Gönderen Konu: Termostat Kutugu  (Okunma sayısı 12897 defa)

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Termostat Kutugu
« : 19 Nisan 2014, 23:33:01 »
Arkadaslar aracimla misafirlige gittigimiz saatte aracimdan su damladigini fark ettim ustteki 1.6 kapagini soktum hava filtre kutusunu soktum bir baktim termostatin oldugu yerden su kaciriyor elimi deymemle poffff etti ve kaloriferin gelis hortumunun termostat kutusuna girdigi yerden yani termostat kutusunun hortum girisinden kirildi yapilacak hicbirsey yok parca degismesi lazim zaten karton gibi olmus parca dokundukca dagaliyor ustayi aradim 300 parca ile iscilik 100 de cekici fiyati cikardi bana cok pahali geldi ben degistirebilirmiyim arkadaslar bu parcayi daha once degistiren varmi fiyat pahalimi parcaya netten baktim 75 tl goruslerinizi bekliyorum acilllll :((

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Ynt: Termostat Kutugu
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2014, 23:46:37 »
İnternetten parçayı temin edip sadece işçilik ödeyerek montaj yaptırın.En mantıklısı bu.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2014, 23:46:58 »
İşçilik için 100 biraz fazla gibi geldi bana ayrıca.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2014, 23:53:00 »
Ben 75 TL. almıştım zamanında şimdi olsa olsa 100-120 arası olsun.Eğer elinden geliyorsa sök bütün hortumları sonra termostat kütüğünün vidalarını görürsün daha önce detaylı anlatım olmuştu sökersin kendin yenisini de aynı şekilde takarsın işçilik parası da vermezsin.Yanlız burada dikkat etmen gereken husus  termostat flanş borusu var arka kısımda onu dikkatli çıkarman yerine takarken de kütüğün ağzına ve borunun ucuna sıvı conta sıkman.Eğer kafan karışırsa ara beni araç başında ben sana detaylı anlatırım.300 Tl. parça da neymiş orj.kütük bile o fiyat değildir.
Red Machine!!!

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2014, 23:54:02 »
Ya zor bir parca degil aslinda ama araba cekilecegi icin ustalarda antalya piyasasi malum gecirmeye calisiyorlar parcayi disardan alirsam takmazlar cunku antalyada bir cok tamirhane ayni zamanda parcaci.

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2014, 23:57:10 »
Valla elimden gelir yanliz dedikleri guya emme manifoldu sokulecekmis arkasinda bir yer varmis anlayamadim paracaya bakiyorum oyle bir kisim yok ya bu antalyada ustalar hep uckagat pesinde bir ellerine dustunuz mu tamam kurtulmanin imkani yok peki sormak istedigim kutugun arkasindan gecmeli sekmanli bir boru var orayi sokmek zormu acaba birde motora girisinde vidalar var onlar sokulunce sanirim halloluyor is ?

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2014, 23:58:44 »
Birde arac iki aydir bende bu yuzden tam anlamiyla tanimadim bi araba bakalim olmazsa carsamba gunu tatil urasayim bakayim bi

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #7 : 20 Nisan 2014, 02:20:47 »
Emmeyi sökmeye gerek yok kütüğün vidalarını gevşetince o emmenin altında gibi duran boru boşa çıkar onu kütükten ayırmak için sekmanını çıkart sonra boşa çıkar.Aynı şekilde takacaksın.Takarken önce boruyu kütüğe tak sekmanını bağla sonra elinin yardımı ile aşağıya paralel olarak uzatırsın motora giren ucuna sıvı conta sıkmayı unutma yerine oturunca anlarsın zaten.Hemen ardından da kütük vidalarını sabitle gerisi kolay iş zaten.
Red Machine!!!

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Ynt: Termostat Kutugu
« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2014, 08:45:19 »
Vw grubu celik kelepce kullaniyor. Eskilerini yerine takamazsaniz normal vidali tip kelepce alin.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2014, 09:53:53 »
300 ciddi ucuk bir rakam antalyada başka bir şey beklemem zaten 8 senem gecti orda iyi bilirim antalyalıları :) valla kardeşim parca oyle abarttıkları kaddar degil bilmiyorum yapabilir misin sıvı conta + hasarlı parça ve ciddi dikkat ve özenle yapabilirsin diye düşünüyorum elin yatkınsa biz o bahsettigin yeri oldugu gibi söküp o motorun içine giden boruyu değiştirdik arkadaşla ve semihin telefonda yardımı ile ( saolsun ) 3 saatimizi aldı .
I Love PoLo

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #10 : 20 Nisan 2014, 09:54:49 »
Ok arkadaslar bugun acik parcaci bulursam parcayi alip sansimi denemek istiyorum bu sirtlanlarin eline dusmek istemiyorum birde son bir soru evde onceki arabam icin  aldigim antfriz vardi onu kullanabilir miyim yoksa vw uretimi olmak zorundami ?

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Nisan 2014, 09:56:36 »
kırmızıysa bir şey olmaz ama mavi veya yeşilse sıkıntı haberin olsun
I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Nisan 2014, 09:58:03 »
antalyada havalar guzeldir şimdi antifirizsizde yapabilirsin sonra eklersin o kısmı dert etme şimdi
I Love PoLo

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #13 : 20 Nisan 2014, 10:48:20 »
Ok birde arka borusuda degismesi lazim demisri usta oyle bir boru nette falan yok neden bahsediyor anlamadim kekliyorlar dun telefonla aradim lutfedip gelmiyorlar bile para verecez paramizla gene rezil oluyoruz yom orda olmaz yok heryeri sokulecek arabanin yarim gun kalmasi lazim cekici lazim isi buyutup faturayi yukseltiyorlar burda, ornek olarak mesela sanzimani  yagini kontrol ettirmeye bir yere soktum adam 50 tl para istedi alti ustu lifta alip bir alyen vida acicak bu yuzden goz gore gore kaziklanmak icime sinmiyor onceki aracim chevrolet kalostu ust kapagini kendim sokup revizyona goturmustum sanirim bunu da yaparim her turlu alet edevatim var.