Gönderen Konu: polo yağ değişimi ve bakım  (Okunma sayısı 146421 defa)

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
Ynt: polo yağ değişimi ve bakım
« Yanıtla #70 : 02 Haziran 2008, 23:23:30 »
10/40 Edge koydurayım diyorum ne diyorsunuz?

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 03 Haziran 2008, 14:31:37 »
10/40 Edge koydurayım diyorum ne diyorsunuz?

Pololarda tavsiye edilmiyor.Daha çok yüksek perfonmans motorlu araçlarda kullanılıyor sanırım(Passat ,Golf ,Sharan.Jette vb. araçların yeni modellerinde)
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 03 Haziran 2008, 17:50:16 »
Ben geçenlerde araca bakım yaptım...
Yağ Castrol magnatec 10/40 koydum. Yağ, hava, benzin ve polen filitreleri en son olarakda bujileri değiştirdim.
Bakımı benim kayınbiraderin çırağı ile onun dükkanında yaptım. (Araç altına girmek için kanal var) Dolayısıyla işcilik bedava
yağı carrefourdan taksitle aldım. 65 YTL  12 taksit.
Gerçi daha ucuzada buldumda taksitle almak bana daha iyi geldi :)
bütün diğer parçalarda aksarayda 60 YTL tuttu. Knect markaydı hepsi..
Boğaz kelebeğini hiç sökmeden üstinden silmiştim biraz. Birde kayınbırader yağı değiştirmeden bir katkı maddesi attı motorun içindeki zift gibi şeyler temizlemek için .
Tüm bunların sonucunda bakım yapıldı ama araç durduğumda stop etmeye başladı ve ben sinir olmuş vaziyetteyim. yağı değiştirmeden attığımız katkı maddesi yüzüenden Pislik gitmiştir diye 2 kez benzine enjektör temizleyecili katkı maddeside koydum ama sonuç aynı yine.  Boğaz kelebeğini soketini sökmeden tamamen mi temizlesem acaba. :-X :-[
Sizin önerilerinizi almak istedim.

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #73 : 03 Haziran 2008, 20:34:02 »
Pololarda tavsiye edilmiyor.Daha çok yüksek perfonmans motorlu araçlarda kullanılıyor sanırım(Passat ,Golf ,Sharan.Jette vb. araçların yeni modellerinde)

Suti'de magnatec önermiyor mobil1'mi koydurayım acaba ???

Çevrimdışı polocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 04 Haziran 2008, 21:37:41 »
bende paraya kıyıp 0-30 tam sentetik castrol edge koydurdum , usta bu diüerlerine göre daha iyidir dedi tabii yağ ile birlikte yağ fitresini de değiştirdim , hazır elimizi atmısken hava fitresinide değiştirdim.şimdi canavar oldu ufaklık :d sizce nasıldır 0-30  ? fiyata gelince

yag=85 ytl  yag fitre =10 ytl hava fitresi=15

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 04 Haziran 2008, 21:53:29 »
0-30 iyidir tam sentetik olur onlar...ben 0-40 mobil kullaniyorum...

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 09 Haziran 2008, 12:17:33 »
Yağ Castrol magnatec 10/40 koydum. Yağ, hava, benzin ve polen filitreleri en son olarakda bujileri değiştirdim.
Bakımı benim kayınbiraderin çırağı ile onun dükkanında yaptım. (Araç altına girmek için kanal var) Dolayısıyla işcilik bedava
Boğaz kelebeğini hiç sökmeden üstinden silmiştim biraz. Birde kayınbırader yağı değiştirmeden bir katkı maddesi attı motorun içindeki zift gibi şeyler temizlemek için .
Tüm bunların sonucunda bakım yapıldı ama araç durduğumda stop etmeye başladı ve ben sinir olmuş vaziyetteyim. yağı değiştirmeden attığımız katkı maddesi yüzüenden Pislik gitmiştir diye 2 kez benzine enjektör temizleyecili katkı maddeside koydum ama sonuç aynı yine.  Boğaz kelebeğini soketini sökmeden tamamen mi temizlesem acaba. :-X :-[
Kendi soruma kendim cevap yazayım..
Boğaz kelebeğini Sökmeden üstünden kapağı açtırarak temizledim. Araçda stop etmeden önceki titremeler gitti.. Ama stop etmeler devam ediyordu. Söketi sökmeden sadece boğaz kelebeğını söküp parça temizleme sprayi ile temizledim.. artık problem düzeldi.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 09 Haziran 2008, 12:19:33 »
Kendi soruma kendim cevap yazayım..
Boğaz kelebeğini Sökmeden üstünden kapağı açtırarak temizledim. Araçda stop etmeden önceki titremeler gitti.. Ama stop etmeler devam ediyordu. Söketi sökmeden sadece boğaz kelebeğını söküp parça temizleme sprayi ile temizledim.. artık problem düzeldi.

ne güzel  :tamamdir
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı jepak

• 1997 polo hb
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 05 Aralık 2008, 15:16:12 »
aracim 97 model otomatik. sanırım çoğu kisi 10 w 40 öneriyor. bundan koymayı düşünüyorum. ama  2 hafta once yag katkısı konmustu double-up. yagi degistirmedim henüz..biraz arastirdim ve bu yag katkılarının yarardan çok zararı olduğunu söyledi çoğu kişi. ne yapmamı tavsiye edersiniz. yağ katkısını temizletsem mi acaba ?

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 30 Mart 2009, 14:30:32 »
arkadaşlar 97 model 1.4 polo sportline aracımın yağını değiştiricem zamanı geldi.servistekiler 10 lira kadar fazla söylüyorlar yağ için.kendim alıpta gidicem.10/40 yarı sentetik yağ gerekli dimi benim araç için

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #80 : 30 Mart 2009, 15:20:02 »

boğaz kelebeğinin üst tarafı ve hava filtresinin motor giriş tarafı yağlanınca durma esnasında stop ediyor.Üstüpü,bez,peçete ile Silince düzeliyor. Arızanın yağ ile alakası yok castrol magnetecte kullandım. Şimdi DELPHİ 10/40 kullanıyorum. En son aldığımda 35tl idi. Belki castrol magnatec kadar iyi olmayabilir ama Çok iyi bir yağ eski arabamda da kullanıyordum. -30 -35 derecece ye düşmüş gecenin sabahı saat6-7 arası karbüratörlü ve gazlı aracım Felicia 1. marş veya 2. marşta kesinlikle çalışıyordu. Siena güneştede beklese sabah o soğukta çalışmıyordu. Doğan reno zaten çalışmıyordu.

Sıkıntı yağ ile değil yağlanma ile alakalı. Castrol Magnetec iyi bir yağ 55Tl, Delphi iyi bir yağ 35Tl
« Son Düzenleme: 30 Mart 2009, 15:22:38 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 30 Mart 2009, 15:27:11 »
arkadaşlar 97 model 1.4 polo sportline aracımın yağını değiştiricem zamanı geldi.servistekiler 10 lira kadar fazla söylüyorlar yağ için.kendim alıpta gidicem.10/40 yarı sentetik yağ gerekli dimi benim araç için

10/40 kaliteli bir yağ şart. Hava filtreni değiştirt veya hava tuttur yakıtın azaltır. Hava filtresinin alt kısmına bulunduğu kaba yağ ulaşmışsa(bizde yağ doldurma kapağından çıkış yapamadığından oraya toplanıyor, her yağ değişiminde temizletmelisin) bir bezle temizlet. Yağ filtresini değiştirmekte fayda var 10tl ben bazen 2yağ değişiminde bir değiştirtiyorum. Poleni iki hatta üç yağ değişimnde değiştirtirim

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 30 Mart 2009, 18:01:49 »
onur mobilkullanıyorum da bu sefer yağı alıp gidicem servise!yarı sentetik 10/40  mobil 1 45 lira.tam sentetik 100 lira.yani yarı sentetik mialayım yani?

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 30 Mart 2009, 19:18:49 »
ben yarı sentetik Delphi koymuşuım. Tam sentetiğe gerek yok zaten orjinali galiba yarı sentetik. Belki tam sentetikler Gti w32 audi R6 gibi 250-260 la sürekli gidebilme kabiliyetine sahip 300-320 kadranlı arabalara gerekbilir. Bizim arabaları abartmaya gerek olmadığını düşünüyorum.