Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLO hidrolik direksiyon yağı yardım  (Okunma sayısı 26452 defa)

POLO hidrolik direksiyon yağı yardım
« : 05 Mayıs 2011, 16:24:18 »
Merhabalar

Aracın direksiyonda sertleşme var eskisi gibi değil .

2006 tdi polo hangi marka hidrolik yağı konuluyor. nerden konuluyor ben bunun kontrolunu yapabilirmiyim.

Ynt: POLO hidrolik direksiyon yağı yardım
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2011, 14:09:11 »
hidrolikten ziyade sanki direksiyon motoru bozulmuş gibi.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2011, 20:24:55 »
hızlı yolculuktan sonra yavaşlasanda sert kalır öyle ise normal. Direksiyon hidroliğini blamazsın çünkü yok, kutunu ve motorunu kontrol ettirt.
tekerin değiştiye veya havaları indiyse oda sertleştirebilir, direkt direksiyona bağlama
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2011, 20:26:09 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2011, 00:41:49 »

Aracının direksiyonundaki sertleşme direksiyon kutusunun keçesinin yağ kaçırmasından kaynaklı.

Kontrolünü şu şeklde yapabilirsin akünün bulundugu yerde ön tarafından aşagıya doğru baktında bir kapak vardır yeri oldukça zahmetli.el kol girmiyor oradaki yagı kontrol et muhtemelen bitmiştir ya da çok azalmıştır ve direksion kazık gibi oluyor oradaki yağ bitiginde.

Masrafına gelince 150 Tl civarı işcilik - 150-200 direksiyon kutusu keçe tamiri. (Bu rıza bazen yağın bitmesinden kaynaklanıyor, ben keçeden kaçırdıgını düşünerekten masrafını yazdım.
2007 Polo Tdi

« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2011, 17:47:25 »
onur arkadaşın dediği gibi kapalı sistem hidrolik var ekleme yeri yok diye biliyorum
kazasız belasız kullanın
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2011, 15:28:31 »
Arkadaşım selamlar, çok muhtemel resimdeki tipte direksyon pompan var, evet elektirikli sistem ama yinede yağ kullanıyor, arkadaşlarında dediği gibi yağ azalmış bitmiş olabilir, elektronik bir arızada olabilir, hiç ihmale gelmez çünkü arıza halinde yenisi oldukça pahalı tamiri mümkün tabi ama randıman alamayabilirsin, vakit kaybetmeden düzgün işin ehli bir servise gidin.

« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2011, 16:34:15 »
dediğiniz pompaya yağ ekleniyor mu?
SÜRAT FELAKETTİR

« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2011, 12:17:27 »
eger bu pompaysa ekleniyor, on sol farin altina dogru bakildiginda yesil kapagini derinlerde gorebilirsiniz.

Kapagi cikarin kapakta yag cubuguda var o sekilde kontrol edebilirsiniz, cok onemli bi hususta burdaki yag kesinlikle orj. olsun

« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2011, 17:51:07 »
teşekkürler
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #9 : 03 Şubat 2012, 14:39:07 »
Yağ eksikse ATF (otomatik şanzıman sıvısı) ekleyeceksiniz, benzin istasyonlarında bile bulunur.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)