vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf VI => Konuyu başlatan: burak888 - 19 Haziran 2009, 17:53:52

Başlık: 1.6 TDI
Gönderen: burak888 - 19 Haziran 2009, 17:53:52
1.6 TDI
Başlık: Ynt: 1.6 TDI
Gönderen: burak888 - 19 Haziran 2009, 17:56:23
arkadaşlar vw yeni 1.6 tdi motor çıkartmış.yeni gördüm hemen test sürüşü yapayım dedim doğuş oto ankarayı aradım fakat test aracı 3 aydan önce elimizde olmaz dediler maalesef :-[
bu araçla test yapma imkanı bulmuş olanlar beni aydınlatabilirmisiniz.bu aracı almak istiyorum ama test yapmadan da almayı düşünmüyorum
Gönderen: ydnbngl - 19 Haziran 2009, 21:40:57
Şuanki araçlar 90 hp ileride 105hp olanları gelicek.Doğuş oto yaklaşık 2 ay önce 42bin TL'den baya bi araç sattı 1.6TDI Trendline.
Gönderen: OffLineR - 19 Haziran 2009, 21:49:32
90HP mi ???
Bu kadar yeni bir araç için biraz düşük değil mi sizce?
Gönderen: burak888 - 20 Haziran 2009, 15:03:40
90hp ama tork 230 dio internette.
Gönderen: CeM öZeR - 20 Haziran 2009, 15:26:53
Kullanma fırsatım olmadı ama müşterilerimizin yorumlarına göre gayet iyiymiş hem performansı hem tüketimi. 100 tl eurodiesel yakıt ile daha yeni bir araç için şehir içi 580 km yol almak bence güzel bi değer ki bu km de 17 kuruş demek.Ve kullanan arkadaşın 22 yaşında bir agresif dostumuz olduğunuda hatırlatmakta fayda var.  :D 0-100 hızlanma verisi ise 12 saniye.
Gönderen: burak888 - 20 Haziran 2009, 17:47:50
gayet güzel bi veri.benim golf lpgli ben16-18kr yakıorum bende 21 yaşındayım ve pek efendi kullandığım söylenemez.benim aracın performans olarak dizele yetişebileceğini sanmıorum ayrıca.
Gönderen: enerji - 21 Haziran 2009, 00:03:19
Sadece trendline varmış.
Gönderen: burak888 - 21 Haziran 2009, 00:21:18
ben dün aradım doğuş oto ankarayı test yapabilirmiyim die.ellerinde test aracı olmadığını 2tane sipariş aldıklarını sölediler.internette de sadece trendline var dio ama dün konuştuğum 20 temmuzda highline sunrooflu araç gelcek dedi konuştuğum yetkili.ayrıca 105hp likleri de gelcekmiş
Gönderen: SoundCarMan - 21 Haziran 2009, 00:27:37
Doğus güzel bir etiket hazırlamıştır onlara :tamamdir :bekleriz:
Gönderen: enerji - 21 Haziran 2009, 02:43:37
Eğer motor olarak isteneni verebilirse çok fazla satacağına eminim.
Gönderen: burak888 - 22 Haziran 2009, 00:37:07
kesinlikle öle.benim sıkıntım da motor.o yüzden test yapmak istiorum
Gönderen: SoundCarMan - 22 Haziran 2009, 15:48:18
Satamaz 1,6 TDI o Paraya :D ;D
Gönderen: enerji - 05 Temmuz 2009, 00:39:17
Deneyen var mı aracı?
Gönderen: SoundCarMan - 07 Temmuz 2009, 23:45:34
o paralara hangi çılgın o arabayı alırki daha güzelleri mevcut
Gönderen: enerji - 13 Temmuz 2009, 15:35:48
o paralara hangi çılgın o arabayı alırki daha güzelleri mevcut

Mesela?
Gönderen: SoundCarMan - 25 Temmuz 2009, 19:10:58
Mesela?
ford focus titanum mesela... opel astra
Gönderen: yellow_driver - 30 Temmuz 2009, 21:48:28
    ford belki olabilir de opel içime sinmez
Gönderen: oguz oktay - 30 Temmuz 2009, 22:16:36
ford a 38 bin 40 bin tl vercegime  golfe binerim 2 bin 4bin tl daha verip
Gönderen: SoundCarMan - 30 Temmuz 2009, 22:35:44
o senin problemin hatta istersen 1,6 sekiz walf tofaş doğan motorlusunu alırsın
Gönderen: enerji - 30 Temmuz 2009, 23:19:51
ford a 38 bin 40 bin tl vercegime  golfe binerim 2 bin 4bin tl daha verip

Golfün highline ı ile ford titanium arasında yaklaşık 10 bin lira fark varmış. Ford kullanmadım şimdiye kadar onu da denemek lazım karar vermek için. Ama opel astranın yeni kasasını denedim hiç beğenmedim.
Gönderen: oguz oktay - 31 Temmuz 2009, 15:32:45
o senin problemin hatta istersen 1,6 sekiz walf tofaş doğan motorlusunu alırsın
fordu alın binin kullanın  sonra kon usun  nasıl masraflı bi arac oldugunu anlarsınız 50 binde turbosu giden  dizel arabayı alsın fabrika bi tarafına garaj niyetine koysun
Gönderen: VOLKAN_EMİR - 31 Temmuz 2009, 21:32:15
ford focus titanum mesela... opel astra
Golf VI ya hiç binmedim ama 2004 Model Bora kullanıcısı olarak bindiğim Focus Titanium ve Astra dizel araçlar için şunu söyleyebilirim ki en az Massey Ferguson kadar kabine ses aldıklarıdır.İlaç sektöründe 6 yıldır çalıştığım ve birçok arkadaşımın çalıştığı ilaç firmalarının tercih ettiği dizel araçlar içinde ençok tercih edilen Focus tur.Ancak Focus'la VW asla kıyaslanamazlar.Çünkü bu arabalarda hatta en son modeli titanium da bile VW'in konforunu bulamazsınız.En başta koltukları bile benim arabam kadar rahat değil ve kullanırken size güven veren araçlar değil.Hatta ismini veremeyeceğim bir ilaç firması dizel Volvo S40 tan sonra şimdi 1.6 TSI motor Passat'a geçtiler.Yani anlatmak istediğim Sırf Dizel olduğu için o paralara o arabalar bence tercih edilmemelidir.Öyle olsaydı bu firma dizel Volvo'dan sonra benzinli Passat'a geçmezlerdi diye düşünüyorum.

Herkese iyi akşamlar...
Gönderen: musti 16 - 31 Temmuz 2009, 23:56:32
1,6 tdi vardı geçende doğuş otoda.  satıldığı yazıyordu galiba 50 bin civarındaydı
Gönderen: SoundCarMan - 02 Ağustos 2009, 12:40:38
fordu alın binin kullanın  sonra kon usun  nasıl masraflı bi arac oldugunu anlarsınız 50 binde turbosu giden  dizel arabayı alsın fabrika bi tarafına garaj niyetine koysun
bende bir ford kullanıcısıyım ama yeni bir ford kullanıcısı çevremde 100 binde 2006 model fiestası olan bir abi var ne turbosu patladı ne bişey oldu ve acayip az yakıyor..
Golf VI ya hiç binmedim ama 2004 Model Bora kullanıcısı olarak bindiğim Focus Titanium ve Astra dizel araçlar için şunu söyleyebilirim ki en az Massey Ferguson kadar kabine ses aldıklarıdır.İlaç sektöründe 6 yıldır çalıştığım ve birçok arkadaşımın çalıştığı ilaç firmalarının tercih ettiği dizel araçlar içinde ençok tercih edilen Focus tur.Ancak Focus'la VW asla kıyaslanamazlar.Çünkü bu arabalarda hatta en son modeli titanium da bile VW'in konforunu bulamazsınız.En başta koltukları bile benim arabam kadar rahat değil ve kullanırken size güven veren araçlar değil.Hatta ismini veremeyeceğim bir ilaç firması dizel Volvo S40 tan sonra şimdi 1.6 TSI motor Passat'a geçtiler.Yani anlatmak istediğim Sırf Dizel olduğu için o paralara o arabalar bence tercih edilmemelidir.Öyle olsaydı bu firma dizel Volvo'dan sonra benzinli Passat'a geçmezlerdi diye düşünüyorum.

Herkese iyi akşamlar...
massey ferguson kullandınmı hiç hayatında :D
1,6 tdi vardı geçende doğuş otoda.  satıldığı yazıyordu galiba 50 bin civarındaydı
Doğuş sizi yiyor artık uyanın 50 milyara golf olurmu ya
Gönderen: type-r - 04 Ağustos 2009, 19:37:12
DDoğuş sizi yiyor artık uyanın 50 milyara golf olurmu ya

Bu görüşe kesinlikle katılıyorum. Saçma sapan fiyat politikaları olmasa Bende Honda'ya değil Vw'e binerdim.  ;D
Gönderen: fosilci - 11 Ağustos 2009, 11:13:38
satılmaz diyorsunuz ama yollarda golf 6 lar boy göstermeye basladı bence gayet güzel satısı olacak zaten parası olan adam 35 i verdikden sonra 40 ıda verir 42 yi veren 50 yide verir.
Gönderen: SoundCarMan - 11 Ağustos 2009, 12:32:32
fosilci kardeşim aynı bi arkadaşımın vardı oda doblo alacağıma gider connnect alırım diyorum connecet alacağıma caddy alırım diyodu caddy alacağıma porter alırım diyodu gitti doblo aldı
şahsen ben öle şeylere inanmıyorum onu veren onuda veremez belki adamın son limiti fiesta ilk çıktığı günlerde ne kadar çok sattı focusta aynı şekilde corsada ama gel görki  yollarda golf 5 çok nadir gözüküyor ki golf 6 sayılı tamam vw lafımız yok bizim doğuşa lafımız var doğuş oto sanki lüks araç satıyor gibi davranıyor eğer lüks araç satıyosa servisleride ona göre olmalı diye düşünüyorum abim benim boyacı ark otoda çalıştı tırdan hep araçlar hasarlı iniyormuş genelde boya yapıyorduk sıfır diye satılıyordu diye hatta bir keresinde transporterı komple boyamışlar bunlarda bir doğuş klasiği..
Gönderen: yellow_driver - 12 Ağustos 2009, 00:33:16
dediğiniz olay bizim başımıza geldi. arkadaşıma 2003 model bora aldık 1 ay önce samsundan. rizeden çıkarken de adama iyice sordumaraçta bişey varsa bizi yormayın diye. neyse gittik. adam aracın ilk sahibi ve araç 48000 km deydi. adam telekomda üst düzey yönetici ve 1 gün sonunda gerçekten samimiyetine ve insanlığına inandım. lafı uzattık, vw servisine gittik beraber, sahibide adamın arkadaşı olduğu halde ekspertizde araç temiz ancak kaput değişmiş dedi. adam feci bozuldu, ben hayatımda 3 kağıt yapmadım felan, aracı emanete kardeşime bile vermem nasıl olur diye. meğer adam sırf hanımı o renk istediği için aracı denizliden almış ve araç adama satılmadan denizlide daha 0 km iken değişmiş, yani sıfır alırken kandırılmış. çok şaşırmıştım. gerçi o vesileyle aracı bi 600 TL indirim yaptırdık ama dediğim gibi şaşırmıştık. hatta adamada dava açın sizi kandırmışlar demiştim ama  ne yaptı bilmiyorum
Gönderen: SoundCarMan - 12 Ağustos 2009, 01:14:03
O dediğim arkadaşının kaputu bence değişmiş ama inanmıyor kaputun çamurluklarla arasındaki mesafeler hiç birbirini uymuyor :'(
Gönderen: type-r - 15 Ağustos 2009, 13:28:44
1.6 Tdi'ın comfortline versiyonu çıkmış. Dsg şanzumanlı olanın fiyatı 53.ooo tl  :o
Gönderen: ESB - 14 Eylül 2009, 13:00:53
1.6 Tdi highline (sunroof bi-xenon dahil) fiyatı 63000 tl gecenlerde doğus otoda sordum bi de sıfır araçların boyalı çıkması konusu sadece vw de değil mercedes dahil bütün firmalarda var bunu doğus otoya maletmek doğru deil bence yani şahsi fikrim bu en azından ama fiyatlar gerçekten çok zor bende 2006 1.6 fsi comfortline var benzinli değiştirmek istiodum  ama fiyatı duyunca vazgeçtim peki diğer markarın(audi merdeces bmw vb..) dizel araçlarının fiyatları ne alemde bilen varmı tam olarak
Gönderen: OZGUR.K - 14 Eylül 2009, 13:25:15
              Yeni Polo V , 1.6 dizel 32.800 lira...
Gönderen: yellow_driver - 14 Eylül 2009, 20:32:26
      çok pahalı ya. tamam dizel az yakıyor ama ben yılda 10000 km yapıyorum. bu araçlar ekstradan verdiğiniz ücretleri satana kadar size kazandıracak mı?    ???
Gönderen: dr.adana - 14 Eylül 2009, 21:04:01
Bu aralar haftalık ve aylık otomobil dergileri söz konusu aracın Türkiye  testlerini yayınlamaya başladılar.Ben bu ayki Autocar dergisini aldım ve okudum.Aracın özelliklerini genel anlamda çok başarılı bulmuşlar.İşçilik.malzeme kalitesi ve sürüş özellikleri premium sınıfla yarışabilecek düzeyde denmiş.Ancak beğenmedikleri 2 nokta var onlardan birisi motorun max. tork aralığının iyi ayarlanamamış  olması diğeri de tahmin edeceğiniz üzere yüksek satış fiyatı.Zaten artık ben şuna inanmaya başladım Doğuş Oto distribitörlüğünde ithal edilen bir markanın Türkiye'de uygun fiyatla satılabilmesi hayallerin de ötesinde gibi geliyo insana.
Çok net hatırlıyorum Golf V de Türkiye'de yeni satılmaya başlandığında 33000-34000 arasında bir fiyattan başlıyordu.Ve otomobil dergileri markaların aylık satış rakamlarını değerlendirirken Golf'ün yüksek fiyatlandırma politikası nedeniyle bir türlü yüksek adetlere ulaşamadığını yazıyolardı.Şu anki tablo da pek farklı değil aslında ancak değişen şu ki Volkswagen Türkiye'de halk otomobili olmaktan çıkıp kaymak tabakanın markası olma yolunda hızla ilerliyor.
Saygılar...
Gönderen: dr.adana - 16 Eylül 2009, 21:07:47
Ağustos 2009 dönemine ait HB sınıfın satış rakamlarına ulaştım.Sıralama şu şekilde;
1.Opel Astra HB:382
2.Ford Focus HB:274
3.Megane HB:268
4.Golf:261
5.Peugeot 308:250  adet satılmış.

Anlaşılan 1.6 dizel motor da satışlara pek tesir etmemiş.Üstelik listenin 1 ve 2 numarası kısa süre sonra yenilenmiş olacak.Galiba Golf VI'nın satış rakamları açısından kaderi Golf V'den çok da farklı olmayacak.
Gönderen: burak888 - 17 Eylül 2009, 10:36:37
satış rakamları çok farklı olabilir ama bu fiyatlarla bu imkansız. bu araçların hepsi golften en az 10000tl daa ucuz.
Gönderen: usta - 01 Ekim 2009, 23:18:27
sayın vw ci kardeşlerim burada bazı diğer firmaları ait eleştirmenler var.vallahi gerçekten arabadan anlayan bir golf 2 nin bile bir focustan katkat daha konforlu olduğu ve güvenli olduğunu bilir.focus diye bahsettikleri araba 4 teker salıncaklı süspansiyon benim golf 2 ile golf 1 ile girdiğim viraja onlar girsinde benim yaptığım isteyerek veya istemeyerek yaptığım manevraları yapsınlarda parçalarını bulabiliyormuyuz bir görsünler...50 milyar verirsin golf 6 yı alırsın torunun bile görür arabayı.bundanda güzel bir örnek yoktur umarım .NEDERSİNİZ...
Gönderen: usta - 01 Ekim 2009, 23:20:03
hem ayrıca bu aracı çıkaracan trafiğe 50 milyar plakayı taktınmıydı 45 milyar alsana 5 milyar iskonto.buda arabacılığın bir dengesi...
Gönderen: devran - 15 Ekim 2009, 01:03:09
sayın vw ci kardeşlerim burada bazı diğer firmaları ait eleştirmenler var.vallahi gerçekten arabadan anlayan bir golf 2 nin bile bir focustan katkat daha konforlu olduğu ve güvenli olduğunu bilir.focus diye bahsettikleri araba 4 teker salıncaklı süspansiyon benim golf 2 ile golf 1 ile girdiğim viraja onlar girsinde benim yaptığım isteyerek veya istemeyerek yaptığım manevraları yapsınlarda parçalarını bulabiliyormuyuz bir görsünler...50 milyar verirsin golf 6 yı alırsın torunun bile görür arabayı.bundanda güzel bir örnek yoktur umarım .NEDERSİNİZ...
sen bunu derken neye dayanarak söylüysoun onu anlamdım ??? çoğu yerde araştrabılırsın yeni focusları bılmem ama güncel kasanın bir önceki versiyonu sınıfının en iyi yol tutuşuna sahip(bu kanıtlanmış) ayrıca yine 2000 passat ve 2000 mondeo arasındaki karşılastırmada bu sınıftakı araçların içinde 1.mondeo 2.passat 3..... diye gidiyo

yani bende koyu vw ciyim ve 2000 passat var ama gerçekler acıdır,bazı şeyleri kabullenmek gerekir.fordlar belki vw gene göre kalitesiz,konforsuz,az güven veren bir araç olabılır ama hemen hemen her klasmanda çok iyi yol tutan ve viraj kabiliyetinde 1.sıraya oynayan bi marka
Gönderen: 06onur - 15 Ekim 2009, 20:36:56
Fordu Sevmem. Vwden şaşman diyordum ama bu fanatiklik ve Doğuşun bunu kullanması zamanla hepimiz vazgeçirecek gibi.  39.000e polo satılıyor. 1.6 Tdi 105hp piyasada yok o gelince 41.000 olsun. Bu polo bu fiyat normal mi sizce. Kazık yiyoruz arkadaşlar 1.2 Tsi ye 1.6 105Tdi ye bile layık görülmüyoruz.

Ford çok dertli bi araç fokusu jettayla golfle, Mondeoyu passatla kıyaslarsın ama sadece fiyat olarak geçebilirler. Başımızda vardı bi fokus derttiki hemde nasıl.
Öte yandan VW gerçekten kalitedir. Hibritleri hazır piyasaya sürmedi ama "Tsi"  ile bile "En iyi motor", Hibritten bile çevreci "En çevreci motor" ödülleri alıyor ve mükemmel yakıt tüketimi sağlıyor.
Güvendiğimiz VW, Beğendiğimiz VW onun bize yanlışı yok. Güvenlikte,sağlamlıkta,tüketimde...
Güvenmediğimiz ve kızdığımız, Hizmetinden şikayet ettiğimiz Doğuş.
Gönderen: SoundCarMan - 15 Ekim 2009, 22:35:12
Şuan Tsı Motorun ömrü tam olarak bilinmemekte bence tsı motorlara çok güvenmeyin turbo ile şişiriyolar motorLarı
Eminim Ford Vw Kalite yönünden daha Kaliteli özellikle son yıllarda.
Gönderen: dr.adana - 18 Ekim 2009, 21:33:08
Alıntı
Şuan Tsı Motorun ömrü tam olarak bilinmemekte bence tsı motorlara çok güvenmeyin turbo ile şişiriyolar motorLarı

Motor piyasaya ilk çıktığında böyle bir endişe tüm otomotiv meraklıları tarafından dillendirilmişti.Ama aradan geçen 4 yılda motorda dayanıklılık konusunda  bi sıkıntı çıkmadı.Üstelik son 4 yıldır kendi kategorisinde yılın motoru ödülüne layık görüldü.İlginç bir şekilde diğer büyük otomobil firmaları da bu motorun arkasından giderek küçük hacimden yüksek güç üreten downsizing teknolojisine yönelim gösterdiler.
Gönderen: SoundCarMan - 18 Ekim 2009, 23:19:27
Bence TSI PatLıcak :tamamdir
Gönderen: cagrierisen - 24 Ekim 2009, 01:28:36
Herkese meraba.
Eylül başında Golf TDI Trendline 1.6 105hp manuel satın aldım. Araç konusunda yeterince bilgili değilim. Bazı sorular soracağım.

*Araç daha yeni 1 aylık ve1955 km'deyken bir gün arkadan bembeyaz dumanlar çıktığını görüp kenara çektim ve servise çektirdim. Yakıt-hava oranını kontrol eden bir elektronik cihazın arıza yaptığını, giden benzini görmediği için çok daha fazla benzin pompaladığını ve bu parçayı değiştirdiklerini söylediler. Bu sorunun ilerde tekerrür etme olasılığından bahsedilebilir mi?

*Aracın kullanımıyla ilgili pratik önerileri olan var mı? Örn. Kış vakti fazla zorlama gibi.

*Göstergenin üstünde vites yükselt işareti çıktığında vitesi yükseltmek devir kaybına yol açıyor ve tekrar vitesi küçültmek gerekiyor. Bu bir turbo sorununun, ya da başka herhangi bi r motor sorununun belirtisi olabilir mi?

*Golf 6'nın şanzuman sorunu olduğunu söyledi biri bana aracı satın aldıktan sonra. Doğru mudur? Doğruysa sorun nedir? Değilse bana bunu söyleyen adam niye zırvalamış?  ;)

Bu sorularda belirttiğim çekincelerin dışında araçtan, performansından, yakıt tüketiminden, konforundan çok memnunum. Pahalı olduğu doğru, ancak değer diye düşünüyorum ve o parayı helal ediyorum.

Bu arabadan isteyen diğer arkadaşlara da nasip olmasını dilerim.
Gönderen: SoundCarMan - 25 Ekim 2009, 00:28:55
 hayırlı olsun
Gönderen: burak888 - 28 Ekim 2009, 12:27:00
aracınız hayırlı olsun öncelikle Allah kazasız belasız kullandırmayı nasip etsin.
1.6 tdi nin motor performansı yakıtı ve motorun kalitesi hakkında bilgi verirmisiniz.
bu yeni motoru herkes merak ediyor...
Gönderen: cagrierisen - 29 Ekim 2009, 23:30:57
aracınız hayırlı olsun öncelikle Allah kazasız belasız kullandırmayı nasip etsin.
1.6 tdi nin motor performansı yakıtı ve motorun kalitesi hakkında bilgi verirmisiniz.
bu yeni motoru herkes merak ediyor...

Teşekkür ederim. Bu araçtan önce 10 yıl Fiat Palio 1.4 EL kullanmış ve başka araç sahibi olmamış ve kullanmamış biri olarak bu araba bana uçuyor gibi geliyor. Yanlız satın alma sürecinde Hyundai i30 115hp, Auris 1.6 ve Mazda 3 ile test sürüşü yaptım. Performansı bariz bir şekilde daha yüksek. Performans derken maksimum hızdan değil ataklık ve yokuş performansından bahsediyorum, ancak son hızda da geride kaldığını sanmıyorum. Aracı aldıktan 2 hafta sonra şeker bayramında git gel 1400 km'lik yola çıktık. Yolun başında 145 liraya doldurduğum depo 90-110 km/s'lik hız yaparak döndüğümde dibe dayanmıştı. Bavul olmasa ve tek kişi olsa daha da fazla gidecektir. Motorun kalitesi hakkında ne söyleyeceğimi bilemiyorum, zira teknik bilgim oldukça zayıftır. Birşeyler öğreneyim diye foruma üye oldum zaten, eğer daha özelleşmiş sorularınız varsa yanıtlayabilirim. Ancak önceki sayfada da belirttiğim gibi devir sorunu olmasından şüpheleniyorum. Elektronik göstergede "vites büyüt" işareti gösterdiği anda vitesi yükseltirseniz araç boğulabiliyor ve vitesi geri küçültmek gerekiyor. Yani aracı düşük viteste kullanmak gerekiyor. Düz vites olduğu için bu durum en fazla bir miktar daha fazla yakıt tüketimi anlamına gelebilir, ancak aracın otomatik vitesli modelinde de benzer bir sorun varsa ciddi performans sorunları muhtemeldir.
Gönderen: 06onur - 31 Ekim 2009, 14:04:47
Bence TSI PatLıcak :tamamdir

Ön yargılı yaklaşmayalım. Tsi patladı ama dediğinizin tersi yönünde. Son iki senenin "en iyi" motoru ve "Hibritten bile az çevre kirleten en çevreci motoru". 1.4 de turbo ile 550HP üretilse dediğin doğru olurdu ama
Turbo sorun olur diyorsun Audi Tdi ile yarışlara imzasını atıyor. Nakres in şahit olduğu bir olay var Tdi motor 800.000km de motor yaptırmadan yani sağlam motorla servise girmiş pert olmasa 1milyon kmyi devirecekti diyor. Yine forumda bir arkadaşın üç adet Tdi motorlu 400bini devirmiş aracı var Golf için 430.000kmde hala ilk günkü gibi diyor.Tsi motor da 1milyon km testini geçmiş sürdüğüm için biliyorum mükemmel birmotor. 2.0 atmosferik motorlarda ortalama 170Nm tor alırken 1.4 Tsi ile 320Nm alıyorsun ve benzinde ANKARA İÇİNDE 6.2 TÜKETİM yakalıyorsun. 3yılında TSİ gerçek hayattada kendini ispatlamıştır bence.
Gönderen: burak888 - 02 Kasım 2009, 16:09:14
145/1400=0,103
bu araba 103bin mi yakıo yani. daa ne yaksın araba.
ben 1400km yol gitsem zaten 145tl lik yemek yerim :D
şehir içinde ne kadar yakıyor peki
Gönderen: 06onur - 03 Kasım 2009, 21:45:45
Doğuş fiyatı iyice artırmış

1.6 90hp tdi Şehir dışı 3.8lt/100km olmuş(1.4 70hp polo 3.9lt). Böyle süper bir değer VW yakalayınca Doğuş dururmu basmış zamı.
Gönderen: cagrierisen - 07 Kasım 2009, 12:44:51
1000'in hemen altında şehir içi. Ancak ben oldukça sabit devirli kullanırım.
Gönderen: dr.adana - 08 Kasım 2009, 19:10:02
Alıntı
Doğuş fiyatı iyice artırmış

1.6 90hp tdi Şehir dışı 3.8lt/100km olmuş(1.4 70hp polo 3.9lt). Böyle süper bir değer VW yakalayınca Doğuş dururmu basmış zamı.

Doğuş işi iyice abartmaya devam ediyor.9 Kasımdan geçerli bir fiyat listesi yayınlamışlar inceleyince küçük dilinizi yutacak gibi oluyorsunuz.
Yeni Polo 1.6 TDI 36300,Golf 1.6 baz:38800,1.6 dizel 45300 lira yazıyor.
Geçen haftal otomobil  dergilerine göz atınca farkettim bu adamlar arabayı Almanyadaki standart donanımını  baya azaltarak ithal ediyolar misal yeni Poloya o kadar para istiyolar ama sadece 2 havayastığı veriyolar üstelik ESP opsiyon listesinde bile yok.Dergide çok hoşuma giden bi resim vardı arabanın orta konsolunda 5 tane düğme yeri var sadece 2 tanesi işlev görüyor kalanları hiçbir şekilde kullanamıyosunuz.
Cidden fiyat politikası konusunda ciddi sıkıntı var,demek yarın bir devalüasyon olsa Euro 2.500 sınırına dayansa Polo 40.000 lira falan olacak heralde.
Borusan  X1'i getirmeden önce 2 ay Almanyada sıkı pazarlık yaparak aracın fiyatını 45.000 euro seviyesine çekmiş.Bunu yazmamın nedeni; Tiguan 2.0 TDI'ın fiyatı 46.000 eurodan başlıyor yorumu sizlere bırakıyorum.Saygılar...
Gönderen: yellow_driver - 10 Kasım 2009, 17:21:19

Doğuş işi iyice abartmaya devam ediyor.9 Kasımdan geçerli bir fiyat listesi yayınlamışlar inceleyince küçük dilinizi yutacak gibi oluyorsunuz.
Yeni Polo 1.6 TDI 36300,Golf 1.6 baz:38800,1.6 dizel 45300 lira yazıyor.
Geçen haftal otomobil  dergilerine göz atınca farkettim bu adamlar arabayı Almanyadaki standart donanımını  baya azaltarak ithal ediyolar misal yeni Poloya o kadar para istiyolar ama sadece 2 havayastığı veriyolar üstelik ESP opsiyon listesinde bile yok.Dergide çok hoşuma giden bi resim vardı arabanın orta konsolunda 5 tane düğme yeri var sadece 2 tanesi işlev görüyor kalanları hiçbir şekilde kullanamıyosunuz.
Cidden fiyat politikası konusunda ciddi sıkıntı var,demek yarın bir devalüasyon olsa Euro 2.500 sınırına dayansa Polo 40.000 lira falan olacak heralde.
Borusan  X1'i getirmeden önce 2 ay Almanyada sıkı pazarlık yaparak aracın fiyatını 45.000 euro seviyesine çekmiş.Bunu yazmamın nedeni; Tiguan 2.0 TDI'ın fiyatı 46.000 eurodan başlıyor yorumu sizlere bırakıyorum.Saygılar...

son derece haklısınız. ancak otomobil fiyatları artışta. hafta sonu renault bayinin önünden geçiyordum. sürekli reklamını gördüğümüz fluance i bir inceleyim dedim. vitrinde en üst donanım vardı sadece ve onun bile plastik kalitesi hala aynı. fiyat sordum. baz donanımı 1.6 lt 110 bg benzinli 39000 TL. düşünün artık. 38800 e golf almak varken veya jetta. sadece doğuş değil ülkemizdeki genel vergi politikası bu. bazı firmalar karlarından feragat edebiliyor olabilirler ama genede dediğiniz gibi fiyatlar uçuk.
Gönderen: murat.uludirik - 16 Kasım 2009, 21:39:28
arkadaşlar merhaba.......16 tdı.105 hp.comf.aracım haftaya teslim alıyorum.......sizden.ilk gün kullanımı....rodaj varmı? yapılması gerekenler neler...? ilk defa dizel kullanacak biri olarak..motorun ömrünün  uzun olması adına  nasıl bir sürüş sergilemem gerek....VS.gibi konularda.yardımcı olmanızı rica ediyorum.....şimdiden teşekürler....
Gönderen: 06onur - 18 Kasım 2009, 20:02:58
*HEM DİZEL HEM BENZİNLİ SOĞUK ARABADA yüksek devir yapmayın 2000civarı tercih edin
*ısınsa bile" sürekli" yüksek devirden(4000devir üzeri) kaçının devir gelince üst vitese geçin
*YÜKSEK DEVİRLİ SIKIŞTIRMA SONRASINDA STOP ETMEDEN YERİNDE ROLANTİDE BİR SÜRE ÇALIŞTIRIN TURBONUN SICAK KALMAMASI İÇİN
*RODAJ SÜRESİNDE OTOMOBİLİ YÜKSEK DEVİRLERDE KULLANMAYIN 2000KM MİNİMUM. Gerek olmadıkça 2000-3500devir arası uygun olur.
*RODAJ SÜRESİNDE YAĞ EKSİLTMEYİ DÜZENLİ KONTROL EDİN YAĞ AZALDIKÇA YAĞ KOYUN İLK 10.000KMDE.
SONRAKİ 10BİN ARALIKLARINDA BİR MİKTAR YAĞ EKSİLTMESİ NORMALDİR 5.000 KULLANDIKTAN SONRA KONTROL EDİP EKSİLMİŞSE EKLEYİN. ARACINIZLA ÇOK ÜST DEVİRLERE ÇIKMIŞSANIZ YAĞINI KONTROL EDİN ÇOK FAZLA BASKI OLDUĞUNDAN BİR YERLERDEN ATACAKTIR, AZALACAKTIR.

Vw nin rodajı uzun değildir. yeni alındığında bile düşük yakıt tüketimi ile başlar. Yinede parçaların birbirine iyice alışması için yakıt tüketimi uygunda olsa motor ömrü açısından 5.000km rodaj olarak kabul edin
Gönderen: murat.uludirik - 20 Kasım 2009, 09:30:09
teeşekürler...
Gönderen: murat.uludirik - 21 Kasım 2009, 10:00:47
Herkese meraba.
Eylül başında Golf TDI Trendline 1.6 105hp manuel satın aldım. Araç konusunda yeterince bilgili değilim. Bazı sorular soracağım.

*Araç daha yeni 1 aylık ve1955 km'deyken bir gün arkadan bembeyaz dumanlar çıktığını görüp kenara çektim ve servise çektirdim. Yakıt-hava oranını kontrol eden bir elektronik cihazın arıza yaptığını, giden benzini görmediği için çok daha fazla benzin pompaladığını ve bu parçayı değiştirdiklerini söylediler. Bu sorunun ilerde tekerrür etme olasılığından bahsedilebilir mi?

*Aracın kullanımıyla ilgili pratik önerileri olan var mı? Örn. Kış vakti fazla zorlama gibi.

*Göstergenin üstünde vites yükselt işareti çıktığında vitesi yükseltmek devir kaybına yol açıyor ve tekrar vitesi küçültmek gerekiyor. Bu bir turbo sorununun, ya da başka herhangi bi r motor sorununun belirtisi olabilir mi?

*Golf 6'nın şanzuman sorunu olduğunu söyledi biri bana aracı satın aldıktan sonra. Doğru mudur? Doğruysa sorun nedir? Değilse bana bunu söyleyen adam niye zırvalamış?  ;)

Bu sorularda belirttiğim çekincelerin dışında araçtan, performansından, yakıt tüketiminden, konforundan çok memnunum. Pahalı olduğu doğru, ancak değer diye düşünüyorum ve o parayı helal ediyorum.

Bu arabadan isteyen diğer arkadaşlara da nasip olmasını dilerim.
hayırlı olsun..allah kazasız belasız binmek nasip etsin......23 kasım itibariyle.ben de teslim alıyorum..detaylar hakında görüşmek isterim..5326619042.                     [email protected]
Gönderen: murat.uludirik - 27 Kasım 2009, 23:23:27
aracımı aldım....190 km.oldu mükemmel.bi prformansı var.250 tork hissedebiliyorsun......2007 tsı 140 hp kullanıcı olarak bu tdı onu aratmıyacak....kazasız sürüşler dilerim ....
Gönderen: dt kaya - 01 Aralık 2009, 20:01:40
merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum bayadır forumdan yorumları takip ediyordum sonunda ben de fikirlerimi bildirmek için üye olmak istedim..öncelikle murat bey aracınız hayırlı uğurlu olsun ben de golf 6 tdi comfort dsg sahibiyim arabamdan 1200 km dir o kadar memnunum ki nazarımın değeceğinden korkuyorum:) herkese iyi akşamlar...
Gönderen: car wolf - 01 Aralık 2009, 20:08:59
dizelciler bende bir dizelci olarak size tek tavsiye arabayı çalıştırırken 1 dk garanti bekleyin rolantide çalışsın ve motor soğukken sıkıştırmayın + en öenmlisi arbayı stop ederken 10-15 sn. bekleyin turbo içindeki gazı atsın ki turbo arızası vermesin deponuz ibre kırmızıya gelmeden doldurun ışığın yanmasını beklemeyin yeni tip motor olduğu ( camon rail )  için eurodizel alın eski tip motorlara normal yani kırsal alabilirsinizki çok daha iyi mazot kalın olduğu için mazot ponpası daha iyi yağlanıyor ve bozulmuyor.
Gönderen: dt kaya - 01 Aralık 2009, 22:33:00
doğuş oto Bursa da serviste tanıdığımız var ona sordum sadece sabah ilk çalıştırdığında 1 dk civarı beklet dedi ve de özellikle performanslı kullandıysan motoru durdurmadan önce biraz beklet ki turbosu sıcak kalmasın bunların haricinde çok da fazla bekletmene gerek yok dedi...
Gönderen: 06onur - 02 Aralık 2009, 19:26:27
aracımı aldım....190 km.oldu mükemmel.bi prformansı var.250 tork hissedebiliyorsun......2007 tsı 140 hp kullanıcı olarak bu tdı onu aratmıyacak....kazasız sürüşler dilerim ....

Hayırlı olsun güle güle kullan. Tdizaten oturmuş motor kendini ispatlamış dikkatli kullanılıp bakınca 800.000de çekşten hala düşmemiş makina var dorumdan öğrendik.

Ben diğer aracını oracağım. 1.4 140 tsi. Performansını yol tutuşunu biliyorum harika. Basmayınca 122ler çok az yakıyor ankarada Amca oğlu 6.2lt ile sürüyor. Aracı sattın mı? Sattıysan neden? Arıza veya sıkıntı yaşadın mı? Kaça sattın kaç km yeptın?
Gönderen: dt kaya - 03 Aralık 2009, 19:53:47
Hayırlı olsun güle güle kullan. Tdizaten oturmuş motor kendini ispatlamış dikkatli kullanılıp bakınca 800.000de çekşten hala düşmemiş makina var dorumdan öğrendik.

Ben diğer aracını oracağım. 1.4 140 tsi. Performansını yol tutuşunu biliyorum harika. Basmayınca 122ler çok az yakıyor ankarada Amca oğlu 6.2lt ile sürüyor. Aracı sattın mı? Sattıysan neden? Arıza veya sıkıntı yaşadın mı? Kaça sattın kaç km yeptın?
6.2 mi?çok iyi şehiriçi mi sadece?benim tdi bile 6.8 yakıyor şu anda.tabi rodaj safhasında şu an.1200 km de.en az 1 lt farkeder diye duydum gerçeği var mı bunun?
Gönderen: murat.uludirik - 05 Aralık 2009, 22:49:36
öncelikle  teşekürler..herkeze kazasız sürüşler dilerim........1.4 ..140 hp 5000km  sattım...2007 modeldi....2008 mayısta .....([email protected])
yeni  aracım 500km.oldu....kış lastiklerini taktım..ama anlık tüketim.çoğaldı..ki bu normal olduğu söyleniyor....sizce nasıl normalmi..?olurmu yani?....
depo full..700km yazdı.gidebileceği km....bu değer nasıl..arkadaşlar?...teşekürler..
Gönderen: dt kaya - 05 Aralık 2009, 23:16:43
kış lastiği takıldıysa normaldir 700 km şehiriçi menzil.bir de araba yeni bunu da hesaba katın.(rodajda daha fazla yakar denir parçaların birbirine alışması vb) ben depoyu doldurmuştum aldığımda 850 yazmıştı menzil yanlış hatırlamıyosam...bir de dsg miydi sizin?
Gönderen: 06onur - 06 Aralık 2009, 00:08:10
kışın lastiksizde olsa bütün araçlarda yakıt artar
Gönderen: evreka09 - 06 Aralık 2009, 00:52:17
kışın lastiksizde olsa bütün araçlarda yakıt artar

evet motor soğuk havadan dolayı daha geç ısınır .

konunun başında baya bir atışma olmuş ben yeni katılayım istedim

ben şu an opel astra 1.3 cdti sedan kullnıyorum . performansı yol tutuşu ve yakıtı çok makul bir depo mazot ile 1000 km ye yakın yol gidiyorum .şuan cosmonun bir altı full versiyonu 40 bin tl civarı.
her 15 km de bakım için verilen para 341 tl
şimdi vw ciyiz çok güzel ama bu iş bütçe meselesi bence 45 - 50 tl bu araç için çok . hayır bunlada kalmıyorsunuz 15 bin km de gideceğiniz bakım paralarınıda hesaba katın.
Gönderen: dt kaya - 06 Aralık 2009, 09:35:16
opelde dizelde bakım 15 bin değil 10 bin diye biliyorum..vw de de böyle.nolursa olsun dizelin ataklığını ve yakıt ekonomisini hiçbir şeye değişmem.bu bi tercih meselesi daha doğrusu.ben depoyu ne zaman fullediğimi unutuyosam en büyük zevktir benim için:)
Gönderen: evreka09 - 06 Aralık 2009, 12:10:05
opelde dizelde bakım 15 bin değil 10 bin diye biliyorum..vw de de böyle.nolursa olsun dizelin ataklığını ve yakıt ekonomisini hiçbir şeye değişmem.bu bi tercih meselesi daha doğrusu.ben depoyu ne zaman fullediğimi unutuyosam en büyük zevktir benim için:)

opel de bakım 15 binde bir ve tüm bakımları standart 341 tl ekstra bişey çıkmaz ise
ayrıca 2004 ford focusum var benzinli onla da herhangi bir problem yaşamadım yıllık bakımı 100 tl
Gönderen: dt kaya - 06 Aralık 2009, 13:12:20
15000 ise baya iyi o zaman öncesinde duymamıştım hiç 15000 bakımlı dizel.memnun musunuz peki 1.3 dizelden?şehiriçi kullanımda fena değil ama şehirlerarası kullanımda güç eksikliği hissettiriyor diye duymuştum.ben de düşünüyordum astra cdti ama hem yenisi çıkacağından hem de 1.3 hakkındaki çekincelerimden vazgeçtim
Gönderen: evreka09 - 07 Aralık 2009, 00:30:00
çok memnunum .şöyle ki otoyolda 1.6 ford focus dizeli soluyorsun ve geride kaldığını aynadan görüyorsun. birde benim aracım sedan .ben böyle bir güç görmedim. yenisinde de 1.3 cdti motor olacak.90 bg tam atmosferik turbo bu araç için tatminkar.
Gönderen: dt kaya - 07 Aralık 2009, 16:22:17
yenisi 95 bg olacak nisan gibi gelecekmiş..hımm ford un tdci ını ben de geçtim otoyol değildi ama düz yoldu yine de..söylediğiniz iyi oldu bi de astra ile de kapışayım  ::)
Gönderen: murat.uludirik - 07 Aralık 2009, 22:28:47
kış lastiği takıldıysa normaldir 700 km şehiriçi menzil.bir de araba yeni bunu da hesaba katın.(rodajda daha fazla yakar denir parçaların birbirine alışması vb) ben depoyu doldurmuştum aldığımda 850 yazmıştı menzil yanlış hatırlamıyosam...bir de dsg miydi sizin?

dsg değil.manuel.....1.6  arca göre  ii rakamlar..(menzil).....
teşekürler...
Gönderen: dt kaya - 09 Aralık 2009, 18:33:06
aslında ben manuel taraftarıydım almadan önce ancak çalıştığım yerde bi arkadaşımda 5 kasa tsi 122 dsg vardı onu denemiştim bi vites geçişleri o kadar etkileyiciydi ki..şimdi de kalkışta 200 300 m kadar bu aracı geride bırakıyor benim tdi:) tabi daha s modunda ve esp kapalı denemedim:)
Gönderen: 06onur - 11 Aralık 2009, 17:42:46
Dsg nin zaman içerinde değişmesi gereken parçası var mı? Tek balatalı dye duymuştum
Gönderen: dt kaya - 12 Aralık 2009, 19:34:27
evet tek balatalı dsg zannedersem 60 binde yağ filtresi değişiyor emin değilim
Gönderen: murat.uludirik - 17 Aralık 2009, 21:05:47
evet tek balatalı dsg zannedersem 60 binde yağ filtresi değişiyor emin değilim
[/quote
merhaba.....
hız sabitleyici taktırdım...oldukça ii.daha önceki araçlarımda.da kullanmıştım.....yanlız yakıt tüketimini.artırma gibi bi sorun yaşatabilirmi...?sanki yükseldi gibi..siz nedersiniz.......?
şuan aracım 1300km de toplam 250 tl lik mazotla yaptım...nasıl ..sonuç ...için bi değerlendirme yapabilirmisiniz? teşekürler.....
Gönderen: dt kaya - 19 Aralık 2009, 22:47:04
gayet iyi bence arabanız rodajda şu anda bunu da düşünün..250:1300=0,1923 yani 19 kuruş yakmış km de..hep şehiriçinde mi kullandınız yoksa şehirdışı da var mı???
Gönderen: murat.uludirik - 19 Aralık 2009, 23:37:06
genel şehir içi ...deneme için kütahya -afyon.yaptım bi o kadar.hava,kış lastiği.rodaj...bunların etkisi olur gibi.....birazdaha..ii sonuçlar alırız gibi geliyo...hayırlısı....
Gönderen: dt kaya - 20 Aralık 2009, 12:28:15
tdi motor harika öncesinde polo 1.4 otomatik şanzıman vardı yarıyarıya farkeiyor yakıt harcamam..şehiriçi ilk 1500 km ortalamam 6.8 oldu benim..sizin bilgisayardaki değer ne acaba?
Gönderen: murat.uludirik - 21 Aralık 2009, 14:09:11
tel.verebilirseniz...sizi.arıyabilirim...daha çabuk.sonuça ulaşabiliriz...ankara  yakın.gelebilirimde  sizcede uygunsa tabi.
Gönderen: murat.uludirik - 14 Şubat 2010, 16:48:25
arkadaşlar merhaba....
aracım şua an 4000km de  bi sıkıntı yok....aldığım günden beri.total euro dizel kullandım.bugün ilk kes sheel gtl aldım..arac performansı cok değişti...sizin bu konudaki fikriniz nedir...?
total dizeli kullanırken  araç rolentide iken anlık tüketim 0.4.devir saati ise 0.9 civarında idi....motor linier bi şekilde  sesi  güzeldi..
sheel gtl aldım..anlık tükrtim.0.3..ama devir saati10.1 lerde takıldı..gaz verip çektiğimde..yükselip tekrar 1.1. geliyor ve.sanki enjektör tam çalışmıyormuş gibi.titreme  yapıyordu......bi süre sonra kesti  şu an ii.stabil durumda....siz ne dersiniz gtl setan yüksekliği yüzünden motora  bi zarar vermiş olabilirmi..?
teşekürler....