Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Sattım gitti :)  (Okunma sayısı 10408 defa)

Sattım gitti :)
« : 12 Ağustos 2008, 09:45:53 »
Yok boğaz kelebeği, yok hidrolik kutusu, yok şu yok bu derken nihayet 2000 polomu sattım ve 2009 polo aldım.

Bir daha 2. el araba alma niyetim yok. Araçları satarken neyi var neyi yok çok şey gizli tutuluyor, söylenmiyor.
Aracı aldıktan sonra bir o kadar da tamire para harcıyoruz.

Darısı tüm forum arkadaşlarının başına.

Saygılar

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Ynt: Sattım gitti :)
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2008, 10:37:08 »
Hayırlı olsun para olursa bizde sıfırlamayı düşünüyoruz ama naparsınki para yok  :-[

Çevrimdışı Boyoz

• Das Auto
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2008, 16:04:05 »
Hayirli olsun.. Polo'dan sonra Golf'e binseydiniz keske :)
Göztepe Genclik ve Spor Kulübü

« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2008, 19:14:39 »
Gönlümdeki araç golf idi.. Lakin çoook çalışmam lazım çookk :)

Temennileriniz için teşekkürler..

« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2008, 23:55:07 »
Bir daha 2. el araba alma niyetim yok. Araçları satarken neyi var neyi yok çok şey gizli tutuluyor, söylenmiyor.
Aracı aldıktan sonra bir o kadar da tamire para harcıyoruz.
Siz satarken söylediniz mi  :melek:
Şaka bi yana ikinci el alırken satıcıyı pek dinlememek lazım, bazı ustaları da. Aracı alırken Ata ya gösterdim, boya sorunundan dolayı bi yetkili servis kontrol etti, arkasından Doğuş'a götürdüm hepsi boyanın benim de bildiğim 3 parça dışında orjinal olduğunu onaylamıştı. Bi ara sizin gibi bi kaç sorundan miğdem bulanıp, satıp sıfır alayım dedim. Çıkan taliplerden birinin ustasına gittik, adam komple boyalı bu araba dedi  :bekleriz: Merakla ben de yeni bişey öğreneyim, nasıl anladınız dedim; boyanmış ama çok iyi boyanmış, hataları örtbas edilmiş dedi. Ustaya da cinler söyledi sanırım  :t
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2008, 12:54:43 Gönderen: qb5tp »

« Yanıtla #5 : 18 Ağustos 2008, 12:44:37 »
ayıptır sorması kaça sattınız  ;)

« Yanıtla #6 : 21 Ağustos 2008, 13:34:56 »
Ben de ikinci el 2002-2004 bakıyordum ama aynı sebeplerle gittim sıfır aldım. Elde kalan 2008'ler bu indirimde olduğundan epey de ekonumik oldu 2009'a göre.

Bu arada, satarken de bakan ustalar sallıyordur büyük ihtimalle. Hem kendini bilgili göstermek için hem de  bahşiş + yeni müşteri kazanma umuduyla arabanızı kötüleyip fiyat kırdırmak isteyebilirler.

« Yanıtla #7 : 23 Ağustos 2008, 20:54:14 »
Merhabalar,

Sayın qb5tp,
Evet satarken alırken bana söyledikleride ve aldıktan sonra ögrendiklerimde dahil kusurlarını alıcıya söyledim. Size katılıyorum. Nedense alıcıların aracı götürdükleri ustalar onlardan yana konusmaktalar. yok boya var, yok darbe vs vs.

Sayın bulu,
aracımı 13.500 ytl ye sattım. şimdi herkes çok ucuza gitmiş diyecek biliyorum. Lakin gercekten darbe ve boya olan bir arac icin uygun fiyattı bu.

Sayın fantom slx,

2008 niyeti ile sıfıra gittim. Lakin uzun bir yaz tatili sonunda istedigim aracın stoklarda olmayışı beni 2009 modele yönlendirdi. kısmet böyleymiş. Allah kaza bela vermesin cümlesine.

Saygılar

« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2008, 12:44:12 »
Sayın qb5tp,
Evet satarken alırken bana söyledikleride ve aldıktan sonra ögrendiklerimde dahil kusurlarını alıcıya söyledim. Size katılıyorum. Nedense alıcıların aracı götürdükleri ustalar onlardan yana konusmaktalar. yok boya var, yok darbe vs vs.
Bir VWtr.net üyesine de bu yakışır, bundan hiç şüphem yoktu aslında :) . Aracınızı kazasız belasız, güle güle kullanın.

« Yanıtla #9 : 25 Ağustos 2008, 20:05:43 »
hayırlı olsun