Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: tüplü Porsche  (Okunma sayısı 62073 defa)

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
tüplü Porsche
« : 02 Kasım 2007, 07:20:01 »

Ynt: tüplü Porsche
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2007, 09:22:18 »
ustalarımız becerikli gercekten ;D

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2007, 17:12:20 »
911'de var tüplü

« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2007, 08:18:21 »
tüp olayı aldı başını gidiyor.her zaman karşıyım kim ne derse desin :D

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2007, 21:39:59 »
Gayet güzel bir uygulama...

1.5 sene LPG li R11 Flash kullandım....110 binde kendim taktırdım 140.000 de sattım...Arıza yapmadı, yolda kalmadı :) Kalmazda.

Birkere lt fiyatı %50 civarında ucuz. Tercihteki en önemli sebep...
Görsellikten çekiniyorsanız...Güzel bir montaj ile kimse aracın LPG li oldğunu ne motora ne de dışına bakarak anlayamaz. Enjektörler emme manifoltunun  altıan monte edilebilir :)

Temiz bir yakıttır...temiz yanar, çevreyi fazla kirletmez.

Bunların yanında...Buji ve hava filtresine önem verir...Güzel buji temiz hava filtresi yanmayı daha verimli kılar. Benzin li motordakinden daha önemlidir.

Enjektörlü sistemler için ztn soğuk motor benzin ile çalışıyor, ısınınca LPG ye geçiyor, soğuk motorun yıpranma derdi pek kalmıyor.  Karbürtatörülü araçlar için sabah benzinle çalıştırmak güzel b,r uygulama ama ben 1.5 sene damla benzin koklatmadım. Pekte sallamadı. Sabah marşa dokunur dokunmaz saat gibi çalışırdı fakirim.

Eğer benzin pahalı, aracım ile gezemiyorum, işimi göremiyorum diyorsanız LPG işini düşünün, araştırın.

:bekleriz: Ama eğer gidip benim gibi ne yakarsa yaksın GTi segmenti bir arabam olsun gazlıyım, performansını kullanayım diyorsanız LPG taktırmak biraz garip kaçar. İnsanlarda geripser daha az yakan bişi alsaydın derler :)

Porsche vs araçlar prestijli otomobiller logosu değerli, logonun sürücüye verdiği ayrıcalıklar değerli. Kalitesi ön planda ( ülkemizde ) kaç kişi porsche sine yükleniyor ki, Piste çıkarıp zorluyorki. Marka prestijini kullanacak biri tabiki LPG takabilir. Kürsel ısınma içinde özellikle bu porsche için çok faydalı olmuştur :)

Performans vs...Oktanı yüksek geç yanar, yanma gücü benzin kadar değildir...Ama öyle yerlerde bir performans ile karşılaşmasınız...Bazılrarı taksileri örnek gösterir...Tüp bu şahin e takılır. Onların LPG beynindne çıkıp karbüratöre giren hortumları üzerindeki muslukları hep en kısıktadır. Düşük devirde yürümez yüksek devir çevirmez vs...Onları feyz almamak lazım :)
...

« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2007, 09:34:26 »
benim arabam o kadar lpg ye alıştı ki benzine aldığımda lpg den aldığım verimi alamıyorum. aslında bu olay acil bakım gerektiren bişey ama şu anda ben halimden memnunum.
efsaneler ölmez şekilde değiştirmez.5 kapı GTİ

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2007, 14:32:45 »
bende yıllarca kullandım.hiç bir sorunum olmadı.sıralı kullanan arkadaşlarımda mevcut.Onlardada sıkıntı yok.
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2007, 16:50:40 »
ben sadece kendi fikrimi söyledim takanlara takmayın demedim.

Çevrimdışı warlock

Otomobil
    mk1 GL
« Yanıtla #8 : 02 Ocak 2008, 23:42:45 »
Nıhahha çekiyomu bari :D

« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2008, 02:58:20 »
Bu gidişle artık iyice eylem yaptırtacaklar bize. İlla, ''LPG' ye hayır'' yazılı pankartlar mı yapalım yani.  :)

« Yanıtla #10 : 03 Ocak 2008, 03:05:30 »
Bu gidişle artık iyice eylem yaptırtacaklar bize. İlla, ''LPG' ye hayır'' yazılı pankartlar mı yapalım yani.  :)

güzel yorum bnde lpg'li arac sevmiyorum

Eylem olursa benide cagır ;D

« Yanıtla #11 : 03 Ocak 2008, 03:08:26 »
Eylem olursa benide cagır ;D
Olur.  :)

« Yanıtla #12 : 04 Ocak 2008, 20:52:16 »
+1 yaz ibo abi

« Yanıtla #13 : 05 Ocak 2008, 01:22:22 »
sonuçta bu araçlar benzinle yani ıslak yakıtla çalışmak için üretilio,eğer çok iyi olsaydı zaten porsche bunu lpg li üretirdi.kimse lpg benzinden daha iyi gider demesin lütfen mantıklı oursak o zaman tüm markalarım yarış takımları lpg li araçlarla yarışırdı.benzinin pahalı olduğu ülkelerde icat edilmiş bi yakıt türüdür,bakın bakalım amerika lılar kullanıomu lpg?