vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: polis_06 - 05 Aralık 2009, 18:07:28

Başlık: servis sorunu
Gönderen: polis_06 - 05 Aralık 2009, 18:07:28
selam arkadaşlar ben serdar sizlere bir soru sormak istiyorum. Yeni 2004 bir pasific aldım aracımı Volkswagende bakım yaptırdım, tekrar ne zaman bakıma getirmem gerektigini sordum 15000 kilometre sonra veya 1 yıl sonra dediler ben fazla aracı kullanan biri degilim, yılda benin kullanacagım 2000 kilometre civarı sizce hersene götürüp standart bakım yaptırmam gerekirmi ? yada bunun parçaları araç durdugu yerde eskirmi anlamadım bana yardımcı olursanız sevinirim.
Başlık: Ynt: servis sorunu
Gönderen: maverick - 06 Aralık 2009, 12:42:03
onun sebebi şu
sebep 1: yetkili servis her sene senin cebini yoklamak ister durup dururken parçalara bişiycikler olmaz suyun tozun  çamurun içinde bırakmassan tabiki bırakmayacağınada eminim

sebep 2 : motor yağın sentetik o sebepten dolayı 1 sene içinde motor yağında özellik kayıpları olabilir ve yağ filitren kağıt kağıt sürekli yağın içinde kaldığı için bozulmalar kopmalar yağı tam filitre edememeler meydana gelebilir tahmini olarak gelen var mı bilmem
çok tozlu bir yerde yaşıyorsan bir hava filtresi alır kendinde takarsın

aracını günlerce çalıştırmadan bırakma çünkü pistonlardaki yağ süzülür çok uzun süre çalıştırmassan ve ilk çalıştırmanda motor fazla aşınır
sen 2000 km yapacaksan ve aracında sorun yoksa servis ne derse desin sen kendin servisten daha iyi bilirsin arabanın durumunu anormal bir ses geliyor mu gelmiyor mu vb
servis aralıklarını ihmal etme ama çokta kafana takma eğer vakt gelmediyse bu dediğim 15000 bakımları için tabiki triger vb ağır bakımlarda parça ömürleri bellidir onları ihmal etme 15000 bakımında yağ  yağ filtresi polen hava filtresia cam suyu değişir yağ ve yağ filtreni sen değişemessen servise gitmen gerekir diğerlerini kendinde değişirsin

hayırlı uğurlu olsun araban kazasız belasız kullan sen ve herkes