Gönderen Konu: volkswagen polo  (Okunma sayısı 5330 defa)

Çevrimdışı mustafa_59

•  
    • Profili Görüntüle
volkswagen polo
« : 19 Şubat 2012, 21:32:40 »
merhabalar...
2008 TDI polo arabam var...son 2-3 aydır seyir halindeyken abs ve el freni lambası yanıyor 2-3 saniye sonra dııııt diye bir ses geliyor...aynı esnada farlar göz kırpar gibi düşük yanıyor ve direksiyonda hissedilir bir sertlik oluyor...volkswagen servisinde pc de hata bulunamadı...aracımı servise birakmamı istediler ve arıza esnasında kontrol edileceklermiş.tanıdığım bir elektirikci ise konjektör den olur elektirik arızası dedi.yardımlarınızı beklıyorum

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
Ynt: volkswagen polo
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2012, 21:35:35 »
aracın garantisi dolmuş . dışarda bir vw servisine göstermeniz de fayda var. orjinal servisde işçiliği çok pahalıya mal olur

Çevrimdışı mustafa_59

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2012, 19:23:43 »
teşekkürler ilginize.peki sizce neden olabilir???

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2012, 03:33:52 »
fren hidroliği seviyesi kontrol edilmeli, bencede yetkili değil özel servise gitseniz cebinize ateş düşmez  ;)
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2012, 16:32:34 »
Şirket aracı olarak kullandığım Ford Fiesta'da aynı sorun çıktığı zaman servis genelde balata değiştirirdi. Balataları kontrol ettiniz mi acaba?

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Şubat 2012, 16:31:06 »
mrb kardeş, rica ederim bildiğimiz kadar yorum yapmaya birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz işte. o el freni lambası olarak bildiğimiz aslında fren tertibatı lambasıdır, fren aksamında herhangi bir olumsuzluk arıza olduğunda yanar. dediğim gibi ya fren hidroliği eksiktir ya balataların bitmek üzeredir yada fren sisteminde farklı bir arıza vardır. ihmale gelmez, bence bi özel servise gösterin inşallah çok para sıkışmamıştır  ;) kazasız belasız günler diliyorum.
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı polotik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2012, 22:52:54 »
2003 polomda abs arıza ışığı ikide bir yanıyordu,bazen de sürekli. 2 tane özel servis ustası abs beyni değişecek dedi cihaza bağlıyarak. maliyeti 900-1000 civarı dediler. sonunda orjinal servise gitmek zorunda kaldım,iyiki de gitmişim. çünkü sorun abs sigortasındaymıs değiştiler,30 tl servis giriş çıkış ücreti aldılar. o nedenle çok maliyetli işlerde kesinlikle orinal servisten akıl alın derim.

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2012, 00:25:21 »
dısarda aracınızı kurcalatmayın arıza sebebini bulana kadar değiştirir dururlar gidin servise arıza tespiti yaptırın en fazla o ücreti ödersiniz ayrıca servislerin işçiliği dışardan daha mantıklı söyleyim.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #8 : 06 Mart 2012, 01:22:29 »
dısarda aracınızı kurcalatmayın arıza sebebini bulana kadar değiştirir dururlar gidin servise arıza tespiti yaptırın en fazla o ücreti ödersiniz ayrıca servislerin işçiliği dışardan daha mantıklı söyleyim.

aynı şeyi servislerde de yapıyorlar yalnız. kaldı ki arıza tespiti özel servislerde de yapılabiliyor. iş servisin iş bilmesinde bitiyor. nice özel servis var yetkili servisleri cebinden çıkarır. nice özel servis var sanayiden içeri adım atmaları yasaklanmalı. aynı şey yetkili servisler için de geçerli.

fiyat konusunda ise katılmıyorum. mümkünse bir kaç örnek verirsen sevinirim. şu iş için işçilik ücreti şu özel servis şu fiyatı vermişti ben yetkili servisinde bu fiyata yaptım gibisinden.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Mart 2012, 13:53:01 »
aynı şeyi servislerde de yapıyorlar yalnız. kaldı ki arıza tespiti özel servislerde de yapılabiliyor. iş servisin iş bilmesinde bitiyor. nice özel servis var yetkili servisleri cebinden çıkarır. nice özel servis var sanayiden içeri adım atmaları yasaklanmalı. aynı şey yetkili servisler için de geçerli.

fiyat konusunda ise katılmıyorum. mümkünse bir kaç örnek verirsen sevinirim. şu iş için işçilik ücreti şu özel servis şu fiyatı vermişti ben yetkili servisinde bu fiyata yaptım gibisinden.
işçilikleri gittiğinizde kendinizde görüyorsunuzdur 2.el lerede vw de ayrı bir indirim var zaten yaş grubundan