Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: * SORUN * Polo 6N2 ve Eibach 5cm sportline yay  (Okunma sayısı 12657 defa)

* SORUN * Polo 6N2 ve Eibach 5cm sportline yay
« : 05 Aralık 2006, 00:18:41 »
selam arkadaslar arabama yazın eibach 5cm sportline yay takımı aldım ve onları taktım.Denemek icin yola cıktık ustamla en ufak bi asfalt yamuklugunda arka amortisör küt küt die vurdu ve ustam dediki arka amortisörü sertlestiricez ve sertlertirdik ön amortisörler orjinal halde ve bu zamana kadar kullandım ama simdi jant alınca 205/40/16 lastikte olunca araba tam bir tabiri yerindeyse kütük oldu cok sert oldu ve ben bundan cok rahatsızım ön amortisörlerde bi sorun olmadı ama arkalarda vurdu ve sertlestirdik sizce bunu yumusatmam icin ne yapmalıyım fazla masraflı birşey olmazsa sewinirim ama masraflı olanlarıda paylasırsanız iyi olur teşekkürler...ben biraz esneyen araba istiyorum :)

***birde yaylar takıldıktan sonra araba durdugu yerde direksiyonu cevirirken tıkır tıkır ses cıkarıo hareket halindeyken yok bu durum yayları taktıktan sonra oldu sizce nedendir
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2006, 00:21:12 Gönderen: inanc »

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
Ynt: * SORUN * Polo 6N2 ve Eibach 5cm sportline yay
« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2006, 09:39:09 »
bütün yük önde tabi normaldir bi takım seslerin olması çünkü kullandığın yay 5 cm.
acaba arkaları yeni amortisör alsan kesin sonuçmudur bilemiyorum
benim arabada 3,5 cm. yay var arkalarda orjinal amortisör arada küt küt vuruyor
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2006, 13:44:33 »
Pololar spor yayla kütük gibi oluyor ama biraz daha yumuşatmanın bazı çözümleri olabilir,

5cm yay ile baya sertleşiyor ve zıplamaya başlıyor araba hele bide orjinal amortisör le kullanınca, bunu orjinal amörtisörleri sertleştirerek çözebileceğini zannetmiyorum tersine daha kötü,sert olabilir.

küt sesinin arkadan geldiğine eminmisin genelde önler vuruyor,

çözüm olarak 5cm yerine 3.5cm eibach prokit daha konforlu, bunuda koni sertlik ayarlı amortisörle ile yada başka bi markanın daha yumuşak spor bir amortisör ile desteklersen şimdikine göre konforda düzelmeler olur, zıplama vs azalır ancak bozuk yollarda her zaman orjinal yaylarına göre daha konforsuz olur. Tam olarak araba yumuşamasada biraz daha konforlu hale getirmek mümkün ama yinede çok bir şey farketmez. Yada yükseklik ve sertlik ayarlı bir coilover takımı hiç fena olmaz :)

Ayrıca 40 yanak ve 16 jantında oldukça etkisi var konforun bozulmasında,

Direksiyonu çevirirken tıkırtı sesi gelmemesi lazım, gittiğim serviste sürekli yay takıyorlar bazı araçlara ve bazısında bu sorun oluyor bazen düzeltiyor usta bazende düzelmez diyor, pololarda böyle bir sorun yaşamadım ve görmedim montaj hatası olabilir.

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2006, 18:06:11 »
bencede belki iyileştirmek adına 3,5 cm. yay + koni yada başka marka spor bir amortisör daha iyi olabilir
coil over tabiki iyi güzel ama FK nın ben bakmıştım iyi paralar :)

Çevrimdışı spy

« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2006, 20:42:41 »
40 yanakta jantların vurması da mümkün.. bende vuruyo en azından.. aracım polo degil ama arkaları sertleştirmiştim zamanında artık yaylara dayanamadı sanırım gecen gün patladı..
bencede amortisor takımı almanın faydası mutlaka olur (maddi yönden etkiler ama).. yinede 40 yanakta cukurlarda vuruntu hissedersin..

« Yanıtla #5 : 08 Aralık 2006, 23:38:06 »
polo 6n e uyar mı onlar acaba ?

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #6 : 08 Aralık 2006, 23:59:32 »
polo 6n e uyar mı onlar acaba ?
6n e ne uyarmı anlayamadım ben

« Yanıtla #7 : 09 Aralık 2006, 10:33:56 »
6n2 nin eibach sportline 5cm lik yayları 6n e uyar mı demek istedim, uyuyorsa belki arkadaşa benim 3.5 liklerle takas önerisi yapacaktım, bende koni de var o yüzden :)

« Yanıtla #8 : 09 Aralık 2006, 11:08:37 »
6n2 nin önler farklı, uymaz, yayların üst kısmı biraz daha açıktı 6n2 de, üst kısmını sıkıştırarak uyabilir, sağlıklı olmaz.