vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: MK2 GTİ - 04 Haziran 2007, 22:41:41

Başlık: K-Jetronic
Gönderen: MK2 GTİ - 04 Haziran 2007, 22:41:41
k jetronıc sıstemın ehlı tanıdıgınız usta varmıdır arkadaslar basınc degerlerını olcebılecek arızayı tespıt edebılecek ıstanbulda
Başlık: Ynt: K-Jetronic
Gönderen: escocem - 04 Haziran 2007, 23:24:33
topkapıda bosch servisi varmış ben antalyadayken bu işlerden çok ciddi anlamda sıyırmış bir usta tr de bir tek orada fabrika verilerine getirildiğini sölemişti...yalnız 500 civarı bir ücret alınıyormuş...
Gönderen: MK2 GTİ - 04 Haziran 2007, 23:41:19
net olarak adres bılıyormusun
Gönderen: escocem - 04 Haziran 2007, 23:45:21
hayır
Gönderen: warlock - 06 Haziran 2007, 15:41:10
500 ytl ye yenisini alırsın yahu... :D
Gönderen: escocem - 06 Haziran 2007, 15:49:49
çıkma yenisi :)2el bilmediğin bi jetronik alacağına kendi bildiğin sistemini ayarlattırmak bence daha mantıklı...
Gönderen: warlock - 07 Haziran 2007, 17:24:09
valla çıkma mıkma girerim ebay.de ye çok gereken malzeme için kralını alırım veririm 50€ kargosuna genede 500 ytl ayarlatma parası vermem...
Gönderen: escocem - 07 Haziran 2007, 17:26:09
ben gözümle gördüğüm jetroniğe güvenipte almadım sen yurt dışından hiç görmediğin sistemi alırım diyorsun...helal olsun ne diim :)
Gönderen: warlock - 07 Haziran 2007, 17:32:30
ESCOCEM...

Almanyayı lütfen turkiye ile kıyaslamayalım adamın ciğerini sökerler orda dandik ve bozuk malzeme için... Satıştada ebay satılan ürünün üzerinde 1 çizik varsa bile bunu bildirmesini istiyor satıcıya... Orası EU TR değil... Bunu unutmayalım.. Bizim turklerimiz işin dalaveresinde malesef bunu dünyanın heryerinde görüyoruz malesef çok iğrenç insanlarımız var....   En son tampon ararken başıma geldi....   Ama araya araya en sonunda ön ve arka daha ambalajında sıfır nikelajlı orjinal tamponları izmirde tanesi 75ytl ye buldum....  Çıkmalarına 300-400 YTL diyen lerde bitaraflarına tampon yapsın lar nediyeyim artık...
Gönderen: escocem - 07 Haziran 2007, 17:37:04
o konuda sonuna kdr haklısın bu konuda o kdr çok verebilceğim örnek varki hangi birisini vereyim...ama sorun olursada uğraşmak adamı sıkar bir sürü yazış geri yolla onu yap bunu yap o açıdan dedim ben:)
Gönderen: warlock - 07 Haziran 2007, 17:47:43
bence sorun olmaz zaten paypal ile alışveriş yapılıyor ürün elinize gelmeden onay vermiyorsunuz zaten ürün elinize geldikten sonra en az 3 gün size deneme ve onay sunuyorlar... Gelen üründe dolandırıcılık varsa enfazla size ingilizce ürün hakkında detay bildirimi olucaktır ve size kargo parasına kadar geri iade edilecektir.....   Ben daha oran 1 ürün aldım ve çok memnun kaldım kargom UPS ile geldi 35€ para verdim aldığım ürün tr de 600 YTL çıkması, ebay dan açık arttırma ile 85€ aldım... 
Gönderen: escocem - 07 Haziran 2007, 17:51:00
hıım çok iii kafam bi rahatlasa bende düşünüyorum bir şeylerde ne zaman var ne kafam müsait birazda gümrükte takılma olayları takılıyor kafama gerçi sülalenin yarısı gümrükcü istanbuyda ama sevmiyorum ağız eymeyi...sevseydim trde tek yapabilirdim heralde...
Gönderen: warlock - 07 Haziran 2007, 18:26:37
gümrükle işin yok aslında ....  zaten alına ürün 2. el oluyor ve kargo ayağına kadar getiriyor... Ebay da önemli olan satıcını yurt içi değil tüm dünyaya yollanır kısmını girmiş olması lazım....   Gümrükte takılması için 1. el ürün ve 500$ üstü olması gerekiyor... Sonuçta alınan bir parça komple bir araba değil çoğunluklada 2. el oluyor...    Aslında 80-83 model arası temiz bir golf almanyada 50 ila 1500€ arası ordan akarabası olan 2. el alıp tr ye gümrük parası da ödeyebilir.. düşünmüyorda değilim aslında..  Sonuçta eski model bir araba olduğu içinde tr de 2. satış fiyatları baz alınarak gümrük vergisi işleniyor...
Gönderen: escocem - 07 Haziran 2007, 18:32:01
bi sıra ses sistemleri aksesuar işine giriyordum ozaman steffany marka 2.el jant alıcaktım özel ölçüde 400 euro gibi bir paraydı kimle konuştuysam takılır dediler sonrada vazgeçtik zaten işten kaldı öle...araba alma durumu dediğin gibi mantıklı tabiki ama arabayı görmek lazım madem böle işe gircen doğru düzgün bir şey alıp gelmek lazım..burdaki 2.el fiyatına o sekilde trde olmayacak temizlikte araçlar getirtilebilir aslında...
Gönderen: MK2 GTİ - 07 Haziran 2007, 23:09:18
 vay be konu nerelere gelmıs bu kadar kolaymı bu ebay dan alısverıs yahu paypal bızde yok dıye bılıyorum bunun dısında k jetronıc sıstemle alakalı bence bır seyın yenısını almak olayı cozmek anlamına gelmıyor ayarlar cok onemlı mevcut aracın elektrık sıstemı komprasor degerlerı vs o yuzden bana emekcı iş bilen bir usta lazım topkapıdakı servısı bır kac kısı daha soyledı yarın gıtmeyı dusunuyorum belkı benzın pompasıda olabılır yada gerı donus valfı regulator,fıltre, yardımcı rolantı valfı hersey olabılır.
Gönderen: escocem - 07 Haziran 2007, 23:23:40
paypal bizde var diye hatırlıyorum zamanında model arabalar için servo,kumanda ve bir kaç parça getirmiştim...k-jetronik konusunda anlatmak istediğimde senin yazdığındı aynen...eğer sorun pompadaysa 300 ytl civarı diye hatırlıyorum fiyatını umarım değildir...sorun ndr bizde öğrenelim çözümüyle birlikte ben jetroniği söktüm gerçide aklımızda bulunsun...sanırım istop ediyor aracın doğrumudur..
Gönderen: MK2 GTİ - 08 Haziran 2007, 01:02:44
stop yok  ben ayarlarını yapabılıyorum sorun jıglede olabılır yada gerıdonus regulatoru arabayı stop edınce cok uzun mars bastıgım halde almıyor dagıtıcının terazısını kaldırınca yukarı yanı benzını bol yollayınca calısıyor bırde cok cıg atıyor entresan olan hem benzın gelmıyor calısıncada cok yakıyor
Gönderen: escocem - 08 Haziran 2007, 01:13:12
tahminimce enjektörlerinde işme var en başta yetiştirmiyor onun için...sen valfi yukarı alıp fazla benzin gönderiyorsun ama enjektörler anca gerekli yakıtı yolluyabiliyor odaya işemeden dolayı...yeni makine içinse bu sorun ihtimal kuvetleniyor bence sürekli yatmış bi araç çünkü...fazla yakmada yine işemeden olur biliyorsun tabi thmin bu sadece...topkapıdaki yeri bu jetroniklerle kafayı cidden bozmuş bi abimiz sölemişti eminim orda çözerler...abimiz dediğime bakma porchelerle m3lerle felan dolaşan bir usta bu konulara kafası çok ciddi anlamda basıyor...topkapıdaki yerle ilgili izlenimlerinide aktarırsan iyi olur bende jetroniğe dönmeyi düşünüyorum olmazsa bizede yol gözüksün...karb.le doğana biner gibi bir şey oluyor...
Gönderen: MK2 GTİ - 08 Haziran 2007, 21:16:13
bu gun topkapıya baktım senın usta tasınmıs ben benım daha onceden bıldıgım hasanpasadakı bosch servısıne goturdum ahmet memıkoğlu adında  gercekten ıyı bır usta var orda cıhaza bagladı araba enjektor orınglerınden hava alıyormus bu sebepten yakıt sarfıyatı fazla oluyomus calısmamasına  gelınce benzın pompasının onundekı acumulator dedıklerı yakıt tutucu yada cekvalf benzını gerı kacırıyor pompa gereklı basıncı enjektore yollıyamıyormus degısmesı gereklı enjektorlere gelınce onlar yenıydı sadece bı tanesı ıseme yapıyordu debımetre ıle temızledı 6 bara kadar basınc uyguladı duzeldı weber konusundada cok basarılı bır usta eger ıhtıyac duyarsanız technıc auto&marıne ahmet memıkoğlu 0216 325 63 17
Gönderen: escocem - 08 Haziran 2007, 21:23:12
sevindim sorunun kolayca düzeldiğine piyasadaki en güzel mk1 bnm için aracın...
Gönderen: MK2 GTİ - 08 Haziran 2007, 21:40:13
 tesekkur ederım  ;) nereye gıtse ılgı odagı oluyor, antalyaya gelıcem tatıle arabayla yakından gorursun belkı .bu arada problemı tam cozmus değilim cunku bu benzın tutucuyu yarın parcacılara soracagım bulma ıhtımalım dusuk yıne cıkma takacagız mecbur
Gönderen: mcsahan - 08 Haziran 2007, 22:17:43
k jetronıc sıstemın ehlı tanıdıgınız usta varmıdır arkadaslar basınc degerlerını olcebılecek arızayı tespıt edebılecek ıstanbulda

atatütk oto sanayi 2.kısım HAKSER OTO Hakan Usta'yı tavsiye ederim. k jetronic le ilgili brifing bile verir. 4-5 adet test cihazları var.
Gönderen: escocem - 09 Haziran 2007, 00:23:33
ben istanbuldayım suan...antalyaya girdiğin gün haberim olur zaten mrk etme:)özellikle hafta sonu merkeze girersen duymama ihtimalim yok istanbulda olsamda...yalnız sabah kalkınca atslerin saclarla yer değiştirmiş olabilir benden bilme sakın :D
Gönderen: Suti - 09 Haziran 2007, 01:11:59
atatütk oto sanayi 2.kısım HAKSER OTO Hakan Usta'yı tavsiye ederim. k jetronic le ilgili brifing bile verir. 4-5 adet test cihazları var.

hakan abi iyidir...
Gönderen: MK2 GTİ - 10 Haziran 2007, 00:45:18
ben istanbuldayım suan...antalyaya girdiğin gün haberim olur zaten mrk etme:)özellikle hafta sonu merkeze girersen duymama ihtimalim yok istanbulda olsamda...yalnız sabah kalkınca atslerin saclarla yer değiştirmiş olabilir benden bilme sakın :D

ben arabada yatarım merak etme arka koltugu yatırınca cok rahat bır otel oluyor
Gönderen: MK2 GTİ - 10 Haziran 2007, 00:47:54
sorunu bugun tam anlamıyla cozdum pompanın onudekı rekorun ıcınde bır sıpop var butun mesele o yayı yumusadıgından basıncı gerı kacırıyormus
Gönderen: warlock - 27 Haziran 2007, 19:20:58

Sakın ATS leri sen götürme... Hırsızlar yerine jant takmaz çünki. :D
Gönderen: escocem - 27 Haziran 2007, 20:58:13
 ;D
Gönderen: MK2 GTİ - 10 Temmuz 2007, 22:57:17
benı cok korkuttunuz bende  fethıyeden gerı dondum tam 2250 km yol yaptım guzel bır ege turu oldu bır kere bıle kaput acmadım 2250 km yola 520 ytl yakıtta cabası bence almanların sanat eserı bu arac zaten onlarda farkında her gıttıgım yerde resım ceken bı kac turıst vardı pesınde
Gönderen: warlock - 15 Temmuz 2007, 19:25:14
bastın demi yeri geldimi arabayla ama genede baya az yakmışın... :D Çektirme ole beleşe fotolarını arabanın. :D
Gönderen: cHaMeLeOn - 08 Ekim 2007, 20:33:13
benim gibi cahil bir mk1 ci için jetronik deyimini açıklarmısınız acaba? nedir ne işe yarar. teşekkürler.
Gönderen: escocem - 08 Ekim 2007, 22:59:13
aratırsan detaylı bilgilerini öğrenebilirsin çok defa yazıldı çizildi forumda...
Gönderen: corrado - 09 Ekim 2007, 08:11:01
http://www.classicsaab.net/files/bosch_k_.pdf

burdan inceleyebilirsiniz.