Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bijon aralıkları  (Okunma sayısı 42673 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
Bijon aralıkları
« : 14 Eylül 2009, 20:08:54 »
Merhaba arkadaşlar bazılarınızın bildiği üzere VW Golf Mk1 Cabriom var bijon aralıkları 4*100 benim lastiklerim biraz geniş ve amortisörlerimde iyi durumda olmadığı içinde sürtüyor bu nedenlede arkadaki bazı yüklerden kurtulmam gerekiyor stepneyi çıkartıcam fakat yerine ne koyucam bu küçük tekerlekler var en fazla 80 km gidilebilenlerden bir abimin Polosunda bundan var yarın satarmısın diye sorucam fakat size bir danışayım dedim bijon ölçüleri aynımı Pololarındamı 4*100 yoksa dahamı farklı yardımcı olun bu sürtme işi yüzünden ATSlerimi bile sökmeyi düşünüyorum  :'(
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Ynt: Bijon aralıkları
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2009, 22:54:27 »
vw grubunda 4 bijonların geneli 4.100 5 bijonlarında biçgu5.100 dür POLO 98 üretimlerle aynı kasaysa yani 4 bijon varsa jantlarda onlarda 4.100 yani uyar.yeni kasa pololar 5.100 bijon

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2009, 00:40:25 »
95-2001 6n ve 6n2 pololar 4*100 sonrası 5*100
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2009, 01:43:57 »
en fazla kaç kilo farkettirirki  ???

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2009, 02:00:39 »
stepne çıkararak sürtmeyi yok edemezsin...2 yolu var 1.si dodiklerin içlerini alıp birazda dışarı vermek diğeride lastik tabanını daraltmak malesef..

« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2009, 03:31:03 »
aynen escocemin dediği gibi. ben çamurlukları dışarı çekiçlettim mesela.
2 demiri bantlayada bilirsin ama kaynağın yerini tutmaz. seninkide böyle bir çaba gibi gözüküyor.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2009, 19:41:37 »
Lastikleri değiştiremiyiceğime göre gerşye çamurlukları oydurmak kalıyor peki bu iş sonrasında boya gerekirmi yada bunu herhangi bir kaportacı yapabilirmi  ??? Ben stepneyi neden hafifletmekj istedim çünkü
arabaya çok fazla kişi normalde almıyorum geçen 4 kişi bindik içim acıdı  gezerken 2 kişi bindik birazda olsa sürtme vardı ben tek başımayken hızlı giderken yol zıplamalı olunca sürtüyor diyorumki en azından ben tekken veyaz 2 kişiyken sürtmeden kurtulayım  ;)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı clskn

• VW 6N
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2009, 23:39:16 »
1995 Polo HB 6N aracıma 16" büyüklüğünde 9" genişliğinde jant var ama deneme fırsatım olmadı
arkadaşlarım hep 9" ofsetli jant sürter diyorlar
hevesim kırıldı denemeye bile kalkmaddım
ofset tecrübesi olablar varsa paylaşırsa sevinirim.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #8 : 21 Eylül 2009, 00:00:56 »
araçtaki amortisör-yay durumunu bilmiyorum ancak genel bir değerlendirme yapmak gerekirse;

elinizdeki jant kaç et? bu önemli bir etken. 9j kalın sayılabilecek bir jant ama polo'da sorun yaratır mı bilmiyorum. Ayrıca ufak tefen sürtmeler ince ayarlar ile giderilebiliyor. Siz deneyin, korktuğunuz gibi bir sonuçla karşılaşmayacağınızı umuyorum :)

« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2009, 05:05:38 »
kardeş amortisörleri elden geçirsene... yenisini almaya maddi gücün yetmeyebilir ama amortisör tamiri yapan bir sürü yer var en azından tamir ettir,Golf gibi bir arabaya üstelik cabrio gibi özel bir seriye biniyorsan bakacaksın biraz,cebinde akrep mi var  :bekleriz: