vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: Eldorado - 02 Temmuz 2007, 16:49:08

Başlık: Golf IV Kapı Ayarı
Gönderen: Eldorado - 02 Temmuz 2007, 16:49:08
Selam,
2004 model Golf' ümün sol ön kapısının ayarlanması gerekiyor gibi geldi. Dışarıdan bakınca ön tarafı sağ ön kapıya göre 2-3 mm daha yukarıda gibi geldi, bu kapı ayarı gerektirir mi, yoksa normal ayarı o şeklde olabilri mi? Ayar yaptırayım mı, nasıl zor ve riskli bir işlem mi?
Teşekkürler
Başlık: Ynt: Golf IV Kapı Ayarı
Gönderen: enerji - 04 Temmuz 2007, 14:37:31
2-3 milimetreyi nasıl anlayabildin ben anlayamadım valla bir resim falan koyarsanız daha anlaşılır sanıyorum.
Gönderen: Eldorado - 04 Temmuz 2007, 14:49:48
Bir parça tahta ile kapının bütün her kenarında açıklıkların aynı mı olduğunu ölçebilirsiniz. Eğer sarkan veya açık bir yer varsa zaten aksi tarafı da ya açıktır ya da normalden daha kapalı.
Gönderen: Dr_EmrE - 04 Temmuz 2007, 23:54:27
Benim sol kapımda üst taraf normal ama çıtanın alt tarafından itibaren açıklık var. Su falan almıyor ama 5 mm kadar açık gibi. O ayarlanır m?
Gönderen: Eldorado - 05 Temmuz 2007, 08:54:33
Çıtanın alt tarafı derken marşpiyel ile arasındaki açıklık mı? Sonuçta hepsi ayarlanır ama önemli olan öbür kapıda da aynı mı açıklık ona bir bak istersen, eğer o kadarsa normali o sayılabilir. Önemli olan kapının ön tarafıyla arka tarafı arasında açıklık farkları var mı, eğer varsa o zaman ayar gerektirir. Kapıyı açıp, kapı kolunun olduğu taraftan tutup kapıyı yavaşça aşağı yukarı bir sallayın, herhangi bir boşluk hissediyor musunuz ona bi bakın, eğer boşluk varsa menteşe pimlerinin yenilenmesi veya tekrar ayarlanması gerekir. Zaten herhangi bir ayarsızlık varsa kapıyı kapatma sesinden de belli olur.

Gönderen: Dr_EmrE - 05 Temmuz 2007, 12:43:52
Hımm yok marbielle arasındaki değil. Kapının alt tarafı derken o cıtadan aşşagı bitime kadar arabanın orta sutunu arası diye anlatıyım.üst normal alt taraf hafif dısarda..
Gönderen: Eldorado - 11 Temmuz 2007, 13:47:10
Tam anlayamadım, o yüzden birşey diyemeyeceğim ama anladığım kadarıyla çite belki eğri takılmış olabilir
Gönderen: Dr_EmrE - 11 Temmuz 2007, 14:01:58
anlatamadım :D

Sorun çıtada değil neyse :D