vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: erdalerdogan - 02 Temmuz 2010, 21:22:06

Başlık: sakın bora almayın
Gönderen: erdalerdogan - 02 Temmuz 2010, 21:22:06
1 sene önce 2004 bora aldım 2 haftada bir sanaideyim bu kadar dandik bir araba görmedim sadece rahatlığı var ama motoru beş para etmezmiş iyi bir ustam var başta beni uyarmıştı volkswagenin borası ve polosu işe yaramaz alma dedi ama dinlemedim. bobinler bozuldu lpg de sorun var emme manifoldu basınc sensörü bozuldu gaz kelebeğinde sorun var (fiyatıda 1200 tl) birsürü para harcacım ve iki defa beni yolda bıraktı. inanın yola cıkmaya korkuyorum  anlamadığım tüm boralarmı böyle sık arıza veriyor yoksa benim arabamı lütfen cevap yazın.

Başlık: Ynt: sakın bora almayın
Gönderen: Baland - 02 Temmuz 2010, 21:31:06
şoka girdim... arac bakımsız mı ki bu denli sorun yaratmış.. LPG nin markası nedir? Uyum sağlamamış mı acaba bir de km si nedir aracın ?

Bu aractakı motorla
octavia-golf-toledo-leon vs aynı değil mi??

Aklım karıstı sımdı bende almayı dusunuyorum golf 4 veya bora ? valla bilen varsa yazsın.. ???
Gönderen: serhat_74 - 02 Temmuz 2010, 21:33:54
vallaha erdal kardeşim böyle bence genelleme yapman yanlış olur kendi fikrimi şöyle açıklayım ben profsoyonel sporcuyum kendimde ve tanıdıgım arkadaşlarımda golf polo bora golf 5 golf 6  tarnsporter birçok araba var ama ne yalan söyleyim hiç birinden sizin kadar şikayet gelmedi ayrıca benim aracım alalı yaklaşık 1 seneyi doldurcak çok şükür ufak tefeklerin dışında sadece bakıma gittim çok şükür bu degişmez inşallah ama 2004 eger pasific se aracınız 2 tane tecrübem var bi komsum aldı bide bi yakınımdan biliyorum bunların motorları farklı tipler dir bizim kullandıklarımz golflerde ve boralrda 1.6 sv 8 v motolardır sizin motorunz farklı bazı nmotorlar kabul etmiyor lpg sistemlerini özlellkle service hatası veriyor genlede bunu 2004 2005 modellerde duydum  ve bizim komsumuz sizin gibi 2004 metalik bora aldı aynen sizin gibi 2000 tl masraf etti hatta bana kızarak senden heveslendim diyerek 2 hafta sonra geri sattı :) passat 98 1.8 t aldı  motor olarak bahsedersek golfler dünyada rekor satışa ulaşmış bi araçtır aynı motor secenegide boraya sunulmuştur ve 2 seneyi aşkın zmandır bu siteyi ve başka vw sitesini takip ediyorum emin olun bukadr şikayet duymadm  umarım sizin sorunlalarınzda bi an önce çözüme kavusur sizde sadece sürüş zevkine kavusur sizde bunu bizimle paylaşırsınz......
Gönderen: erdalerdogan - 02 Temmuz 2010, 21:54:30
benim araç 2004 primeline 1.6 16 V km si 114 000  eğer araba alacaksan sorun istemiyorsan toyota al herkes öyle diyor en kısa zamanda bende toyotaya gececem bora çok rahat gösterişli kasa sağlam ama motor sorunlu burada bi arkadaştada bora var oda sanayiden cıkmıyordu sattı passat aldı kafası çok rahat sorunsuz araba toyota bunu geç anladım
Gönderen: erdalerdogan - 02 Temmuz 2010, 21:55:02
ha unutmadan lpg markasıda KME dandik bi markada değil
Gönderen: ALPER. - 02 Temmuz 2010, 22:13:31
her arabanın iyisi olur, kötüsü olur arkadaşlar...iyi-kötü her türlü genellemeden kaçının, borada kullanılan motor yeni nesil leon, golf 4-5, octavia hepsinde en küçük bijonuna kadar aynı, daha yeni bora sattım, kuzenimde bir bora daha var, çok şükür birşeyini görmedik.Forumda daha önce golf 4ünden de şikayet eden oldu, polosundan da, ama genele baktığımızda herkes memnun, golfler ve pololar da sorunlu o zaman
Gönderen: bilalaydin - 02 Temmuz 2010, 22:26:49
lpg nin iyisi kotusu olmaz her turlusu motora zarardır.ayrıca butun boralar boyle degildir sizin sans yokmus kotusu denk gelmis.genelleme yapmak hata.
Gönderen: serhat - 02 Temmuz 2010, 22:28:14
sizin aracınızın öncei sahibi bayağı hırpalamış aracı anlaşılan bizdede glf var 2002 16v motor çok şükür saat gibi(masallah)gene akadasımda var 2005 bora sizin araç bakımsız bence
Gönderen: alpers3 - 03 Temmuz 2010, 00:59:22
benim araç 2004 primeline 1.6 16 V km si 114 000  eğer araba alacaksan sorun istemiyorsan toyota al herkes öyle diyor en kısa zamanda bende toyotaya gececem bora çok rahat gösterişli kasa sağlam ama motor sorunlu burada bi arkadaştada bora var oda sanayiden cıkmıyordu sattı passat aldı kafası çok rahat sorunsuz araba toyota bunu geç anladım
16v motorlar akl yanı 8v motorlardan daha ıyıdır 2004 model var bendede 4 5 senedır bınıyorum lpg de var we yag we fıltre tarzı bakımın dısında masallah tk bır sorun yasamadım aracın bakımsız olabılır
Gönderen: alpers3 - 03 Temmuz 2010, 01:00:25
sizin aracınızın öncei sahibi bayağı hırpalamış aracı anlaşılan bizdede glf var 2002 16v motor çok şükür saat gibi(masallah)gene akadasımda var 2005 bora sizin araç bakımsız bence
:tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir
Gönderen: Baland - 03 Temmuz 2010, 01:00:40
LPG cihazlarının bazıları uyum saglamıyor derken mesela sıralı sıstem takmak yerıne bazıları normal sıstem gaz taktırıyor bunu kastettım..

Benım bu arabamdan once opel vectra GT 16v aracım vardı LPG li kullandım 1 defa bıle bakım harıc servıse gıtmedım ve 300.000 km de sattık ve alan adam hala bınıyor km sı kac sormadım ama motor ılk motor ... ben lpg DE 240 KM HIZI GORDUM AMA AYNI SEKILDE gt KULLANAN ARKADASlarım da vardı ve tupten memnun olmayanı da vardı..

Ben LPG nın motora zarar verdıgını dusunmuyorum ama suna katılıyor ve kabul edıyorum kı ıyı bır atesleme sıstemı ıstıyor..bujılerın kabloların orjınal ve temız olmazsa kral usta arabana ayar tutturamaz..
Gönderen: freegane - 03 Temmuz 2010, 01:19:40
kardeş yanlış anlama ama dünyanın en iyi markaları arasında gösterilen VW'ye pislik atmak senin haddine düşen bişey değil. Senin ustan arabadan o kadar iyi anlıyor ve biliyorsa gitsin arabadaki aksaklıkları VW'yebildirsin. VW de bünyesinde çalıştırdığı dünyanın en iyi okullarından mezun en iyi mühendisleri işten çıkartıp senin ustanı işe alsın  ;D Bir kere senin arıza diye bahsettiğin şeylerin hepsi (bobinde,emme manifoltu da gaz kelebeği sensörü) lpg'den doğan sıkıntılar. takan adam iyi takmamış veya kötü malzeme kullanmış veya ayarını yapamamış. Aynı işe biri 2 lira isterken siz gider 1 liraya yaparım diyene iş yaptırırsanız böyle şeylerle karşılaşmanız doğaldır. Kötü VW yoktur bakımsız VW vardır  :D
Gönderen: cemdermen - 03 Temmuz 2010, 04:10:32
erdalerdogan, anlamadığın bir konuda, herşeye bok atıp durma...araba alırken iyi bir seçim yapamamışsın, ikinici el araba kısmet işi...
Gönderen: nakres - 03 Temmuz 2010, 08:54:33
kesinlikle sizde bir şey var .......

zaman zaman bu tür arızalara rastlanır ama sizinki gibi üst üste gelmesi sizin kısmetinize ....isterseniz söyle bir şey yapın yeni konu  herkes son bir yıl içinde bora -golf veya polosuna yaptırdığı işlemleri yazsın ...

ben buraya ilk olarak yazıyım :

25000 km ve bir yıl içinde 2 adet viraj demir lastiği ve bakım yapıldı o kadar ...(nazar değmesin vw ye )

lütfen konu başlığınızı değiştirin.
Gönderen: EMRE_61 - 03 Temmuz 2010, 09:55:43
ağır bakıma girdiniz herhalde.ben 90 binden sonra ağır bakıma 900 tl subaplar değişti 700.1600 tl masraf yaptım.ama şöle bişe var doblo var bizde ucuz derler.ağır bakıma soktuk araba ekstra şeylerde çıkardı 1200 tl masraf çıkardı buda bi bakış açısı.ama vw pahalı bunu kimse inkar edemez.ben şu ana kadar sadece subapta sorun yaşadım.bide egr valfi bozuldu galiba.yolda bırakma olmadı çok şükür.

araçta şöle bi sorun oluşmuş olabilir.senin ustan bilgisiz ise.araçta 3 sorun vardır 2 sini halledip 1 i kalır.o sorun da 1 hafta sonra sana başka sorunlarıda yanında getirir.10 kuruş fazla olsun kaliteli olsun.servistede geçerli.
Gönderen: freegane - 03 Temmuz 2010, 10:08:55
ya abicim tam olarak bilmiyorum daha önce lpg'li araba kullanmadım ama yanlışım varsa düzeltin. LPG'ye bobinlerden güç almıyorlarmı? (arkadaşın bobini arızalanmış) lpg'nin sensörünü kimi yerler emme manifoltuna delik açıp yapmıyorlarmı? (arkadaşın emme manifoltu sorunluymuş) emme manifoltunun delinmesi gaz kelebeği sensörünün bozulmasına neden olamazmı? (arkadaşın hava gaz kelebeği arızalanmış) zaten ustasıda ayrı bi tip.. VW'nin Bora'sı ve Polo'su işe yaramaz demiş... Adamın Bora ve Golf'ün aynı araba olduğundan haberi yok! Bora'nın Golf'ten tek eksi yönü kasası daha ağır olduğu için daha fazla yakıt tüketmesidir. Artı yönü ise büyük bagaj hacmi. Cahil insana laf anlatmak zor iş arkadaşlar  :bekleriz:
Gönderen: Baland - 03 Temmuz 2010, 10:31:46
YANLIŞ USTA ADAMA VW SATTIRIR!......   Sanırım tamamiyle özetliyor tüm yaşananı..
Gönderen: R-Line - 03 Temmuz 2010, 10:33:17
arızaların üst üste gelmesi canını sıkmış olsa bile
açtığın başlık yanlış olmuş.
vw de araca özel motor yok, vag grubunda birçok araçta ortak kullanılır bu motorlar.

5 senedir golf mk4 kullanıyorum ( lpg siz )
rutin bakımları dışında sadece termostatı ve viraj demir lastiği değişti.
saat gibi maşallah motoru  ;)
Gönderen: serhat - 03 Temmuz 2010, 11:46:44
takılan lpg kiti iyi uygulama sonucu takılmamış anlaşılan çünkü genelde bobinler lpg takınca sapıtmaya başlarki forumdada bir kaç kişinin aracındada bobin sorunu olmuştu.bence gidin önce lpg sistemini söktürün bir süre normal binin daha sonra iyi montaj yapıldığına inanıp güvendiğin ve ustasınada itimat ettiin bir yere git sistemini en baştan taktır masrafın olacak ama en azından daha az masrafla kurtulcaksın sonuçta senin araçtaki motoru bizde kullanıyoruz kötülenicek bir motor ve araç değil vw
Gönderen: apsimati - 05 Temmuz 2010, 17:33:17
bi kere almış olduk brader ne yapalım şimdi gidip kendimizi intihar mı edelim....
ama şunu söylemeliyim gavur bu arabayı türkler üstüne tüp attırsın diye yapmıyorki tüm sistemleri benzine hemde kaliteli benzine göre ayarlanmış .. sen bırak tüpü dandik benzin koyarsan bile anlıyor araba...ha tüp taktırıpta mutlu olanlar yok mu var tabi de bu da onların şansı işte...
yaklaşık bi senedir kullanıyorum başlarda araçla ilgili tek şikayetim vites geçişlerinin kemikli oluşu idi  ... yani şanzımana alışamadım başta ...buda önceki araçlarımla kıyasladığım için ..zamanla ona da uyum sağladım ...
eee ne kaldı geriye ...
söyliyim ...
arabada karizma sıfır ...ne o öyle 16 '' çelik jantlar digital klima felan berbat.....arka koltuklar çok rahatız....bagaj dersen yok gibi bişey.... yol tutuşu berbat ..virajlarda o biçim ,arabayı yolda tutamıyorum....uzun yolda çekilmiyor koltuklar çok  çok rahatsız ...sürüş keyfi hiç yok ....çekişi çok kötü  ..gaz yemiyo...yokuşlarda bayılıyor ...kaporta dersen dandik parmakla eğersin adeta ...4 teker disk fren ama frenleri  hiç tutmuyor yok gibi ...yani evet bence piyasada bu paraya o kadar araba varken gidip bora almayın.... :)
Gönderen: vicetuning - 08 Temmuz 2010, 10:15:55
bi kere almış olduk brader ne yapalım şimdi gidip kendimizi intihar mı edelim....
ama şunu söylemeliyim gavur bu arabayı türkler üstüne tüp attırsın diye yapmıyorki tüm sistemleri benzine hemde kaliteli benzine göre ayarlanmış .. sen bırak tüpü dandik benzin koyarsan bile anlıyor araba...ha tüp taktırıpta mutlu olanlar yok mu var tabi de bu da onların şansı işte...
yaklaşık bi senedir kullanıyorum başlarda araçla ilgili tek şikayetim vites geçişlerinin kemikli oluşu idi  ... yani şanzımana alışamadım başta ...buda önceki araçlarımla kıyasladığım için ..zamanla ona da uyum sağladım ...
eee ne kaldı geriye ...
söyliyim ...
arabada karizma sıfır ...ne o öyle 16 '' çelik jantlar digital klima felan berbat.....arka koltuklar çok rahatız....bagaj dersen yok gibi bişey.... yol tutuşu berbat ..virajlarda o biçim ,arabayı yolda tutamıyorum....uzun yolda çekilmiyor koltuklar çok  çok rahatsız ...sürüş keyfi hiç yok ....çekişi çok kötü  ..gaz yemiyo...yokuşlarda bayılıyor ...kaporta dersen dandik parmakla eğersin adeta ...4 teker disk fren ama frenleri  hiç tutmuyor yok gibi ...yani evet bence piyasada bu paraya o kadar araba varken gidip bora almayın.... :)

doktorum bide yağmur sensörü var yağmurda kendi kendine çalışıp duruyo  sen yedun beni yaaa ;D
Gönderen: d3n1s - 08 Temmuz 2010, 12:35:25
yaklaşık bi senedir kullanıyorum başlarda araçla ilgili tek şikayetim vites geçişlerinin kemikli oluşu idi  ... yani şanzımana alışamadım başta ...buda önceki araçlarımla kıyasladığım için ..zamanla ona da uyum sağladım ...
eee ne kaldı geriye ...
söyliyim ...
arabada karizma sıfır ...ne o öyle 16 '' çelik jantlar digital klima felan berbat.....arka koltuklar çok rahatız....bagaj dersen yok gibi bişey.... yol tutuşu berbat ..virajlarda o biçim ,arabayı yolda tutamıyorum....uzun yolda çekilmiyor koltuklar çok  çok rahatsız ...sürüş keyfi hiç yok ....çekişi çok kötü  ..gaz yemiyo...yokuşlarda bayılıyor ...kaporta dersen dandik parmakla eğersin adeta ...4 teker disk fren ama frenleri  hiç tutmuyor yok gibi ...yani evet bence piyasada bu paraya o kadar araba varken gidip bora almayın.... :)

valla hocam katılıyorum, bende de bi polo var ki akıllara ziyan, satsın arkadaş hemen arabasını, VW binilecek araba mı, Toyota dururken  ;D ;D ;D
Gönderen: sheker_ - 08 Temmuz 2010, 17:09:55
2004 te boram vardı ve 1 sene kullandık ufak tefek gerekli şeyler dışında bir kere bile sorun çıkartmadı .sizin şansınıza öyle gelmiştir.
Gönderen: xandel - 09 Temmuz 2010, 18:11:44
1 sene önce 2004 bora aldım 2 haftada bir sanaideyim bu kadar dandik bir araba görmedim sadece rahatlığı var ama motoru beş para etmezmiş iyi bir ustam var başta beni uyarmıştı volkswagenin borası ve polosu işe yaramaz alma dedi ama dinlemedim. bobinler bozuldu lpg de sorun var emme manifoldu basınc sensörü bozuldu gaz kelebeğinde sorun var (fiyatıda 1200 tl) birsürü para harcacım ve iki defa beni yolda bıraktı. inanın yola cıkmaya korkuyorum  anlamadığım tüm boralarmı böyle sık arıza veriyor yoksa benim arabamı lütfen cevap yazın.

şimdi erdal kardeşim böyle bi genelleme yapman hiç doğru değil sen bu arabayı aldığın yani sana arabayı satan lavuğun yanına bi git bu arabaya hiçmi bakım yaptırmadın diye bi sor istersen muhtemelen bu araba 6 yıldır bakımsızdır yatıyordur e 6 yıl yatan arabanın bunları yapması cok normal... çok şükür taş gibi araba bora taşş tık demedi maaşallah 10 yıl oldu tık demedi tabii geçen bi viraj denge lastiklerini değiştirmek zorunda kaldım onlarda eskimiş e bırakta 10 yılda eskisin dimi ? sen arabayı aldığın vw düşmanının yanına bi ara uğra derim...
Gönderen: xjandarmax - 21 Eylül 2010, 07:36:29

230 binde boram var yillardir biniyorum ve bir arizasida olmadi..seninki tamamen sanssizlik arkadasim
Gönderen: mjserhat - 21 Eylül 2010, 09:39:39
VW binilecek araba mı, Toyota dururken  ;D ;D ;D
çok güldüm yaaa ;D ;D ;D
Gönderen: alpers3 - 21 Eylül 2010, 13:06:21
çok güldüm yaaa ;D ;D ;D
;D ;D ;D ;D ;D ;D
Gönderen: beyazbora - 21 Eylül 2010, 18:45:33
iyiki bora almışım : ;D
Gönderen: beyazbora - 21 Eylül 2010, 18:48:36
valla hocam katılıyorum, bende de bi polo var ki akıllara ziyan, satsın arkadaş hemen arabasını, VW binilecek araba mı, Toyota dururken  ;D ;D ;D

sizlere katılmıyorum fren tutmuyor mu çok komik yaaa ;D ben bastım mı zınk diye duruyor valla
siz şahinden veya torosdan bahsediyorsunuz galiba
Gönderen: beyazbora - 21 Eylül 2010, 18:49:30
eee ne kaldı geriye ...
söyliyim ...
sizlere katılmıyorum fren tutmuyor mu çok komik yaaa  ben bastım mı zınk diye duruyor valla
siz şahinden veya torosdan bahsediyorsunuz galiba
Gönderen: ceM06 - 23 Eylül 2010, 17:53:04
bende şans bile değil. arkadaş arabayı alırken konrol etmemiş ya da es geçmiş. hangi marka olursa olsun bakmazsan tabiki sorun çıkartır. bend comfortline ımı ocak 2010 da aldım ve maşallah daha biryerinden ses dahi gelmiyor bırakın sorunu. arabam 2001 150.000 km de.

ama şu var benden önceki sahibi arabaya mükemmel bakmış. hep yetkili servise gitmiş ve tertemiz kullanmış. benim gibi :)
Gönderen: d3n1s - 23 Eylül 2010, 22:20:38
bende şans bile değil. arkadaş arabayı alırken konrol etmemiş ya da es geçmiş. hangi marka olursa olsun bakmazsan tabiki sorun çıkartır. bend comfortline ımı ocak 2010 da aldım ve maşallah daha biryerinden ses dahi gelmiyor bırakın sorunu. arabam 2001 150.000 km de.

ama şu var benden önceki sahibi arabaya mükemmel bakmış. hep yetkili servise gitmiş ve tertemiz kullanmış. benim gibi :)

katılıyorum kesinlikle :tamamdir
Gönderen: mjserhat - 24 Eylül 2010, 10:53:56

özellikle arabayı alırken bakmadınızmı kısmına çoooooooooook katılıyorum  :tamamdir ya üstün alman teknolojisi işte :)
Gönderen: fatih_et - 28 Eylül 2010, 21:29:50
arabamda en ufacık bir sorun yok maşallah,
ama serviste 1 buçuk saat baktırıp kayıtlarını kontrol ettirip rapor çıkartıp aldım,

baktırmadan aldığın her araba sorun çıkarır tabi
Gönderen: rene - 15 Kasım 2010, 12:08:45
alırken 2-3 ucuza alanlar hep hava basıyo söyle arabada böle ucuza aldım diye sonra yoldan topluyolar arabayı evet 2. el şans işi adam gibi kullanılmış bakımları zamanında yapılmış bi vw adamı yolda bırakmaz toyota mevzusuna ise gülüyorum o mantıktakilere bende renault 9 tavsiye ediyorum.