Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLO'DA İKİNCİ ÇALIŞTIRMADA MARŞIN BASMAMASI  (Okunma sayısı 19780 defa)

Volkswagen Polo Heckbek otomatik aracım var. 1998 model. sıralı lpg,  İlk çalıştırmada kontak basıyor, ama biraz hareket edip kontağı kapatınca tekrar marş basmıyor, 30 dakika bekleyip tekrar denediğimde araç çalışıyor, boğaz kelebeği kirlenmiş dediler, sıfırını alalı daha iki yıl olmamıştı, temizlettim arıza devam ediyor, lütfen yardım. ilk kontak almadığında ancak şu şekilde çalıştırabiliyorum. kontağı almasa bile çevirili tutuyorum, aynı anda gazada basıyorum, biraz zorlayınca çalışıyor, ama gazdan ayağımı çekmiyorum , yoksa stop ediyor. rolanti 20'nin üzerine çıkıncaya kadar gaz veriyorum, sonra yavaş yavaş gazı kademeli çekiyorum. ancak bu şekilde hareket ediyorum. hareket halinde sorun  yok, birde ilk çalışmada alıyor. bu şekilde çalıştırdığımda park ve boşta iken rolanti 18-20 arası gidip geliyor  : :'( :'( LÜTFEN YARDIM....
« Son Düzenleme: 15 Mart 2014, 10:46:44 Gönderen: teyfik71 »

Ynt:
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2014, 12:09:23 »
Isi musurunuzu bir degistirin buyuk olasilikla yanlis deger okudugu icin zengin yada fakir karisimla calismaya zorluyor araci.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
Ynt: POLO'DA İKİNCİ ÇALIŞTIRMADA MARŞIN BASMAMASI
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2014, 18:53:55 »
Isi musurunuzu bir degistirin buyuk olasilikla yanlis deger okudugu icin zengin yada fakir karisimla calismaya zorluyor araci.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğru tespit hareret müşürü arızalı çeşke her arıza böyle kolay olsa  :tamamdir
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Ynt: POLO'DA İKİNCİ ÇALIŞTIRMADA MARŞIN BASMAMASI
« Yanıtla #3 : 22 Mart 2014, 21:52:25 »
ilgilenen herkese teşekkürler sıkıntı hararet müşünde imiş 65 TL'ye işi çözdüm. Tabi daha önceden boğaz kelebeğinde arıza var dediler. önce onu bir temizlettik olmayınca hararet müşürünü değiştirdik.