vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: beyazbora - 17 Haziran 2010, 21:19:53

Başlık: klima kullanımı
Gönderen: beyazbora - 17 Haziran 2010, 21:19:53
slmlar değerli boracılar

aracınızın klimasını nasıl kullanıyorsunuz

doğru klima kullanımı nasıldır?
Başlık: Ynt: klima kullanımı
Gönderen: haritacı - 18 Haziran 2010, 17:04:40
aracınızın kliması digital mi analog mu? Benim klima digital. Arabamın kliması digital nasıl kullandığımı anlatayım. Arabanın klimasını çalıştırıyorum kışın veya klimayı çalıştırmadığım vakitte econ modunda çalıştırdığım klimayı econ modundan çıkarıyorum ve istediğim dereceyi ayarlıyorum. Havalandırmayı cama ayaklara veriyorum. En iyi soğutma öyle oluyor hemde klima çarpmıyor.
Gönderen: beyazbora - 18 Haziran 2010, 20:03:15
klimam analog
Gönderen: serhat - 19 Haziran 2010, 15:07:50
dönüşlü ok şeklinde olan düğme içerdeki havayı soğutup geri yollar AC klimayı açar yukarı doğru ısı çıktığını gösteren kısım analog halkalarda ön cama üflemeyi yapar yolcunun önüne ve ayak kısmına inen kısım he alt hemde paneldeki ızgaralardan hava üfler sıcaktan soğuğa döndürdükçe analoğu sıcaklık düşer soğuğa mavi yani soğuğa aldığınızda soğuk olur sıcak kırmızıya getirince sıcak üfler AC ve dönüşlü ok butonuna basmazsanız dışarıdaki havayı içeri verir soğuksa soğutup sıcaksa sıcak olarak yani bu kullanım şekli tercih ve iklim koşulunza göre size uygun olan ayarı bunlardan yaparsın gene sadece yolcuya hava üflemeyi işaret ediyosa önden gelir hava tabanı gösteren yerden üfler en iyisi hem yerden hem üstten üflemedir eşit şekilde havayı dağıtır :tamamdir
Gönderen: mecamir - 19 Haziran 2010, 18:29:43
- Klimanızı kışın sıcak modda buğu çözme amacıyla kullanırsanız hem klima gazınızın ömrü daha uzun olur hem de buğu çok daha kısa sürede çözülür,

- Aracın kontağını açmadan/kapatmadan önce klima ve fanın kapalı olduğunu kontrol edin.

- Yüksek devirlerde seyrederken klimayı açmayın, klimayı rölanti devrinde çalıştırın aksi taktirde klima kompresörünüzün içi kısa sürede dağılabilir ve büyük masraf açar.

- Klimadan en yüksek verimi almak için önce aracın içinin ısısını mümkün olduğunca düşürdükten sonra (bir süre camı açarak vs) klimayı çalıştırın.

benim dikkat ettiklerim kabaca bunlar, uzun zamandır foruma yazmıyordum bu arada  :)
Gönderen: beyazbora - 19 Haziran 2010, 21:26:15
- Klimanızı kışın sıcak modda buğu çözme amacıyla kullanırsanız hem klima gazınızın ömrü daha uzun olur hem de buğu çok daha kısa sürede çözülür,

- Aracın kontağını açmadan/kapatmadan önce klima ve fanın kapalı olduğunu kontrol edin.

- Yüksek devirlerde seyrederken klimayı açmayın, klimayı rölanti devrinde çalıştırın aksi taktirde klima kompresörünüzün içi kısa sürede dağılabilir ve büyük masraf açar.

- Klimadan en yüksek verimi almak için önce aracın içinin ısısını mümkün olduğunca düşürdükten sonra (bir süre camı açarak vs) klimayı çalıştırın.

benim dikkat ettiklerim kabaca bunlar, uzun zamandır foruma yazmıyordum bu arada  :)

teşekkür ederim arkadaşım asıl öğrenmek istediklerim bunlardı

Gönderen: mecamir - 20 Haziran 2010, 10:19:33
rica ederim ;)