Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo yağ değişimi ve bakım  (Okunma sayısı 146114 defa)

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: polo yağ değişimi ve bakım
« Yanıtla #126 : 23 Kasım 2012, 18:35:32 »
Arkadaşlar aracımın yağını kendim değiştirebilir miyim? Yağ bakımı geldi ve bakımını kendim yapmak istiyorum. Dikkat etmem gereken bir husus var mı?

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #127 : 02 Ocak 2013, 20:59:27 »
Arkadaşlar aracımın yağını kendim değiştirebilir miyim? Yağ bakımı geldi ve bakımını kendim yapmak istiyorum. Dikkat etmem gereken bir husus var mı?

BASİT YAĞ DEĞİŞİMİ:

Çek bi benzinlikdeki kanala gir altına sök tapayı (ama yağı doğaya bırakma altına bir kova koy) üste çık yağ kapağını aç hava alsın iyice sızsın 20dk sonra tapayı kapa yağın 3 lt koy 2dk bekle yağ çubuğunu ölç, yarım litre da koy 2dk bekle ve ölç, çubuk tamamlanana kadar böyle devam et çünkü bizim pololar tam 4 litre almıyor fazla koymayasın. işlem bitti yağ değişti.

DETAYLI YAĞ DEĞİŞİMİ:

Önce berner yada würth ün yağa katılan motor temizliyicisinden al (bu motor içerisindeki tortu ve kurumları söküp alıyor) kanala gel yağ dolum yapağını aç temizleyiciyi motora boşalt 15 dk çalıştır (talimatları oku) sonra aracı stop et, yağ tapasını aç (elini yakmayasın) yağ boşalırken üste çık yağ kapağını aç hava alsın iyice sızsın 20dk sonra tapayı kapa yağın 3 lt koy 2dk bekle yağ çubuğunu ölç, yarım litre da koy 2dk bekle ve ölç, çubuk tamamlanana kadar böyle devam et çünkü bizim pololar tam 4 litre almıyor fazla koymayasın. işlem bitti yağ değişti.

kolay gelsin...
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #128 : 02 Ocak 2013, 21:03:31 »
tabi ben "DETAYLI YAĞ DEĞİŞİMİ" yaptığım zaman  yağ karterinide söküp temizlemiştim ve içinde ne kötü yağ vardı nede balçık çıktı boşuna  açmıştım bidaha da tövbe ettim çünkü 5 saat sürmüştü işim.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #129 : 03 Ocak 2013, 06:29:56 »
tabi ben "DETAYLI YAĞ DEĞİŞİMİ" yaptığım zaman  yağ karterinide söküp temizlemiştim ve içinde ne kötü yağ vardı nede balçık çıktı boşuna  açmıştım bidaha da tövbe ettim çünkü 5 saat sürmüştü işim.

Kaan usta dediklerini yaklaşık 20 gün önce kendim hallettim. Yağ ve yağ filtresini değiştirdim. Teşekkürler

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #130 : 03 Ocak 2013, 17:36:11 »
 :tamamdir
_-OĞLUM ve POLOM-_