Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: tüplü Porsche  (Okunma sayısı 62078 defa)

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
Ynt: tüplü Porsche
« Yanıtla #28 : 23 Ocak 2008, 15:04:31 »
Ben kulaktan dolma bir bilgiyle yorum yazmadım.Fabrika çıkışı LPG li olan arabalardan haberim var hepsi de PASİF kalan arabalar.Geçenlerde komşumuzun LPG li doğanı patladı bundan bahsediyorum ben tam bil bilgiye sahibim demedim.Dİkkat ettiysen az-çok olarak belirttim.Yaşımdan dolayı tecrübesiz olabilirim ve bu yüzden bu forumdayım tecrübeli abilerimden bilgi almak tecrübelenmek için ben sadece kendi fikrimi beyan ettim kimsenin de zoruna gitmesin taktırın kardeşim arabanıza tüp tutupda taktırmayın diyecek değilim.Sadece kişisel görüşüm bu ve ne olursa olsun vazgeçmiyeceğim..Herkes istediği gibi kullanabilir arabasını kimseye bişey dediğimiz yok.Eğer LPG lüks arabalara takılsaydı tutupda Ferrarisine tüp takan adamdan arabasını geri almazlardı.Arabasını şahinle doğanla bir gören varsa taktırsın lpg.LPg li olan arabaların önü havada arkası yere sürtüyo ama.Komik duruma düşmeyim.
                                                                                Saygılarımla

fabrikasyon LPG li araçlar PASİf araçlar diyosun iyice bi araştır ondan sonra yorum yap Jaguar pasif bi araç mi?? orjinal LPG li çikiyor?cryshler pasif bi araç dimi orjinal LPG li çikiyor?şimdi öncelikle LPG ile ilgili düzgün bi araştırma yap sen şahin doğan mi sadece LPG li sanıyosun? git bi benzinlikte dur bakıyım neler görüceksin? peşin düşünceli olma komik duruma düşüyosun bir kere herşeyden önce LPG tankı 18bar basınca dayanıklı olarak üretiliyor? bu nedemek biliyomusn?18bar ile sana su sıkılsa vucudunu ve önünde durduğun duvarı kaybedecek bi güç demek....hadi onu da geç küresel ısınmadan bahsediyoruz?küresel ısınmaya ençok ne sebep oluyor?araçlarda kullanılan yakıt..LPG kötü bi tercih olsa emin ol evlerde kullanılmaz dı...

haa sen şuna karşi çikiyor olaiblirsin 200 milyar ver porsche al git LPG taktır....ama herkesin kendi zevki kendi fikri sen km başina benzinde 1ytl yakarsan ben 500ykr yakarım sen hafta sonları arabayla gezersin ben hergün işime giderim..

« Yanıtla #29 : 23 Ocak 2008, 15:08:36 »
Sizden öğreneceğim yazmışım dikkatini çektimi bilmiyorum abi.Jaguar ve chrysler in LPg li çıkış yaptığını bilmiyodum.Özür dilerim

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #30 : 23 Ocak 2008, 15:10:10 »
Sizden öğreneceğim yazmışım dikkatini çektimi bilmiyorum abi.Jaguar ve chrysler in LPg li çıkış yaptığını bilmiyodum.Özür dilerim

bir şeyler hakkında yorum yapmadan önce iyi bir araştırma yap daha iyi olur özür dilemene gerek yok ;) öğren ama bunları dişarda sölersen adam gülerler.........:)

« Yanıtla #31 : 23 Ocak 2008, 15:13:36 »
 :-[  :-[ ama LPG hakkında görüşlerim aynı   >:D

« Yanıtla #32 : 23 Ocak 2008, 15:17:51 »
Yeşil çevreci Motor Toplu Taşımaya binsek hiç sorun kalmıycak... Yaaa neyin tartışmasını yapıyosunuz ki anlamıyorum... Kişisel zevk taktırmış işte adam... Tartışmaya gerek yok... :tamamdir

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #33 : 25 Ocak 2008, 20:44:37 »
Ben kulaktan dolma bir bilgiyle yorum yazmadım.Fabrika çıkışı LPG li olan arabalardan haberim var hepsi de PASİF kalan arabalar.Geçenlerde komşumuzun LPG li doğanı patladı bundan bahsediyorum ben tam bil bilgiye sahibim demedim.Dİkkat ettiysen az-çok olarak belirttim.Yaşımdan dolayı tecrübesiz olabilirim ve bu yüzden bu forumdayım tecrübeli abilerimden bilgi almak tecrübelenmek için ben sadece kendi fikrimi beyan ettim kimsenin de zoruna gitmesin taktırın kardeşim arabanıza tüp tutupda taktırmayın diyecek değilim.Sadece kişisel görüşüm bu ve ne olursa olsun vazgeçmiyeceğim..Herkes istediği gibi kullanabilir arabasını kimseye bişey dediğimiz yok.Eğer LPG lüks arabalara takılsaydı tutupda Ferrarisine tüp takan adamdan arabasını geri almazlardı.Arabasını şahinle doğanla bir gören varsa taktırsın lpg.LPg li olan arabaların önü havada arkası yere sürtüyo ama.Komik duruma düşmeyim.
                                                                                Saygılarımla
canım kardeşim hem sizden öğreneceğim diyorsun hemde yazılanı tamamen kişisel algılayıp ona uygun cvp yazıyorsun..bir şey öğrenmek istiyorsan konuya genel olarak bak ve mesajları kendince kişiselleştirme dediğin gibi öğrenmeye çalış..belliki etrafında lpg takılmış en güçlü motora sahip gördüğün araç doğan,ama türkiye genelindeki gerçek senin gördüğünden çook farklı canım kardeşim...hatta tam tersi lpg nin uygulandığı araç sınıfı sıralı sistemlerden sonra tamamen üst segmentlere doğru kaymıştır... pasif kalma diye bir olay yok ayrıca ferrari konusu tamamen farklı bi konu ferrarinin marka imajıyla ve prensipleriyle bağlantılı bir durum o konu.

« Yanıtla #34 : 25 Ocak 2008, 20:52:19 »
Bir tek doğan değil abi 0 km arabalarda bile LPG gördüm.Tamam haklısın ama ben LPG ye karşıyım abi bunu kimse değiştiremez elbette bişeyler öğrenmek istiyorum.Ama kendi görüşlerimi değiştirerek değil.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #35 : 25 Ocak 2008, 20:54:12 »
Kendi görüşlerini değiştiremiyorsan, öğrenmemiş oluyorsun zaten sorunda burda... ;)
Öcü değil bu olay, ramchor detayıyla yazmış sayılır.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #36 : 25 Ocak 2008, 20:56:33 »
Kendi görüşlerini değiştiremiyorsan, öğrenmemiş oluyorsun zaten sorunda burda... ;)
Öcü değil bu olay, ramchor detayıyla yazmış sayılır.
Hayır abi farklı şeyler
Tamam bilmediğim şeyler hakkında yorum yaptım ama özür diledim.Yine vurguluyorum''bence''LPG araçlar için gereksiz...

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #37 : 25 Ocak 2008, 21:02:07 »
Bir tek doğan değil abi 0 km arabalarda bile LPG gördüm.Tamam haklısın ama ben LPG ye karşıyım abi bunu kimse değiştiremez elbette bişeyler öğrenmek istiyorum.Ama kendi görüşlerimi değiştirerek değil.
kimse senin fikirlerini değiştirmeye çalışmıyor zaten ahmetciğim:)yalnız sunuda bilmen lazımki fikir dediğin olay kişinin bilgilenmesiyle birlikte zaten değişir.seninde zamanla fikrin değişecektir ilerde ayrıca bu kadar ön yargılı olmamanı tavsiye ederim sana ;)

« Yanıtla #38 : 25 Ocak 2008, 21:06:02 »
Ya bu konuda öyle cem abi ne biliyim LPG'ye karşı bi antipati var bende.Değişemiyorum   :tamamdir

« Yanıtla #39 : 26 Ocak 2008, 00:21:22 »
Hadi karbüratörlü araçlara takıyorlar, es geçelim ama enjeksiyonlu motorlara uygulanmasına anlam veremiyorum. Zaten çevreden gördüğüm kadarıyla da sıralı sistemler çok sıkıntı veriyor, kısa bir süre vermese de zamanla yan etkisini gösteriyor.  :)

« Yanıtla #40 : 29 Mart 2008, 13:47:12 »
şimdi arkadaşlar 135.000 ytl miz var porsche alıyoruz altımıza 135,000 ytl veriyorsak bi arabaya 10 mislide kenarda paramız vardır yıllık vergisi bu aracın 10.000 ytl ve küsüratı var bunuda veriyoruz her yıl bizi hiç kasmıyor bu tip bi yaşantımız var takılıyoruz geziyoruz şekil yapıyoruz arabayla sabah kahvaltısını sarıyer börekcisinde yapıyoruz akşam yemegini kaşı beyaz yiyoruz alemlerden aleme akıyoruz  ama gidip arabaya tüp taktırıyoruz niye az yaksın diye yok böle bişi yaaa matıksızlık bu kadar maddi gücü olan bi insanın tüp takması haala aklım almıyor almazda bu tip adamlardan uzak olmak lazım  kimse alınmasın ben yaşadıgım bi olaydan esinlenerek konuştum  :D ;D :)

« Yanıtla #41 : 29 Mart 2008, 14:14:04 »
 :tamamdir