Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: sanzuman yag seviye cubuğu  (Okunma sayısı 9376 defa)

sanzuman yag seviye cubuğu
« : 21 Nisan 2011, 19:45:39 »
2006 model polonun otomatik şanzuman yağ seviye cubuğu nerde varmidir yardimci olursaniz sevinirim ? 

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: sanzuman yag seviye cubuğu
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2011, 21:26:09 »
şanzıman çubuğunu hiç duymadım o kapalı sistem geçişlerinde prüz cvarsa değiştirirsin yoksa azalmaz değişmez
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2011, 12:10:24 »
Boyle bir yag göstergesi yok. Sen yağı falan değiştirmek gerekli diye mi düşünyorsun?

« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2011, 21:11:29 »
evet babam sordu banada bende size sorim dedim bi bilgimiz olmadi icin polo hakkinda sürekli soru soruyorum k.bakmayin  :)

« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2011, 21:49:40 »
Anladım sende şimdi 2006 model polo otomatik vites var. bende de şimdilik aynıısndan var. Ben de bu konuyu araştırdım. Trigerini değiştirirken bu şanzıman yağını da değiştirieyim dedim. Sordum, usta gerekli dedi. Yağın litresi 50 tl den 6 litre gidiyor 300 TL lik bir masraf çıkıyor fakat şöyle bir durum var, bizim otomatik vitesler DSG olanlardan değil. Bu yüzden yetkili servise gittim ve sordum. Benim polo'nun şanzıman yagı degistiriliyor mu diye? Baktı motor şase numarasından, sonra seninki değiştirilmiyor dedi. Emin misin kardeş usta değiştirilmesi gerekiyor falan diye ısrar ettim. Seninkinde gerekmiyor dedi. Ben bunun üstüne başka bir yetkili servise gittim. İçim rahat etmedi çünkü. O yetkili servise, değiştiriliyor mu diye sormadan, bizim şanzımanın yagını değiştirmek istiyorum yağ satarmısınız dedim. Motor şase numarasına baktı, o da değiştirilmiyor dedi. Sonuçta anlayacağın yetkili servisler değiştirilmez diyor. Ustalar değiştirilir diyor. Benim anladığım değiştirilmesine gerek olmadığı. Bence siz de değiştirmeyin. Eksilme yaparsa üstüne eklenir ama zaten eksilme durumunda anlayana kadar da şanzıman dağılır gider. DSG olanların 60000 km de degistirmesi gerekiyor diye biliyorum. Sendeki de DSG olmadığına göre sür gitsin.

« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2011, 23:08:39 »
bızım otomatıklerde yag sevıye cubugu yok,otomatık sanzımancı bakıp soyluyor,ayrıca bazı otomatıkler 60 bınde ,bızım 6n  polo lar 90 bınde bır 6 lt yag artı fıltresı ıle degısıyor,yagın ltsı 50 degıl 20 tl daha 2 ay once degıstırdım,fıltrede saç fıltre 50 tl

« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2011, 10:36:36 »
Ben iki tane yetkili servise sordum. 2006 polomun  otomatik şanzıman yağı değiştirilmeyecek dedi. Daha neyi savunuyorsun, illa gitsin arkadaş boşuna sanayide para mı versin. En azından yetkili servise gitsin sorsun. Ben de merak ediyorum.

@Deepblue
2000 öncesi polo olduğu için aynı yağı kullanmıyor olabiliriz ve sistemi de değişik olabilir. Bir de orjinal yağ kullanıp kullanmadığınıza göre fiyat değişir. 20 tl ise allah arttırsın ben orjinal şanzıman yağını litresini 50 tl den aşağı bulamadım. Sizde maşallah motor yağı fiyatına özel şanzıman yağını bulmuşsunuz.

Arkadaş otomatik şanzımancı diye sanayide bir meslek dalı arayacağına güzel güzel gidip servise sorar. Animallah değiştirilmemesi gereken ı şanzıman yağını  sırf usta işi bilmediğinden, buradaki bir yorumcu yüzünden alelade motor yağı ile değiştirip üstüne litresi için 20 tl harfcaması  yazık olur. böyle şeylere hiç gerek yok.