vwtr.net

Otomobil Forumu => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: alpaslanxvx - 01 Haziran 2010, 16:02:16

Başlık: LPG de Silkeleme ve Stop Etme
Gönderen: alpaslanxvx - 01 Haziran 2010, 16:02:16
arkadaşlar , aracım düşük devirlerde silkeleme yapıyo ve bazen stop ediyo ve bu sorunu sadece lpg de yaşıyorum , lpg servisine gittiğimde lpg sisteminde bi sorun yok diyolar , sorunu bulamıyorum , neresinde olabilir acaba ?? ve aracımı geçen hafta bujileri taktırdığımda makineye bağlattım , hiçbir arıza görünmüyor , sorun ne olabilir ?? yardımlarınızı bekliyorum  :-\
Başlık: Ynt: LPG de Silkeleme ve Stop Etme
Gönderen: mustklc - 01 Haziran 2010, 18:49:41
lpg denen zımbırtı külli sorun. takılır takılmaz, aracın tüm ateşleme sistemlerinin  ...a koyuyor.  en son lpg enjektörünü değiştirdim şimdi de stop etme sorunu başladı.  sorun büyük ihtimal ateşleme bobini, sonra sırasıyla bujiler ve boğaz kelebeği. sen de bu sıradan giderek baktır bence. lpgden tasarrufla kazanacağın parayı git ustalara ver benim gibi.
Gönderen: alpaslanxvx - 01 Haziran 2010, 22:42:57
lpg denen zımbırtı külli sorun. takılır takılmaz, aracın tüm ateşleme sistemlerinin  ...a koyuyor.  en son lpg enjektörünü değiştirdim şimdi de stop etme sorunu başladı.  sorun büyük ihtimal ateşleme bobini, sonra sırasıyla bujiler ve boğaz kelebeği. sen de bu sıradan giderek baktır bence. lpgden tasarrufla kazanacağın parayı git ustalara ver benim gibi.

çok haklısın mustklc kardeşim , insanın sorunu bulamaması kadar sinir bozucak birşey yok ve en çok sinirini bozanda tamirciye gidiyosun lpg den diyo , lpgciye gidiyosun aracından lpg de bi sorun yo diyo  :bekleriz: bıktım abi , dediin gibi , zaten bujileri yeni değiştirdim , boğaz kelebeğini zaten yeni almıştım yaklaşık 6 ay - 1 sene önce , buji kablolarını değiştiricem ilk etapta , sonra boğaz kelebeği ayarı , distribütör kapağı dediler o da temizleniyomuş  ??? onun dışında işin komik tarafı aracı makineye bağlıyosun , arıza vermiyo , önceki topicleri okuyorum , dikkat ettiğim nokta bi yer arıza vermiş , bilmiyorum senin aracında da olduğu gibi bnmde aracım çok masraf çıkarıyo , bu aşk karşılıksız galiba  :-\  senin halloldu mu peki ?? tam olarak neler yaptığını bi anlatırsan belki bana ışık tutar senin yaptırdıklarından başlarım , bi de bu ateşleme bobini temizleniyormuş o konu hakkında bi bilgin varmı ?
Gönderen: mustklc - 02 Haziran 2010, 11:16:30
ateşleme bobini temizletmedim. pata küte biniyorum artık Allah ne verdiyse. istop ederse bir daha çalıştırıyorum.  evin rızkını arabaya verdim hep ayın sonu zor geliyor.
Gönderen: alpaslanxvx - 02 Haziran 2010, 16:48:22
ateşleme bobini temizletmedim. pata küte biniyorum artık Allah ne verdiyse. istop ederse bir daha çalıştırıyorum.  evin rızkını arabaya verdim hep ayın sonu zor geliyor.

inan bende aynı durumdayım , ama aracın sürekli kerkinmesi hiç hoş olmuyo , bakalım bende bi süre binicem , ama tamirciler böyle çok binme , motora da zararlı diyolar ( herşeyi çok iyi biliyor ya  :bekleriz: ) , bi de jikle kızdırma müşürü varmış galiba ona da bakıcam ama hepsi külfet dediğin gibi , bnde bıktım  >:(
Gönderen: mustklc - 03 Haziran 2010, 00:25:16
tamirci öyle der, ben tamirciye bir gidiyorum ohooo bir sürü sorun sayıyor. salla gitsin. bin kullan at. herkes öyle yapıyor
Gönderen: alpaslanxvx - 03 Haziran 2010, 00:27:49
haklısın mustafa kardeşim , olduğu kadar  :D
Gönderen: mustklc - 03 Haziran 2010, 00:31:08
araba artık Türkiye de bir lüks. benzinin litresi nerdeyse 4 lira olmuş.  aşağıya çarşıya gidiyorum 5 km inerken, 5 km çıkarken toplam 10 km. araçta lpg var ama sıralı sistem bir süre benzin kullanıyor. ısınayım bilmemne derken nerden baksan 5 liralık gz ve benzin yakıyor. alacağım da iki ekmek.  1 liralık ekmek için 5 lira yakıt harcıyoruz. artık kerkinsin hoplasın gezinsin, şeyimde değil.  freni tutsun yeter
Gönderen: alpaslanxvx - 03 Haziran 2010, 01:32:30
araba artık Türkiye de bir lüks. benzinin litresi nerdeyse 4 lira olmuş.  aşağıya çarşıya gidiyorum 5 km inerken, 5 km çıkarken toplam 10 km. araçta lpg var ama sıralı sistem bir süre benzin kullanıyor. ısınayım bilmemne derken nerden baksan 5 liralık gz ve benzin yakıyor. alacağım da iki ekmek.  1 liralık ekmek için 5 lira yakıt harcıyoruz. artık kerkinsin hoplasın gezinsin, şeyimde değil.  freni tutsun yeter

;D valla haklısın
Gönderen: alpaslanxvx - 04 Haziran 2010, 13:00:00
arkadaşlar sorunum buji kablolarını değiştirince çözüldü , artık arabam silkelemiyor , yardımların için teşekkürler mustafa kardeşim , hatta sende durumu düzeltir düzeltmez git bi buji kablosu al taktır , fiyat olarak da bilgi veriyim sana , zetex var 80 tl , brembi var 50 tl , ikisini de gönül rahatlığıyla alabilirsin  :tamamdir
Gönderen: mustklc - 05 Haziran 2010, 22:56:15
arkadaşlar sorunum buji kablolarını değiştirince çözüldü , artık arabam silkelemiyor , yardımların için teşekkürler mustafa kardeşim , hatta sende durumu düzeltir düzeltmez git bi buji kablosu al taktır , fiyat olarak da bilgi veriyim sana , zetex var 80 tl , brembi var 50 tl , ikisini de gönül rahatlığıyla alabilirsin  :tamamdir

en son 350 liraya enjektör aldım, ayın sonu gelmedi, artık öteki aya. bujiden kaynaklanacağını tahmin ettim 20bin km oldu en son değiştireli, buji kablosunu da değiştireyim artık.
Gönderen: alpaslanxvx - 06 Haziran 2010, 00:19:32
en son 350 liraya enjektör aldım, ayın sonu gelmedi, artık öteki aya. bujiden kaynaklanacağını tahmin ettim 20bin km oldu en son değiştireli, buji kablosunu da değiştireyim artık.

mustafacım bence ustandan da bi şüphelen , abi yanlış anlama da buji kablolarını değiştirmeden enjektör ne alaka anlamadım  :( sen bi buji kablolarını değiştir , olmazsa tekrar konuşuruz , ama seninle konuştuktan sonra ve forumdaki bu sorunla ilgili konulara da baktım , adam zaten bana demişti , yapıyosa buji kablolarından yapar diye , bi de boğaz kelebeğinden yapar dedi , dediği gibi yaptı , ŞAK diye kesti araba silkelemeyi , inş seninkide geçer kardeşim , aldığım fiyatları da yazdım , aklında olsun
Gönderen: alpaslanxvx - 06 Haziran 2010, 00:26:11
abi bi de bu bahsettiğin enjentör eğer lpg enjektörü ise onun fiyatı 350 tl diil , 50 tl , ne marka tüp kullanıyosun ?? bizim arkadaşta zavoli vardı , 50 tl ye değiştirdi en son  :(
Gönderen: mustklc - 06 Haziran 2010, 11:49:30
lovato marka sıralı sistem. enjektör eskiydi. benzinde sorun yoktu gazda pır pır yapıyordu hatta başlık da açmıştım:

Aracım LPG de Pır Pır Ediyor- 350 lirayla çözüldü (http://www.vwtr.net/forum/lpg-cng-ve-alternatif-yakit-sistemleri/aracim-lpg-de-pir-pir-ediyor-350-lirayla-cozuldu-t13479.0.html)

tek bir usta değil en az 3 usta söyledi enjektörün bozuk diye. arabayı satacaktım alacak adam arkamdan sövmesin dedim değiştirdim, değiştirdikten sonra da satmaktan vazgeçtim zaten ;D

Gönderen: alpaslanxvx - 06 Haziran 2010, 13:46:10
 ;D
Gönderen: erdalerdogan - 27 Haziran 2010, 16:20:17
slm arkadaşlar yazılarınızı okudum aynı problem benim boradada var araba soğukken tüpe geçince motor çok sallanıyor ısınınca geçiyor 10 kez tüpcüye gittim bişey yok deyip gönderdi ama enson enjektörleri değiştircem dedi bakalım sonuç ne olacak. birde buji kablolarından bahsediyorsunuz benim usta boralarda buji kablosu olmaz dedi 4 tane bobin vardor buji onların içine yerleştirilir ben bobinden tut bujilere herşeyi değiştirdim ama sorun gitmedi geçenlerdede yakıt pompası bozuldu 200tlde onaq gitti valla şuana kadar gördüğüm en sorunlu araba bora aldığıma pişmanım zaten ustamda söyledi volkswagenin borası ve polosu işeyaramaz sakın alma dedi ama ben dinlemedim neyse şu enjektörde bi değişsin bakalım nolcak saygılar.
Gönderen: mustklc - 28 Haziran 2010, 11:28:30
eğer lpg sistemin eski ise enjektörü değiştirince lpg beyniyle uyumsuzluk yaşar. şimdi bende bu problem var.  araba silkeliyor gazda. 350 lira çöpe gitti. arabayı satacağım
Gönderen: alpaslanxvx - 29 Haziran 2010, 00:54:51
eğer lpg sistemin eski ise enjektörü değiştirince lpg beyniyle uyumsuzluk yaşar. şimdi bende bu problem var.  araba silkeliyor gazda. 350 lira çöpe gitti. arabayı satacağım

lovatolarda enjektör tesisatı bütün , 4 enjektör birbirine bağlı , sen hepsini mi değiştirdin mustafa ??
Gönderen: mustklc - 29 Haziran 2010, 16:28:22
evet değişti hepsi alparslan. bütünleşik zaten tek parça birşey. motor sogukken sorun yok motor ısınınca teklemeye başlıyor. 90 derecede araba gitmiyor istop ediyor
Gönderen: alpaslanxvx - 29 Haziran 2010, 20:24:01
bnce lpg beyninde senin sorun , yada tesisatda da olabilir  :(
Gönderen: mustklc - 30 Haziran 2010, 11:48:09
bnce lpg beyninde senin sorun , yada tesisatda da olabilir  :(

enjektör takan usta ,ateşleme sistemini aküden bujiye marş motorundan bobine komple değiştir diyor. bujiler, buji kablosu kpmple değişti. düzelmedi. bobini de değiştiririm önemli değil ama sorun onda değil. her zaman yapsa bobin derim. ama her zaman yapmıyor. neyse aracı bu hafta öldü fiyata elden çıkarıyorum. fabia dizel düşünüyorum.
Gönderen: alpaslanxvx - 01 Temmuz 2010, 10:14:29

enjektör takan usta ,ateşleme sistemini aküden bujiye marş motorundan bobine komple değiştir diyor. bujiler, buji kablosu kpmple değişti. düzelmedi. bobini de değiştiririm önemli değil ama sorun onda değil. her zaman yapsa bobin derim. ama her zaman yapmıyor. neyse aracı bu hafta öldü fiyata elden çıkarıyorum. fabia dizel düşünüyorum.

kolay sanki , kendi arabası olsa öyle kolay değiştirebilirmi acaba çok merak ediyorum , bnmde araba su eksiltiyodu , götürdüm devirdaim bozulmuş , hazır indirmişken duruma göre triger de değişir  :'( bıktım artık sürekli bi sorun çıkıyo , sıkıldım  :-\
Gönderen: muhsin05 - 25 Kasım 2010, 22:31:01
merhaba arkadaşlar
 aranıza yeni katıldım yaklaşık 4 aydan beri golf binicisiyim 2000 model trendlıne model aracım var araçta ben aldığımda tomosetto marka tüp mevcut idi araç 150 binde son bir hafta ya kadar sorunsuz kullandım fakat bu ara rolantide aracım da titreme mevcut ara sıra  da stop ediyor bazende hareket halinde iken tekleme oluyor  benzinde normal çalışıyor devir saatinde anormal iniş çıkış lar yok normal gözüküyor bu konuda yardımlarınız a ihtiyacım var lütfen yardım olucı olurmusunuz
Gönderen: golf2001 - 28 Kasım 2010, 22:47:20
merhaba arkadaşlar
 aranıza yeni katıldım yaklaşık 4 aydan beri golf binicisiyim 2000 model trendlıne model aracım var araçta ben aldığımda tomosetto marka tüp mevcut idi araç 150 binde son bir hafta ya kadar sorunsuz kullandım fakat bu ara rolantide aracım da titreme mevcut ara sıra  da stop ediyor bazende hareket halinde iken tekleme oluyor  benzinde normal çalışıyor devir saatinde anormal iniş çıkış lar yok normal gözüküyor bu konuda yardımlarınız a ihtiyacım var lütfen yardım olucı olurmusunuz
muhsin05 selam
lpg filitlerine baktırsan iyi olur gibi. lpg ayarlarınıda kontrolden geçir.büyük bir ihtimal filitre kolay gelsin.
Gönderen: polosw - 16 Ocak 2011, 21:34:50
arkadaslar benim poloda da ayni sorunlar var.ben atiker taktirdim bir yil sorunsuz bindim bir yildan sonra sorun cikarmaya basladi usta tamirat derken tamamen duzelmedi ara sira stop ediyor.
Gönderen: atlantiq - 22 Ocak 2011, 13:55:34
benim sorunda aynı. eskiden gaza geçerken stop ediyodu şimdi ise gaza geçiyo bi süre sonra hiç beklemediğin bi yerde istop ediyo. hergün bi kaza atlatıyom. su kaçırma sorunu vardı 4-5 ay once regulator değişti stop etme sorunu içinde enjektor dediler onuda değiştirdiler yine aynı başka beyin taktılar yine aynı stop ediyo şimdi benzinle biniyom kafam rahat :) tesisatı değiştirip arabayı satacam başka çare yok.
Gönderen: mustklc - 22 Ocak 2011, 16:22:07
satın kurtulun sorunlu arabalardan. aldığım enjektörü satışa çıkardım. nerdeyse 50 kişi aradı. hepsinde aynı sorun. stop etme, titreme, tekleme. ben de tek tek açıklama yaptım onlara, çağrı merkezi gibi oldum. pek çoğu almaktan vazgeçti.

sonunda biri aldı enjektörü onu da bir ay takip ettim. çok şükür ona uydu sorunsuz çalışıyor  ;D
Gönderen: LF636 YENİDEN - 23 Ocak 2011, 13:29:35
arkadaşlar kelebeği temizletip adaptasyon yaptırın daha sonrada tüpçünüze gidip ayarlarınızı yenileyin sorunlarınız düzelecektir.
Gönderen: necii - 29 Mart 2011, 21:32:24
slm arkadaşlar.20 gün önce 2005 model polo 1.4 bassiclınealdım.BRC marka tüp takılmış 2007 yılında araca.alalı 15 gün olmadan 2 ateşleme bobini değişti aracın.aldım alalı sürekli kerkinme yapıyor araç.servisteki usta tüpten kaynaklanıyor dedi,ateşleme bobinlerinide lpg yakıyor bence dedi.bende gidip tüp ayarı yaptırdım.fakat kerkinme problemi çözülmedi.gaza basıyorum 2.ve 3.viteste bagırıyor fakat sonradan gaz yiyip gidiyor.debriyaj üstten kavrıyor,belkide polo'larda hep böyledir ben bilmiyorum ama usta son çare olarak dabriyaj setini değiştirelim dedi,fiyatı ise işcilik dahil 650 tl dedi.bende yaptıramadım.arabadan sogumaya başladım valla.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler..
Gönderen: mustklc - 30 Mart 2011, 14:43:44
arkadaşım adamın satma sebebi belli olmuş. bu araçlara tüp olmuyor. en adi korelilere, japonlara miss gibi oluyor ama bunlara olmuyor

eğer gaza basınca devir artıyor ama araç gitmiyorsa debriyaj balatası yemiştir. ama gaza basınca devirde bariz bir artma yoksa araba silkeneniyorsa ateşleme problemi
Gönderen: necii - 30 Mart 2011, 21:41:24
araçta zaten 4 bobin var 2 sini değiştirdim.şimdi bobinler normal.servise gittiğimde adam herzamanki gibi birşey yok abi dedi.bende bin gezelim bakalım dedim.adam sürerken fark etti,oda enson sizin dediğiniz gibi debriyaj setini değiştirmek lazım dedi ama fiyatı 650 tl dedi.bende yaptırmadım.olmazsa böyle satarım dedim.AMA BENZİNDE AYNI OLAYI YAPMIYOR,BU KONUDA NEDERSİNİZ?BENZİNDE YAPMAMASI DEBRİYAJ BALATASINDAN KAYNAKLANDIĞINI YİNE GÖSTERİRMİ SİZCE?
Gönderen: Yükselgfb - 31 Mart 2011, 01:24:05
Arkadaşlar bende de şu an tam tersi bir durum var.araç soğukken yapmıyor motor ısınınca rolantide titreme yapıyor ve devir saati yukarı aşağı oynuyor.
lpgcime götürdüm tüpte sorun yok  boğazı temizlettir dedi.bugün boğaz temizlendi ama ilginçtir temizlikten sonra titreme daha da arttı.daha sonra tanıdığım bir ustaya götürdüm 4 saat civarı uğraştı durdu söktü taktı bir şeyler yaptı en sonunda durumu çözdü!
ama az önce dışarı çıktım motor ısınınca rolantide yine titremeye başladı.
motor soğukken sabahları bile ilk çalıştırdığımda  hiç bir sorun yok tek marşta alıyor titreme ve stop etme kesinlikle yok ama motor ısınınca başlıyor azer bülbül gibi titremeye sizce nedir bunun sebebi?  :(
Gönderen: funkypunky - 03 Nisan 2011, 22:55:00
Sorununa çözüm bulabilirsen buraya yazarsan sevinirim. Bizim poloda da çözülemeyen bir titreme problemi var.
Gönderen: atego - 04 Nisan 2011, 20:45:00
 Motor sıcakken devir birden düşüp kendi seviyesine geri geliyorsa ateşleme sistemiyle ilgili problem var. Bugün motoru dinlerken çatırt diye gözümün önünde kablodan kıvılcım atlaması oldu ve devir aşağı inip hemen düzeldi. Bundan yaptığını zaten tahmin ediyordum ama görmüş oldum :)

Eğer devir yükselip alçalıyorsa boğaz kelebeğidir, tabii başka etmenler de olabilir. Devir saati yükselip alçalarak dalgalanma mı yapıyor, yoksa birden düşüp eski haline geri mi geliyor?
Gönderen: necii - 06 Mayıs 2011, 22:19:07
lpg de araç neden kerkinme yapar.net bir cevabı yokmu bunun??
Gönderen: caner4 - 02 Haziran 2011, 11:50:18
var tabi bir çok nedenden yapabilir. aynı sorun bende de oldu. yalnz bnde stop etme olayı yoktu. sadece kerkinme rölanti dengesizliği vardı. bujiler değişti. benzin filtresi bile değişti. boğaz kelebeği sökülmeden temizlendi adaptasyon yapıldı tüp ayarı yapıldı fakat sorun gene peyda oldu.   sonra yeni bi tamirci buldum çok bilgili bi abiydi. sorunu hemen buldu oksijen sensöründen yapıomuş. boğaz kelebeği de sökülüp temizlendi adaptasyon yapıldı. ve sorun halloldu. size tavsiyem oksijen sensörü ve boğaz kelebeği üzerinde yoğunlaşın özellikle rolanti dengesizliği de varsa boğaz kelebeği anahtar kelime. boşa oraya buraya para kaptırmayın ben gibi...
Gönderen: barut - 02 Haziran 2011, 13:28:09
Bugün motoru dinlerken çatırt diye gözümün önünde kablodan kıvılcım atlaması oldu ve devir aşağı inip hemen düzeldi.

buji kablolarınından şüphelenen varsa gece fotoğraf makinasını eline alıp video çekme moduna geçip arabayı çalıştırın buji kablolarını kameradan izleyin kablolar eski ise sağa sola atlamalar görülebiliyor :D
Gönderen: KAAN60 - 13 Haziran 2011, 18:58:45
slm arkadaşlar hemen hemen sorunlarımız aynı ben daha 10 mayısda taktırdım atiker lpg yi geçen günde ilk 1500 bakımına gittim gitmeden önce 1 kere stop etti bakımda söyledim usta ayardan sonra düzelir dedi ama 2 gün önce ve buugün 1 kez daha hareket halinde stop etti. arasırada devir saati birden 500e kadar düşüp hemen normale geliyor. ve yine arasıra devir 900-1000 arası hafif hafif oynuyor 1 ay olmadı daha lpg ye geçeli çok canım sıkılıyor benzinde hiçbir problemim yoktu. dün kendim boğaz kelebeğini temizledim. adaptasyon yaptırmam illada gereklimi bujileri değiştirmeyi düşünüyorum. yada caner arkadaşımızın dediği gibi oksijen sensörünemi baktırayım bu sensör ne kadar ve bozuk olduğunu nasıl anlarız yardımlarınızı bekliyorum.
Gönderen: caner4 - 13 Haziran 2011, 19:03:53
dostum o sensör öyle ucuz bişey değilmiş sordum ben. ayrıca değiştirsen de tüplü araçlarda yine bozulur dediler (bilmiorm nekadar doğru) oksijen sensörüne baktırt bir de benim bildiğim kadarıyla adaptasyon çok önemli mutlaka bilen birine yaptır. bnm sorunumu çözen abi program da atmış ecu'yu sıfırladım fabrika ayarlarına döndürdüm dedi. muhakkak işi bilen birine muhakkak başvur ayrıcac boğaz kelebeğini de söküp temizlettir bana bütün bu ayarlar boğaz kelebeği söküp temizlenmesi oksijen sensörü adaptasyon program falan 50 lira tuttu keşke bujileri değiştirmeseymişim boşa para verdim bu sorunu daha önce yaşamış birine git yoksa sabaha kadar parçalar arabayı yine de çözemez...
Gönderen: KAAN60 - 13 Haziran 2011, 19:46:45
ok canercim saolasın ama ben tokatta yaşıyorum burdaki ustaları görme hepsi birbirinden beter :bekleriz: boğaz kelebeğini temizledim ben çokda özendim elimden gelir iş. rölati dengesizliği olmadı temizledikten sonra ama yinede dediğin gibi adaptasyona götüreyim! yalnız burada onu ancak vw servisi yapar eku sıfırlamasını ve oksijen sensörü olayınıda onlar anlar sanırım? bujileri yada buji kablolarını değiştirmeyeyimmi?
Gönderen: KAAN60 - 13 Haziran 2011, 19:52:09
birde bu oksijen sensörü nerede? hava filtresine giden borunun içinde çatallandığı yerde ucu bakır bi cihaz var o mu?
Gönderen: htmetin - 13 Haziran 2011, 19:59:51
birde bu oksijen sensörü nerede? hava filtresine giden borunun içinde çatallandığı yerde ucu bakır bi cihaz var o mu?

egzos manifoltu ve katalizör arasında olması lazım. diğer bir ismi lapmda sensörü
Gönderen: KAAN60 - 13 Haziran 2011, 20:09:58
saol hasan lambda sensörü deyince anladım bunu serviste bilgisayara bağlattığımda arızalı olup olmadığı anlaşılır sanırım?
Gönderen: caner4 - 13 Haziran 2011, 21:01:35
biz cihaza bağladığımızda lambda sensörü arızası verdi sen yine de bu cihazı olan ve bilen birine göster her cihaz da sorunu algılayamıyo iyi bi ustaya göster
Gönderen: KAAN60 - 13 Haziran 2011, 21:52:38
eyvallah caner.
Gönderen: caner4 - 14 Haziran 2011, 09:41:41
rica ederm...
Gönderen: KAAN60 - 16 Haziran 2011, 19:04:41
önceki gün lpg servise gittim sorunları anlattım tekrar ayar yapıldı lpg sistemi kontrol edildi sorun göremediler, usta hem benzinde hem lpgde gaz verdi lpgde sanki saniye farkıyla geç alıyormuş gibi oluyordu "ateşleme geç oluyor %90 sorun bujilerde" dedi değişsem normale döneceğini söyledi bende vw servisine gittim durumu anlatım orda önce bilgisayara bağlayalım bakalım dediler bilg. önce
"lambda sensörü ara sıra kısa devre" diye bir arıza çıktı usta bunun lpgli araçlarda normal olduğunu söyledi arızayı sildi bujiler sökülüldü temiz çıktı buji kabloları ölçüldü değerler normal çıktı adaptasyon yapıldı lambda arızası bidaha gelmedi. usta bujilerin temiz olduğunu değiştirmeye gerek olmadığıı söyledi vakit olsaydı lambda sensörünüde söküp bakacaklardı ama benim vaktim kalmadı yani elektrik aksamı olarak hata çıkmadı 2 gündür az kullanım aracı ama stop etme veya devir olnaması olmadı aracın lpgde hızlanmasıda çok iyi benzinden farkı yok sormak istediğim lambda sensöründe problem olsa böyle seri olabilirmi? ayıca caner arkadaşım lambda sensörünü sen değiştirdinmi? yoksa ayar programı falanmı var? bu lpgde aynı problemleriyaşamış arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
Gönderen: caner4 - 16 Haziran 2011, 21:27:24
değiştirmedim zaten değiştirsek de yine bozulcak dedi tamircim. temizlediler mi artık ayar mı yaptılar bilmiyorum ama sorun orda yani..
Gönderen: KAAN60 - 18 Haziran 2011, 13:44:39
caner kardeş yolun düşerse bi sorabilirmisin ne yaptıklarını? benim ne yapmam gerektiğini? eğer programsa ve tokatta bulamazsam 1 aya ankaraya gitcem orda bakarım.
Gönderen: caner4 - 18 Haziran 2011, 15:46:14
kardeş bgün gitcek gibiyim bakalım sorarım tabi paylaşırım burda da. ama bu işten çok sıkılıyo insan valla gözüm hep ibrede ha silkeledi ha silkelicek diye ama şunu söyleyebilirim kesin oldu cillop gibi oldu diyemiyoruz ben anlattıgım olaylardan sonra son gittiğim tamirci sorunu çözdü ama yine canavar gibi olmadı. tüp başlı başına bir sorun. hele böyle modelli araçlarda temelli maf bi olay. okadar sorun yaşadım çözdük kısmen de olsa yine köşe başlarında duruyorum tekrar kalkmaya çalışınca gaz yemiyo araba. cidden tüpde araçlar deliriyo aracı alırken bi arkadaşım tüple benzinin farkını anlayamazsın demişti. tamam uzun yolda anlayamıyosun ama (gerçi ben yine anlıyorum makaslarda ama çok farkedilmiyo ) şehir içinde fevkalade fark ediyo dün 5 kişi bindik aile biraz kilolu tabi araç çöktü biraz :) klimayı da 2.kademeye açtım araç resmen kırmızı ışıktan kalkmadı hele yokuş olsa napcaz allah bilio artık araç zaten benzinli haliyle hp olarak çok yüksek değil bi de tüp baglıyoruz e bi de kalabalık binince böyle yemiyo işte sözde aile aracı sedan bi araba aldık pehh..
Gönderen: KAAN60 - 18 Haziran 2011, 20:05:59
cok haklısın hep dediğim gibi bizi lpgye muhtac edenler utansın!!! eşim ve oğlumdan sonra resmen arabama aşıktım şu lpg yüzünden soğudum soğuyacağım resmen! gözüm hep ibrede rölanti ha düştü ha düşecek diye çok canım sıkılıyor anlatamam birde yapı olarak çok kafaya takan biriyim her gecen gün içim içimi yiyor. her fırsatta nasıl çözerim diye araştırıyorum giderde bilgi alırsan paylaşımını bekliyorum. çok saol
Gönderen: KAAN60 - 03 Temmuz 2011, 13:08:32
yok arkadaş ne yaptıysam fayda yok oksijen sensörünü değiştircem en son artık yeniden bozulurmu bilmiyorum :( caner senin usta oksijen sensörünü değiştirdimi? burda sordum değişim harici bu sensöre baika birşey yapılmıyormuş?
Gönderen: caner4 - 03 Temmuz 2011, 13:26:41
değiştirmedi kardeş valla bnde yine aynı arızayı verdi ama normalmiş bu hele golflerde hiç sönmüo bu arıza lambası diyolar. lpg ayarı yaptırdık tekrar düzeldi gibi dostum böyle şeyleri çok kafaya takan biz gibi sürücüler bu araçları kullanamaz ben aracı artık gözden cıkardım bi sene kadar kullanıcam satıp sıfır polo alıcam bıktım bu tüp müp derdinden .
Gönderen: KAAN60 - 06 Temmuz 2011, 22:41:27
aynen dediğin gibi dostum şuan istanbuldayım tatile geldim gelirken hiç problemim olmadı amabugün istanbul trafiğinde haftada 1 stop eden araç 3 kez üst üste stop etti! sinirlerim çok bozuldu. opetten hiç gaz almazdım mecbur kaldım benzin istasyonu yok bide ben yabancıyım mecburen aldım gazda çok kötü çıktı zaten gül gibi aracımı benden soğuttu şu lpg. burdanda ankaraya gececem kayıncoda bendeki poloyu görüce çok beğendi oda aldı ve lpg taktırdı aynı problem onunkindede başlamış ama o klimayı acınca oluyormuş. ayar yapmışlar şimdilik problem yok diyor bende o ustaya gitcem bakalım. bu arada lpg haber sitesinde bizim sorunun aynısını yaşayanlar enjektörleri değişince sorunları kalmamış "NEW 3 OHM HORİZON TİP ENJEKTÖR" takılmış yeniden poloya uyan buymuş. link i atıyorum kesin bak buna!

http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/stop-etme-problemi-otomatik-98-polo-1.6-cozuldu!!!-topic-22433.html