Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo orta konsol aydınlatma  (Okunma sayısı 47208 defa)

Çevrimdışı samsam

• Sade'yim Sade'sin Sade'yiz.
Polo orta konsol aydınlatma
« : 05 Kasım 2007, 16:09:04 »
Merhabalar;

Orta konsol'daki kalorifer düğmeleri var 3 tane bunlardan sadece ortadakinde ışık var benimkinde, gece yolculuğunda biraz zor oluyor diğer iki düğme ışıksız olunca.

Bu modelde böylemi yoksa benimkindemi bir sorun var sizce, veya bu sorunu/olayı nasıl çözebilirim.
Bir hiçim ben, sıfırım..
Toplarsan etkisiz, çarparsan yutan olurum!
Bölersen sonsuz, çıkarırsan kendin olurum! Sıfırım ben, ben bir hiçim!

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: Polo orta konsol aydınlatma
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2007, 16:26:59 »
Ampülleri patlamış.Elektrikçiye götür yenilesin kendin deneme kırarsın vala :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı samsam

« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2007, 16:45:45 »
Tamamdır Oğuz sağolasın.
Bir hiçim ben, sıfırım..

« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2007, 17:00:25 »
Bende de aynı sorun var. Otoparkta eşimi beklerken sökülebilecek kadar az zaman alıyo aslında (yada hatunlar gecikiyo :) ) ama düğmeler, sökülünce de içerde kalıyo, arkasını göremiyosun, tabi elde lamba da yoktu takacak. Yaptırdığında kaç para aldıklarını söylersen sevinirim samsam

Çevrimdışı samsam

« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2007, 17:20:50 »
>yada hatunlar gecikiyo

Ben aracın iç temizliğini yapmayı Annemi Ablamı beklerken öğrendim :)

Dediğiniz gibi sökülür ama ben gidip biryerde yaptırma taraftarıyım en kısa zamanda gidip size bildiriririm.
Bir hiçim ben, sıfırım..

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2007, 17:23:49 »
Dostum bizim araçların o parçasını 4 tane vidalı geçmeli plastiğe baplı.Ağır bi parça ve bağlantıları zayıf olduğundan çok hassas kırılma olasılığı yüksek.Benimki kırılmıştı yenisini aldım çıkmasına 100 ytl bayılmıştım haziranda parçanın.Ampülleri kendin değiştirmen içinde sökmen gerekiyor o yüzden janjanlı iş biraz bence bulaşma söyliim:)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı samsam

« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2007, 17:27:28 »
Yok hocam bulaşmam :)
Teşekkürler bilgi için
Bir hiçim ben, sıfırım..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2007, 18:12:20 »
eğer ampuller sağlam ise arkadaşlar başıma geldiği için söyleyeyim hemen panelin hemen arkasında bir adet beyaz plastikten ince kağıt gibi bir yansıtıcı var ampulden ışığı o yansıtıyor bir yerlerinde kopukluk olduğunda diğer düğmeleri aydınlatmıyor.

« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2007, 18:16:31 »
eğer ampuller sağlam ise arkadaşlar başıma geldiği için söyleyeyim hemen panelin hemen arkasında bir adet beyaz plastikten ince kağıt gibi bir yansıtıcı var ampulden ışığı o yansıtıyor bir yerlerinde kopukluk olduğunda diğer düğmeleri aydınlatmıyor.

Kesinlikle haklısın şeffaf  ışık ileticileri var. Sökerken kırılma ihtimalide var ama o kadarda zorlu bişey değil, açın bi tozunu alın genelde onlar yerinden kayar bendede aynı sorun var,ampuller saglam ama...

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #9 : 06 Kasım 2007, 00:18:40 »
Aksesuarcılarda farklı renklerde led olarak ampülleri satılıyor kendinde değiştirebilirsin.

Çevrimdışı samsam

« Yanıtla #10 : 06 Kasım 2007, 02:54:09 »
Hocam ben gideyim bir servise fazla tuzlu'ya kaçmadan standart rengi ile değiştiriyim.

Mesajlarınız için teşekkür ederim.
Bir hiçim ben, sıfırım..

« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2007, 13:46:54 »
Ben ortadaki kumandaların etrafındaki kapağı ince bir torna vida ile söktüm. Çok uyduruk yaaa 4 tane led var ama bunların hepsi ortda sağdaki ve soldaki düğmelerin arkasında ışık yok 2 tane plastikle uşığı taşımaya caçlışmışlar. Orta çok iyi yanarken yandakiler sönük kalıyor. Benimkinde temassızlık var yantarafına vurunca yanıyor ledler. Birdaha sökücem. Sökünce fotoğraflarını çekerim. Ha bir de aynı problem far açma düğmesinin olduğu dreksiyonun sol tarafında kalan yerde de var orayıda sökücem. Oda vurunca yanıyor.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2007, 14:00:35 »
valla ben internette mavi led takmışlar onu gördüm fırsat bulunca ledleri takacam hem soldaki far düğmesin hem kalorifer düğmelerine hemde cam açma düğmelerine araca farklı bir hava katıyor.

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #13 : 24 Kasım 2007, 15:35:22 »
bunların nasıl bağlandığını gördünmü :) adam komple iç mekanizmaları değıtıp yeni ledler silikonluyor.
sen orjinal ampülleri değiştirisinde bu kadar sağlam yanmaz sönük kalır.