vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 9N => Konuyu başlatan: orhzng - 29 Nisan 2010, 23:32:19

Başlık: yardımınıza ihtiyacım var
Gönderen: orhzng - 29 Nisan 2010, 23:32:19
Arkadaşlar akşam 8 itibariyle işten çıktım eve gidiyordum kartalda trafik yoğundu ağır ağır giderken birden EPC ışığı yandı Peşinden egsoz gazı sistem arızası yandı.EPC biraz gazlayınca söndü ama egsoz lambası kaldı.Bu şekilde kullanmamın bir zararı olur mu birde anadolu yakasında kime göstereyim aracımı ?
Başlık: Ynt: yardımınıza ihtiyacım var
Gönderen: orhzng - 30 Nisan 2010, 07:55:59
Gariptir ki sabah ise geldim yanıyordu pastaneye girdim tekrar calistirdm şimdide söndü kafam karıştı iyice :p
Gönderen: jackbull - 13 Mayıs 2010, 13:46:30
Aynı sorun birkaç gündür bendede var.Yolda giderken  birden EPC lambası ve egzos lambası yandı.Motoru kapatıp çalıştırdığımda EPC södü ama egzos lambası sönmedi.Aracı ertesi gün çaıltırdığımda ikiside söndü bir anlam veremedim.Eğer sorununuzu çözdüyseniz bilgi verirseniz sevinirim.
Gönderen: nakres - 13 Mayıs 2010, 16:10:03
lamda sondası arıza  geçici arıza verdiği durumlarda ikaz bir süre sonra kendiliğinden sönebilir.önemli bir arıza olsaydı ikaz devamlı yanardı..
Gönderen: orhzng - 14 Mayıs 2010, 08:53:24
Valla Işık söndügu için baktirmadim ama ara sıra bu epc ışığı yanıp sönüyor bende 60 bin bakımını bekliyorum. Kendi ustam sistem beyinmle çalıştığı için ufak bir arızada yanabilicegini söyledi arızanın geçmesi durumunda Soner dedi. Bakımda bilgisayara baglaticam bakalım ne çıkacak
Gönderen: jackbull - 15 Mayıs 2010, 02:10:02
Aracımı bugün özel bir serviste bilgisayara bağlattım.Arıza hafızasında güç toplma ünitesi sınırın altına indi gibi bişey yazıyodu.Ustam EGR valfinin kurumlanmış olabileceğini söyledi.Pazartesi gidip temizleteceğim.Bakalım inşallah düzelir.
Gönderen: dream_06 - 15 Mayıs 2010, 13:45:02
Arkadaslar öncelikle merhaba bu foruma yeni üye oldum ve bir sorum olacak 96 hb 1,6 polom var fren yaptıgımda arac vurma yapıyor sanki abs varmışgibi ve frenlerde biraz bana güven vermiyor bu konuda acaba konu ön disklerdenmi kaynaklanıyor egilmemi oldu acaba,Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Gönderen: riky73 - 15 Mayıs 2010, 19:00:55
Arkadaslar öncelikle merhaba bu foruma yeni üye oldum ve bir sorum olacak 96 hb 1,6 polom var fren yaptıgımda arac vurma yapıyor sanki abs varmışgibi ve frenlerde biraz bana güven vermiyor bu konuda acaba konu ön disklerdenmi kaynaklanıyor egilmemi oldu acaba,Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Yeni bir konu açıp sorsanız daha iyi olmaz mı?