Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yeni Aldım Lütfen Yardım  (Okunma sayısı 12917 defa)

Yeni Aldım Lütfen Yardım
« : 18 Mart 2010, 20:40:02 »
sevgili forum üyeleri bugün itibariyle siteye üye olmuş bulunmaktayım...aracım 2006 trendline, ilk arabam ve arabamın yabancısıyım birkaç konuda fikrinize ihtiyacım var yardımcı olursanz çook sevinirim...

1-arabamı 31000 km de aldım şuan 42000 kmde.. aracımı aldıgımda bakımlarını yeni yaptırdım demişti satan şahıs. bu durumda ben arabama ne zaman bakım yaptırmalıyım sizce? triğer felan degişmelimi sizce?

2- arabamda ön silecek su sıkıyor ve çalışıyorken, arka silecek çalışıyor ama su sıkmıyor ne yapabilirim?

3- arabam cd çalarlı.. ancak müzik dinledikten sonra arabayı stop edip arabamdan çıktıgımda araba içerisinde cd çalara ait olan ses ve frekans bulma ayarının yapıldıgı dönen iki ayrı dügme var bunlardan biri kırmızı renkte yanıyor nedendir anlayamadım..

4) son olarkta aracıma bugünlerde lpg taktırmayı düşünüyorum önerirmisiniz? simit tank düşünüyorum ama siz ne önerirsiniz? çok uzun oldu ama bu konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden çok teşekürler.............

Ynt: YENİ ALDIM LÜTFEN YARDIM!!!
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2010, 23:05:21 »
kardeş hayırlı olsunnn. aramıza hoşgeldınnn...bakım konusunu en garanti ara vw servizini onlar herşeyi anlatır .araban  en son ne zaman serviste bakım gormuşşş.tıkanmıştırrrr.alkol falan dokkk benım fıkrımmmm..... cd çaların guvenlık ışığıııı.lpg taktırma bence taktıtırsanda simit taktırma ..... ARACINI KAÇA ALDINNNN  NERDEN ALDINNN...

« Yanıtla #2 : 19 Mart 2010, 00:26:04 »
cd çaların güvenliik ışıgı neden yanarki? ve neden simit tüp taktırmamalıyım? oysa ben simit düşünüyordum

« Yanıtla #3 : 19 Mart 2010, 09:05:45 »
ben onu bunu bilmem ama VW servisleri para kazanmak için herşeyi değiştirmeyi önerirler.  bildiğim kadarıyla triger kayışı en az 60 bin km yapmadan değiştirilmiyor. yanılıyorda olabilirim. ama servise gittiğinde hemen değiştirelim yoksa motor komple 5000 tl zarara girersin diyerek göz korkutuyorlar. işçilik dahil 150 tl için kaçma masraftan diyorlar.  ön silecek ve arka silecek ile ilgili olarakta iyi bir elektirikçin varsa çok basit bir şekilde uygun fiyata halledebileceğini düşünüyorum.  müzik çalar ile ilgili olarak yardımcı olamayacağım ama sanayide muhakkak yardımcı olurlar.  simit tankı şahsen kullanıyorum. 1995 polo 1,6 hb var bende. lpg ışığı yedeğe düştüğü zaman rampa aşağı bir yol buluyorum ve keyfe geliyorum. çünki ışıklar bir anda mavileşiyor :) simit tankta lpg son haddine gelinceye kadar kullanıyorum çünki belli olmuyor düz yolda daha cazip hale geliyor. ani frenlerde bile lpg göstergeleri mavi yanıyor bi anda :)

bilmiyorum 2000 modelden aşağı bir araba olsa önericemde ne bilim 2006 trendline pek yakıştıramadım :P
« Son Düzenleme: 19 Mart 2010, 09:11:30 Gönderen: 07NKN08 »
http://img709.imageshack.us/img709/8803/poloy.jpg

1995 Polo 1.6 VW  Cumhur UYSAL Alanya / ANTALYA A RH +

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2010, 19:02:55 »
polo 4yıl yada 90.000de bir triger değiştirir. 4yılı bile tamamlamamışsın gerek yok. Yaşadığın yer çok trafikli değilse ve zorlamadan kullanıyorsan  RİSK alarak 5ibelki 6yıl bile sürersin. LPG yılda 20.000kmden aşağı yapıyorsan tavsiye etmem taktıracaksanda iyi bir ustaya Brc veya Lovato taktırmanı tavsiye ederim
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #5 : 19 Mart 2010, 20:23:06 »
sagolun arkadaşlar fikirlerinizi dikkate alıyorum... lpg konusunda ise ay sonunda lpg yi taktıracam ama henüz simit tank yada silindir tank olayına karar veremedim.. bagajım küçülsün istemiyorum... istetmesizde trafige çıkmak istemiyorum.. kararsız kaldım açıkçası.......... ne yapsamki

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 20 Mart 2010, 11:41:34 »
sagolun arkadaşlar fikirlerinizi dikkate alıyorum... lpg konusunda ise ay sonunda lpg yi taktıracam ama henüz simit tank yada silindir tank olayına karar veremedim.. bagajım küçülsün istemiyorum... istetmesizde trafige çıkmak istemiyorum.. kararsız kaldım açıkçası.......... ne yapsamki

poloya da simit başkasına da ikisini de kullandım. Bagajdaki tekeri taşıyabiliyor veya 6n2 deki seyahat tekeriden alıp bagaj hacmini büyütebiliyorsun. Tek sıkıntı LPG göstergesinin yarımdepo 3 ışık 4ışık demesine güvenilmiyor

« Yanıtla #7 : 20 Mart 2010, 13:28:43 »
sileceğin su atması için arka tarafa kolu kendine doğru çekme ileri bastır şayet basınca su atmak için ses geliyor mu ? geliyorsa motor sağlamdır arkaya giden hortum ek yerinden çıkmıştır muhtemelen bir yerleri de ıslatır ya da su atan delik tıkanmıştır açarsan düzelir

trigerin değişim periyodu 4 yıl veya 90 000 km dir dikkat etmende fayda vardır
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #8 : 20 Mart 2010, 23:15:01 »
bugün ögrendim lpg taktırdıktan sonra lpg takan usta ayarı yapamadıgı zaman arıza lambası sürekli yanık kalıyormuş.. bu konuda fikri olan varmı arkadaşlar... lpg kafamı çok karıştırıyor taktırsam bir dert taktırmasam bin dert................

« Yanıtla #9 : 21 Mart 2010, 00:09:11 »
2010 poloya brc taktık gayet güzel oldu lpg de ışıklar problem değil zaten herkes benzin veya lpg alırken km sıfırlayıp km hesabı yaparak kullanıyor  şahsen ben öle yapıyorum jettada. ankarada iseniz 2787755 (LPG GARAGE)arayabilirsiniz ama mutlaka brc kitMTM yada prins taktırın derim

« Yanıtla #10 : 21 Mart 2010, 00:28:15 »
2004 polo var bende.benzınde kullanıyorum.lpg taktırmayı bende dusundum ama sonra kıyamadım.zaten motor 1.4.bundan oncekı aracım 1.8 motordu lpg ıle ıdare edıyodum ama 1.4 motora lpg yaramaz bence.zaten polo hantal bı araba lpg ıyıce oldurur:D

« Yanıtla #11 : 21 Mart 2010, 01:00:17 »
poloya hantal deme lutfennnn.. hiçte olee değillllllllllllllll

« Yanıtla #12 : 21 Mart 2010, 17:49:31 »
arkadaşlar milano marka lpg taktırıyorum  buna karar verdim ne dersiniz 900 tl 10 taksit... insallah kötü birsey yapmıyorumdur......

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #13 : 22 Mart 2010, 00:11:11 »
kALİTELİ lpg KİTİ  iyi bir usta buna bağlı doğru elektrk bağlantılarıyla Lpg de büyük kayıp yaşamazsınız. Farkı hiç fakketmeyenlerde oluyor.