vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf II => Konuyu başlatan: meister6 - 27 Haziran 2010, 13:04:24

Başlık: aracım su eksiltiyor
Gönderen: meister6 - 27 Haziran 2010, 13:04:24
arkadaşlar daha öncede sölediğim gibi aranıza yeni katılmış bulunmaktayım sizlerin engin tecrübelerinden faydalanmak için derdimi arzediyim yardımcı olursanız dua ederim arkadaşlar 91 td intercool jettam var su eksitiyor kalorifer peteğini sıfır takıp değiştirdim arabamın içine kapı içinden döşemenin altından su giriyordu acaba petekmi delik diye söktük önceden radyatör delik tıkayıcı katmıştım üzerindekide delik değildi amam herşeye rahmen değiştirdim aracın altında filanda su akıntısı olmuyorki diyeyimki borularda delik var 500 km da hemen hemen 250 mlg ufak pet şişe suyu kadar su eksiltiyor  siz üstatlardan yardımlarınızı bekliyorum
Başlık: Ynt: aracım su eksiltiyor
Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ - 27 Haziran 2010, 15:50:18
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, aracı görmeden birşey demek zor. Radyatör, kaloriför sisteminde bir sorun yoksa, devir daim pompası da sağlamsa silindir kapak contasında sorun olabilir, araç hiç hararet yaptı mı?
Gönderen: meister6 - 27 Haziran 2010, 20:37:59
hoşbulduk allah razı olsun hepinizden ne güzel bir paylaşım.araç hiç hararet yapmıyor bu sorun iyice  hızlandı iki gün evvel su doldurdum bu gün baktım hararet yok ama lambası yanıp sönüyor suyu yine eksiltmiş motor kaputunu açıp baktım şarz dinamosunun alt tarafında alt muhafaza plastiğinin üstüne su akmış  radyatördede bişey yok dediğin gibimi acaba devirdaim pompasındanmı bilmiyom yardımlarınızı bekliyom
Gönderen: Atay - 27 Haziran 2010, 20:51:44
Borularda problem olabilir(Bağlantı noktaları?).Suyu kaynayıp yedek su haznesinin kapağından kaçırıyor da olabilir.Arabalarımız modelleri eski olduğu için plastik aksamlar sorun olabiliyor.Kontrol etmekte fayda var.
Gönderen: meister6 - 27 Haziran 2010, 23:29:04
kardeş saol benim su haznesi sağlam bizim arabaların devirdaim pompası tam olarak nerde oluyor şarz dinamosunun altındamı su ordan birijkiyor
Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ - 28 Haziran 2010, 20:28:40
kardeş saol benim su haznesi sağlam bizim arabaların devirdaim pompası tam olarak nerde oluyor şarz dinamosunun altındamı su ordan birijkiyor

Evet devir daim pompası genelde orda olur, radyatör hizalarında, şarj dinamosunun altında. Eğer su orda birikiyorsa değişmesi lazım.
Gönderen: meister6 - 28 Haziran 2010, 20:48:07
kardeş hepinizden allah razı olsun devir daim pompası kaçırıyormuş orjinali yok yan sanayi alıp 45 tl ye ustaya taktırıverdim bakalım daha biyerden kaçıracakmı
Gönderen: meister6 - 28 Haziran 2010, 20:51:52
bi tane vardı üstünde madein german yazıyordu fakat ölçüleri farklı önündeki pervane kısmı biraz bombeyli gibiydi buda 65 tl idi yuvasına oturmadı bizde o45 tl olan yan sanayi dediklerini taktık