim.

bugün vw polo buldum galeride.

aracın özellikleri

- 1.4
- 16v
- ABS
- Klima
- Hava Yastığı ( sürücü)
- Çelik Jant
- Sportline modeli
- Rengi yeşil
- Merkezi kilit
- 100 BG
- 98 Model
Fİyat: 12.500 YTL

sizce fiyat nasıl ? eğer uygun gelirse bu aracı alacağım  8)
Başlık: Ynt: Polo 6N alacağım Yardım
Gönderen: TuningLINE - 04 Temmuz 2007, 22:05:29
aracın özellikleri güzel zaten bildiğimiz sportline modeli
fakat buna cevap verebilmemiz için aracı görmemiz lazım
sadece burda görmeklede olmaz tabi
en iyisi aracı bu işten anlayan birilerine göstermen
hayırlısı olsun
Gönderen: wolfbey - 04 Temmuz 2007, 22:14:36
teşekkür ederim..
Gönderen: Erhan - 04 Temmuz 2007, 22:35:33
sportline her yönden doğru tercih,

km kaç binde ve kaç kapı araç ?

hangi şehir de , resim var mı?
Gönderen: wolfbey - 04 Temmuz 2007, 23:48:54
aracın km sine bakmayı unuttum. yarın bakarım. araç 5 kapı. il burdur....
Gönderen: Erhan - 04 Temmuz 2007, 23:55:46
nesine baktın peki  :)

6n satın alma rehberi konusunu incelemeni tavsiye ederim.

edit: çekebilirsen resimde ekle, iç , dış , motor..vs
Gönderen: JudasDSC - 05 Temmuz 2007, 00:36:29
Benim arabada aynısı yalnız rengi beyaz. Ben 12.750 istemiştim. Satsam model yükseltmeyi düşünüyordum. Ama model yükseltmek için nakit para bulamayınca satmadım. Açıkcası 12 bin cıvarına bana aynı konforu ve zevki sunacak araba bulamayacağımı düşündüm.
Gönderen: wolfbey - 05 Temmuz 2007, 09:57:10
6n satın alma rehberini inceledim. kontrol ettim araba üzerinde. bi sorun yok gibi görünüyor..
Gönderen: TuningLINE - 05 Temmuz 2007, 11:59:15
resimlerini yayınlayabilirmisin
yada internette ilanı varsa linkini ver en azından bir ön görünüm olur
Gönderen: wolfbey - 05 Temmuz 2007, 16:12:03
araba bulunduğum ilde bi galeride. fakat resimleri çeker yayınlarım. ancak cumartesi günü çekebilirim resimleri.
Gönderen: Dr_EmrE - 05 Temmuz 2007, 23:18:15
Yani kazası boyası - yürüyeni duruşu motor sesi :)

Hepsi bir bütün bence özelliklerini yazmak  önemli ama bence 2.el araç alırken bunlar çok daha önemli. Eğer çok hırpalamışlarsa uğraştırır.. Uğraşırsın toplayana kadar..
Gönderen: wolfbey - 05 Temmuz 2007, 23:45:38
eğer arabada bi sorun yoksa 12.500  ytl fiyatı nasıl uygun mu ?

12.000 e falan indirim yapayım mı?
Gönderen: Erhan - 06 Temmuz 2007, 00:01:46
km bile bilinmiyor nasıl yorum yapılır, taklalı mı , kazalı mı , neyin nesidir hiç bişey belli değil...

fiyatı bunlar belirler.
Gönderen: Dr_EmrE - 06 Temmuz 2007, 11:34:39
Hocam kazası yoksa , boyası yok diri duruyorsa , sağından solundan garip garip sesler gelmiyorsa sana eğer ilerde masraf cıkarmicak gibiyse 12.000 ytl eder :)

Zaten bide galerideymiş. Bu aralar piyasa durgun gibi gerçekten alıcı oldugunu anlarsa kırar gibime geliyor :)
Gönderen: ramcho® - 06 Temmuz 2007, 11:40:05
araç durumuna göre 12 000 ytl normal 2000 2001 doğan şahinlere 10 11 istenen ülkemizde alman kalitesi için uygun tavsiye ederim bende galericiyim....ama aracın expertizini yaptırmadan alma...
Gönderen: yakkir - 08 Temmuz 2007, 18:34:26
Belki katkısı olur.Nisan 2007 de
2000 model
35.250 Km de beyaz 1.6 HB
Kimalı ,sürücü hava yastığı ,kazasız ve boyanmamış, orijinal Balupunkt oto teyp,
Fabrika çıkışlı Dunlop lastik 1 yıl idare eder  şehir içinde kullanılmış
14.000 YTL'ye aldım
Gönderen: Dr_EmrE - 09 Temmuz 2007, 22:21:20
7 yılda 32.000 km mi yapmış??
Gönderen: vw6n - 09 Temmuz 2007, 22:35:35
Arkadaşlar bence motora çok iyi baktırın bilgisayara falan bağlatın Yetkili servise gösterin mototru test ettirin birde onamı para vericez demeyin 100ytl den kaçayım derken daha büyük hasarlarla karşılaşmayın.( :t bu tokat bana )
Gönderen: G60 - 09 Temmuz 2007, 22:37:13
10 yılda 3000km yapan var. :)
Gönderen: Erhan - 09 Temmuz 2007, 22:41:01
yakkır,
gözünden kaçtı galiba herkesin raf ömrü yarısı bile değil kullandığınız lastiklerin, 8 yıllık lastik tehlikeli...
Gönderen: yakkir - 11 Temmuz 2007, 00:50:22
7 yılda 32.000 km mi yapmış??
35.000 Km Antalya şehir içinde ikinci araç olarak kullanılmış o nedenle
Gönderen: yakkir - 11 Temmuz 2007, 00:56:12
yakkır,
gözünden kaçtı galiba herkesin raf ömrü yarısı bile değil kullandığınız lastiklerin, 8 yıllık lastik tehlikeli...

Doğrudur dostum dişler bayağı aşınmış şu an bende şehir içi kısa mesafede kullandığım için değiştirmiyorum.Ağustosta tatilde uzun yola giderken 4 lastiğide değiştireceğim zaten.Nisan-Ağustos arası 5 ay beni idare edecek gibi zaten şşehir işçi olduğu için hızda yapmıyorum.Sadece dün deneme amaçlı 1-2 km 3000 devirde hangi hıza çıkıyor onu denedim 120 rahat yapıyor.bu arada lastikler Dunlop. 185*55*14.Sanırım aynı ebatlarda alacağım ama biraz daha ekonomik bir marka olacak tavsiyesi olan arkadaşlar yazarsa sevinirm.
Gönderen: 34Sportline - 17 Temmuz 2007, 12:02:18
Arkadaşım iki önceki arabam 96 Polo idi. Sahibi bayandı, km çok azdı. Lastikler orjinal fabrika çıkışı Michelin idi ve dişleri sapasağlamdı. Ankara'ya giderken büyük kaza atlattım. Önce bir koku geldi ve ne oluyor diye arabayı sağa çekeyim dedim ve tam o anda da lastikten parçalanma sesleri geldi. Yani kokuyu farketmesem yolda o hızla parçalansa düşünsene direksiyon hakimiyetini kaybettiğinde neler olur... Lastik paramparça olmuştu ve çok pis kokuyordu. Gecenin bir vakti otoyolda stepneyi taktım. Lastikleri Ankara'da zor buldum tam da bayramdı ve her yer kapalıydı. Neyse işte bana dedikleri lastiklerin bir km bir de zaman ömrü vardır. Km yapmadan yerinde duran lastik ÇÜRÜR. Yanaklara da bakmak lazım. Ama senin bu arabada fabrika lastiği varsa hiç bir şeye bakmaya ihtiyacın yok bence DİREKT DEĞİŞTİR. Neden biliyor musun, çünkü onların üzerinde gidiyorsun! Ama sakın ucuz lastik alma çünkü hayatın ucuz değil! Kazasız belasız.
Gönderen: yakkir - 17 Temmuz 2007, 19:12:27
Arkadaşım iki önceki arabam 96 Polo idi. Sahibi bayandı, km çok azdı. Lastikler orjinal fabrika çıkışı Michelin idi ve dişleri sapasağlamdı. Ankara'ya giderken büyük kaza atlattım. Önce bir koku geldi ve ne oluyor diye arabayı sağa çekeyim dedim ve tam o anda da lastikten parçalanma sesleri geldi. Yani kokuyu farketmesem yolda o hızla parçalansa düşünsene direksiyon hakimiyetini kaybettiğinde neler olur... Lastik paramparça olmuştu ve çok pis kokuyordu. Gecenin bir vakti otoyolda stepneyi taktım. Lastikleri Ankara'da zor buldum tam da bayramdı ve her yer kapalıydı. Neyse işte bana dedikleri lastiklerin bir km bir de zaman ömrü vardır. Km yapmadan yerinde duran lastik ÇÜRÜR. Yanaklara da bakmak lazım. Ama senin bu arabada fabrika lastiği varsa hiç bir şeye bakmaya ihtiyacın yok bence DİREKT DEĞİŞTİR. Neden biliyor musun, çünkü onların üzerinde gidiyorsun! Ama sakın ucuz lastik alma çünkü hayatın ucuz değil! Kazasız belasız.
Teşekkürler dostum,zaten ayın 12 sinde değiştirdim ve bunuda lastik seçimi konulu topikte belirtmiştim.Sizinde bahsettiğiniz gibi dişler idare edecebilecek düzeydeydi ama zaten Antalya'da olduğum için sıcaktan lastiğin yapısında gevreme ve hafif kurumalar vardı uygun bir kampanya denk gelince bekleme me gerek kalmadı değiştirdim