Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: problem  (Okunma sayısı 4339 defa)

problem
« : 15 Mart 2010, 17:31:20 »
herkese merhaba,
arabamla(2006 polo) bugün seyir halindeyken yol seviyesinden düşük(istanbul klasiği) çukurda bir logar kapağından kaçamadım ve sert girdim biraz.
sonrasında göstergelerden spiral tele benzeyen olan(adını ve anlamını bilmiyorum.) yanıp sönmeye başladı.
sizce problem ne olabilir.neden o ışık yanıp sönüyor.yardımcı olursanız sevinirim
saygılar.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: problem
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2010, 17:36:27 »
araç dizel mi ? kızdırma bujileri ikazını gösteriyor büyük ihtimal soketi gevşemiş olabilir aracın altını vurmadınız değil mi ? geçmiş olsun istanbul burası en kral wrc pilotu bile apışıp kalır :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 15 Mart 2010, 17:42:58 »
araç dizel mi ? kızdırma bujileri ikazını gösteriyor büyük ihtimal soketi gevşemiş olabilir aracın altını vurmadınız değil mi ? geçmiş olsun istanbul burası en kral wrc pilotu bile apışıp kalır :D
cevabınıza teşekkürler...aracım dizel, durum dediğiniz gibiyse ne yapmalıyım.çarşambaya kadar servise gitmem çok zor.bu sürede sorun olur mu aracı kullanmam?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2010, 17:53:09 »
marşta bir sıkıntı var mı boğulma filan ? motor açık olsa derdim kontrol edin diye ama motor üstünde ki platik sizi engeller eger onu sökerseniz alt kızdırma bujisini bulabilirsiniz kontrol etmiş olursunuz ama garanti filan söz konusuysa ellemeyin serviste baktırın belki birşey olmaz ama ne yapacagı da belli olmaz araç sonuöta

Yunus EMRE

« Yanıtla #4 : 16 Mart 2010, 10:09:32 »
muhtemelen bir şey olmaz sonuçta aracın ilk çalıştırmada silindirdeki havayı ısıtıyor araç çalışıyorsa tahminimce sorun olmaz belki biraz zor çalışır
nizam arkadaşın da dediği gibi servise götürmenizde fayda var en kısa zamanda
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #5 : 16 Mart 2010, 22:29:42 »
ilginize teşekkürler arkadaşlar, bu sabah çalıştırdım.her zamanki gibi çalıştı bir sorun hissetmedim.1-2 km gittikten sonra da söndü bir daha yanmadı gün boyunca.acaba sarsıntıdan yerinden oynayıp tekrar eski haline mi girdi anlamadım.ışık ilk yanıp söndürdüğünden beri 4 kere marşa bastım bir sıkıntı olmadı.bakalım takipteyim şu an yanmıyor ama gene de ses olsun göstergeler olsun bakıyorum her sabah.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #6 : 17 Mart 2010, 10:00:25 »
o ısık yanıkken calısmamazlık yaparsa zorlama aracı

Yunus EMRE

« Yanıtla #7 : 17 Mart 2010, 18:20:30 »
yok herhangi bir zorlama da bulunmadım.zaten bahsettiğim günden buyana hep 1. marşta aldı almamazlık etmedi.zaten ışıkta yanmıyor artık.çalışmama da herhangi bir  garip ses veya problem hissetmedim.bakalım takip ediyorum ancak.ilginize teşekkürler.