vwtr.net

Otomobil Forumu => Otomobilim => Konuyu başlatan: fena41 - 10 Haziran 2010, 00:54:19

Başlık: jantlarımın araları balata tozu ve yapısmıs temızlıgı hakkındayardım arkadaslar
Gönderen: fena41 - 10 Haziran 2010, 00:54:19
Arkadaşlar jantlarımın araları balata tozu ve yapısmıs temızlıgı hakkındayardımlarınısı goruslerınızle beklıyorum sımdıden tesekkurederım :tamamdir
Başlık: Ynt: jantlarımın araları balata tozu ve yapısmıs temızlıgı hakkındayardım arkadaslar
Gönderen: fena41 - 10 Haziran 2010, 00:57:25
(http://www.pepperpics.biz/i/1003153qmq.jpg)
Başlık: Ynt: jantlarımın araları balata tozu ve yapısmıs temızlıgı hakkındayardım arkadaslar
Gönderen: fena41 - 10 Haziran 2010, 00:57:39
jntlar bunlar
Gönderen: Atay - 10 Haziran 2010, 01:07:47
Dikkatli bir şekilde tuz ruhu ile yapılabilir.
Gönderen: fena41 - 10 Haziran 2010, 01:09:25
tesekkurederım fakat tuz ruhu jantın boyasınıda kabartmazmı denedınızmı hıc
Gönderen: e12 - 10 Haziran 2010, 01:14:33
Dikkatli bir şekilde tuz ruhu ile yapılabilir.
por coz dıyordum bende yaaa evet tuz ruhu ...benım yıkamacım kullandı jantlarda bı zararı olmadı gordugum kadarı ıle ama dıkkatlı ve az ve hızlı bır sekılde kullanman gerekıyor...
Gönderen: Atay - 10 Haziran 2010, 01:18:06
Plastik kapaklarımızda sorun vardı boyacımız kullanmıştı.Herhangi bir sorun ile karşılaşmadık ancak belirttiğimiz gibi dikkatli olmak gerek.
Gönderen: safakaksu90 - 10 Haziran 2010, 01:25:17
kardeşim zift balata pislikler için jant spreyleri var temizliyici bence ondan kullan derim tuz ruhu ya bişe yaparsa sakat hem  :D
Gönderen: fena41 - 10 Haziran 2010, 01:29:34
Ben sıze garıp gelebılır ama çimentoyla yıkama dıe bısey duymusdum onu bı uygulıcam bakalım ıslakken jant kuru cımentoyu ıslak bezle yada sungerle janta bastırarak sılınıyormus ve suyla durulandıgında hem cızıkler yokoluyormus hemde parlıyormus dıe duydum sıze oyle bı duyum geldımı hıc?
Gönderen: safakaksu90 - 10 Haziran 2010, 01:41:49
bende borbetleremi yapsam ne yapsam cimontayla ben hiç duymadım kardeşim :D
Gönderen: fena41 - 10 Haziran 2010, 01:51:31
vallahi bana bunu bı jantcı abı soledı mantıklı gelıo askerde bız bulasıkları kumla yıkıyorduk :)cıddıyım sonucda cımentıdada bı kımyasal var olabılırde yarın bı denıcem benden hber bekle tutmazsa yapmazsın:)
Gönderen: safakaksu90 - 10 Haziran 2010, 20:21:11
vallahi bana bunu bı jantcı abı soledı mantıklı gelıo askerde bız bulasıkları kumla yıkıyorduk :)cıddıyım sonucda cımentıdada bı kımyasal var olabılırde yarın bı denıcem benden hber bekle tutmazsa yapmazsın:)
kardeşim valla ben jantlara fırça sürmüyom süngerle yıkıyom özllikle hberini bekliyorum ama  :D
Gönderen: GolfMk1Diesel - 10 Haziran 2010, 20:23:59
kardeşim valla ben jantlara fırça sürmüyom süngerle yıkıyom özllikle hberini bekliyorum ama  :D

Zaten araba fırçayla yıkanmazki.. :D
Gönderen: Mk1GTI - 11 Haziran 2010, 16:04:35
En zararsızı mazot ve üstübü zift ve balata pisliğini temizler.. Ziftin zıt kimyasalı mazottadır.. Normal mazot ama (euro değil) :D

Sanırım senin araçta Mk2 yada polo amortisörleri kullanılmış o yüzden tablalar yüksek o tabaları indirin ama busfer amrtisör başlarına diş açtırmanız gerek..
Gönderen: LF 636 - 14 Haziran 2010, 17:40:24
toz çimentoylada yapabirsin.bikaçsefer denedik biz gayet işe yarıyo
Gönderen: fena41 - 14 Haziran 2010, 23:45:41
 :tamamdir bnde ole yaptım mıllet guldu ama ıse yaradı gayet
Gönderen: LF 636 - 16 Haziran 2010, 18:05:20
boşver milleti çıktımı balata tozları çıktıysa sen gül onlara.biz denemiştik oçimento bazı krom contlarda pası bile alıyo valla :tamamdir
Gönderen: fena41 - 17 Haziran 2010, 00:08:35
;) ARACI  sattım:S uzuluyorum ama cokda sewınıyorum kıymet bılen bı kardesıme gıttı ve emınım gozu gıbı koruyacakkk bakıcak oguz kardesıme hayırlı ugurlu olsun