Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yağmur geliyor "merkezi kilit hava pompanıza" dikkat  (Okunma sayısı 19063 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Sabah kalktım. Kilitten ses yok. kapı açılmıyor. Anahtarla bagajı açtım. Yine Sağ arka stopun üzerinden su almış pompa slikonlamıştım ama çatlamış silikon. Fişini söktüm su boşaldı.  Bagajda kurumaya bıraktım. Akşam eve çıkardım içini açtımsaç kurutma makinesi ile kuruttum. Taktım çıalışıyor oh çektim (Hella sağlam markada VW çok hatalı yerleştirmiş). Pompanın elektronik kartı altta beyaz kısımda başa aşağı çevirip altını süngerle dolurdum. Fiş kımıda arka koltuğa bakıyor fayda edeceğini düşünüyorum.

İşin kısası Sağ Arka Stopunuzun kaporta tarafını komple silikonlayın. Benden tavsiye 150tl gitmesin.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Ynt: yağmur geliyor "merkezi kilit hava pompanıza" dikkat
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2010, 22:10:30 »
iyi söyledin bunu. haftasonu ben de bakayım bi
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2010, 00:27:38 »
Motoru poşetin içine koyup sarın.Poşedin dışında boşta kalan kısımlara da bez ile doldurun.Ara sıra kontrol edin. 150 lira verenlerdenim :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2010, 00:37:22 »
90 a almıştım ;D şu an öyle bir muhafazaya aldım ki VW üreticileri bile bulamaz ;D
Das auto.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2010, 20:34:21 »
bende poşetledim ama daha beter olmuştu. Slikon işe yaramıştı oda çatlayınca su koyuverdi.

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2010, 21:48:32 »
Ben her ihtimale karşı poşetledim.Asıl çözüm stop lastiklerini değiştirmekte.Ben değiştirdim o günden beri nem bile yok.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2010, 23:17:28 »
bende stopun gövdeye oturduğu boşluktam pompa vakum yapıyor. Yani boşluk olmaması lazım. Poşetlediğimde şişip iniyordu yani hava alıyordu sende öyle birşey olmadı mı? Poşet giren suyunda çıkmasını engellemiş neysek kuruyunca çalışmıştı.

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2010, 09:02:38 »
Akşam tekrar baktım da poşetin üst kısmında delikler var, oradan kurtarıyor sanırım. sms yine diyorum, stop lastiklerini sıfır bulabilirseniz değişin su girmesinin tek sebebi lastik.

« Yanıtla #8 : 21 Ocak 2010, 09:11:40 »
arkadaşlar bugun sabah baktım kar yağmış, uzaktan kumandalı sistemle tüm kapıları açtım yalnızca sağ ön kapı açılmadı. mandalını yukarıya kaldırmaya çalıştım elimle kalkmadı. dışardan anahtarla zorladım gene dönmedi. sanırım içinde bir mekanizma dondu. nasıl çözebilirim?
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2010, 09:15:52 »
arkadaşlar bugun sabah baktım kar yağmış, uzaktan kumandalı sistemle tüm kapıları açtım yalnızca sağ ön kapı açılmadı. mandalını yukarıya kaldırmaya çalıştım elimle kalkmadı. dışardan anahtarla zorladım gene dönmedi. sanırım içinde bir mekanizma dondu. nasıl çözebilirim?
Çözmeye uğraşmayın kendiliğinden açılır o ama donmadan önce WD40 sıkarsanız kapı kilitleri donmaz.Ben birkaç gün önce sıktım şu an gayet rahat açılıyor hepsi.
Das auto.

« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2010, 16:58:45 »
evet güneşi gördükten sonra açıldı kilit  ;)
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2010, 18:14:43 »
Balata spreyi ile iyice temizle. kilitin hareketli mekanizması(üzerine zaman içerisinde sıkılan kalın yağdan) pislik tutuyor macun gibi oluyor.Benimde sağdakiler açılmıyordu, balata spreyi ve kürdan ile kenarlarını iyice boşalttım ve wd-40la yağladım bu sabah hepsi de zorlanmadan  açıldı. Yağsız sakın bırakma WD-40 en iyisi
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2010, 18:15:35 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #12 : 21 Ocak 2010, 18:51:47 »
valla ben aldığımdan beri anahtar kullanmadım desem yalan olmaz arada yağlarım ama hiç anahtarla kapıyı açmadım hep kumanda ile açtım. ;D

« Yanıtla #13 : 21 Ocak 2010, 18:58:59 »
arkadaşlar selamlar, aranızda yeniyim, konuyla belki pek alakası yok ama, dün gece yağan aşırı sağanaktan sonra sabah aracın sağ ön koltuğunun üzerinde ıslaklık gördüm, sağ camın açık kalmış olması çok küçük bi ihtimal, aracın sağ kapısıyla ön camın birleştiği çıta da nemliydi, ya ön camın sağ üst köşesinden ya sağ kapının önünden su aldığını düşünüyorum ama görüntüde kauçuklar sağlam, öyle çok da bi su değil, şişen bir yer de yok, sorunun ne olduğu hakkında tahmini, bilgisi olan var mı acaba?