vwtr.net

Volkswagen => Caddy, Transporter ve Caravelle => Konuyu başlatan: burak_37 - 06 Temmuz 2009, 11:32:08

Başlık: t5 transporter hakkında her şey.(sizin bilidiği başkalarının bilmediği)
Gönderen: burak_37 - 06 Temmuz 2009, 11:32:08
Arkadaşlar diğer bölümlere gezerken böle bir konuya rasgeldim.caddy,transporter,caravelle bölümünde açma gereği duydum.
İlk olarak ben başlayım;

1-Aracaı kumandayla açtığınızda 30 sn. boyunya kapıların hiç birini açmayınca araç kendi kitleniyor.
2-cama bir cisim sıkıştığında (kapatırken)cam geri iniyor.sıkışmayı önlüyor.
3-kumandının dilini çıkartıp sürücü kapısınn anahtar girişine sokup sağa ve sola uzunca çevirince camlar kapanıyor veya açılıyor.
aklımda olanları yazdım devamı sizden :)
Başlık: Ynt: t5 transporter hakkında her şey.(sizin bilidiği başkalarının bilmediği)
Gönderen: SPoRTeXHauST - 06 Temmuz 2009, 11:45:28
Bunların hepsi Golf IV'ler içinde geçerli :)
Başlık: Ynt: t5 transporter hakkında her şey.(sizin bilidiği başkalarının bilmediği)
Gönderen: erdemözkan - 06 Temmuz 2009, 19:38:47
Şu cam açma olayı hoşmuş.Far açma kumandası da park konumunda iyice üzerine çöküp farları açınca yerinden çıkıyo.Kontak anahtarı arabanın üzerinde değilken teyp açıksa b süre sonra kendi kapanıyo tavan lambaarı falan..Bir de dikkat edilmesi gereken arabsnızın yararına olacak birkaç husus; sürgülü kapının fitillerini mutlka sağlamlaştırın ilerde fırtlar gider bizimki öyle oldu.İkinci olarak kapı eşiklerine paspas, krom kaplama falan yaptırın bi pislendi mi çıkmıyo ne denediysem temizlenmedi ya da ayağınızı basmadan arabanın içine hoplayıvirin.Eşiğin ordaki fitilin de içine toz toprak taş giriyo.Sonraa arabanın tavanını yıkarken ya da ön camı temizlerken tampona basıp çıkmayın ben yaptım iniyodu az kaldı aşağı.Tekerin üstüne çıkıp temizleyin.Alakasız mı oldu ne ama işinize yarar belki   :sevgi:
Gönderen: taner - 06 Temmuz 2009, 21:18:57
3-kumandının dilini çıkartıp sürücü kapısınn anahtar girişine sokup sağa ve sola uzunca çevirince camlar kapanıyor veya açılıyor.
 bu madde transporterde yok,benimki 2008 model
Gönderen: burak_37 - 08 Temmuz 2009, 21:41:09
her iddiasına varım o özellik var :bekleriz: senin arabanda yoksa o benim srunum değil ;)
Gönderen: ahmet0614 - 09 Temmuz 2009, 14:40:32
anahtarı sağa büktüğünüzde cam iniyor sola büktüğünüzde çıkıyor 2004 t5 de varsa 2008 de hayli hayli vardır taner kardeş.yoksa doğuşa söle taksınlar :D :D.
Gönderen: burak_37 - 09 Temmuz 2009, 21:36:21
anahtarı sağa büktüğünüzde cam iniyor sola büktüğünüzde çıkıyor 2004 t5 de varsa 2008 de hayli hayli vardır taner kardeş.yoksa doğuşa söle taksınlar :D :D.
;D ;D
Gönderen: fatih2193 - 18 Temmuz 2009, 12:06:31
Aklımda sizin yazdıklarınızdan ayrı 5 tane şey vardı 2 sini hatırlıyorum.Şöyle:
 ESP tuşunun yanında Arka camı ısıtma tuşu var ona bastığınızda camın buharı tamamen gittikten sonra kendiliğinden kapanıyor.(Tabi kışın olluyor bu olay yazın denemedik)
 Ayrıca kapılar tam kapanmadığı sürece tavan lambası açık kalıyor.
Gönderen: fatih2193 - 18 Temmuz 2009, 12:54:54
Haa birşey daha var.
Arabadan çıktık diyelim.Kumandada kapı kilitlemeye basınca içerden naparsanız yapın şoför koltuğunun yanındaki kumandadanda kilidi açmaya çalışsanız bile açılmıyo birdaha kilitleme tuşuna basınca içerden açıcağınız kapının kolu birkez çekince kilidi açıyo ikincisinde kapıyı açıyo.
Gönderen: erdemözkan - 18 Temmuz 2009, 13:16:04
O çoğu arabada var ama güzel tespit.Bir de benden; küllüğün içindeki bardak tutucuların küllüğün içindeyken sabit sallanmadan durmasını sağlayacak bi formül bulduğunuzda arabada bi sesin eksildiğini farkedeceksiniz.Ben kağıt sıkıştırdım nasıl olsa kullanmıyorum orayı tütün yiyen de yok bizim ailede bi ben varım onu da arabanın içinde içmem sevmem arabaın tavanı pislenmesin diye
Gönderen: burak_37 - 21 Temmuz 2009, 22:05:57
bir tanede benden.
Aracı içeriden kilitlediğinizde (sadece şoför kapısı için )kolu 2 kere sonuna kadar çektiğinizde kapı açılıyor
Gönderen: erdemözkan - 27 Temmuz 2009, 16:14:38
Bir de bizim 2007 ve sonrasının teyplerinde yol bilgisi veriyor bi keresinde bolu tünelinden geçerken ikidebir bi adam tünel içinde çalışma var yavaş gidin diyodu
Gönderen: ®oyal - 27 Temmuz 2009, 17:01:36
Bir de bizim 2007 ve sonrasının teyplerinde yol bilgisi veriyor bi keresinde bolu tünelinden geçerken ikidebir bi adam tünel içinde çalışma var yavaş gidin diyodu

Bu 2004 ve sonrakilerindede var. TP trafik anonsu butonu açık olduğu müddetçe etkin kalır.
Gönderen: burak_37 - 29 Temmuz 2009, 22:29:41
evet benim de hoşuma gitti.babamdan duymuştm oda bolu tünelinden geçiyordu.radyo açıkmış.tünele girer girmez yavaş gidiniz diye sesli ikaz yapmış.bunu duyunca da babam irkilmiş tabi.ondan sonra yavaşlamış ;D
Gönderen: muratdedeoglu - 30 Temmuz 2009, 09:34:56
merhaba   ben sitenize yenı kayıtoldum arkadaşlar
Gönderen: erdemözkan - 31 Temmuz 2009, 19:33:55
merhaba   ben sitenize yenı kayıtoldum arkadaşlar
Hoş geldiniz iyi forumlar.. :)
Gönderen: burak_37 - 31 Temmuz 2009, 22:19:34
evet hoşgeldiniz
Gönderen: ®oyal - 05 Ağustos 2009, 08:12:05
arkadaşlar ben siteye yeni katıldım 2005 porter bu araçda yol bilgisayarı ve ya yakıt tüketimi ile ilgili bilsisayar varmı

Hoşgeldin,Yol bilgisayarı 2007 modelden sonra ve termal T5 ile birlikte sunuldu.
Gönderen: fatih2193 - 08 Ağustos 2009, 18:33:49
bir tanede benden.
Aracı içeriden kilitlediğinizde (sadece şoför kapısı için )kolu 2 kere sonuna kadar çektiğinizde kapı açılıyor
Zaten kardeş benim dediğime çok yakın bir olay.Arabadan inin dışarı çıkıp 2 kez kilitlemeye basın içereki kapı kolunu 2 kez çkeince açılıyor.
Gönderen: aslan - 08 Ağustos 2009, 22:56:51
Arabananı tüm kapıları kilitliyken bir defa kapatma düğmesine basıyorsun sadece bagaj kapısı açılıyor.
Gönderen: burak_37 - 09 Ağustos 2009, 18:59:24
gerçektenmi ? wow bu süpermiş
Gönderen: ®oyal - 10 Ağustos 2009, 12:59:51
Arabananı tüm kapıları kilitliyken bir defa kapatma düğmesine basıyorsun sadece bagaj kapısı açılıyor.
???
Hemşerim pek sanmıyorum.
Bagaj kapısının kumanda üzerinden tek açılması için bagaja ait kumanda düğmesinin olması lazım.
Vw caddy de böyledir bagaj için kumanda üzerinde ayrıca buton vardır. ;)
Gönderen: aslan - 10 Ağustos 2009, 23:01:44
valla bende oluyor hemşerim isterseniz deneyin.
Gönderen: taner - 12 Ağustos 2009, 11:56:05
her iddiasına varım o özellik var :bekleriz: senin arabanda yoksa o benim srunum değil ;)
Arabanın yanına kadar gittikten sonra kapıları açıp havalandırıırım.İşki caddyler gibi uzaktan olsun.
Gönderen: taner - 12 Ağustos 2009, 12:04:41
1-Yağmurda fren desteği
Bu sistem, yağmur esnasında fren güvenliğine katkıda bulunur. Disklerin üzerinde oluşan su tabakasının silinmesi için fren balataları sürücü farketmeden her beş dakikada bir kez disklere dayanır. “Yağmurda fren desteği” ön sileceklerin çalıştırılmasıyla birlikte devreye girer.
2-Yokuş yukarı kalkış yardımından erken çıkmak için geri vitese takıldığında daha erken çıkıyor
Gönderen: keops_28 - 14 Ağustos 2009, 11:28:21
merhaba ben de foruma yeni katıldım 2005 model 86 ps camlıvanım var 1 sene oldu alalı aracımdan çok memnunum beygir gücü az olmasından dolayı bazen sıkıntı yaşıyorum ama bana yetiyor.aracı aldığımdan beri inceden inceye bir volant sesi geliyor ama şimdilik bi zararı yok bana km 51.000 de daha ama daha önceki sürücünün kullanım hatası diye düşünüyorum.bu konuda bilgisini paylaşan olursa sevinirim.
Gönderen: taner - 15 Ağustos 2009, 00:36:01
merhaba ben de foruma yeni katıldım 2005 model 86 ps camlıvanım var 1 sene oldu alalı aracımdan çok memnunum beygir gücü az olmasından dolayı bazen sıkıntı yaşıyorum ama bana yetiyor.aracı aldığımdan beri inceden inceye bir volant sesi geliyor ama şimdilik bi zararı yok bana km 51.000 de daha ama daha önceki sürücünün kullanım hatası diye düşünüyorum.bu konuda bilgisini paylaşan olursa sevinirim.

benim aracım 2008 model daha önce sesi aldım.Ama 3500 km de ısrarlı olunca servis volantı değişti.Ayrıca debriyaj bakı bilyasından ses geliyor,servise bugünde bakıma gittiğmde söyledim,onlar normal diyorlar.Eski kuş serisi araçlar gibi ayağını debriyajdan kaldırınca bilya sesi geliyor.
Başka ustalardan volanttan değil arızanın debriyaj çatalında bulunan plastik burctan kaynaklandığını söylüyorlar
Gönderen: ®oyal - 15 Ağustos 2009, 10:40:50
Bence debriyaj ve setinin sorunlarının çoğunluğu kullanıcıya bağlı.Sıkışık trafikte tampon tampona gidersek bu olur. :(
Gönderen: burak_37 - 15 Ağustos 2009, 21:08:20
Kastamonuda böle değil :tamamdir trafik yok  :) işallah da olmaz
Gönderen: SEFA USTA - 16 Ağustos 2009, 19:00:39
slm arkadaşalar;
vw araçlaraınını tümü debriyajları narindir.fakat iyi bir kullanım tarzı ile uzun süre debriyajlarınızı sağlıklı kullanabilirsiniz.ilk önerim kesinlikle yokuşlarda geri kalkışı mecburi olmadıkça yapmayın.bu debriyajınızın çok fazla yıpranmasına neden olur.çünkü geri dik kalkışlar tamaamen yarım debriyaj ve fazla gazdan oluşur.kalkışlarda kavrama noktasını hissederek bir an evvel o anı geçmeniz ve debriyajı tamamen bırakmanız gerekiyor.ışıklarda ve trafikte gereksiz hazırlık veya kavrama ,bırakma,kavrama bırakma yapmamak gerekiyor.dik yokuşlar çıkarken vitesini ona göre seçip,yokuşun ortasında viteş değiştirme yapmak zorunda kalmamamız gerekiyor..saygılarımla
Gönderen: erdemözkan - 01 Eylül 2009, 17:00:41
Hoşgeldin,Yol bilgisayarı 2007 modelden sonra ve termal T5 ile birlikte sunuldu.
bizim araba termal değil ama yol bilgisayarı var hangi sene çıktı bilmiyorum ama termalle bi alakası yok
Gönderen: fatih2193 - 03 Eylül 2009, 13:59:42
Ya benim yazdığıms on mesaj nerde debriyajla ilgili yazmıştım bulamıyorum sayfalarda bu konudaydı Sefa ya cevap yazmıştım
Gönderen: burak_37 - 10 Eylül 2009, 19:09:19
2.sayfanın en sonuna bak
Gönderen: fatih2193 - 10 Eylül 2009, 20:53:52
2. sayfanın en sonunda Sefa kardeşimizin debriyaj meselesi var benimkini baktım bulamadım.Sayfalardaki baştan sona tüm mesajları okudum bulamadım.
Gönderen: fatih2193 - 12 Eylül 2009, 06:54:06
 :)
Gönderen: mikail - 12 Eylül 2009, 10:00:39
fazla okumadım konuyu yazan arkadaşlar olabilir nbirtanede benden olsun anahtarı kapı ya sokup tam saga ve tam sola cevirince camların açılıp kapanma olayı sustalı anahtarlarda acma dugmesıne basılı tutunca camlar acılır kapama dugmesine basılı tutuncada camlar kapanır tabi kapılarda kilitlenir ve acılır
Gönderen: burak_37 - 12 Eylül 2009, 14:15:12
mikail kızma ama fazla okumadığın gerçekten belli oluyor.=)
bunu ilk başta yazmıştık.ama yenede teşekkürler
Gönderen: burak_37 - 12 Eylül 2009, 14:16:08
2. sayfanın en sonunda Sefa kardeşimizin debriyaj meselesi var benimkini baktım bulamadım.Sayfalardaki baştan sona tüm mesajları okudum bulamadım.
yazdığından emin misimn peki xD :D
Gönderen: mikail - 12 Eylül 2009, 17:06:23
yok abi niye kızayım ben sadece anahtarla kapatma yöntemini okudum aynı konuda göremedigim icin camları kumandadan kapamayı yazayım dedim.yazılmış olabilecegini de tahmin ettim zatende okadar msj ı  okumaya biraz üşendim açıkçası
Gönderen: burak_37 - 12 Eylül 2009, 22:54:02
 :D :D
Gönderen: fatih2193 - 14 Eylül 2009, 23:04:36
Burak yazdım eminim hatta o mesajın üzerine siteden çıktım tekrar girip yazmışmı diye baktım yazmıştıda.Bu sitede açtığım konularda siliniyor 2 konu açtım 2 side silinmiş site kurallarınada uyuyorum.Siteye yararımız dokunsun insanların haberi olsun diye bişeyler koyuyoz bana olana bak yav!!!
Gönderen: burak_37 - 19 Eylül 2009, 15:19:04
benimde 1-2 tane silindi
 :t
Gönderen: decimuzik - 17 Aralık 2009, 23:45:02
MERHABA ARKADAŞLAR
BEN BERGAMADAN MÜZİK ÖĞRETMENİ CİHANGİR ÇOMAK
1 AY ÖNCE 2007 CİTYVAN ALDIM BANA KULLANMA KILAVUZU LAZIM
SERVİSİNE SORDUM 32EURO +KDV DEDİLER. BU ARACA AİT PDF KULLANMA KILAVUZU VARMI ACABA VEYA BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR BENİ BİLGİLENDİRİRSE ÇOK SEVİNİRİM (YOL BİLGİSAYARINDAKİ MENÜLERİN ANLAMI NEDİR ?)
Gönderen: burak_37 - 18 Aralık 2009, 23:31:08
öğretmenim öncelikle olarak kılavuzu servisten vermelerii lazımdı.keşke baksaydınız arabayı alırken torpitoya.bu arada btün özelliklerini burda anlatmak çok uzun sürer.profilimden msn adresimi alabilirsiniz.orda uzunca anlata bilirim  ;)
Gönderen: decimuzik - 19 Aralık 2009, 08:20:57
öğretmenim öncelikle olarak kılavuzu servisten vermelerii lazımdı.keşke baksaydınız arabayı alırken torpitoya.bu arada btün özelliklerini burda anlatmak çok uzun sürer.profilimden msn adresimi alabilirsiniz.orda uzunca anlata bilirim  ;)
SELAM BURAK_37 PROFİLİNDE MSN GİZLİ OLDUĞU İÇİN SANA ULAŞAMADIM BENİM MSN [email protected] BEN ARACI İKİNCİ EL ALDIM ALDIĞIM KİŞİDE KAYBETMİŞ YADA BANA ÖYLE SÖYLEDİ BENYOL BİLGİSAYARINDAKİ KAÇ KİLOMETRE YOL YAPACAĞIM BİLGİSİ DIŞINDA DİĞER MENÜLERDEN HİÇBİRŞEY ANLAMADIM BU KONUDA YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM
Gönderen: burak_37 - 19 Aralık 2009, 23:02:21
yardımcı olmaya çalışırım  :)
Gönderen: keops_28 - 29 Aralık 2009, 12:30:51
herkese merhaba, Orjinal jantları üzerinde olan 2005 model T5 me caravelle orjinal çelik jant bulabilirmiyim sıfır ... Bu konuda yardımcı olabilek arkadaşlar varmı ?
Gönderen: cagrit5 - 20 Ocak 2010, 14:49:56
Bn de bir bilgi vereyim sonra da soru sorayım..Bilgi şöyle: Diyelim ki aractan surucu olarak ilk önce siz indiniz ve kapıyı kapadınız.diğer kapılar açık duruma geldiğinde ve sürücü kapısı kapalı iken siz kapıları kilitlerseniz, acık kapılar kapandığında arac otomatikman kilitleniyor.kilit sinyalleri de tüm kapılar tam kapalı olunca yanıyor.ama dediğim gibi, sürücü kapısı hariç.önce kapalılar kilitleniyor ve sinyaller yanmıyor, kapıların hepsi kapanınca sinyaller yanıyor ve butun kapılar tekrar kilitleniyor.. SORUM su: cakmak soketim bir sekilde kısa devre yaptı ve su anda calısmıyor.servise veya baska bir yere gitmeden bunu cozmek istiyorum. aracın kitabından sigortalara bakmak istedim.ancak ne nasıl yapacagımı biliyorum ne de sigorta kutusu acılıyor! lütfen biri bana yardım etsin cok memnun olurum.
Gönderen: burak_37 - 20 Ocak 2010, 23:04:21
arkadaşım,bilmediğin işlere fazla girişme daha kötü yaparsın.bence en iyisi en yakın sanayiye git orda yaptır
Gönderen: cagrit5 - 28 Ocak 2010, 11:11:22
eyvallah kardesim, ama sanayicilere güvenemem. zaten bakımlarını vw yetkili servise yaptırıyorum.bir ara yanından gecersem rica edecem yapsınlar.Zaten her 10 000 km de bir yanlarına uğrayıp 250 300 tl den asağı para bırakmadan gelmiyoruz. hallediversinler de mi ama!..

AYRICA BİR BİLDİĞİM:
Örneğin dar bir yerde manevra yapacaksınız, Döneceğiniz tarafa döndünüz, cok az gaz vermek yerine sunu yapabilirsiniz.Öncelikle KESİNLİKLE DİREKSİYONU 15 SANİYEDEN FAZLA TAM KIRILMIS HALDE TUTMAYIN. HİDROLİĞİ PATLATIRSINIZ... direksinu tam kırın ve debriyaj dan ayağınızı GAZA DOKUNMADAN cok yavasca kaldırın aracın gaz vermeden hareket ettiğini goreceksiniz.düz yolda cok kısa mesafe ilerlemek istediğinizde bunu kullanın araca ZARARI YOKTUR.Ama tam kaldırmayacaksınız debriyaj dan yavasca kaldırırken sonuna doğru arac kalkacak ve cooo yavas ilerleyecek. Zaten hızlı veya tam kaldırırsanız gaz vermediğiniz için stop eder...DİKKATLİ OLUN..kısa mesafede kullandıgınız için arac stop edecek sekilde debriyajdan kaldırırsanız arac birden ilerleyip duracagı için biyerlere carparsınız...Önce bos bir yerde deneyin sonra uygulayın.Ama su gercek ki cok hosuma gitti bu ozelliği..
Gönderen: burak_37 - 31 Ocak 2010, 11:28:50
bu özellik için sağol kardeşde.
bu vw servisi yapmaz.:D
admların işleri güçleri başlarından aşkın.bize en küçük arka camurluğun ordaki banta 25 lira dedi.ne yaparsın.buna bile para isterken ona hali hali para isterler.
bu arada bakımlar  10000 20000 30000 km lerde bakım yaptırılıyor
4.5. bakımlardada mı  bu böyle.
Gönderen: erdemözkan - 31 Ocak 2010, 14:42:49
eyvallah kardesim, ama sanayicilere güvenemem. zaten bakımlarını vw yetkili servise yaptırıyorum.bir ara yanından gecersem rica edecem yapsınlar.Zaten her 10 000 km de bir yanlarına uğrayıp 250 300 tl den asağı para bırakmadan gelmiyoruz. hallediversinler de mi ama!..

AYRICA BİR BİLDİĞİM:
Örneğin dar bir yerde manevra yapacaksınız, Döneceğiniz tarafa döndünüz, cok az gaz vermek yerine sunu yapabilirsiniz.Öncelikle KESİNLİKLE DİREKSİYONU 15 SANİYEDEN FAZLA TAM KIRILMIS HALDE TUTMAYIN. HİDROLİĞİ PATLATIRSINIZ... direksinu tam kırın ve debriyaj dan ayağınızı GAZA DOKUNMADAN cok yavasca kaldırın aracın gaz vermeden hareket ettiğini goreceksiniz.düz yolda cok kısa mesafe ilerlemek istediğinizde bunu kullanın araca ZARARI YOKTUR.Ama tam kaldırmayacaksınız debriyaj dan yavasca kaldırırken sonuna doğru arac kalkacak ve cooo yavas ilerleyecek. Zaten hızlı veya tam kaldırırsanız gaz vermediğiniz için stop eder...DİKKATLİ OLUN..kısa mesafede kullandıgınız için arac stop edecek sekilde debriyajdan kaldırırsanız arac birden ilerleyip duracagı için biyerlere carparsınız...Önce bos bir yerde deneyin sonra uygulayın.Ama su gercek ki cok hosuma gitti bu ozelliği..
Abi sen stoplara çorap mı geçirdin?? :D :D :D Tam kırmızı yapsan daha güzel olurdu bir de şimdi moda logonun içini kırmızı yapıyorlar ben de yaptım ama beyaz ve siyah atabalarda daha güzel duruyor benimki gümüş renk ama bana hoş göründü gibi.
Sorunuza bir cevap: başka bir araçtan çakmak alın deneyin çalışıyor mu diye çalışmıyorsa sigortaya bakın küllüğün hemen altındaki kapağın altında. muhtemelen sorun buradadır sigorta haritasından çakmağı bulun orada sigortayı çıkarmak için cımbızı da varsökün bakın patladıysa değiştirin. sigorta sağlamsa  aksaraya inin parçacıları bi ziyaret edin alın bi çakmak takımı kolları sıvayın ve eskisiyle değiştirin.
inşallah yardımcı olmuşumdur. kolay gelsin.
Gönderen: erdemözkan - 31 Ocak 2010, 14:59:05
herkese merhaba, Orjinal jantları üzerinde olan 2005 model T5 me caravelle orjinal çelik jant bulabilirmiyim sıfır ... Bu konuda yardımcı olabilek arkadaşlar varmı ?
sahibinden.com u bi araştırın internetten ama lastikçileri dolaşsanız daha iyi olur.
şahsi fikrimi sorarsanız dediğiniz jant modeline benzer model olarak imite edilmiş jantlar var onlardan bakın hem orjinalini buldunuz mu satan adam bu mal orjinal diye fiyatta iteleme yapıyorlar. misal ben 17 liklerden istiyordum adam tanesine 300 dedi ben de oha dedim adama  :D bi de ikinci el yani sıfır olsa gam yemiycem. gidip o paraya borbet alır takaım hem daha havalı olur iki kuruş daha fazla verp bir de kısa yay amortisör taktın mı ooooh :sevgi: yani bana kalırsa orjinal peşinde koşmanın bi manası yok maddi yönden üzer sizi ama kaliteli marka jantlar var mesela kimsenin beğenmediği cms nin t5 e çok çok yakışan modelleri var netten bir bakın eminim siz de beğeneceksiniz.
son diyeceğim dediğiniz jantları bulmanız biraz zor bulduğunuzun da durumu ne olur bilemem çiziği yamuğu falan. fiyat da çok uçuk. iyisi mi siz marka jantlardan beğendiğinizi alın. :saygılar
Gönderen: cagrit5 - 01 Şubat 2010, 09:15:49
bu özellik için sağol kardeşde.
bu vw servisi yapmaz.:D
admların işleri güçleri başlarından aşkın.bize en küçük arka camurluğun ordaki banta 25 lira dedi.ne yaparsın.buna bile para isterken ona hali hali para isterler.
bu arada bakımlar  10000 20000 30000 km lerde bakım yaptırılıyor
4.5. bakımlardada mı  bu böyle.

Öncelikle tesekkur ederim cevap verdiiğn için ..4 ve 5 e henüz gitmediğim için bilmiyorum.Su anda 30 700 kmde falan kısa aylarında binmiyoruz..Servisin cok pahalı olduğunu biliyorum.Gecen sefer 30000 bakımında arka plaka lambasından biri bi yanıp bi sönüyordu.Galiba yerine tam oturmamıs.Adamlar değirtirmişler sağolsunlar da....Faturaya bi baktık SOFİT AMPUL=1 tl   OHAAA lan dedim bunlar 25 kurusluk ampulu 1 liraya takıyorlarsa demek ki bizden birkaç kat fazla bakım parası alıyorlar.1 kucuk ampul 1 lira olur mu....Ama yapacak bişe yok..Mecbur ödedik..
Gönderen: cagrit5 - 01 Şubat 2010, 09:24:57
Abi sen stoplara çorap mı geçirdin?? :D :D :D Tam kırmızı yapsan daha güzel olurdu bir de şimdi moda logonun içini kırmızı yapıyorlar ben de yaptım ama beyaz ve siyah atabalarda daha güzel duruyor benimki gümüş renk ama bana hoş göründü gibi.
Sorunuza bir cevap: başka bir araçtan çakmak alın deneyin çalışıyor mu diye çalışmıyorsa sigortaya bakın küllüğün hemen altındaki kapağın altında. muhtemelen sorun buradadır sigorta haritasından çakmağı bulun orada sigortayı çıkarmak için cımbızı da varsökün bakın patladıysa değiştirin. sigorta sağlamsa  aksaraya inin parçacıları bi ziyaret edin alın bi çakmak takımı kolları sıvayın ve eskisiyle değiştirin.
inşallah yardımcı olmuşumdur. kolay gelsin.

Yok kardeşim çorabım yoktu.kuzenim aracına film yaptırmıs ondan da kalan olmus istedim verdi saolsun.bende siyah bu renk için kırmızıdan daha guzel.ben de stoplara yapıstırdım onu..Koyulugu LİGHT BLACK oldugu için gündüzleri cok hafif içerisi gorunuyor zaten ama ısıgı kapatmıyor.Biraz kısıyor, biraz da koyu veriyor ısıkları.LOGO içi kırmızı boya mı bant mı her neyse ondan simdilik bulamadım ama ho bir sey.bi de ben on logoya yıne arka stoplara yaptığım gibi cam filmi kaplıyacam o da moda (ön logonun siyah olması) hem oralarda ypranma oluyor bir bakıma koruma olur...BİR DE:::::: Ben sigorta kapağını acamadım niye ben de bilmiyorum..Ugrastım bayagı acılmıyor.. kılavuzdan zaten hangi sigorta olduğuna falan bakarım gerekirse değistiririm ama kapagı acma yontemini bilmiyorum.Ayrıca Aksaray bana biraz uzak kacıyor. o onemli değil gerekirse sipariş veririm ya da servisten alırım ama bu sigorta kapaklarının Acılma yontemini bana yazar mısın?? ya da once sen bi kendininkini ac kapa bana da bi anlatıver..yoksa elimde kalacak o da..Cok tesekkur ederim yardımların için.
Gönderen: erdemözkan - 02 Şubat 2010, 00:02:51
(http://img403.imageshack.us/img403/9533/yenivolkswagentransport.jpg) (http://img403.imageshack.us/i/yenivolkswagentransport.jpg/)

Abi elini korkak alıştırma asıl zaten az biraz esnek bi plastikten benimki hemen geliyo ele :) açılmıyosa da vardır onda bi bityeniği inşallah açarsaın abicim :saygılar
Gönderen: cagrit5 - 03 Şubat 2010, 18:39:58
(http://img403.imageshack.us/img403/9533/yenivolkswagentransport.jpg) (http://img403.imageshack.us/i/yenivolkswagentransport.jpg/)

Abi elini korkak alıştırma asıl zaten az biraz esnek bi plastikten benimki hemen geliyo ele :) açılmıyosa da vardır onda bi bityeniği inşallah açarsaın abicim :saygılar

eyvallah kardesim..biraz daha oynayayım tesekkur ederim yardımlarınız  için...
Gönderen: erdemözkan - 05 Şubat 2010, 01:39:50
arkadaşım,bilmediğin işlere fazla girişme daha kötü yaparsın.bence en iyisi en yakın sanayiye git orda yaptır
len zıpır yaşına bakmadan arkadaşım diyo abi diycen abi :t  ben bu yaşımda kimseye adıyla bile hitap etmiyorum bizim küçük efendiye bak hele adama bide nasihat falan ayakları ne iş??  :D :D  :D şaka yapıyorum alınma hee :) adamımsın hemşo seviyorum seni  :sevgi:
Gönderen: erdemözkan - 05 Şubat 2010, 01:59:04
MERHABA ARKADAŞLAR
BEN BERGAMADAN MÜZİK ÖĞRETMENİ CİHANGİR ÇOMAK
1 AY ÖNCE 2007 CİTYVAN ALDIM BANA KULLANMA KILAVUZU LAZIM
SERVİSİNE SORDUM 32EURO +KDV DEDİLER. BU ARACA AİT PDF KULLANMA KILAVUZU VARMI ACABA VEYA BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR BENİ BİLGİLENDİRİRSE ÇOK SEVİNİRİM (YOL BİLGİSAYARINDAKİ MENÜLERİN ANLAMI NEDİR ?)
hocam eğer varsa etrafınızda T5'i olan biri ondan alın kılavuzunu fotokopi çektirin dış kapak da yapıyolar hem kırtasiyeciler. Maksat içindeki bilgi değil mi? Ben İstanbuldayım olsa benimkinden çekerdik.
Yol bilgisayarı sorunuza cevap:
1. Yol bilgisayarında yakıt işaretiyle birlikte belli bi km yazar bu kalan yakıtla kaç km gidebileceğinizdir.
2. lt/100km nin yanında belli bir litre değeri yazar bu da 100 km de anlık yakıt tüketiminizdir örn.  örn 7.5lt/100km.
3. Bir öncekinde yazdığımın yanında üzeri çizgili yuvarlak vardır (Ø) o da yola çıktığınızdan itibaren ortalamasıdir örn. Ø 7.5lt/100km.
4. Belli bir km değerinin yanında yine üzeri çizik yuvarlak vardır o da yola çıktığınızdan itibaren ortalama hızınızdır.örn Ø 80 km/h.
5. Belli bir dakika ya da saat ve dakika değeri vardır örn. 1h 24min. Bu da ne kadar zamandır yolda olduğunuzdur.
Başka kaldı mı bilmiyorum ama açıklamalar bunlar. Bir daha bakarım unutmazsam ve size onları da söylerim. İyi forumlar. :saygılar
Gönderen: burak_37 - 05 Şubat 2010, 22:35:55
len zıpır yaşına bakmadan arkadaşım diyo abi diycen abi :t  ben bu yaşımda kimseye adıyla bile hitap etmiyorum bizim küçük efendiye bak hele adama bide nasihat falan ayakları ne iş??  :D :D  :D şaka yapıyorum alınma hee :) adamımsın hemşo seviyorum seni  :sevgi:
istersen alınma erdem abi ya cümlenin başını okuyunca ilerki kelimelerde sövecen zannetim  ;D
Gönderen: erdemözkan - 07 Şubat 2010, 01:10:54
burak  sen de olmasan ticari bölümü ölü evi gibi sen çok yaşa emi :) :)
Gönderen: burak_37 - 08 Şubat 2010, 19:53:03
sağol sende erdem abi  ;) ;D :)
Gönderen: Karasuzu - 07 Nisan 2010, 15:21:38
Bu 2004 ve sonrakilerindede var. TP trafik anonsu butonu açık olduğu müddetçe etkin kalır.

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve çok mutluyum. Aslında bu radyo frekansı üzerinden anons tünelin özelliği bence..:))
 Bizim araçlarımız zaten üstün araçlar.Radyo program akışlarınıda radyomuzun ekranından görebiliyoruz.Ama her tünelde aynı anonsu duyamıyoruz.
Gönderen: burak_37 - 08 Nisan 2010, 22:27:26
genellikle bu bolu  tünellerinde gerçekleşiyor :D
Gönderen: taner - 09 Nisan 2010, 23:56:23
Dörtlü ikazlar yanarken sinyal kolunu kulanınca( sağa veya sola )doğru çevirince dörtlü ikazlar devreden çıkıp çevrdiğiniz yönün sinyali yanıyor.
Gönderen: erdemözkan - 18 Nisan 2010, 23:43:06
Bir de bizim arabada ani fren yapınca dörtlüleri yakıyor kısa bi süre. Daha yeni farkettim... :)
Gönderen: fatih2193 - 21 Nisan 2010, 12:20:30
Dörtlü ikazlar yanarken sinyal kolunu kulanınca( sağa veya sola )doğru çevirince dörtlü ikazlar devreden çıkıp çevrdiğiniz yönün sinyali yanıyor.
Bu özellik her arbada yok çok seviyorum bunu!
Bir de bizim arabada ani fren yapınca dörtlüleri yakıyor kısa bi süre. Daha yeni farkettim... :)
Bu daha çok hoşuma gitti babam yolda gidince şiddetli bi fren yaptığında dörtlüleri kendi eliyle yakıyor arkadaki anlasın diye ama öyle köklüyecek kadar ani fren yapmadık!
Gönderen: taner - 21 Nisan 2010, 20:52:53

Caddy'de çok fena şekilde fren yapınca aynı durumu yaşamıştım
Gönderen: burak_37 - 30 Nisan 2010, 21:16:17
hadi ya gerçeten mi erdem abi ya.bunu bilmiyodum iyide biz bayap bi ni fre yaptk olmadı yanı yanmadı dörtlüller  :(
galiba bozuldu  :)
Gönderen: kurt - 06 Haziran 2010, 15:14:22

Bu özellik her arbada yok çok seviyorum bunu!

1980 model kadette var bu ozellık
Gönderen: kurt - 06 Haziran 2010, 15:18:01
once servıste bu arabayı bayanmı kullanıyor dıye sorarlar sıze daha sorada bu araba neden bukadar cabuk baskıyı yıyor fabrıka hatası tuketıcı hakları vs dıye konu acarsınız

AYRICA BİR BİLDİĞİM:
Gönderen: kadr1996 - 25 Haziran 2011, 21:54:25
yeni bilgilerinizi bekliyoruz :)
Gönderen: burak_37 - 07 Nisan 2012, 17:10:23
ooo konu ölmüş ya >:(