vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: semihyalin - 15 Mayıs 2007, 18:29:47

Başlık: golflere LSD kapı sıstemı uygulayan oldumu bızden hıc
Gönderen: semihyalin - 15 Mayıs 2007, 18:29:47
arkadaslar bızden bırı hıc golf 1-2-3-4-5 fark etmez LSD kapı sıstemı kullanan oldumu bilgisi olan ve dusunen varmı arabasına taktırmayı
Başlık: Ynt: golflere LSD kapı sıstemı uygulayan oldumu bızden hıc
Gönderen: SkY - 15 Mayıs 2007, 20:11:33
cms shoplar açıkken ben sormuştum golf 5 için,yaklaşık 3.600 ytl gibi bir rakam söylemişlerdi işçilik dahil..uzun vadede sorun çıkartır diyorlar ama tabi ne derece doğrudur bilemiyorum..kullanan birinin fikirleri lazım tabiki..
Gönderen: semihyalin - 15 Mayıs 2007, 23:06:51
evet ben suanda buldum kendı mk1 imde kullanmayın dusundum fıyatıda uygun ama bakalım 1000 ytl ye buldum pazartesı adamın yanına gıdecegım kafama yatarsa alacagım
Gönderen: kursadgolf - 15 Mayıs 2007, 23:59:17
bu dediğiniz yukarı doğru açılan kapılar ise bende cms gördüm ordada vardı fiyatıda 2ööö ytl di
Gönderen: vw6n - 16 Mayıs 2007, 00:15:38
cms shoplar açıkken ben sormuştum golf 5 için,yaklaşık 3.600 ytl gibi bir rakam söylemişlerdi işçilik dahil..uzun vadede sorun çıkartır diyorlar ama tabi ne derece doğrudur bilemiyorum..kullanan birinin fikirleri lazım tabiki..
cms shop lar kapandımı?benim kartım vardı kullanacaktık daha  :D
Gönderen: SkY - 16 Mayıs 2007, 01:41:03
cms shop lar kapandımı?benim kartım vardı kullanacaktık daha  :D

sadece koşuyolu ndaki şube var artık,o da sadece lastik ve jant satıyor...
Gönderen: semihyalin - 16 Mayıs 2007, 03:07:41
vallahi benımkı buyuk ıhtımalle ızmıt uretımı daha gormedım buyuk ıhtımalle ya pazratesı yada pazar resımlerını koyarım buraya ve aldıgım fıyatı
Gönderen: Firestarter - 16 Mayıs 2007, 08:56:58
fiyatın 1.000 ytl'den aşağı olacağını sanmıyorum. daha önce de mk1'de hiç görmedim. yapacak arkadaşlara hayırlı olsun.
Gönderen: semihyalin - 16 Mayıs 2007, 13:49:21
o zaman kısmetse ılk ben olayım barı ıznınızle  :):):)
Gönderen: Firestarter - 16 Mayıs 2007, 18:31:38
hadi bakalım.
Gönderen: SkY - 16 Mayıs 2007, 20:38:57
haydi hayırlısı...:)
Gönderen: vw6n - 16 Mayıs 2007, 22:57:05
bizim kart yalan oldu desene  :D
Gönderen: semihyalin - 17 Mayıs 2007, 14:26:24
senın kartın gunu gecmıs bea uzuldum :)
Gönderen: escocem - 17 Mayıs 2007, 22:31:09
en son planlarımız arasında oda vardı ama malesef :-[ 1500 ytl ye istersen yapırabilirim...dergilerde gödüğün bir çok aracın kapılarını kaldıran ustaya...
Gönderen: vw6n - 17 Mayıs 2007, 22:52:24
yokya günü geçmedi 1 sene daha var ama cms shop lar kapanıyor
Başlık: Ynt: Golflere Lsd Kapı Sıstemı Uygulayan Oldumu Bızden Hıc
Gönderen: Firestarter - 19 Mayıs 2007, 09:23:12
evet koşuyolundaki kapanmış :(
Gönderen: semihyalin - 21 Mayıs 2007, 16:10:28
arkadaslar LSD DOOR kapı sıstemlerı MK1 de uygulanıyor ama masrafı cok fazla ve eskı kapı sıstemıne gecemıyorsun bırdaha bende yapmaktan vaz gectım ama sıstemıde aldım :(
Gönderen: vw6n - 23 Mayıs 2007, 22:45:59
gezerken bunları buldum "LSD"
http://www.alibaba.com/catalog/11379397/Lambo_Door_Kits.html
http://www.flashmotors.cz/lambo.html
bilginize ;)
Gönderen: Firestarter - 25 Haziran 2007, 09:14:35
Bu sistem bir tane mk1 gti'mızda olacak kısmetse  :)
Gönderen: mecamir - 25 Haziran 2007, 09:29:20
Cem'in dediği gibi 1500 YTL ye her golfün kapısını LSD yaptırırız :) ya bi vosvosa takılmıyo şu LSD :(
Gönderen: escocem - 25 Haziran 2007, 10:59:53
anlaşıldı :)
Gönderen: sismic - 29 Haziran 2007, 03:25:18
ben bu sistemi çok araştırdım. bu linkteki http://www.flashmotors.cz/lambo.html sistemin aynısından makine torna işi yapan bi tanıdığa yaptırdım. arabayı toplatırken LSD ye geçiş yapıcaktım fakat çamurlukların iç mesafesi istediğimiz gibi çıkmadı, biraz şişirip ana direkle de oynamak gerekiyordu... sonra orjinal kalmasına karar verdik ve sadece kapı kollarını iptal ettik... yapılır... yapılmaz diye bişi yok fakat çok uğraşmak gerekiyor... bilginize.
Gönderen: escocem - 29 Haziran 2007, 03:46:58
aslında o kdr zor değil yaptığınız menteşede biraz oynama yapıp ana direğide içe doğru (menteşenin oturduğu kısmı sadece)alsaydınız 2cm kdr kurtarıyor...bnm ön çamurluklar sökülüyken elimizde olan bir menteşeyle ölçtük biçtik aynen dediğim gibi oturuyor...püf noktası kapıya bağlanan koldaki merkezleme vidasını menteşenin en alt kısmından uyguluyorsun(örnekteki çamurluk bağlantı çıkıntısının ordan) ve suan merkezleme aparatlarının olduğu kısmı çapraz sekilde taşlıyorsun bölece problem kalmıyor...diğer bir yoluda ana direği ve çamurluğun içte kalan vidalama kısmını kestikten sonra örnek menteşede kapıya bağlanan kısım ve yuları aşağıya hareketli olan kısmı paralel değil ters istikamette kaynatıyorsun yaklaşık 20-25 derece bu seferde kapının dışa açılma ayarını yaptığın sağ üstteki vidayı içe alyan vidayla değişip(4-5mm kazandırıyor) sırtı yine taşlıyorsunki kapı kapanırken çamurluğu kasmasın...ana direkle her sekilde oynamak gerekiyor fakat çamurluğa dokunmadan bu yollarla mümkün uygulamak...
Gönderen: semihyalin - 01 Temmuz 2007, 00:59:35
ben bu sistemi çok araştırdım. bu linkteki http://www.flashmotors.cz/lambo.html sistemin aynısından makine torna işi yapan bi tanıdığa yaptırdım. arabayı toplatırken LSD ye geçiş yapıcaktım fakat çamurlukların iç mesafesi istediğimiz gibi çıkmadı, biraz şişirip ana direkle de oynamak gerekiyordu... sonra orjinal kalmasına karar verdik ve sadece kapı kollarını iptal ettik... yapılır... yapılmaz diye bişi yok fakat çok uğraşmak gerekiyor... bilginize.

BU saglıksız ıstanbulda 2 arabada ozellıkle kontrol ettım ve sallatı yapıyor bılgınıze