vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: beyazbora - 03 Ekim 2010, 14:34:36

Başlık: BORA FARLAR
Gönderen: beyazbora - 03 Ekim 2010, 14:34:36
slmlar vw trci arkadaşlar farlarım çok az aydınlatıyor, gece beni sinir ediyor burnumun ucunu zor görüyorum sonradan taktırılan sis farlarım bile daha iyi aydınlatıyor
farlar biraz sararmıştı pasta ile açtırdım ama içide sanki biraz deforme olmuş

ne tavsiye edersiniz, tamamen değiştireyim?
Başlık: Ynt: BORA FARLAR
Gönderen: ThE_Unforgiven - 03 Ekim 2010, 14:37:15
Boralarda kronik bu far sorunu.Genelde pastası var temizleyenler var.Hatta sitede vardır arama yaparsanız.
Gönderen: ALPER. - 03 Ekim 2010, 16:40:52
boranın mevcut far sistemi hiç aydınlatmıyor, hele yağmur yağarsa hiç.Xenon almak falan gerekiyor, boranın far aynları çok kötü, ben satacağım diye osram marka beyaz ampuller taktım normal ampulden daha çok aydınlatıyor ama yine de bir yağmura, ya da farın çamurlanmasına bakıyor-du
Gönderen: vicetuning - 03 Ekim 2010, 19:09:08
sis farı  :tamamdir
Gönderen: beyazbora - 03 Ekim 2010, 20:26:23
evet cuma günü samsuna gittim yağmurluydu hava akşam üzeri çıktım yola deli oldum ya kör kör gitmekten
Gönderen: beyazbora - 04 Ekim 2010, 00:24:40
acaba tamamen değiştirsem nasıl olur?
çok masraflı olur mu ?
Gönderen: ALPER. - 04 Ekim 2010, 00:38:05
tamamen değiştirmek derken?

150 liraya bile xenon var artık?
Gönderen: beyazbora - 04 Ekim 2010, 00:39:16
yani bütün halinde sadece ampülü değil
Gönderen: ALPER. - 04 Ekim 2010, 00:41:34
bence masraflı olur, iyi bir xenon kotarır durumu
Gönderen: fatih_et - 04 Ekim 2010, 21:55:34
forumu inceleyin silme işlemi detaylı anlatılıyor
ben sildirdim fazladan da röle attırdım baya fark etti,
en fazla 30-40 lira tutar
Gönderen: beyazbora - 05 Ekim 2010, 00:18:57
ya ben de sildirdim biraz düzelmişti ama bu aralar iyice körleşti içide biraz siyahlaşmış
Gönderen: beyazbora - 05 Ekim 2010, 00:20:20
ya ben sıfırdan taktırayım diyorum komple sökülsün yenisi takılsın maliyeti çok olur mu veya herhangi bir marka tavsiyeleriniz var mı arkadaşlar
Gönderen: serhat_74 - 05 Ekim 2010, 12:26:59
arkadaşım ben farın dışını kendim sildim forumda anlatılan şekilde sonuç aldım ama içerde kararmaya ve izlere hiç bişey yapılmıyor onu far temizleme yapanlar söküp ilaçı ile temizliyor farın maliyeti ise benim aracımın farın birisi kaskoda degişti diğerini ben temizlletim bu şeklde kullanıyorum orajinal hella farlar 150 170 lira arasında satılıyor ucuz marka farları tavsiye etmiyor kimse cabuk kararma yapıyormuş
bu fiyatın daha asagısına güzel bi xenon yaptırabilirsin yada orjinal istersen orjinali ile degiştirebilirsin
Gönderen: beyazbora - 05 Ekim 2010, 18:40:50
arkadaşım ben farın dışını kendim sildim forumda anlatılan şekilde sonuç aldım ama içerde kararmaya ve izlere hiç bişey yapılmıyor onu far temizleme yapanlar söküp ilaçı ile temizliyor farın maliyeti ise benim aracımın farın birisi kaskoda degişti diğerini ben temizlletim bu şeklde kullanıyorum orajinal hella farlar 150 170 lira arasında satılıyor ucuz marka farları tavsiye etmiyor kimse cabuk kararma yapıyormuş
bu fiyatın daha asagısına güzel bi xenon yaptırabilirsin yada orjinal istersen orjinali ile degiştirebilirsin

anladım. benim aracın da kaskosu var ama nasıl değiştircem kasko ile?
Gönderen: ALPER. - 05 Ekim 2010, 20:12:02
anladım. benim aracın da kaskosu var ama nasıl değiştircem kasko ile?

hasarsızlığı bozmuyorsa bir araştır, bezbol sopasıyla giriş  ;D
Gönderen: serhat_74 - 05 Ekim 2010, 21:15:41
boralp çözümün süperr:):) şaka bi tarafa benim park halinde vurdular panelin tırnakları kırıldı diye far panael değiştrimilşmiş:) hatta far kırılmadıda ama doğus otoya bıraktım orda yenilmişler kardeşim biri yeni biri eski çok çirkindi bende 50 liraya  temizlettim çok ince bi fark var yakından bakınca belli oluyor şuan öyle kullanıyorum ....
Gönderen: ALPER. - 05 Ekim 2010, 21:26:14
 :melek:
Gönderen: beyazbora - 07 Ekim 2010, 00:18:55
hasarsızlığı bozmuyorsa bir araştır, bezbol sopasıyla giriş  ;D

GEÇEN TAMPONU VURMUŞTUM KASKOYA YAPTIRDIM BİR SÜRÜ İFADE YAZDIM GERİ GERİ GELİYORDUM DA GÖREMEDİMDE FALAN.

BESBOL SOPASIYLA GİRİŞİNCE NE İFADE VERCEM  :( GÖRMEDEN İKİSİNİDE KIRMIŞIM :bekleriz:

HEM CAİZ OLUR MU ADAMLARI KANDIRMIŞ OLUYORUZ
Gönderen: beyazbora - 07 Ekim 2010, 00:19:50
TAMPONU ANLAŞMALI YERDEN YAPTIRDIM HASARSIZLIK BOZULMADI
Gönderen: ALPER. - 07 Ekim 2010, 00:52:06
TAMPONU ANLAŞMALI YERDEN YAPTIRDIM HASARSIZLIK BOZULMADI

demeye çalıstgm sey oydu zaten, espri yaptım hoca ;)hasarszlıgı bozmuyorsa ha kırmıssın ha kırmamssın aynı sey, adı ustunde hasarsızlık  :saygılar
Gönderen: serhat_74 - 07 Ekim 2010, 11:31:54
kardeşim zaten experin hasar durumda parcayı vermesi önemli senin farların durumu nedir ?? ben farları temizlemeye verdigimde simsiyah olmuş farları temizliyorlardı egerki üzerinde farların büyük ihtimal orjinaldir hella temizletmen seni bi süre daha idare edebilir
kendini ayarladıgın bi zamanda yenilersin farlarını ....
Gönderen: beyazbora - 08 Ekim 2010, 14:29:24
kardeşim zaten experin hasar durumda parcayı vermesi önemli senin farların durumu nedir ?? ben farları temizlemeye verdigimde simsiyah olmuş farları temizliyorlardı egerki üzerinde farların büyük ihtimal orjinaldir hella temizletmen seni bi süre daha idare edebilir
kendini ayarladıgın bi zamanda yenilersin farlarını ....

evet farlar orjinal farın içindede kararma var dışını temizletmiştim yine sararmış biraz.
yani ben farları bu şekilde götürsem kaskom karşılar mı ?
bide farların içini nerde temizleticem?
Gönderen: serhat_74 - 08 Ekim 2010, 14:56:47
kardeşim eger tampondan hasar aldıgında yetkili bi yerde yaptırsaydın exper görseydi bi ihtimal karsılyabilirdi eger farlarında darbeye maruz kaldıysa ama bunun dısında kaskonun karsılayacgını sanmıyorum bende dısını kendim pasta cila ile forumda okudugum şeklde parlatmıştım ama sonuçta 10 yıldır aracı kullanıyoruz bu işi yapan yerler var far temizleme tamponla birlikte farların sökülüp özel ilaçı ile
temizletebilirsin kimi yer 1 yıl garanti veriyor 80 100 tl çifti tampon söküp takmak dahil
Gönderen: beyazbora - 08 Ekim 2010, 15:09:45
kaskomun anlaşmalı olduğu yerden yaptırdım tamponu
farlar darbeli değil
kim temizliyor boyacılar mı kabortacılar mı ?
Gönderen: serhat_74 - 08 Ekim 2010, 15:18:41
netten bi bak kardeşim far temizleme diye ordan bulabilirsin
Gönderen: akn_05 - 23 Ekim 2010, 13:25:08
farı deistir kardes hıc sılme flan ugrasmayın ben farı deistirdim 80+80=160 liraya aldım 10 lirada takması ve far ayarına verdim 170 liraya hallettim cok gzl aydınlatıyo önceden burnumun ucunu goremıyodum  :tamamdir
Gönderen: beyazbora - 23 Ekim 2010, 16:03:44
farı deistir kardes hıc sılme flan ugrasmayın ben farı deistirdim 80+80=160 liraya aldım 10 lirada takması ve far ayarına verdim 170 liraya hallettim cok gzl aydınlatıyo önceden burnumun ucunu goremıyodum  :tamamdir

80liraya iyi yaptırmışsın
bende değiştireyim diyorum
parçan orjinalmi markası ne acaba
Gönderen: fatih_et - 23 Ekim 2010, 22:44:51
farı deistir kardes hıc sılme flan ugrasmayın ben farı deistirdim 80+80=160 liraya aldım 10 lirada takması ve far ayarına verdim 170 liraya hallettim cok gzl aydınlatıyo önceden burnumun ucunu goremıyodum  :tamamdir
,
evet usta nterden aldın? biraz aydınlatsan biz de:)
Gönderen: akn_05 - 24 Ekim 2010, 00:32:22
far yan sanayi mez'e gittim siparis üzerine getiriyorlarmıs ve tanesi 200 lira olduğunu söyledi bende yansanayi almaya karar verdim.gidip ikitelli volkswagen parcaları satan bi dükkandan 2 tane aldım.valla ilk defa önümü görerek gidiyorum.tavsiye ederim gidip 400 lira vermektense 160 liraya yan sanayı alın daha iyidir. hiç bi farkının olmadığını söyledi farı taktırdığım usta...  ya önceki farlar yüzünden yanlışlıkla bi kere kediyi ezdim o olaydan sonra deistirmeye karar verdim.
Gönderen: beyazbora - 24 Ekim 2010, 00:56:09
far yan sanayi mez'e gittim siparis üzerine getiriyorlarmıs ve tanesi 200 lira olduğunu söyledi bende yansanayi almaya karar verdim.gidip ikitelli volkswagen parcaları satan bi dükkandan 2 tane aldım.valla ilk defa önümü görerek gidiyorum.tavsiye ederim gidip 400 lira vermektense 160 liraya yan sanayı alın daha iyidir. hiç bi farkının olmadığını söyledi farı taktırdığım usta...  ya önceki farlar yüzünden yanlışlıkla bi kere kediyi ezdim o olaydan sonra deistirmeye karar verdim.
:tamamdir

aynen kör gibi gidiyorum
bende koyun sürüsüne dalıyordum allahtan frenler sağlam hızlı da değildim durdum
Gönderen: beyazbora - 24 Ekim 2010, 00:57:03
markası falan var mı farın
Gönderen: akn_05 - 24 Ekim 2010, 01:11:19
yok kardesm ya markası yazmıyodu üstünde ordu da yasıyorsun sanırım orda da yan sanayi bulabilirsin fiyat pek deismez ya 10 lira assadır ya 10 lira yukarıdır paran varsa orjinal al bnm gibi memur maasıyla ay basını zor getiriyosn yan sanayi al derim :)
Gönderen: beyazbora - 24 Ekim 2010, 01:12:48
aslında orjinal alma düşüncesindeyim
çünkü arabamı yakın zamanda satmayı düşünmüyorum
bide tekrar bozulur diye korkuyorum
Gönderen: akn_05 - 24 Ekim 2010, 01:23:30
.aslında ben bu güzel görünümlü bi far moıdeli var sportif bi görünüm veriyo ondan alıcaktım angel far mı diyolar tam bılmıyorum ama pek arastırmadım keşke ondan alsaydım dıyorm :) tavsiye ederim çok yakısıyo boraya
Gönderen: beyazbora - 24 Ekim 2010, 01:29:13
peki benim bora beyaz yakışır mı acaba
angel farların içi siyah diye biliyorum
Gönderen: akn_05 - 24 Ekim 2010, 02:18:01
bana göre asıl beyaza yakışır nasıl siyah film en cok beyaz arabaya yakıstıgı gıbı ama genede zevk meselesi bana sorarsan cok yakısır :)
Gönderen: beyazbora - 24 Ekim 2010, 13:02:49
bana göre asıl beyaza yakışır nasıl siyah film en cok beyaz arabaya yakıstıgı gıbı ama genede zevk meselesi bana sorarsan cok yakısır :)

ne diyorsunuz arkadaşlarakn05 dediğinekatılıyor musunuz angel far beyaz arabama yakışırmı tavsiye edermisiniz
Gönderen: khomaniac - 24 Ekim 2010, 17:19:30
ne diyorsunuz arkadaşlarakn05 dediğinekatılıyor musunuz angel far beyaz arabama yakışırmı tavsiye edermisiniz

Bence yakışmaz, Bora sadeliğiyle güzel bi araba.

Bu arada farlarını yenilemek isteyenler varsa, orjinal Hella halojen farlar 135 lira bi sitede.
Gönderen: akn_05 - 24 Ekim 2010, 17:39:24

şimdi herkezden öte snn ne dusunduğun kafanda kurucaksın arabanı ve angel farı bı resim oluşur kafanda o resme bakıp karar vericeksin.kişiden kişiye değişir kimisi güzel der kimisi çirkin önemli olan snn beğenmen  :tamamdir
Gönderen: fatih_et - 24 Ekim 2010, 22:03:04

usta arabanın resmini çek bilgisayara at üstüne farları yapıştır en iyi öyle anlarsın :)

bence gitmez ben beğenmiyorum orijinali daha güzel
Gönderen: beyazbora - 25 Ekim 2010, 01:02:16
Bence yakışmaz, Bora sadeliğiyle güzel bi araba.

Bu arada farlarını yenilemek isteyenler varsa, orjinal Hella halojen farlar 135 lira bi sitede.

hangi site söyleyebilir misin

internernetten bir resim buldum benim boranın aynısı.
 farları angel fikirlerinizi alabilir miyim

(http://img220.imageshack.us/img220/1294/boraangelfar.jpg)
Gönderen: beyazbora - 25 Ekim 2010, 01:08:01
buda bir başkası

(http://img221.imageshack.us/img221/1054/boraangelfar2.jpg)
Gönderen: akn_05 - 25 Ekim 2010, 04:22:25
üstteki resimdeki bora cok güzel duruyo yani bu yakısmaz diyen arkadasları anlamıyorum siyah arabaya siyah far takmak anlamsız yani ya ya gümüsgri renge gider bu far yada beyaza ki özelliği belli olsn.alttaki modifiyeli borayı tutmadım sahibine sorsan 25 26 milyar der ben 5 para vermem arabann bütün güzelliğini almıs elinden.gitmiyo abi modifiye bu tür araclara honda civicde gitmiyo corollayada vectraya da passata da ama bzm millet hala ısrarlı bu konuda anlamıyorm.zevk meselesi nediyim :)
Gönderen: ThE_Unforgiven - 25 Ekim 2010, 08:03:22
Yakışır bence de ama sedan araca modifiye gitmez diye bişey yok boraya gitmez ama civic için aynı şeyi söyleyemeyeceğim... Orjinal kit kullanırsanız süper duruyor bence.Geçen bir Megane gördüm aşık oldum bu kadarmı güzel olur ama sade ve şıktı.Kalite akıyordu araçtan.Bizim millet ABT yerine Apaçi fiber kit kullanınca tabi iğrenç oluyor...
Gönderen: R-Line - 25 Ekim 2010, 11:23:09
boşverin angel ı falan,
orjinali gibi varmı siyah taban  :D

(http://www.wolfsgruppe.com/vagevent2009/big/slides/IMG_4081.JPG)