vwtr.net

Otomobil Forumu => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: mertyigit64 - 08 Ocak 2010, 16:38:54

Başlık: gaz bitiş ikaz sesi
Gönderen: mertyigit64 - 08 Ocak 2010, 16:38:54
arkadaşlar lpg nin bittiğine dair ikaz sesi başladı bir dakika kadar bekledim ama ses kesilip benzine geçmedi.Acaba otomatik geçmiyoda biz kendimiz mi geçirmemiz gerekiyor yoksa bi arıza mı var acaba. lpg kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Başlık: Ynt: gaz bitiş ikaz sesi
Gönderen: mustklc - 08 Ocak 2010, 18:37:07
bende lovato var, gaz azalınca ikaz veriyor, o gaz ile 20 km falan gidiyor sonra gaz hepten bitince ikinci bir ikaz veriyor ve araba öksüre öksüre benzine kendi geçiyor . ilk ikazda biraz sür bakalım
Gönderen: 06onur - 08 Ocak 2010, 19:03:44
Bende de lovato var ik seste hiç belli etmeden benzine geçiyor. Anahtarı benine almazsan sürekli uyarıyor.
Gönderen: mertyigit64 - 09 Ocak 2010, 11:08:38
arkadaşlar bendeki brc bunlarda sesli ikaz gazın bittiğini ve benzine geçildiğini gösteriyomuş onurun da dediği gibi düğmeye basıp susturmak gerekiyomuş yeni öğrendim bende. yardımlarınız için teşekkür ederim.
Gönderen: alpergndz - 09 Ocak 2010, 22:56:00
benim araçta ATİKER var.Gaz bitince bip sesini,bir kez söyleyerek, verir ve araç silkelenmeden benzine geçer.Benzine geçince ışığı yanıp yanıp söner.Ben düğmeye bile basmam.Zaten basılmasıde gerekmiyor.Araç nasıl olsa benzinde ve gaz yok.Gaz alıncada tekrra gaza geçiyor zaten.

Tabiki markadan markaya fark eder herhalde.
Gönderen: alpergndz - 09 Ocak 2010, 22:56:49
bende lovato var, gaz azalınca ikaz veriyor, o gaz ile 20 km falan gidiyor sonra gaz hepten bitince ikinci bir ikaz veriyor ve araba öksüre öksüre benzine kendi geçiyor . ilk ikazda biraz sür bakalım

Kalibrasyon ayarı yaptırırsanız öksürmez direkt geçer...
Gönderen: Yükselgfb - 10 Ocak 2010, 03:53:13
bende tartarini tüp var.tüp bitmesine yakın uyarı verir ve benzine geçer sen sonra istersen yine o kalan gazı da kullanmak için gaza geçirebilirsin.gaz tamamen bitince de uyarı verir ve sonra benzine geçer artık istesen de tüpe geçiremezsin aracı çünkü artık tüp bitmiştir :D

ama geçişlerde hiç bir öksürme,titreme yaşamıyorum :tamamdir
Gönderen: odun - 28 Nisan 2011, 17:35:00
bende de landirenzo lpg takılı...lpg biterken sürekli bir ikaz sesi oluyor ardından benzine geçmesine rağmen  bu ses kesilmiyor..kontağı kapatıp açınca ses gidiyor...ses varken benzine geçme düğmesine bassam bile ses gitmiyor...şimdi bu durumlarda hep kontağı mı kapatıcam?
Gönderen: atego - 28 Nisan 2011, 19:50:45
bende de landirenzo lpg takılı...lpg biterken sürekli bir ikaz sesi oluyor ardından benzine geçmesine rağmen  bu ses kesilmiyor..kontağı kapatıp açınca ses gidiyor...ses varken benzine geçme düğmesine bassam bile ses gitmiyor...şimdi bu durumlarda hep kontağı mı kapatıcam?

Arıza vardır, böyle bir şey olmamalı bence. Lpg tam bitmek üzereyken sesli uyarı verir, ardından başka bir uyarıyla benzine geçer ve ses kesilir. Normalde benim gördüklerim hep böyle. Taktırdığınız yere iletin bence, düzeltmeleri gerek.
Gönderen: odun - 28 Nisan 2011, 22:03:25
tamam sağol bilader.
Gönderen: yakkir - 29 Nisan 2011, 16:52:48
bende tartarini tüp var.tüp bitmesine yakın uyarı verir ve benzine geçer sen sonra istersen yine o kalan gazı da kullanmak için gaza geçirebilirsin.gaz tamamen bitince de uyarı verir ve sonra benzine geçer artık istesen de tüpe geçiremezsin aracı çünkü artık tüp bitmiştir :D

ama geçişlerde hiç bir öksürme,titreme yaşamıyorum :tamamdir

Zavolide de durum hemen hemen  aynı   :tamamdir
Gönderen: ferhattasdemir - 23 Mayıs 2011, 18:17:31
Benim araçta da Zavolli var ve gaz bittiğinde uyarı başlar başlamaz hiç bir titreme silkeleme olmadan benzine geçer ve gaz ışıkları yanıp söner. sen sistemi tamamen benzine geçirene kadar yada gaz alana kadar susmaz  :)
Gönderen: yakkir - 23 Mayıs 2011, 22:52:13
Benim araçta da Zavolli var ve gaz bittiğinde uyarı başlar başlamaz hiç bir titreme silkeleme olmadan benzine geçer ve gaz ışıkları yanıp söner. sen sistemi tamamen benzine geçirene kadar yada gaz alana kadar susmaz  :)

Aynen dostum :tamamdir
Gönderen: passaterdem - 06 Haziran 2011, 17:23:55
Ben tartarini kullanıyorum. Bu zamana kadar sıkıntı yaşamadım. Gaz bitmeye yakın uyarıyor. Sonra kendiliğinden hissettirmeden benzine geçiyor. 8)