Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yardım Lütfen  (Okunma sayısı 13568 defa)

Çevrimdışı virus

• ... virus ...
Yardım Lütfen
« : 02 Şubat 2010, 10:44:58 »
Merhabalar arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım 2006 model 1.4 16V polo aracım var yeni aldım aracı.sizlere birkaç sorum olacak engin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum;
1- VW' lerde kontak anahtarını çıkartınca eğer aracın ışıkları yanıyorsa bi sinyal sesi duyuluyor diye biliyorum ama benim aracımda ses falan yok neden olabilir.
(kapıyı açınca araç içi lambası yanıyo, yani kapı sivici normal çalışıyor)

2- Emniyet kemeri sinyali yok mu yoksa benim aracın sinyal sesinde mi bir problem var?

3- Aracımda sisfarı yok ben kendim takabilirmiyim tesisatı varmıdır yerinde? Yoksa yeni tesisat mı çekmek gerekiyor.?

4- Kumandasız bir anahtarı var bunu sustalı kumandalı anahtara çevire bilirmiyim? (Alarım takmak istemiyorum araca ama uzaktan açıp kapatmak istiyorum)

5- Yazın jat lastik almayı düşünüyorum 195/55/15 5 bijon ama bijon aralığı nedir birde kaç ET jant almam lazım ofsetli olursa kaç ofsete kadar sürtme yapmaz (arabayı basmıyacam yani şimdilik düşüncem bu) 195/45/16 -- 205/50/16 takarsam sürtme problemleri yaşarmıyım, yakıt sarfiyatı çok artar mı?

Şimdiden ilginiz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim bir sorum daha var aslında ben İzmir'de oturuyorum izmir ekibi varmı sizin tayfanın varsa toplantıları falan oluyormu, bu toplantılardan nasıl haberim olur çünki böyle aktiviteler güzel oluryor daha önce fiat palio aracım vardı TeamPalio diye bir forum sitesi var İzmir ekibi olarak küçücük bir ekip vardı sonra buluşmalar toplantılarla şimdi izimr ekibi kocaman bir aile oldu inşallha vwtr izmir ekibi vardır yoksa da izmirli arkadaşlara burdan sesleneyim ben bir toplantı düzenliyelim ve buluşalım emin olun araçların başında muhabbet hiçbir yerde bulamıyacağınız bir tatta geçiyor. görüşmek üzere...   
[/b]
BİR ÇIĞLIK BULSAM HİÇ SUSMAYAN,
YADA BİR CÜMLE, BENİ ANLATAN...

Ynt: Yardım Lütfen
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2010, 10:52:08 »
öncelikle hoşgeldin demek istiyorum bendede 2009 polo var.
1-öleyle bir sinyal yok sadece ışık yanar.
2-emniyet kemeri sinyalide yok malesef.
3-sis farı taktıra bilirsin vw servislerinde takalrlar ama biraz tuzlu...
4-bendeki anahtar uzaktan kumandalı sen arabayı uzaktan açıp kapayamıyomusun anlamadım...
5-bu konuda bişe diğemicem.. :(
                   :D
Volkswagen POLO

Çevrimdışı virus

• ... virus ...
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2010, 11:11:30 »
Eyvallah sağolasın ses için bana bir tamirci bunun gösterge panalinin arkasında bi buzır var ya onun soketi çıkmış yada o bozulmuştur dedi kaç paraya yaparsın dedim 120 TL deyince ben koptum yok artık dedim sağol ben kemdim söküp hallederim dedim ve uzaklaştım, demek vw'de cimrileşmiş desene bacanağımda 1998 polo sport var onda çarçar ötüyo hem ışık yanıyo...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2010, 00:18:42 »
sis farı tesisatı hazırda yok tesisat çekilmesi lazım..alarm destekli uzaktan kumanda yaptırabilirsin..
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2010, 11:11:12 »
öncelikle hoşgeldin demek istiyorum bendede 2009 polo var.
1-öleyle bir sinyal yok sadece ışık yanar.
2-emniyet kemeri sinyalide yok malesef.
3-sis farı taktıra bilirsin vw servislerinde takalrlar ama biraz tuzlu...
4-bendeki anahtar uzaktan kumandalı sen arabayı uzaktan açıp kapayamıyomusun anlamadım...
5-bu konuda bişe diğemicem.. :(
                   :D

1- Buzzer nasıl yok ya. Var. En azından benim 98 polomda olduğuna göre sizinkinde de haydi haydi vardır diye düşünüyorum. Bozulmuştur.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2010, 12:25:46 »
*ARACIN TREND YOL BİLGİSAYARSIZ ANLAŞILAN.FAR AÇIK, EL FREN ÇEKİK GİDİYORSUN UYARI SESİ VAR. BUZZER İN PATLAK KABLOSU KOPUK SİGORTASI PATLAMIŞ VS. OLABİLİR ALEKTRİKÇİYE UĞRAMANDA FAYDA VAR.  
*TREND MODELDE EMNİYET KEMERİ UYARISI YOK YOL BİLGİSAYARLI MODELLERDE VAR
*SİS FARINI ORJİNAL TERCİH ETMELİSİN, YANSANAYİLER SARARIYOR
*SUSTALIYA ÇEVİRMEK KOLAY AMA SUSTALI YETERİ KADAR KALİTELİ BULMAK ÇOK ZOR. AÇA KAPA TAKTIRIP 50-60TL YE SADECE TEKİNİ KALİTELİ BİR SUSTALIYA(50TLYE) AKATARMANI TAVSİYE EDERİM BİZ ORJİNALİN BİRE BİR TAKLİTİNİ YAPTIRDIK AMA BIRAKIYOR KENDİNİ.
Sustalı Anahtar BURADA TAKİP EDERSİN
*DEPO KAPAĞINDAKİ ÖLÇÜLER EN UYGUNLARI
HESAP İSTERSEN BURADA HESAPLAYABİLİRSİN
Lastik Hesabı

Aracındaki özellikler(en az özellikli(vw bünyesinde tabi bazıları full diye bu donanımı verir) modeldir)
*yarı otomatik klima klimatik
*2cam otomatik
*2airbag
*otomatik ayarlı hidrolik debriyaj
*otmatik sübap ayarı
*elektrikli ısıtıcılı yan aynalar
*1/3 2/3 katlanabilir arka koltuklar
*kapı kildinden cam kaldırma özelliği
*yüksek güvenlikli elektroservo hidrolik direksiyon(hıza duyarlı direksiyon)
*hıza duyarlı cd çalar
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2010, 12:27:23 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2010, 12:31:09 »

« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2010, 13:03:42 »
Bizde öyle bi ses yok.Benimkinde yol bilgisayarı da var ama emniyet kemeri uyarısı yok.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2010, 13:41:14 »
uyarı sesi ile ilgili bu aşağıdaki link sana yardımcı olacaktır.
uyarı sesi

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #9 : 03 Şubat 2010, 14:43:45 »
Bizde öyle bi ses yok.Benimkinde yol bilgisayarı da var ama emniyet kemeri uyarısı yok.

2006 9N3 VAR BİZİM ONDA UYARI SESİ VAR
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2010, 14:44:05 Gönderen: 06onur »

« Yanıtla #10 : 03 Şubat 2010, 19:01:14 »
2006 9N3 VAR BİZİM ONDA UYARI SESİ VAR
hmm onda olabilir doğrudur benimki 9n1.

Çevrimdışı erco

• Otomobil
    VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #11 : 03 Şubat 2010, 20:27:56 »
Arkadaşlar sustalı anahtar konusuyla ilgili internette orjinal VW anahtarları buldum ben. Biraz pahalıya geliyor ama sağlıklı olmaz mı?
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #12 : 03 Şubat 2010, 23:47:59 »
onlar orj gibi gözükür ama öyle değildir  tavsiye etmem illede istiyorsan tahminimce fiyatı 50 tl civarlarındadır  anahtarı işlenmemiş ve chip siz ....
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı virus

• ... virus ...
« Yanıtla #13 : 04 Şubat 2010, 10:43:16 »
Arkadaşlar tekrardan çok teşşekür ederim ilginize. sinyal sesi röleden diyorsunuz ya ben röleyi direksiyonun sol alt kısmında görmüştüm onlar çekince yerinden çıkabiliyormu acaba çıkartıp bir baksam ölçsem ayaklarını o zaman bozuk olup olmadığını anlarım.
bir de anahtar mevzusun da arabayı çizecem diye korkuyorum anahtarla açarken o yüzden istemiştim uzaktan kumanda, alarım taktırmayım demiştim ama bu gidişle taktıracağım özellikli bir alarm bitecek çile.
( bir önceki aracımda cenmax marka alarım vardı karanlık sensörü araç içi hareket sensörü vardı çok memnundum )