vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf V => Konuyu başlatan: tanra - 09 Kasım 2009, 19:49:02

Başlık: ARKA KAPILARA HOPARLÖR
Gönderen: tanra - 09 Kasım 2009, 19:49:02
Selam arkadaşlar, Golf V 'imde sadece ön kapılarda kolon var, arkalara da kolon taktırmak istiyorum. Sanırım 16 cm kolon takılıyor.
Arka tarafa subwoofer olmadan, ağırlıklı bass alabileceğim kolonlar var mıdır.

Önerilerinizi bekliyorum..
Başlık: Ynt: ARKA KAPILARA HOPARLÖR
Gönderen: golfburak58 - 10 Kasım 2009, 03:01:50
servisten orjinal hoparlör temin edebilirsiniz.arka kapılarda hoparlör bulunmaması aracınızın comfor özellikleriyle alakalı oluyo.lüks e gittkçe parayla birlikte donanımlarda artıyo tabii.ayrıca hoparlörler kabinli olduğu için bass aracın içinde sizi tatmin edebilir benim görüşüm
Gönderen: tanra - 10 Kasım 2009, 10:25:44
Ben de herşeyin serviste yapılmasından yanayım. Fakat serviste genelde normal ücretin fazlasını aldıkları için mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum.

Arka hoparlörler belki de bass konusunda tatmin edebilir dediğiniz gibi, teşekkürler Burak kardeş.
Gönderen: golfburak58 - 11 Kasım 2009, 00:17:01
benim patlamıştı hoparlörüm satın almak için sormuştum 69 lira dediler.hemen hemen pioneerin hoparlörüyle aynı fiyata geliyo.alıp kendinizde taktırabilirsiniz.rica ederim
Gönderen: tanra - 11 Kasım 2009, 15:43:19
Yaklaşık pioneer gibi çok kaliteli bir hoparlörle aynı fiyata geliyorsa orjinal kolon yerine pioneer almak daha mantıklı değil mi hocam..
Gönderen: golfburak58 - 12 Kasım 2009, 00:12:29
pioneer almak belki daha iyi olabilir ama bu kez önlerle arkalar arasında fark olabilir ki aynı olmadıkları sürece fark da olacaktır.ama tercih meselesi sonuçta
Gönderen: tanra - 12 Kasım 2009, 20:16:44
seste o kadar farkeder diyorsunuz.
Gönderen: golfburak58 - 13 Kasım 2009, 23:25:31
bana söylenende böyleydi ama abartılı oldunu düşündümde denemek istemedim  :)
Gönderen: tanra - 13 Kasım 2009, 23:39:24
Peki ağırlıklı, bası iyi veren kolon önerisi verebilirmisiniz ?
Küçücük mp3, walkmen kulaklıklarında bile böyle çeşitler var, kolon da vardır herhalde :)
Gönderen: tanra - 13 Kasım 2009, 23:45:28
mesela bunlar nasıl

http://www.hepsiburada.com/alpine-spg-17c2-16.cm-hoparlor/productDetails.aspx?categoryid=26090&productid=otalp-spg-17c2
Gönderen: golfburak58 - 14 Kasım 2009, 00:57:14
alpine nin güzel bi marka oldunu düşünüyorum ama daha iyi bilen birilerine danışmalısınız
Gönderen: tanra - 14 Kasım 2009, 02:12:35
Bugün bir arkadaşım da aynı şeyi söyledi. 60 watt ve uygun fiyatlı görünce ilgimi de çekmedi değil :)

Özelliklerinde yazarlar ya, 1000 watt bilmem ne, gerçek değeri rms olarak geçiyor çünkü. eski aracıma sony xplod aldığımda da satıcı bana bunlar 200 watt diyordu. Kardeşim dedim 200 watt olsa hepimiz inleriz burda :) Tabii satıcı ısrar ediyordu 200 watt diye.. Oysa kolonların gerçek rms değeri 45 watt tı :)

Yurtdışında da buradakinden daha çok ürün çeşidi var onu da belirteyim..
Gönderen: confidence - 14 Kasım 2009, 11:23:30
kıasaca bi fikir söyleyebılırmıyım temiz ve kalıtelı ses için woofer olmadan bass sesının tadını yakalamak için iki takım COMPENANT ı takıver kapılara ii güsel işini bilen bi tesisatçıya bak bakalım tadına varabilecekmisin  :sevgi:
Gönderen: Mekatronik34 - 14 Kasım 2009, 13:43:28
Sana o konuda yardımcı olabilirim bana mesaj atabilirsin...
Gönderen: SARP BYE - 14 Kasım 2009, 16:04:20
Arkadaşlar arka kapılara hoparlör taktırırsanız beni de haberdar edin ne taktırdınız, kaça  gibi, önümüzdeki günlerde ben de taktırmayı düşünüyorum....
Gönderen: nakres - 14 Kasım 2009, 16:27:49
mekatronik34 kardeşimi dinle aracına binenlerin bas ve amfi arayacağına emin olabilirsin.
Gönderen: tanra - 14 Kasım 2009, 21:47:45
emin ol sarp kardeş subwoofersız anfisiz güzel bir ses sistemi yapacağım ufak çaplı ve burada yazacağım :)
Gönderen: tanra - 14 Kasım 2009, 22:41:34
Yalnız bugün kolon sorduğum bir usta benim golfün kolonlarının 13 cm olduğunu söyledi. Çoğu forumda 16 cm diye okudum. Kolonlar 13 mü 16 cm mi ?
Gönderen: golfburak58 - 14 Kasım 2009, 23:32:46
benim bi abim var golf v gt si olan.onun ön kapılarda 3 hoparlör var bi büyük bi orta bide küççük.orta olan 13lüktür
Gönderen: tanra - 15 Kasım 2009, 00:10:55
büyük olan da muhtemelen 16 cm değilmi. bizim oto ustası 13 demişti ne adam ya .)
sağol burak kardeş.
Gönderen: golfburak58 - 15 Kasım 2009, 00:22:32
yani o da 16lık olcak.rica ederim kardes
Gönderen: 06onur - 15 Kasım 2009, 00:35:13
Amca oğlunda Golf tsi midline var. Sesi çok kuvvetli.

Ben kendi aracımda pioneer denedim 120ye çift 16.5 cmlik taktım bas tamamen kayboldu. Orjinalleri bluepunkt tek kanal. Bizde tizler ayrı. Bas tiz beraber olanlar(2kanal 3kanallar) yeteri kadar bas veremiyor. Servis  69tl ye Bluepunkt tek kanal çift hoparlör takıyorsa balıklama atla derim.

Arkalar 16cmdir muhtemelen. önler 3er hoparlörlü büyükler tahminimce tek kanal bas(alçak frekans), ortalar orta boyda tek kanal  mid yani orta ses, üstlerde(küçük olanlar) tiz yani yüksek frekans ses hoparlörü var. 3hoparlörle kanallarr ayrı ayrı verildiğinden(maliyetli ve kaliteyi gösterir) golf 5ler çok iyi ses veriyor.

daha iyisi için yani dışarıda dinlesin derseniz anfi+yüksek OZ değerli oval hoparlörler arkaya ve ortasına iyi bir RMS değeri yüksek woofer.
Gönderen: tanra - 15 Kasım 2009, 00:38:27
JBL-GTO-6507-C

bunu araştırıyorum şu an..

http://urun.gittigidiyor.com/JBL-GTO-6507-C-16-CM-MID-BAS-COMPONENT-SIFIR_W0QQidZZ18810929#aciklama

Gönderen: 06onur - 15 Kasım 2009, 16:44:24
yazdığı gibi 70w Rms ise çok iyi tabi teyp çıkışına uyması lazım yoksa ses alamazsın
Gönderen: tanra - 15 Kasım 2009, 22:03:50
Ses alamaz mıyım yoksa sesi çok  fazla mı açamam ?

Golf 5'te önde iki kolon var. Arkada kolon yeri var kolon yok. Tahmin ediyorum ki Orjinal teyp aynı wattlarda dört kolonu besleyecek güçte olmalı. Yoksa adam arkaya iki kolon için yer yaparken kimseyi orjinal teybi söktürtme durumunda bırakmaz sanırsam :)

Yoksa her dört kolon durumunda bagaj iptal edilecek de, anfi alınacak da durumlarına gerek olmaz. Daha yüksek ses isteniyorsa bunlar yapılır. Birçok araçta 4 kolon ve güzel bas veren sistemler var. Herkesin arabasında bagajında subwoofer ve anfi mi var :)

Aynı güçte Mid bas konursa orta derecede bas vereceğini sanıyorum.
Gönderen: golfburak58 - 15 Kasım 2009, 22:37:26
doğru düşünüyosun bencede.hoparlörleri tam olanla senin teybin arasında bi fark yoktur bu çok saçma olur
Gönderen: 06onur - 15 Kasım 2009, 23:15:38
doğ ru düşünüyorsun. teybin 4*50 veya 4*60watt verir. ön kapıdaki üçünün toplamı 1*50dir. Elektronik devre ile alt orta üst frekanslara bölünür dağıtılır. Evdeki 5.1 gibi. Benim demek istediğim alacağın hoparlörle alakalı. Çünkü empedans denen bi olay var. Teyp çıkışına kocaman Woofer bağlarsın çok az ses çıkar çünkü uyumsuzdur. Alacağın hoparlörle ilgili karşı taraftan bilgi al " teybim 4*50 anfi kullanmayacağım bununla şöyle bir ses bekliyorum alabilirmiyim" diye. Demek istediğim buydu. Alırsın direnç değeri fazladır anfisiz işine yaramaz.
Gönderen: 06onur - 15 Kasım 2009, 23:19:04
Çok uzattım Resimdekiler tam senin aradığına benziyor ama teybinle (4*50watt anfisiz) uyumlu olur mu onu danışmalısın.
Gönderen: tanra - 16 Kasım 2009, 10:14:29
Burak ve Onur kardeşler teşekkür ederim, Zaten benim de alıp koyacağım kolonlar 45 - 50 watt ı geçmez.

"Bana göre, "çok yüksek seste müzik kaliteli demek değildir. Önemli olan, sesin temiz ve kaliteli olmasıdır.
4 kolondan 45 - 50  wattlık temiz bas, tiz ve mid aldığım sürece beni tatmin edecektir. Bunun için milyonlar döküp o güzelim, işe yarar koca bagajı bozup, suswoofer koymaya gerek yok derim. En azından bu şekilde bir sistem bana yetecektir..

Gönderen: tanra - 16 Kasım 2009, 10:51:14
Kartal Doğuş Otoya orjinal Golf V arka kapılara hoparlör fiyatı sordum,

evet arkadaşlar fiyat tam 443 liraymış. Ayrıca işçilik de 150  - 200 tutar dediler.

Yuh diyorum..

Ayrıca orjinal parça fiyatı sormak için telefonları:  (Kartal Doğuş Oto parça bölümü)  0216 453 15 81
Gönderen: VW_Golf - 16 Kasım 2009, 15:44:59
443 TL mı? Yok artık.
golfburak58 70 TL demişti yukardaki mesajların birinde; bende taktıracaktım ama bu durumda taktıramayacağız. Bu fiyat hakikaten ayıp ama ya.
Gönderen: tanra - 16 Kasım 2009, 15:54:35
443 TL mı? Yok artık.
golfburak58 70 TL demişti yukardaki mesajların birinde; bende taktıracaktım ama bu durumda taktıramayacağız. Bu fiyat hakikaten ayıp ama ya.

Yok kardeş, birkaç saat önce ben kendim aradım sordum. Fiyat aynen bu. O yüzden oha dedim ya. Klasik pahalı servis olayı işte.
70 lira tutsa balıklama atlarım :) O da işçilik hariç sadece hoparlör fiyatı..
Gönderen: tanra - 16 Kasım 2009, 16:03:59
JBL-GTO-6507C 16 cm

http://www.sirkecidogubank.com.tr/JBL-GTO-6507C-16-5CM-COMPONENT-SISTEM,PR-44.html

Bu ürüne bakıyorum kardeş. Sesi duymak gerekiyor aslında almadan önce.
Bir de amfiye gerek kalmazsa şahane olur.
Gönderen: golfburak58 - 16 Kasım 2009, 22:37:24
benim 2 tane hoparlörüm patlak oldugu için araştırmıstım ank da olan arkadaşlar bilir şaşmaz da hem mercedes hem volkswagen servisi sahibi olan aydoğanlarmıydı neydi orda sordum bana söylenen fiyat oydu.golf 4 için
Gönderen: tanra - 17 Kasım 2009, 00:41:15
valla kardeş ben modelimi ve aracımı söyledim. ona göre fiyatı söyledi adam. ama çok para.Kaliteli olabilir birçok üründen, o ayrı. Bugün 1 milyara da hoparlörler var. Orjinal hoperlörlerin ne kadar kaliteli ses verdiğini hepimiz biliyoruz. Ama daha uygun olabilirdi derim ben.

Daha önce de dediğim gibi, biraz daha bas veren, subwoofer ya da anfi çılgınlıklarına girmeden, sade ve temiz ses alabileceğim 4 kolon sistemi istiyorum o kadar.
Sesin yüksek oluşu değil temizliği önemli. Daha önce de söylediğim gibi.

Bu ara ilgilendigim ürünler bunlar, Bir dükkana gidip sorduracağım. Eğer anfisiz kaldırıyorsa ve güzel ses veriyorsa böyle birşeyi düşünürüm.

http://www.sirkecidogubank.com.tr/JBL-GTO-6507C-16-5CM-COMPONENT-SISTEM,PR-44.html

http://www.hepsiburada.com/alpin-ap-1600-mid-bass-composnent-sistemi-16-cm-600-watt-251333/productDetails.aspx?categoryid=26090&productid=otm251333#tablnk

http://www.hepsiburada.com/alpin-ap-1602-komponet-mit-bas-takimi-16-cm-255412/productDetails.aspx?categoryid=26090&productid=otm255412
Gönderen: 06onur - 17 Kasım 2009, 19:09:32
ben 120 tl ye pionneer bas hoparlörü bulmuştum hemde takıyorlardı. Ama denemek lazım sesi görmek için

http://www.hepsiburada.com/pioneer-tsa172c-oto-hoparlor/productDetails.aspx?categoryid=26090&productid=otayttsa172c

buydu ama anfisiz verim düşük oluyormuş dediğim gibi buradan yorumları okuyabilirsiniz. Başka markalarada bakabilirsiniz. Bluepunkt çok iyi ama bulunmuyor
Gönderen: tanra - 17 Kasım 2009, 19:52:11
Bluepunkt yurtdışında kesin çok bulunuyordur. Bizde az bulunması ya da bulunursa katı katı olması normal:)
bu ürünü de inceleyeceğim Onur kardeş,  fakat sen bunu denemedin sanırım. Bir de ürünün 17 cm olduğu yazıyor. Bizim arka kapılara 16 cm takılıyor diye biliyorum ?
Gönderen: 06onur - 18 Kasım 2009, 18:55:35
bir dükkanda görmüştüm ses görüntü sistemi takan bir yer en iyisi öyle bir yerde bilgi alıp direk taktırmak.
Bu ürün anfi istiyormuş.

Gönderen: tanra - 19 Kasım 2009, 10:08:58
Hepsiburada'daki bu ürün kullanıcılarının yaptığı yorumlara bakılırsa ürün anfisiz de kullanılabiliyormuş.
Tabii anfisiz yüksek ses alamıyormuşsun. Tabi her zaman dediğim gibi, sesin yüksek çıkması değil, temiz olması önemlidir.

mid bas hoparlörü anfisiz kullanacaksak 40 - 50 watt küsür birşeye bakmak gerekiyor sanırım. Teyp daha fazlasını kaldırmayabilir.

Bende eski polo'da kullandığım Sony 470US 52 x 4 teyp var. Bunda anfiye gerek kalır mı ?
Gönderen: 06onur - 19 Kasım 2009, 18:45:25
Bu watt la değil empedansla alakalı. Senin teyple aşağı yukarı aynı özellik bence orjinali güzel hemde bluepunkt. Takan bir yerde deneyerek görerek almanı tavsiye ederim.
Gönderen: tanra - 20 Kasım 2009, 12:58:46
Benim dediğim teypte ekstradan usb bellek girişi var ondan dedim :)
3 tane de usb belleğim vardı eski polo zamanında. 4 bin tane şarkıyı yanımda taşıyordum :)
İstediğiniz kişinin albümlerini klasör olarak koyuyorsunuz usb belleğe, teypten browse tuşuna basıp klasörleri tek tek görüp, sadece o  klasör içindeki şarkıları çaldırabiliyor, yada bütün albümleri karışık çaldırabiliyorsunuz.
o anlamda çok avantajlı bu usb bellek girişli teypler.  
Zaten cd ye gerek kalmadı bu usb teknolojisi sayesinde aslında.
Bugün 4 GB bir USB bellek aldığınızda (fiyatı da yaklaşık 15-20 lira arası) yaklaşık 1000 tane şarkıyı yanınızda taşıyabiliyorsunuz.
8 GB bellekte ise 2000 şarkı.

Aslında orjinal teybin orjinal olması dışında bir ekstrası yok.
Ekolayzır bile yok.
2005 model golf lerin teyplerinde mp3 bile çalmıyor..

Evet haklısın, konuştuğumuz konuda, hoparlörleri taktırıp dinleyerek almak gerekiyor..
Teşekkürler Sevgili Onur.
Gönderen: 06onur - 20 Kasım 2009, 21:29:03
RİCA EDERİM MP3 ÇALMIYORSA GÖRÜNTÜ BOZULSADA USB CD ÇALAR MANTIKLI HEMDE MARKAYMIŞ SENDEKİ DAHA İYİ OLUR TABİKİ HAKLISIN.
Gönderen: tanra - 20 Kasım 2009, 23:59:28
Sonuçta satarken yine orjinal teybi takılabilir. en azından satana dek üç beş sene neyse usb bellekli teyp kullanmış olur rahat ederiz :)
Hala çoğu yeni araçta usb bellek girişi yok ne yazık ki..
Gönderen: nakres - 21 Kasım 2009, 12:47:03
mp3 çalarlısını bulabilrim sana
Gönderen: 06onur - 21 Kasım 2009, 17:31:59
Polo 9n e bulabilirmisin ne kadara mal olur?
Gönderen: tanra - 21 Kasım 2009, 22:08:02
geçen öyle bir muhabbet görmüştüm forumda bir yerde. 300 - 400 liralardan bahsediliyor.
Serdar arkadaşımız ne der bilemem tabi.

Ben sony 470 US modelini 240 civarı almıştım sirkeci doğubanktan. usb bellek ve cd çalarlı ve radyolu. 52 * 4
Gönderen: tanra - 21 Kasım 2009, 22:10:39
onur kardeş senin verdiğin linkteki hoparlörü mediamarkt te dinledim. Açıkçası ses kötü.

( http://www.hepsiburada.com/pioneer-tsa172c-oto-hoparlor/productDetails.aspx?categoryid=26090&productid=otayttsa172c )

Gönderen: 06onur - 26 Kasım 2009, 16:56:55
Yani pionner de olsa güvenmemeli bende baştan beri onu diyorum bu işi yapan yerler var gözle seçeceksin. İyi hoparlör ağır olur ona bakacaksın Magnat  ı güçlü olur yani OZ değeri yüksek olur. Arkasında 400 yazar 600w yazar hikaye. Deneyip görmek lazım bleupunkt bana gayet güçlü geliyor.
Gönderen: 06onur - 26 Kasım 2009, 19:04:44
Aklıma yeni geldi. Öndeki hoparlörün iyi olmalı. Memnunsan Hurdacılara çıkmacılara git. Philips veya Bluepunkt 16.5cm bizim hoparlörlerden kesin bulursun. İsaben veya başka marka çıkarsa alma. Seat, skoda,VW hepsi 16.5cm olması lazım. polo,golf 4,5,fabia,octavia,ibiza cordoba hepsinin aynı olması lazım 50tl ye çft alınır diye tahmin ediyorum.
Gönderen: golfburak58 - 27 Kasım 2009, 01:05:25
ben çıkma işini denedim arkadasım.kapı içinden söküp vermek istemiyolar yani kapıyla birlikte satmak daha cok işlerine geliyo ve saçma salak fiyatlar söylüyolar orjinalinden yüksek olacak sekilde.gerci golf 5 inkindende yüksek olur mu bilemeyecem ama
Gönderen: tanra - 27 Kasım 2009, 02:08:58
Büyük mağazalarda dahi çok iyi kolonlara rastlayamadım.. ilginçtir.
Gönderen: 06onur - 04 Aralık 2009, 23:22:16
taktırınca bilgi ver dostum
Gönderen: delibey - 04 Aralık 2009, 23:48:27
arkadaşlar alacağınız hoparlör 35watt rms yi geçmemeli yoksa hüsrana uğrayabilirsinz. orjinal teyipler 27w rms üretirler.
Gönderen: tanra - 05 Aralık 2009, 14:12:19
O halde 27watt x 4 çıkışlı mı diyorsun orjinal teyp ?

Bu arada olmadı en güzeli benim eski poloya aldığım ve kullandığım sony 470 US Usb çıkışlı teybi takmak. 52 x 4 watt çıkış veriyor misler gibi.

Benden tavsiye, usb çıkışı olmayan teyplerden almayın. Cd takmakla uğraşmazsınız. Benim bu eski teyp 8 GB usb bellek destekliyor.
Yani 8 GB bir usb bellek, 12 tane cd ye bedel.  Üstelik 30 lira küsür. Zaten usb çıkışlı teyplerle aralarında çok fiyat farkı yok.

Görüntüsünü de photoshopta fotomontaj olarak yapıp bir bakayım dedim, görmek isteyen varsa bakabilir :)

http://img695.imageshack.us/img695/8615/golfteyp.jpg

FİYATI DA BURADA
(bendekinin bir üst modeli ve usbli)

http://www.sirkecidogubank.com/CDX-GT480US,PR-200.html
Gönderen: 06onur - 05 Aralık 2009, 17:37:41
Piyasada 16.5 cm 50watt Rms Ancak Aiwa Sony ev tipi müzik setlerinden çıkar. Piyasa da 50w rms gücünde hoparlör bulabileceğini zannetmiyorum. Varsa bile mıknatısı çok büyük olduğundan yuvaya sığmayabilir.

http://urun.gittigidiyor.com/Sony-MHC-RG270-Muzik-Seti_W0QQidZZ22423441#aciklama

Şundaki hoparlörler kabiniyerinde dans ettiriyor ama empedans uyarmı denemek lazım???. bunlar 4ohm olur. tek kabin 50+50 = 100watt rms olması lazım.Biri bas biri speaker. İki kabin toplam 200watt grçek RMS .
Evde benzeri varsa alıp bir elektroniklçiye de araba teybini götürsen sesin nasıl olduğu duyulabilir.
Gönderen: golfburak58 - 05 Aralık 2009, 19:39:17

Bu arada olmadı en güzeli benim eski poloya aldığım ve kullandığım sony 470 US Usb çıkışlı teybi takmak. 52 x 4 watt çıkış veriyor misler gibi.

Benden tavsiye, usb çıkışı olmayan teyplerden almayın. Cd takmakla uğraşmazsınız. Benim bu eski teyp 8 GB usb bellek destekliyor.
Yani 8 GB bir usb bellek, 12 tane cd ye bedel.  Üstelik 30 lira küsür. Zaten usb çıkışlı teyplerle aralarında çok fiyat farkı yok.

Görüntüsünü de photoshopta fotomontaj olarak yapıp bir bakayım dedim, görmek isteyen varsa bakabilir :)

FİYATI DA BURADA

o teyp bence hiç hos degıl.bi volkwagen kullanıcısı pioneer almalı benim görüşüm.sebebide gayet basit kalitesi cd okuma hızı ve ışıklandırılması.göstergelerle öyle güzel uyum saglıyor ki
Gönderen: 06onur - 06 Aralık 2009, 15:53:14
Orjinali daha güzel ama USB daha mantıklı. Kewoodve pionneer daha iyi olabilir  ama Sonyde iyidir. Sonuçta hepsi Japon teknolojisi. Biri çin değil ki.
Gönderen: tanra - 06 Aralık 2009, 17:43:54
o teyp bence hiç hos degıl.bi volkwagen kullanıcısı pioneer almalı benim görüşüm.sebebide gayet basit kalitesi cd okuma hızı ve ışıklandırılması.göstergelerle öyle güzel uyum saglıyor ki

Sevgili Burak, audio cd lerin okunma hızı zaten yaklaşık aynıdır. Pioneere mahsus hızlı cd okuma diye birşey yoktur.
O teyp hoş değil derken bu teybi kullandın mı hiç :)

Pioneer'in bir ismi var. Elbette Sony her üründe başarılı değil, fakat ben iki ürünü de bildiğim için Sony'nin bu ürününün iyi olduğunu yazdım. Işıklandırma dersen, benim Sony teypte de var, gayet de şık. Ben hangisi iyiyse, uygunsa ve kaliteliyse ona bakarım. Herhangi bir ürünün tarafını tutmadan. :)

Sevgili Onur'a da katılıyorum. Sony de iyidir. Pioneer'in ya da Sony'nin her ürünü çok iyi diye bir durum sözkonusu da değildir.

Hatta ÇEŞİTLİ ÜRÜN TAVSİYELERİ konusuna bir pioneer teyp tavsiyesi de yazmıştım.

PIONEER USB Lİ TEYP, 205 LİRA
http://www.sirkecidogubank.com/pioneer-2150-oto-teyp,PR-2.html
Gönderen: g_vg - 06 Aralık 2009, 17:59:36
merhaba arkadaşlar
golf ümü aldığımda halen üzerinde bulunan sony teyp ile birlikte aldım
eski model ve mp3 de çalmıyor,4 kapıda 4 kolon + 4 tiz var,ses konusunda hassasımdır,bu empedans watt vs sinden anlamam ama kapıları söktüm baktım JBL  kolon koymuş önceki sahibi, kolonlarda sanırım midbas olanlardan bass konusunda cok iyiler tiz lerde sesin kalanını çok iyi tamamlıyo zaten,alırken anfi tesisat vs bagajdada kocaman bir kabin ve arka koltuğa bagajdan monteli bi bass daha vardı sahibi onları vermem alırım dedi aldı  ama kalanlar bana fazlasıyla yetiyo  :sevgi:
yüksek sesle dinlemektense orta seviyede kaliteli sesi tercih ederim,ama bass ıda verdiğim zaman aracın dısındaki aynalarımın titremesini görmek çok hoşuma gidiyo ;D  üstelik anfi flanda yok
bi arkadaşım peugeot suna yeni mp3 çalarlı pioneer ile yeni kolonlar aldı aynı ses kalitesi yok uyuz oluyo benim araca  ;D
cd ler mp3 deil ama audio formatında kaydediyorum biliyorsunuzki mp3 formatından daha kaliteli bir ses tonu,belkide bundan iyi bi ses alıyorum dicem ama arkadaş radyodada aynı  ;D

kullandığım sony teyp bu  http://img8.imageshack.us/i/img3139hj.jpg/ (http://img8.imageshack.us/i/img3139hj.jpg/)
Gönderen: tanra - 06 Aralık 2009, 18:32:53
Anfi her sisteme şart değil, orjinal kolonları olan yeni araçlarda anfisiz bomba gibi müzikler dinleniyor. Çok daha iyisi elbette vardır. Ama dediğim şeyler zaten normalde yetebilecek sistemler. g_vg arkadaşa katılıyorum, her zaman aynı şeyi söylüyorum. Sesin yüksek olması değil, kaliteli ve doyurucu olması önemlidir. yeni teyplerde ses çıkış zaten genellikle 50 x 4 oluyor. basları ve tizleri iyi verebilen hoparlörlerle birlikte 200 watt bir değerle anfi olmadan iyi bir ses alınabiliyor demek ki. 1000 wattlık subwooferlar bilmem neler bana göre abartı, kimisine göre kaliteli müzik demek.. zonuçta araba bu, kaç metrekare içindesiniz ki çok büyük kolonlara ihtiyaç olsun.
Gönderen: golfburak58 - 06 Aralık 2009, 20:48:27
sony nin o modelini bi arkadasım aldı onda sürekli görüyorum ama bana hitap etmiyo.okuma hızı olarak kasteddigimde aracı çalıstıracanız zaman teyp bi gidip gelir.bunu en kısa süre içinde yapan pioneer.evet sony nin ısıklandırmasının kırmızı yanı güzel uyuyo ama maviyle birlikte görmelisiniz.en kısa zamanda benimkinin resmini koyarım :) yanlış anlasıldıysam kusura bakmayın
Gönderen: delibey - 07 Aralık 2009, 10:48:40

Yani 8 GB bir usb bellek, 12 tane cd ye bedel.  Üstelik 30 lira küsür. Zaten usb çıkışlı teyplerle aralarında çok fiyat farkı yok.

FİYATI DA BURADA

4*52 veya 4*50 yazanlarında rms değerleri 4 ohm 27 watt civarındadır.güzel temiz ses istiyorsanız bu değerlere dikkat etmeniz gerekir ayrıca ev sistemlerinde kullanılan kolonlar 8 ohm dur o yüzden ses daha kaliteli gelir.orjinal kolonlar aslında gayet başarılı ancak amfili bir sistemle elbetteki çok farkları var.teyp markasındada en temiz güzel sesi veren orta sınıfta bana göre pionner.
Gönderen: 06onur - 07 Aralık 2009, 17:31:36
Bendeki  Aiwalar 4Ohm sesi mükemmel berrak ve güçlü. Teyp üzerinde yazan 52watt satandart Rms. Senin dediğin belki DIN standartlarında olabilir ondaki RMS hesabı daha düşük çıkarıyor.

4ohm 8ohm hoparlör bağlarsan tabiki iyi ses çıkmaz. Çıkışlar Setler arası değişiklik göteriyor. Bir dönem Aiwalar sol 4Ohm sağ 6Ohm çıktı. Sonyleri bende 8ohm hatırlıyorum bu tarz kabindeki hoparlörler denenebilir diye düşünerek söyledim. Sony şart değil nasıl olsa Aiwa,philips,pionneer,panasonic 50watt rms al ses kaliteleri aynı güçtedir. Basları refleks konumu, kabin hesabı, kabin malzemesi lif yönlerine bağlı olarak değişiyor. Biz zaten taksak çıplak takarız 50watt ın altında bulmalı onun içinde.
Gönderen: tanra - 09 Aralık 2009, 09:13:11
Teyp konusunda pioneer kesinlikle en iyisidir. Nasıl ki Alman arabaları dediğimizde herkes Alman iyidir diyorsa gibi birşey bu da :)
Tabii fiyatlar da ona göre. Mesela ben sony usb li teybi alırken pioneer'in yazdığım bu ucuz ve uygun usbl'li modeli yoktu ya da görememiştim. O yüzden Sony aldım ve benim için de gayet tatmin ediciydi.8 Gb'lık usb lerimi takıp müziklerimi dinliyordum  :D Valla 3 tane usb bellek ful doluydu  :o
Gönderen: golfburak58 - 09 Aralık 2009, 23:00:13
ama hakkaten cd yerine usb artık cok daha iyii
Gönderen: tanra - 12 Aralık 2009, 05:36:52
Kesinlikle arkadaşlar. Yeni bir teyp alacaksanız mutlak üç beş farka bakmadan usb li teyp alın derim  8)
Gönderen: 06onur - 12 Aralık 2009, 13:00:51
YA SEN HOPARLÖR BULDUN MU ONU SÖYLE. ARIYORMUSUN HALA ANKARADA OLSAM BULABİLECEĞİN BİTANE KESİN SÖYLERDİM Bİ ARKADAŞ VARDI MEDİA MARKETTE ODA ASKERDE BEN KIRŞEHİRDEYİM GİDEMİYORUM. Bİ ARA  MAC DEMİŞLERDİ BİDE MAGNAT AMA BEN BLUEPUNKTU BİLİYORUM BUNLRIN BİZİM ARACA UYGUN HOPARLÖRLERİ VAR.
Gönderen: tanra - 13 Aralık 2009, 13:07:34
Şu ürün var sony nin sayfasında,

şöyle diyor.

Woofer'ın çevresindeki titreşimleri azaltarak derin, bozulma yaşanmayan bir bas sesi sağlamak için tasarlanmış premium HT serisi hoparlörler.

Linki:
http://www.sony.com.tr/product/ics-ht-series-speakers/xs-ht170sn

Yalnız bu 16.5 cm ve 60 wattlık. Yani sony teybi takarsam ( 50x4) nasıl olur bilemiyorum.
Amfisiz de iş görür gibi geliyor bana. Ama fiyat kısmına bakarsak çok tuzlu. 250 lira civarı.

13 cm olanınıon 50 wattlık olanı var. Açıkçası piyasada çok sıradan ürünler var. İnsanlara alın takın bu sizin işinizi görür denecek ürünler hemen hemen her markette satılıyor. İnsanlar da gidip bunları alıyor.

Gönderen: ramazanavci - 18 Ocak 2010, 00:56:58
Beyler sportline lerde arkalarda hoparlör varmı
Gönderen: yellow_driver - 23 Ocak 2010, 17:06:40
pasifiklerde yok, sportline de de yoktur herhelde
Gönderen: yellow_driver - 23 Ocak 2010, 17:20:13
Anfi her sisteme şart değil, orjinal kolonları olan yeni araçlarda anfisiz bomba gibi müzikler dinleniyor. Çok daha iyisi elbette vardır. Ama dediğim şeyler zaten normalde yetebilecek sistemler. g_vg arkadaşa katılıyorum, her zaman aynı şeyi söylüyorum. Sesin yüksek olması değil, kaliteli ve doyurucu olması önemlidir. yeni teyplerde ses çıkış zaten genellikle 50 x 4 oluyor. basları ve tizleri iyi verebilen hoparlörlerle birlikte 200 watt bir değerle anfi olmadan iyi bir ses alınabiliyor demek ki. 1000 wattlık subwooferlar bilmem neler bana göre abartı, kimisine göre kaliteli müzik demek.. zonuçta araba bu, kaç metrekare içindesiniz ki çok büyük kolonlara ihtiyaç olsun.
bende orjinal philips kolo (4 kapıda da) ve tweeter var. teyiptenden memnundum ama malum kaset çalar. pioneer 3150 aldım. ışıklandırması ve şekli sanki orjinal ekipman gibi duruyor. bu arada ses olarakta orjinal blakpunk teyp 4x35 watt tı, şimdiki 4x52 watt. cd ve usb den dolyı hem daha net hem de çok daha yüksek ses veriyor ve enteresan olan yanı orjinal kolonlar mütiş. ses sistemci orjinal kolonların verdiği sese hayran kaldı.
Gönderen: lifekan - 26 Şubat 2010, 00:08:09
arkadaşlar herkese iyi günler  benim golf 5 im var benim aracımında arka kapı kolonları yoktu bir iki yetkili servise sordum ve 2008 model öncesi golflerde arka kapı kolonlarının olmadığını ögrendim fakat aldığım bilgiye göre jettalarda varmış bende hurdalığa gittim ve 1 çift kolon aldım  fiyatı 50 tl  tabiki  kolon tesisatı olmadığından 100 tl yede tasisat çekildi ve 150 tlye halloldu arkalar bas ağırlıklı  birde    normalde olmayan fadır seçeniği kolonlar takılınca  aktif oluyor
Gönderen: 06onur - 26 Şubat 2010, 23:38:49
bende orjinal philips kolo (4 kapıda da) ve tweeter var. teyiptenden memnundum ama malum kaset çalar. pioneer 3150 aldım. ışıklandırması ve şekli sanki orjinal ekipman gibi duruyor. bu arada ses olarakta orjinal blakpunk teyp 4x35 watt tı, şimdiki 4x52 watt. cd ve usb den dolyı hem daha net hem de çok daha yüksek ses veriyor ve enteresan olan yanı orjinal kolonlar mütiş. ses sistemci orjinal kolonların verdiği sese hayran kaldı.
aynı şey banada oldu bende kenwood aldım çıkış güçlü sadece önde 2hoparlör+2tweter hemde isaben(ispanya malı) olmasına rağmen ses kalitesi bas şiddeti bariz arttı(POLODA)
Gönderen: 06onur - 26 Şubat 2010, 23:40:11
arkadaşlar herkese iyi günler  benim golf 5 im var benim aracımında arka kapı kolonları yoktu bir iki yetkili servise sordum ve 2008 model öncesi golflerde arka kapı kolonlarının olmadığını ögrendim fakat aldığım bilgiye göre jettalarda varmış bende hurdalığa gittim ve 1 çift kolon aldım  fiyatı 50 tl  tabiki  kolon tesisatı olmadığından 100 tl yede tasisat çekildi ve 150 tlye halloldu arkalar bas ağırlıklı  birde    normalde olmayan fadır seçeniği kolonlar takılınca  aktif oluyor

hoparlörler çok uygun olmuş ama tesisat pahalıya gelmiş. Orjinal hoparlör mantıklı bence çünkü tek kanal bas.
Gönderen: alperthegreat - 06 Nisan 2010, 15:53:50
selamlar, foruma yeni uyeyim, hi-fi sistemler icin baya ugrasmistim. eger araca yeni hoparlor eklenecek ise, cikis gucunden daha dusuk bir hoparlor secilmemeli ancak en onemlisi teybin cikisinin ohm degeridir, eger daha dusuk bir direncte calisan bir hoparlor takilir ise belli bir sure sonra hoparlor cok isinmaktan yanar. hi-fi dan bildigim marka focal dir, sanirim arac icin hoparlor uretiyor, pioneer dan daha kaliteli oldugunu soyleyebilirim focal in. ancak daha iyi ses verir demem icin kaynak da onemli. ayrica aracin orjinal teybinde eger arka kapi icin cikislar yok ise on hoparlore verilen cikistan besleyecektir ve buda ses de kayba yol acar. hatta kullanilan kablolar bile etkilidir seste.
benim sorum, aracin uzerinde bulunan hoparlor ve teybin markasini bilen varmi (golf 5, 2005 model)? opellerde phillips oldugunu biliyorum...
Gönderen: eros - 06 Nisan 2010, 23:29:51
focal in üzerine tanımam oto müzik tesisatı konusunda
4 kapıda focal 16.5 cm K2p mid takım
bagajda focal 40 cm KX subwoofer
midler için audison 6.9 anfi
sub için audison 1.1k anfi
2.5 farad kapasitör
ve ana ünite jvc avx 900 ile müziğin tadına ancak varabildim
Gönderen: GTIAbt - 09 Nisan 2010, 21:05:19
infinity kappa serisini öneriririm..
Gönderen: 06onur - 10 Nisan 2010, 13:27:07
selamlar, foruma yeni uyeyim, hi-fi sistemler icin baya ugrasmistim. eger araca yeni hoparlor eklenecek ise, cikis gucunden daha dusuk bir hoparlor secilmemeli ancak en onemlisi teybin cikisinin ohm degeridir, eger daha dusuk bir direncte calisan bir hoparlor takilir ise belli bir sure sonra hoparlor cok isinmaktan yanar. hi-fi dan bildigim marka focal dir, sanirim arac icin hoparlor uretiyor, pioneer dan daha kaliteli oldugunu soyleyebilirim focal in. ancak daha iyi ses verir demem icin kaynak da onemli. ayrica aracin orjinal teybinde eger arka kapi icin cikislar yok ise on hoparlore verilen cikistan besleyecektir ve buda ses de kayba yol acar. hatta kullanilan kablolar bile etkilidir seste.
benim sorum, aracin uzerinde bulunan hoparlor ve teybin markasini bilen varmi (golf 5, 2005 model)? opellerde phillips oldugunu biliyorum...

DEDİKLERİNİN BENZERİNİ SÖYLEMİŞTİM,OHM DEDİĞİN EMPEDANS UYUMU. GOLFTE ÖN KAPIDA TİZ-MİD-BAS ÜÇLÜSÜ VAR ARKADA TİZ+BAS TEYP BLUEPUNKT GELİYOR DİYE BİLİYORUM. HOPARLÖR ÜRETİM YERİNE GÖRE DEĞİŞİYOR. GENELİ PHİLİPS VE BLUEPUNKT. AMA YEREL MARKALARDA TERCİH EDLİYOR ÖRNEĞİN İSPANYA ÜRETİLİ ESKİ POLOMDA İSPANYA MALI İSABEN VARDI.
Gönderen: erkanselvitopu - 12 Nisan 2010, 17:21:03
arka kapılarda yer var fakat bağlantılar için kablo mevcut mu?yoksa hatmı şekmek gerekiyor bilginiz var mı?
Gönderen: 06onur - 12 Nisan 2010, 17:31:12
hat çekiliyor kapılar sökülünce kablo çekmesi basit zaten Ankara optiumda kapı başına hop. takıp kablo çekme 50tl. Hoparlör fiyatı dahil değil