Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: tüplü Porsche  (Okunma sayısı 62074 defa)

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
Ynt: tüplü Porsche
« Yanıtla #14 : 05 Ocak 2008, 02:02:45 »
+1 ;D

« Yanıtla #15 : 05 Ocak 2008, 14:20:31 »
Yokk.Cihan abi niye öyle diyorsun abi bazı şöförlere göre en iyisi lpg benzin ve mazot gereksiz yakıtlar.onlar benzinle yapamadığı hızı tüple yapmışlar..Herkesi aklıselime davet ediyorum.Tüplü araba ne gider nede çeker bayır yukarı arabayı zar zor 2 ye takarsın araba bağırmaya başlar ne kadar tecrübesiz de olsam iyi bildiğim konular var ve bunlardan biride lpg konusudur..İsteyen tüp taktırsın arabasına kimseye bişe dediğim yok sadece kendi fikrimi söyledim..Eğer siz bi volkswagene LPG takıyosanız..Arabanızın şahinden doğandan bi farkı kalmaz...

« Yanıtla #16 : 10 Ocak 2008, 15:45:36 »
arkadaşlar elbette lpg benzinden daha iyi diyemeyiz ancak günümüz şartlarında helede türkiye şartlarında insanlar mecbur kalıyor. dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz malesef. amerikalı benzini ucuz kullanıyor zaten. ne diye lpg taktırsın dimi.bende lpg ye kaşıyım ancak milletin eli mahkum
Büyük imza...

« Yanıtla #17 : 11 Ocak 2008, 17:47:59 »
arabasının benzinine para yetiştiremeyen adam ya dizel araba alsın yada araba almasın kardeşim araba ocak değilki tüple çalışsın

« Yanıtla #18 : 21 Ocak 2008, 21:04:32 »
Dünyaca ünlü akaryakıt markası shellden benzin aldım arabam stop etmeye başladı benzin kirliymiş kelebeğimi ve enjektör uçlarımı kirletmiş ardından shellin başka bi istasyonundan 97 oktan benzin aldım arabayı pc ye bağlattık 87 oktan çıktı.Hem dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz hemde kazık yiyoruz buda bizleri LPG ye itiyor,kimse Türkiyedeki akaryakıtın kalitesini savunamaz bana,gene LPG masum kalıyor en azından art niyetli insanların elinde değil şuan sıralı sistemde aygaz marka LPG benzin kadar iyi gidiyor.2 yıldır toyotada kullanıyoruz gidişatında bi problem yok ufak tefek sorunlarda çıkartıyor olacak o kadar.Benzin 4 lira olursa kimse tutamaz beni LPG taktırırım.İlk başlarda dizel içinde dzel araba alınmaz diyordu ama şimd teknolojisi geliştirildi benzin kadar hatta ondan daha çok tercih ediliyor.Lütfen atgözlüklerimizi çıkaralım bu sistem sonradan takıldığı için bu kadar sinirleniyor bazı arkadaşlar,halbuki orjinal vw lpg li araç çıkartsa sorun olmaz herkes gider az yakıyor diye 0 ına 5-6 milyar fazla verip alır. Bu teknoloji mutlaka gelişecekki zaten sıralı olayı ile gelişti.Bırakında milletimiz bişeyler yapmaya çalışsın.

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #19 : 21 Ocak 2008, 21:15:26 »
Alıntı
halbuki orjinal vw lpg li araç çıkartsa sorun olmaz herkes gider az yakıyor diye 0 ına 5-6 milyar fazla verip alır.
   :tamamdir
 Alternatif yakıtlı araçlar vw nin gamında var ama ülkemize gelmesi  üzün sürebilir kaldıkı dizel ve benzinli araçlarda sorunlar yaşıyan vw motorları henüz gelecek yeni nesil yakıtlarla hazır değil.
Bluemotion,Ecofuel(cng)..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #20 : 22 Ocak 2008, 10:30:17 »
lpg iyi hoş ucuz temiz kraliyet ailesi bile araçlarında kullnıyor amma bana kimse lpg kullandırımaz neden mi çoğunuz kartal otobanda havaya uçan arabayı biliyorsunuzdur lpg tankı patlamıştı araç tam arkamdaydı ve büyük bir gürültü ve alev topu gördüm sanki biri araca uçaktan bomba bırakmıştı.
Yok arkadaş benim canım tatlı en azından benzin depoları daha güvenli en ufak bir şeyde kendini dışarı atacak kadar fırsat veriyor sana.

« Yanıtla #22 : 23 Ocak 2008, 13:33:15 »
Bence LPG li bir arabanın yürüyen bir bombadan farkı yok.Eğer öyle olsaydı fabrika çıkışında arabaları LPG li yaparlardı fikrimi yine savunuyorum tutup arabanıza tüp attıracağınıza Dizel bir araba alın dizel gitmiyor diyenler de var Lpg li araba uçuyo Benzinliden farkı yok diyenler var.Ve Mazot pis mazotlu arabaya binilmez diyenler var.Akaryakıt işini az çok biliyorum çünkü bi akaryakıt istasyonumuz var Petrol ofisinin yeni performasn serisi V/Max eurodizel 10 u çıkardı kükürt oranı az.Reklamlarda inanmayanlar gelip ofiste test ettiriyolar ve aynı sonuç elde ediliyo.LPG gaz yahu hiç araba gazla gidermi.Herkes LPG yi övüyo ama hergün kaç LPG li araba patlıyor.Kimsenin bundan haberi yok millet 2 kuruşunu kurtarmayla uğraşıyo parası olmayan adam araba almasın o zaman.Eğer öyle olsa bu LPG ''Rezilliği''başını alıp gitmezdi.!!!

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #23 : 23 Ocak 2008, 13:47:12 »
Bence LPG li bir arabanın yürüyen bir bombadan farkı yok.Eğer öyle olsaydı fabrika çıkışında arabaları LPG li yaparlardı fikrimi yine savunuyorum tutup arabanıza tüp attıracağınıza Dizel bir araba alın dizel gitmiyor diyenler de var Lpg li araba uçuyo Benzinliden farkı yok diyenler var.Ve Mazot pis mazotlu arabaya binilmez diyenler var.Akaryakıt işini az çok biliyorum çünkü bi akaryakıt istasyonumuz var Petrol ofisinin yeni performasn serisi V/Max eurodizel 10 u çıkardı kükürt oranı az.Reklamlarda inanmayanlar gelip ofiste test ettiriyolar ve aynı sonuç elde ediliyo.LPG gaz yahu hiç araba gazla gidermi.Herkes LPG yi övüyo ama hergün kaç LPG li araba patlıyor.Kimsenin bundan haberi yok millet 2 kuruşunu kurtarmayla uğraşıyo parası olmayan adam araba almasın o zaman.Eğer öyle olsa bu LPG ''Rezilliği''başını alıp gitmezdi.!!!

arkadaşım istasyonunuzun olması demek yakıtlarla ilgili tam bilgiye sahip olmanı sağlamıyorki fabrikadan tüplü çıkan bir sürü model araç dolaşıyor dünyada bunlardan heberin yok.nerde ne zaman lpg tankı patlıyormuş bana bunun somut örneklerini bi yazarsan hatta link felan verirsen-resim koyarsan çok memnun olurum.ülkemizde her zaman ucuz mal rağbet görmüştür bunu bilen esnafta her zaman olması gereken bazı güvenlik valvelerini bile sisteme takmayıp fiyatı ucuzlatmıştır.tüm bu cahil mantıksız montajcı arkadaşlara rağmen sistemin kendisiyle yada yakıtın kendisiyle alakalı bir patlama duymadım,ordan burdan benzim kaçırıp komple yanan çok araba gördüm hatta birini kendim yaşadım.kulaktan duyma bilgilerle yada yazmak için yanlış yorumlar yapmayın lütfen forumda....

« Yanıtla #24 : 23 Ocak 2008, 14:03:30 »
Ben kulaktan dolma bir bilgiyle yorum yazmadım.Fabrika çıkışı LPG li olan arabalardan haberim var hepsi de PASİF kalan arabalar.Geçenlerde komşumuzun LPG li doğanı patladı bundan bahsediyorum ben tam bil bilgiye sahibim demedim.Dİkkat ettiysen az-çok olarak belirttim.Yaşımdan dolayı tecrübesiz olabilirim ve bu yüzden bu forumdayım tecrübeli abilerimden bilgi almak tecrübelenmek için ben sadece kendi fikrimi beyan ettim kimsenin de zoruna gitmesin taktırın kardeşim arabanıza tüp tutupda taktırmayın diyecek değilim.Sadece kişisel görüşüm bu ve ne olursa olsun vazgeçmiyeceğim..Herkes istediği gibi kullanabilir arabasını kimseye bişey dediğimiz yok.Eğer LPG lüks arabalara takılsaydı tutupda Ferrarisine tüp takan adamdan arabasını geri almazlardı.Arabasını şahinle doğanla bir gören varsa taktırsın lpg.LPg li olan arabaların önü havada arkası yere sürtüyo ama.Komik duruma düşmeyim.
                                                                                Saygılarımla

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #25 : 23 Ocak 2008, 14:19:16 »
Ferrari'sine lpg taktıran adamın elinden arabayı aldıkları efsane. Hatta 7 tane LPG'li Ferrari dolaşıyormuş sokaklarda. Onunda haberi yapılmıştı.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #26 : 23 Ocak 2008, 14:49:07 »
Arabasını şahinle doğanla bir gören varsa taktırsın lpg.LPg li olan arabaların önü havada arkası yere sürtüyo ama.Komik duruma düşmeyim.

Şahin doğanla ne alakası var ki bu tamamen ucuzluk,porsche marka araca lpg takılınca doğanla şahinle aynı katagoriyemi girdi. Eğer takıpta memnun olamayan varsa ben doğanın 2 katı fiyatına alayım hiç değilse porsche a biniyorum derim tüplü fln da olsa porsche  ;D

« Yanıtla #27 : 23 Ocak 2008, 14:51:45 »
Efsane mi bilmem ama öyle haberler dolanıyo