Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Tdi polo yağa mazot karışması  (Okunma sayısı 14380 defa)

Tdi polo yağa mazot karışması
« : 23 Kasım 2011, 19:28:14 »
Merhaba arkadaşlar;
Aracım dün akşam beyaz duman atarak stop etti.Servise cektirdik.Yağa mazot karıştığını söylediler.Hakikatten öle bende baktım epey bir mazot karışmış.Şimdi yağı ve filitreleri değişip tekrar deneyecekler 50 km civarı yine yapacakmı diye.Sebep ne olabilir daha önce buna benzer sorun yaşayan varmı ?

Ynt: Tdi polo yağa mazot karışması
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2011, 21:48:10 »
Yokmu arkadaşlar başına böyle bir şey gelen yada duyan yada işi bir bilen

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2011, 09:10:49 »
enteresan bir durum hiç duymamıstım enjektör ile alakalı olabilir
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2011, 11:04:58 »
birden fazla sorun bir araya gelmiş gibi. enjektörlerden en az birisinde işeme olmuş ve aynı silindirde gömlek hasar görmüş yakıtı yağa sızdırmış olabilir.

araçta hiç boğulma oldu mu?
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2011, 12:44:47 »
Enjektörlerde hata yok orinkleri değişip bi deneme daha yapacağı bakalım sonuc ne olacak.

« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2011, 17:33:00 »
http://www.youtube.com/watch?v=Fw2r_lIRgpY

videodaki olay olmadı di mi?araç ambele kalkmış mı ne diyorlardı ona

inşallah durumunuz bu değildir ama özellikle dizelciler için bu durumda karşılaşınca ne yapması gerektiği hakkında bir fikir olur.yanma odasına yağ gidince oluyormuş, araç çevireceği son devirde kalıyor, kontak kapatsa da stop etmiyor,motor iflas edene kadar bitmiyor, araç otomatik vitesse stop da edemiyorsunuz, manuelse 5. vitese atınca aracı stop edip durdurabiliyorsunuz.

eğer sizdeki olay da buysa karamsar olmak istemiyorum ama bunu yaşayan araçlar motor yaptırarak yola devam ediyorlar.

« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2011, 17:35:59 »
bu durumda turboya da bakmanızı öneririm.

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
« Yanıtla #7 : 25 Kasım 2011, 17:50:50 »

inşallah durumunuz bu değildir ama özellikle dizelciler için bu durumda karşılaşınca ne yapması gerektiği hakkında bir fikir olur.yanma odasına yağ gidince oluyormuş, araç çevireceği son devirde kalıyor, kontak kapatsa da stop etmiyor,motor iflas edene kadar bitmiyor, araç otomatik vitesse stop da edemiyorsunuz, manuelse 5. vitese atınca aracı stop edip durdurabiliyorsunuz.

eğer sizdeki olay da buysa karamsar olmak istemiyorum ama bunu yaşayan araçlar motor yaptırarak yola devam ediyorlar.

bu ne berbat bi durummuş hiç aklıma gelmezdi böyle birşey olacağı

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2011, 17:51:43 »

http://www.youtube.com/watch?v=5zx3qKX_Pno

burada daha yakından bir çekim var. runaway diesel olarak geçiyor ingilizcesi de ingilizcem iyi olmasına rağmen Türkçe karşılık gelecek bir terim bulamıyorum. dizel kaçması, ya da kaçan dizel/ kontrolden çıkan dizel giibi çevrilebilir. dediğin gibi yanma odasına yağ gidince ve yağ yanmaya başlayınca kontrolden çıkıyor yanma. pistonları fırlatana kadar ya da yağı bitene kadar ya da doğru bir müdahale yapana kadar (yanmayı durdurmanın 2 yolundan birisi dediğin gibi motoru stop ettirecek şekilde debriyaj bırakmak ya da kaputu açıp manifolda  CO2 li söndürücüboşaltmak) dediğin gibi kontak kapatmanın bir faydası yok çünkü dizellerde ateşleme elektrikle değil.

ama sanırım böyle bir durum olsaydı unutmazdı arkadaş.

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #9 : 25 Kasım 2011, 17:58:36 »
offf :( çok fena ya ...

« Yanıtla #10 : 25 Kasım 2011, 18:50:01 »

« Yanıtla #11 : 25 Kasım 2011, 20:53:46 »
bu da x5li olanı

http://www.youtube.com/watch?v=58SoI7YKr4o

bu durumda turboya da bakmanızı öneririm.

:) yok arkadaşlar bu kadar kötü değil tabi olabilirde mantıklı geliyor.
Bu gün orinkleri ve enjektörü yerine sabitleyen takımı değiştirdik.Şimdilik sorun yok 150 km civarı yol yaptım sabah bakacam yağa artma varmı diye ama ustamın dediğine göre sorun enjektörü sabitleyen vitanın yatağının bozuk olmasından dolayı subab haraketlerinde her seferinde enjektör yerinden oynayarak yakıt kacırıyormuş dedi yarın sonuç net olarak ortaya cıkar

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #12 : 26 Kasım 2011, 10:59:15 »
:) yok arkadaşlar bu kadar kötü değil tabi olabilirde mantıklı geliyor.
Bu gün orinkleri ve enjektörü yerine sabitleyen takımı değiştirdik.Şimdilik sorun yok 150 km civarı yol yaptım sabah bakacam yağa artma varmı diye ama ustamın dediğine göre sorun enjektörü sabitleyen vitanın yatağının bozuk olmasından dolayı subab haraketlerinde her seferinde enjektör yerinden oynayarak yakıt kacırıyormuş dedi yarın sonuç net olarak ortaya cıkar

yakıtı nereye kaçırıyor ki? yanma odasına mı? yakıt sarfiyatını arttırır siyah duman atar vs de. o mazot yağa nasıl geçmiş ben orasını anlamadım.  ???

« Yanıtla #13 : 26 Kasım 2011, 14:09:59 »
Bu sabah baktım yağta herhangi bir artma yok.Sorun enjektörü sabitleyen sistemdeymiş.