Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 97 model 1.4 sportline-ilginç bir sorun-yardım?  (Okunma sayısı 6221 defa)

97 model 1.4 sportline-ilginç bir sorun-yardım?
« : 20 Ağustos 2012, 00:50:14 »
arkadaşlar bir kaç haftadır arabamın kapısını açınca sağ arka tarafta benzin koyulan yerin üst tarafından bir vızz diye 10-15 saniye gibi uzunca bir süre ses geliyor.genelde araba güneşte kalınca yüksek sesli oluyor(benzin pompasından gelen sesin daha şiddetlisi ve biraz daha uzun süreklisi).az önce fotoğrafını çekmek için gittiğimde sesi duymadım.(ilk kez denk geldi, arabanın içi serin olduğu için mi bilmiyorum).neyse bir kaç haftadır olan bu sorunun kontağı çevirmeyle düzeldiği falan yok...dün tesadüfen nereden geldiğini buldum.arabanın kapısını açtıktan sonra hemen bagaj kapısını açtım ve sesin geldiği yeri buldum.resimde görülen mavi kabloya elledim titreşiyordu!mavi kablonun bağlı olduğu bir şey var alt tarafta(resimde siyah tozdan gri görünüyor). o şeyin ne olduğunu bilen var mı acaba?yola çıkıcam bir sorun olurmu?

Ynt: 97 model 1.4 sportline-ilginç bir sorun-yardım?
« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2012, 01:37:30 »
bazı arabalarda (golf 4lerde de var sanırım) kumandadan kapıları açtığınızda benzin pompası çalışmaya başlıyor,hatta böylece eski arabalarda olduğu gibi gazı pompalamadan araç marş alıyor. bana benzin pompasının sesi gibi hatta normal bir durum gibi geldi.ama dediğim gibi sadece tahmin

« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2012, 11:16:37 »
o parça  merkezi kilit havayla çalışıyor kapıları açıp kapatıyor seste muhtemelen ondan geliyordur.

« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2012, 11:44:50 »
çok teşekkür ediyorum.benim merkezi kumandam da sorun vardı zaten bir kaç aydır bastıgımda bazen alıyor bazen almıyordu.anahtarla açıyorum genelde 1-2 aydır.bi usta direksiyon kutusunun altındaki kumandanın beyninimi (yoksa soketinimi sadece) 100 liraya değiştiririz dedi.sorun o şekilde düzelir mi?ayrıca o sesin gelmesi yani anahtarla kapıyı açmaya devam etmem halinde bir sorun olur mu?çok teşekkür ederim

« Yanıtla #4 : 20 Ağustos 2012, 11:46:48 »
o parça  merkezi kilit havayla çalışıyor kapıları açıp kapatıyor seste muhtemelen ondan geliyordur.
merkezi sistemle oldugunu düşünüyorum bende ama az önce dediğim gibi bir değişim onarım vs gerekli mi?bir sorun olur mu

« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2012, 11:36:31 »
Dostum o dediğin mavi kablo değil mavi boru içinden hava geçiyor bende de aynı ses geliyor. Sadece sorun ses ise bence hiç bulaşma sesi duymamazlıktan gel taki kapılarında sorun çıkana kadar çünkü pahalı bi parça.

« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2012, 19:39:14 »
 dostum o merkezi kilit pompasıı.....cıkan sesin ortalama 4-5 sn sürmesi lazım.... eger ses uzun sürüyorsa hava kacırıyordur hortumlardan korkulacak birsy yok.....
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2012, 19:40:25 Gönderen: ggtoker »

« Yanıtla #7 : 09 Kasım 2012, 16:43:12 »
arkadaşlarında söylediği gibi o merkezi kilit pompası.. Kumanda ile açmak için tuşa bastığında öncelikle depo kapagı olmak üzere diğer kilitlere hava basıyor...ve benim polo'da 1 sene içinde 2 defa depo kapagının orada kaçak oldu... kaçağı yapan 5-10 tl lik küçüçük birşey. değiştirmeni öneririm. pompa diğer kapıları da açabilmek için sürekli hava basmaya çalışıyor..