Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yardım gerekli- Hararet göstergesi  (Okunma sayısı 6162 defa)

Yardım gerekli- Hararet göstergesi
« : 23 Ağustos 2009, 19:09:18 »
Tüm polo kulnıcıları merhaba. Ben aranıza yeni katıldım yaklaşık 3 ay önce 2006 model bir polo aldım ve ilk arabam. Sorun şu antifiriz minimum seviyesinden aşaı düştüğü için antifiriz kutusuna yanlışlıkla -babamın hatasıyla antifiriz zannederek- hidrolik yağı döktüm ve arabanın bir süre sonra hareret göstergesi yanmaya başladı. Ve ustaya gittim antifirine yağ katılmış dedi tabi antifirizi yeniledik ama sorun geçmedi. Çünkü içinde bşr kere yağ kaılntısı kaldı. Çok uğraştım temilemek çin ama bir türlü temizleyemedim. Temizlemek için ne yapmam gerekli. sürekli  uyarı veriyor hararet göstergesi zararı olur mu? ve ne yapmam gerek tamizlemek için. Bİlen tecrübeli arkaddaşların yardımına ihtiyacım var. :'(
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2009, 19:12:11 Gönderen: ahmet51 »

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Yardım gerekli- Hararet göstergesi
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2009, 19:12:47 »
temizlemen gerekli. Hararet 90ı geçiyorsa tehlike yaratır. Soğutma sisteminede boştan yere aşırı yük bindiriyorsun. Ankara'da usta söyleyebilirim. Yağ çözecek birşeyle temizlenmeli. Su çıkarmaz. Bulaşık detarjanlı su olbilir mesala. Ama sen temizleyemezsin  usta temizlemeli. Özellikle radyatör temizlenmeli.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2009, 19:16:18 »
kostik diye kimyasal bir sıvı var onu veya radyatörcülerde nadirende olsa  bulunan radyatör temizleyici bir sıvı daha var herhangibirini kullanman yeterli olacaktır..
aracı bu şekilde kullanmaman gerekiyor.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2009, 22:27:58 »
kostik diye kimyasal bir sıvı var onu veya radyatörcülerde nadirende olsa  bulunan radyatör temizleyici bir sıvı daha var herhangibirini kullanman yeterli olacaktır..
aracı bu şekilde kullanmaman gerekiyor.
:tamamdir
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2009, 17:33:56 »
teşekkür ederim herkese. Ben tekrar yıkadım. Antifirizi 2 kez yenilettim. Şimdi araba soğuk iken marşa bastığımda gösterge yanıyor sonra 3 -4 km gittikten sonra sönüyor. Zannımca arta kalan yağlar antifiriz ısınınca birbirine karışıyr ve uyarıyı kesiyor. Artık zararı olmaz sanırım
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2009, 17:38:50 Gönderen: ahmet51 »

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #5 : 27 Ağustos 2009, 18:10:41 »
artık zararı  olmaz  SANIRIM  :bekleriz:
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ