vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: cengo26 - 27 Ocak 2010, 16:24:04

Başlık: Antifiriz sızdırma sorunu
Gönderen: cengo26 - 27 Ocak 2010, 16:24:04
Arkadaşlar merhaba 99 1.6 6n sahibiyim.Motoru temizlerken farekttim.Aracımda resimde işaretledim noktadan antifiriz kaçırıyor.Termostatın oralara çok iyi baktım termostat borularından kaçırmıyo.Sizce bu neden kaynaklanır.Gördüm andan ititbaren çok canım sıkıldı.Yardımlarınızı bekliyorum.
(http://img16.imageshack.us/img16/7307/grnt0290g.jpg)
Başlık: Ynt: Antifiriz sızdırma sorunu
Gönderen: sezar06 - 27 Ocak 2010, 16:28:31
motora giren bogaz var plastik ben 1 sene önce değiştirmiştim.delinmiş geçen hafta yeniden değiştirdim 100 tl fiyatı yapacak bi şey yok muhtemelen seninkide delinmiştir
Gönderen: cengo26 - 27 Ocak 2010, 16:33:29
sezar 06 o dedin plastik borulara cok dikkat li baktım.bende çok yaşadım o senin dedin sorunu.ancak oradan deil direk o resimde işaretlemiş oldum noktadan antifiriz cıkıyo.o çıkan noktadaki antifirizi siliyorum.biraz dolaşıyorum,kaputu acıp baktıgımda gene aynı noktadan cıktını görüyüorum. :(
Gönderen: Ouzoo - 27 Ocak 2010, 16:53:04
Radyatöre su eklediğin depo varya mavi kapaklı olan, oradaki mavi kapaktan kaçırıyo olabilir.Benimde başıma gelmişti aynı durum kapağı değiştirdim sorun halloldu.
(http://img31.imageshack.us/img31/6251/dsc066991.jpg)
Gönderen: cengo26 - 27 Ocak 2010, 17:34:06
Radyatöre su eklediğin depo varya mavi kapaklı olan, oradaki mavi kapaktan kaçırıyo olabilir.Benimde başıma gelmişti aynı durum kapağı değiştirdim sorun halloldu.
(http://img31.imageshack.us/img31/6251/dsc066991.jpg)
ama kapaktan kaçırsa nasıl resimde gösterdim  noktaya kadar gelicekki.resimde gösterdim o noktadan cıkıyo antifiriz
Gönderen: ozmo - 27 Ocak 2010, 18:05:15
cengo26 ya araç contadan su kaçırıyor yada termostatın oralardan bir yerlerden biraz uzaktan çekseydin tam olarak anlardık ihmal etme bi ustaya göster istersen.
Gönderen: cengo26 - 27 Ocak 2010, 18:22:36
cengo26 ya araç contadan su kaçırıyor yada termostatın oralardan bir yerlerden biraz uzaktan çekseydin tam olarak anlardık ihmal etme bi ustaya göster istersen.
yarın uzaktan çekerim fotosunu.contadan kacırıyosa büyük bir sorunmu cıkarır ? çünkü termostatın oralardan kaçırmadına eminim.
Gönderen: polo38 - 27 Ocak 2010, 18:24:38
Araçta lpg varsa cemal bey bir açıklama yapmış :  http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/ynt-yuksek-hizda-su-eksiltmesi-t12770.0.html;msg137990#msg137990 (http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/ynt-yuksek-hizda-su-eksiltmesi-t12770.0.html;msg137990#msg137990)
Gönderen: cengo26 - 27 Ocak 2010, 18:27:20
yok benzinli kardeşim ama genede bakayımm saoalsın
Gönderen: cengo26 - 27 Ocak 2010, 18:30:03
Arkadaşlar şimdi polo 38 nickli arkadasın gönderdiği linke bakınca aklıma geldi.1 hafta önce antifiriz ilave etmiştim ondada biras cok koymusum. tam max a gelmişti.fazlasını atıyo olabilirmi acaba ?
Gönderen: polo38 - 27 Ocak 2010, 18:37:10
Eğer koyduğunda max ı geçmediyse azaltmaz.Hatta ben biraz daha fazla koydum azalma olmadı.Bir kez daha tam max a kadar koyun biraz öyle deneyin.Yine olursa tüm borulara bakmak lazım .Yine bulunmazsa devirdaim pompasından kaçıyor olabilir.
Gönderen: cengo26 - 27 Ocak 2010, 20:03:21
evet deneyim bakam ama müsait olunca hemen ustama götüreyim genede ben
Gönderen: Ouzoo - 28 Ocak 2010, 09:24:32
ama kapaktan kaçırsa nasıl resimde gösterdim  noktaya kadar gelicekki.resimde gösterdim o noktadan cıkıyo antifiriz

benim manifoldun oralara kadar geliyordu.Termostat dedik kapağı farkettik.Değiştirdik hiçbir problem kalmadı.Sonuçta basınçlı bi oda orası öyle bi gelir ki..
Gönderen: nizam - 28 Ocak 2010, 10:27:04
benim manifoldun oralara kadar geliyordu.Termostat dedik kapağı farkettik.Değiştirdik hiçbir problem kalmadı.Sonuçta basınçlı bi oda orası öyle bi gelir ki..

benim passatta aynı sorun vardı kapak değişti bağlantıları kontrol ettim geçti daha yok
Gönderen: ozmo - 28 Ocak 2010, 11:23:05
eğer kendin tespit etmek istiyorsan antifirizin döküldüğü yerleri güzelce temizle sonra motoru çalıştırıp bir süre gaza basılı tut yada biri basarsa iyi olur eğer bir yerlerden sızma damla varsa daha rahat görebilirsin eğer kaçak varsa muhtemelen araç yüksek devirde çalışırken sızdıracaktır.
Gönderen: cengo26 - 28 Ocak 2010, 16:52:27
eğer kendin tespit etmek istiyorsan antifirizin döküldüğü yerleri güzelce temizle sonra motoru çalıştırıp bir süre gaza basılı tut yada biri basarsa iyi olur eğer bir yerlerden sızma damla varsa daha rahat görebilirsin eğer kaçak varsa muhtemelen araç yüksek devirde çalışırken sızdıracaktır.
evet haklısın onuda denicem ama suan işler dolayısıyla pek ilgilenemiyom müsait olunca bakayım bi.hepinze tesekkürler arkadaslar.
Gönderen: msunlu - 31 Ocak 2010, 11:39:19
benim de araç soğuyunca kaçırıyordu. 1 ayımı aldı tespit etmek. ustaya götürüyorum kaçırmıyor, eve geliorum asfalt antifiriz olmuş. geçen gün kar yağdığında benimarabayı park ettiğim yerlerde kar tutmamıştı antifiriz artıklarından. o gün aracım ustadaydı. kalsın sende dedim, kaldır lifte sabah görürsün akıntıyı dedim. sabah şanzımanın üstünden damladığını görmüş. tam hatırlayamıyorum ama ya termostat dedi ya da devirdaim dedi, contası eskimiş ve oradan kaçırıyormuş, conta yenilnemiş ve çevresine silicon çekilmiş, 4-5 gün oldu, her gün kontrol ediyorum damla kaçırmıyor. haftada 1 litreye yakın su+antifiriz ekliyordum...

geçmiş olsun.
Gönderen: 34YZ087 - 01 Şubat 2010, 01:04:40
bendede 2004 polo 9n2 var ön farları çift olanlardan bendede aynı sorunu yapmıstı kapaktan antıfrız kacırıyodu ilk kapak contasından kacırıo zannettık olamdını fakr ettım senın işaretlıdın plastık hortumu degıstırelım dedık kelepcelerının cok sıkı olması lazım dusuk kalıte antıfrız kullanınca sıcakdan basınc yapıp yukarı püskürttunu söyledı (doğuşoto maslak servis) antıfrızı degıstırdım petrol ofisi koydular suan hıc bı sorun yok ama sen yınede hortumun kelepcesını iyicene sıkmayı dene gecmıs olsun
Gönderen: vw6n - 01 Şubat 2010, 01:13:47
Cengo26  fotoğrafta gördüğüm kadarıyla contadan kaçırıyor hiç ihmal etmeyip servise göster yoksa daha büyük hasarlar oluşabilir.
Gönderen: 06onur - 01 Şubat 2010, 01:29:07
Arkadaşlar şimdi polo 38 nickli arkadasın gönderdiği linke bakınca aklıma geldi.1 hafta önce antifiriz ilave etmiştim ondada biras cok koymusum. tam max a gelmişti.fazlasını atıyo olabilirmi acaba ?

benimki maks a yaklaşınca tahliyeyi komple indiriyor. Maks la Mİn ortasında olmalı. İhmal etme motor ömründen yiyorsun tanıdığımda Polo motorlu eski cady var 270.000kmde hararetler antifriz suyu eksilmesi nedeniyle motor rektefiye oldu. 270.000 normal gibi gelebilir ama iyi kullnıldığında 500-600bin olanları var.
Gönderen: gcilingir - 02 Şubat 2010, 11:28:41
aynı sorun bendede vardı servistekiler ile kavga eder duruma geldik artık sorun bidonu değiştirdim kapagı ilesorun düzeldi.
Gönderen: cengo26 - 04 Şubat 2010, 16:00:30
arkadaşlar bugün servise götürdüm.termstat contası deişti hiç bi sorun kalmadı.bende büyük bi sorun die baya korkmustum.cevap yazan ilgilenen herkse teşekkürler arkadaşlar.
Gönderen: msunlu - 07 Şubat 2010, 08:32:16
ne kadara mal oldu sakıncası yoksa yazarmısın.
Gönderen: cengo26 - 17 Şubat 2010, 18:35:03
ne kadara mal oldu sakıncası yoksa yazarmısın.
sadece termostatı söküp etrafına silikon benzeri kırmızı renkli bişi sıktı.tekrar yerine taktı.10 lira verdim.
Gönderen: hellfire39 - 03 Mart 2014, 21:26:34
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/1ist.jpg)

arkadaşlar benimde işaretlediğim parçanın altından gaz verince sızıntı oluyor bu parça nedir ve sızıntı conta gıbı bır parçanın arızasındanmı yoksa parça çatladı felanmı sizce nedir bilen acil cevap yazacak olan varmı. arabamı kımıldatamıyorum
Gönderen: 35EZ349 - 04 Mart 2014, 07:41:44
oranin altinda plastik uzun bir cubuk var ordan kaciriyorsa cubugun oring contalari gitmistir komple degismesi lazim parca 40-50 tl birsey ama sikintili bir yerde oldugu icin iscilik 100 isteye bilirler ben kendim iki arkafas 2 saatte degistirdik bilmiyorum elin yatkinmidir

6N 99 AEE 1.6
Gönderen: bluerose1 - 04 Mart 2014, 10:11:26
Bahsettiğin parça emme manifoldunun bir kısmıdır üzerine işaretlediğin bölgenin sağına benzin hortumu ve lpg var ise 1 adet lpg hortumu bağlıdır senin sızıntın kesin olarak bu parça üzerinde midir yoksa parçanın altında bir yerde midir. önce onu bir tespit etsen elinde sızıntının kaynağını bul ona göre değerlendirelim.
Gönderen: hellfire39 - 30 Nisan 2014, 13:45:14
arkadaşlar biraz geç oldu ama sorundevirdaim çıkış borusu çatlamış. bu uzun zamandır vardı sanırım benım araç devamlı su eksıltıyodu antifiriz koyduktan sonra cogaltı ve çatlak buyuyunce sorun yaşadım en sonunda emme manifoldu sokunce gordukki çatlak boru. bizde yenisini değiştik çok şükr antifiriz sorunum kalmadı. saygılar
Gönderen: bluerose1 - 01 Mayıs 2014, 12:14:24
hadi gözün aydın...
Gönderen: hellfire39 - 01 Mayıs 2014, 18:21:58
sağolasın kardeşim... :)