Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yağmur geliyor "merkezi kilit hava pompanıza" dikkat  (Okunma sayısı 19056 defa)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Ynt: yağmur geliyor "merkezi kilit hava pompanıza" dikkat
« Yanıtla #14 : 21 Ocak 2010, 20:41:27 »
arkadaşlar selamlar, aranızda yeniyim, konuyla belki pek alakası yok ama, dün gece yağan aşırı sağanaktan sonra sabah aracın sağ ön koltuğunun üzerinde ıslaklık gördüm, sağ camın açık kalmış olması çok küçük bi ihtimal, aracın sağ kapısıyla ön camın birleştiği çıta da nemliydi, ya ön camın sağ üst köşesinden ya sağ kapının önünden su aldığını düşünüyorum ama görüntüde kauçuklar sağlam, öyle çok da bi su değil, şişen bir yer de yok, sorunun ne olduğu hakkında tahmini, bilgisi olan var mı acaba?
derdinizin dermanı aşağıdaki linkte
http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/yine-kis-yine-ayni-sorun-t13344.0.html

« Yanıtla #15 : 21 Ocak 2010, 22:56:03 »
derdinizin dermanı aşağıdaki linkte
http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/yine-kis-yine-ayni-sorun-t13344.0.html

hocam derdimi pek anlatamadım, benim koltugun üstünde su var, tavanla ön camın birlşetiği sağ kısımda; yani makyaj aynasının önünde, sağ ön kapınıın üstü ve ön camla kesiştiği bölgede nemlenme vardu, polen filtresiyle alakasını pek anlayamadım, çok teşekkür ederim ilginiz için ama...

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #16 : 21 Ocak 2010, 23:06:21 »
koltuğun üstünde var ise muhtemelen kapı fitiliniden almıştır yada kapınızın üst kısmında hafif bir eğrilik olabilir zorlamadan dolayı en iyisi bir ustaya göstermek bir kova suyu döküp anlarlar ne olduğunu.

« Yanıtla #17 : 21 Ocak 2010, 23:10:15 »
çok sağolun, yarın bi baktırıcam artık, inşallah bir şey çıkmaz, nazar mı değiyo nedir, o kadar yağmur tipi gördü, bişeyi yoktu...

« Yanıtla #18 : 22 Ocak 2010, 09:14:39 »
BU sabah bende kapıyı açamadım. Kumandaya basıyorum ses yok. Anahtarla uğraşa uğraşa zor açtım. Bu sefer alarm çaldı. Kısacası sabah epey uğraştırdı. İşe gelip de iyice ısınınca hiçbir problem kalmadı. Kanaatimce, yağmurdan sonra birden donunca kilit pompası işgöremez hale geldi.

« Yanıtla #19 : 22 Ocak 2010, 11:43:47 »
kilitte anahtarın girdği kısmı, kapıyı tuttuğu kısmı ve  kaportaya bağlandığı kısmı wd 40 ile yağladım. başka nereyi yağlamam lazım
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #20 : 22 Ocak 2010, 12:19:33 »
kilitte anahtarın girdği kısmı, kapıyı tuttuğu kısmı ve  kaportaya bağlandığı kısmı wd 40 ile yağladım. başka nereyi yağlamam lazım
Yeterli.Hep ihmal ediyoruz aslında yağlamayı.Arabanın her tarafı yağsız kalıyor sonra da sorunlar başlıyor.
Das auto.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #21 : 22 Ocak 2010, 13:01:40 »
hocam derdimi pek anlatamadım, benim koltugun üstünde su var, tavanla ön camın birlşetiği sağ kısımda; yani makyaj aynasının önünde, sağ ön kapınıın üstü ve ön camla kesiştiği bölgede nemlenme vardu, polen filtresiyle alakasını pek anlayamadım, çok teşekkür ederim ilginiz için ama...

Ön camını silikonunda sorun var, oto camcısına git. basitse al bi siyah DYSON silikon 7-8tl kendin yap.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #22 : 22 Ocak 2010, 14:01:28 »
benimde pompadan ses gelmeye başladı kapı açılıyor yanlız birkaç saniye geç kapatırkende aynı düzelmesi için ne yapmam gerekli arkadaşlar tamiri vs varmı yoksa değiştirmelimiyim

« Yanıtla #23 : 22 Ocak 2010, 18:33:54 »
bugün başıma gelene ben kendim inanamadım. birisi de anlatsa inanmam. hep kapı donması konusundaki yazıları okuyordum, garibime gidiyordu.
bu sabah kapıyı kumanda ile açtım, gayet normal, kapıyı kapatmadan aracı çalıştırdım ve camları temizlemek için indim araçtan, kapıyı da bırakıverdim tam kapanmasın diye, bir kademe kapandı ama. neyse camları sildim araca binicem, kapı yarım açık açılmıyor.. allah allah... çekiyorum gelmez, yüklendim tam kapattım, cık.... yolcu kapısından girdim mecbur... ;)
açık kapı dondu ya daha bişey demiyorum

« Yanıtla #24 : 22 Ocak 2010, 23:52:28 »
Ön camını silikonunda sorun var, oto camcısına git. basitse al bi siyah DYSON silikon 7-8tl kendin yap.

çok sağolun, bugun nerdeyse 5 damacana su döktük sızdırması muhtemel yerlerden, birşey çıkmadı, sonra arkadasımdaydı araba bi ara, camını açık bırakmış heralde, kendisi söyledi, ben çok sonra gördüğümden gece olmuş sandım sanırım, ilginiz için teşekkürler, kazasız belasız günler...

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #25 : 22 Ocak 2010, 23:52:33 »
geçmiş olsun kapı değil kapıdaki uygunsuz yada işlevini yitirmiş yağ donuyor.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #26 : 22 Ocak 2010, 23:53:08 »
önemli değil aman öyle olsun

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #27 : 25 Ocak 2010, 16:39:10 »
3 gündür araç kar altında yatıyor demin inip temizleyeyim dedim karları temizledikten sonra kapıları açmam baya zor oldu resmen donmuşlar ama ne yaptımsa bagajı açamadım sanırım kilit donmuş hava soğuk olduğundan fazla uğraşmadım sanırım içerden açmam gerekecek