vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: vicetuning - 24 Temmuz 2010, 21:16:38

Başlık: Kumandadan camları indirip kaldırma
Gönderen: vicetuning - 24 Temmuz 2010, 21:16:38
Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi bizim araçlarda kumandadan camları indiirip kaldırma özelliği yok. Sadece anahtarı kapıya sokup açma tarafına doğru 2 saniyeden fazla tuttuğumuzda camlar açılıyo kapatma tarafına 2 saniyeden fazla tututuğumzda kapanıyo. Kafama takıldı madem bunlarda öle bi özellik var yani bu özelliğin olması için bi modül olması gerekiyo peki neden kumandadan aynı işlemi yapamıyoruz diye dikkatimi çekti. Bazı forum sitelerinden araştırdığım kadarıyla kimisi bu özellik var diyo kimisi yok diyo bazıları serviste ben yaptırdım programla düzeltiler diyo bazısı servis bu tür işlemleri yapmaz diyo.Kafam karıştı  :-\ Bende karar verdim VAG COM ile bi denemek lazım fiyatlarına baktım türkçe kullanma klavuzu v.s 70-80 liradan başlıyo almak alıız ama kullanmada tereddüt ediyorum ya mevcut programlarıda silersek :D
bu konu hakkinda bilgisi olan yada sonradan taktırma dışında orjinal bu özellik arabasında olan arakdaşlar varmı acaba?
Başlık: Ynt: Kumandadan camları indiirp kaldırma
Gönderen: apsimati - 24 Temmuz 2010, 21:36:36
muro bu dediğin yazılımlar demo imiş diye duymuştum yani her özelliği içermiyormuş....
sanayide bosc servisinde hüseyin usta var(( namı diğer bosch hüseyin))
adam gerçekten işinde iyi ...rizede avrupa araba dedin mi herkes onun adını verir....
tek başına servis yani...yetkili servisin bulamadığı ve doğru tehşih koyamadığı arabaların arızalırını çözdüğünü biliyorum......
ne zaman gitsem dükkanı dolu....pazartesi bende benim arabayı ona teslim edecem...
o orjinal vag cihazı aldı diye biliyorum... boş bi anını bulursun  ona bi sorabilirsin valla bilirse o bilir bence....
Gönderen: vicetuning - 24 Temmuz 2010, 21:50:45
bende bi araştırayım ozman şu hüseyin ustayı  ;)
Gönderen: bilalaydin - 24 Temmuz 2010, 22:01:49
benim aracta aldıgımda vardı kapıları kilitleyince uzaktan sunroof ve camlar otomatik kapanıyor.ayrıca arabaydayken camı indirmeye 5 saniye tut kendi full indiriyo veya kaldırmada aynı.dediginiz ozellik buysa bizim servise bi soruyum nasıl olyo die
Gönderen: vicetuning - 24 Temmuz 2010, 22:22:32
benim aracta aldıgımda vardı kapıları kilitleyince uzaktan sunroof ve camlar otomatik kapanıyor.ayrıca arabaydayken camı indirmeye 5 saniye tut kendi full indiriyo veya kaldırmada aynı.dediginiz ozellik buysa bizim servise bi soruyum nasıl olyo die
kumandadamı 5 saniye tutunca indiriyo camı?
Gönderen: bilalaydin - 25 Temmuz 2010, 18:56:07
yok kumandadan kilitliyince hemen kapatıyo.icindeyken indirmeye basınca full indiriyo
Gönderen: vicetuning - 26 Temmuz 2010, 10:41:55
yok kumandadan kilitliyince hemen kapatıyo.icindeyken indirmeye basınca full indiriyo
yok benim demek istediğim o değil dışarıdan kumandanın kapatma tuşuna 2 snyeden fazla bastığımız sürede camları kaptması bıraktığımızda durması açma tuşunadan 2snyeden fazla bastığımızda camları açması olayını kasdettim. Senin dediğinde güzel bir olay aslında içerinden indirmeye basınca bütün boralar indiriyo. o düğmede 2 buton var ilki bastığımız sürece indirir ikincisi ise 1 kere basmamız yeterlidir.
Gönderen: OffLineR - 26 Temmuz 2010, 11:07:58
Com port'lu bir notebook bulun bana, ben yapayım size  :D
Gönderen: vicetuning - 26 Temmuz 2010, 11:20:08
koray iyide wireless'lemi yapacan :D şaka bi yanada oluymo bu dediğimiz.
Gönderen: OffLineR - 26 Temmuz 2010, 11:52:18
oluyor  ;)
Başlık: Ynt: Kumandadan camları indirip kaldırma
Gönderen: vicetuning - 26 Temmuz 2010, 14:00:28
tamam koray com portlu notebook buldum :)
Gönderen: OffLineR - 26 Temmuz 2010, 14:10:04
Bir de bana ihtiyacın var  :D
Gönderen: vicetuning - 26 Temmuz 2010, 15:09:25
işte meselede bu :D :D gelmeyecenmi rizeye doğru ;D
Gönderen: OffLineR - 26 Temmuz 2010, 16:24:31
Ters kalıyor orası  :D :D :D
Gönderen: matomexi - 27 Temmuz 2010, 10:46:11
Benim aracımda söylediğiniz özellik mevcut. Ama bir ara araç bilgisayarından ayarlara bakarken bu aydınlatma ayarları falan var kapının açılması kapanması otomatik kilitler falan var onların ayarlarında yaptığım bi değişikliten sonra kumandadan cam açma kapama iptal olmuştu daha sonra kurcalayıp bulmuştum. Belki sizinde bu tarz bi ayarla bunu yapma imkanınız olabilir...
Gönderen: vicetuning - 27 Temmuz 2010, 10:47:24
desene servise yol göründü ;)
Gönderen: OffLineR - 27 Temmuz 2010, 11:56:04
Bizim kasalarda sadece control module'e yazarak bu özellik açılıyor.
Yeni kasalarda ise belirttiğin şekilde bizim kasalardaki otomatik kilitlenme gibi tek bir parametre ile açılabiliyor.
Gönderen: R-Line - 27 Temmuz 2010, 15:39:34
doktor aç şu özelliği gözünü seveyim
yaz bitiyor lem  :D
Gönderen: OffLineR - 27 Temmuz 2010, 16:13:35
Mauhauahuah  :D :D
Gönderen: EMRE_61 - 27 Temmuz 2010, 16:58:13
vag dan ayar yapılmıştı.kapıları kitleyince dit diye bi ses geliyo :D yani değişik ayarlar yapılabiliyo.bence buda yapılıyodur.
Gönderen: OffLineR - 28 Temmuz 2010, 18:44:56
Yapılmıyor vag-com ile.
Gönderen: tarihcifss - 19 Şubat 2011, 02:13:04
kardeşler bu 2000model comfortlarda kumandadan cam açıp kapama var mı...kapıdan anahtarla kapatılıyor..ama size bişey söyliimm.eşim bir ara bensiz bagajı anahtarla açıp kapamış..nasıl becermiş bilmiyorum ama tüm camları açmış kendiliğinden..demek ki böyle bişi var..:D..aydınlatır mısnız..ne yapmalıyım..boramın karizmasını arttırmam lazım..uzaktan açıp kapatayım ki aldığımın bir havalı yönü daha olsun artsın..karizma...:D
Gönderen: beyazbora - 19 Şubat 2011, 23:49:44
benim anlamdığım ne gerek var bu işe
camdan mı gireceksiniz arabaya  :D
Gönderen: tarihcifss - 20 Şubat 2011, 12:14:42
camdan girmek ha?  ;D :tamamdir.....ama karizmaya karizma katmak güzel olmaz mı   sn.beyazbora