vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: bor(a)li - 26 Şubat 2010, 20:29:05

Başlık: direksiyon boşluğu
Gönderen: bor(a)li - 26 Şubat 2010, 20:29:05
merhaba arkadaşlar bazen kasislerde veya çukurlarda arabanın direksiyonda hafif bir sallantı oluyor sanki boşluk varmış gibi bir de bazen durduğu yerde arabanın direksiyonunu çevirince az bir gacır gucur ses geliyor bir de direksiyon biraz sola yatık duruyor bu sorunlara yardım ne yapmak lazım rotlar rotiller sağlam bozuk yolda takır tukur etmiyor helezonları değiştirdim 10 gün önce orjınal boy yaptm acaba ondan mı?
Başlık: Ynt: direksiyon boşluğu
Gönderen: nakres - 26 Şubat 2010, 23:11:06
jantlarının 17 olmasından kaynaklanıyor...

Gönderen: Mk1GTI - 27 Şubat 2010, 13:06:32
merhaba arkadaşlar bazen kasislerde veya çukurlarda arabanın direksiyonda hafif bir sallantı oluyor sanki boşluk varmış gibi bir de bazen durduğu yerde arabanın direksiyonunu çevirince az bir gacır gucur ses geliyor bir de direksiyon biraz sola yatık duruyor bu sorunlara yardım ne yapmak lazım rotlar rotiller sağlam bozuk yolda takır tukur etmiyor helezonları değiştirdim 10 gün önce orjınal boy yaptm acaba ondan mı?

Yayların değiştikten sonra rot balans yapıldımı araca.. Malum yaylar değişirken komple dağılıyor sistem aracın dreksiyon ayarı bile kaçıyor..
Gönderen: çağlar_bora - 23 Mayıs 2010, 22:19:32
vıraj denge kolları bıde salıncak burclarından yapıo aynı sorun bendede vardı asrırı derecede gıcırdama yapıodu degıstım sorun kalmadı
Gönderen: serhat - 23 Mayıs 2010, 23:01:03
gıcırdamayı gidermezsiniz aslında giderirde gideremzsiniz zamanla takımlara su oksit toz etkileriyle gıcırdıyo çözüm wd-40 ama 2 hafta sonra gene film başlıyo