Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: orjinalmi değilmi nasil anlaşılır..??  (Okunma sayısı 15227 defa)

orjinalmi değilmi nasil anlaşılır..??
« : 28 Nisan 2009, 19:12:19 »
selam arkadaşlar,yine ben.ama bu kez farklı bir sorum olacak sizlere..arabam 2005 model dizel polo.1400 cc trendline..bu arabalarda kilometrede oynama yapılabiliyomu yani geri alma gibi arabam 75000 kilometrede,acaba gercek kilometredemi değilmi onu merak ediyorum.bu kilometrede olmasına rağmen cok hor kullanılmış.bu konuda bilgisi olan arkadaşların fikirlerini bekliyorum...
KURT SUSTU SUSALI,MEMLEKETİ ÇAKAL BASTI..!!

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: orjinalmi değilmi nasil anlaşılır..??
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2009, 21:23:11 »
merhaba
 km malesef düşürülebiliyor
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2009, 21:31:33 »
evet maalesef düşürülebildiğini bende duymuştum.

« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2009, 10:51:58 »
evet maalesef düşürülebildiğini bende duymuştum.

bi yerde okumuştum. arabanın kmsi koltuklarından , vitez topuzundan pedalından belli olur deniyordu. aşınmışssa falan aslında km hakkında bir fikir verebilir. ama değiştirmişsse o ayrı. gerçi bazı şeylerin orjinalini bulması zor, değiştirmemiş de olabilir.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2009, 11:39:17 »
bi yerde okumuştum. arabanın kmsi koltuklarından , vitez topuzundan pedalından belli olur deniyordu. aşınmışssa falan aslında km hakkında bir fikir verebilir. ama değiştirmişsse o ayrı. gerçi bazı şeylerin orjinalini bulması zor, değiştirmemiş de olabilir.

evet doğru ama bence 150.000 deki bi araba 50.000 e düşürülürse bu yolla anlaşılabilir. 15 yada 20 binlik bi düşürülme aşınmalardan anlaşılamaz gibi geliyo bana.  :-\

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2009, 12:47:41 »
Eğer aracın bakımları yetkili serviste yapılmışsa, yetkili servise son bakımının kaç km de yapıldığını sorabilirsin. yardımcı olacaklarına eminim.

km düşürme iğrenç bişeyde olsa, çok basit bir şekilde yapılıyor.

sayaç analog ise kadranın çıkarıldığı vidalardanda anlaşılabilir belki.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2009, 13:45:45 »
Yetkili sevise aracının şasi numarasını sorgulat.Oradan bugüne kadar yapıldığı tüm bakımların km sini görebilirsin.Araç yetkili servise pek uğramadıysa en son uğradığı tarihin km sini alırsın ve ona göre aradan geçen zamanı da tahmin eder aşağı yukarı km sine bakarsın.
Örneğin ben araç alırken sorduğum bi passat bana 100 binde denildi.Servise telefon açtım adam en son 2006 yılında 135 bin km de bakıma girmiş ayrıca o bakımda kaza yapmış aracın 4 parçası değişmiş.Yıl 2009 yani aradan 2.5 sene geçmiş ve senede 25 bin km yaptığı hesaplansa bu araç en azından 60-70 bin daha yol yapmış.Orjinalde bu araç 200 bin km de olmasına rağmen 100 bin km düşürülmüş anlıyacağınız.Araç sahibine telefon açtım ve ağzıma gelen hertürlü şeyi söyleyip kapattım.Bu sadece bir örnek.Şu anda piyasada km si oynanmamış araç bulmak gerçekten çok güç.Ben hergün 4-5 araç sahibiyle görüşüp detaylı araştırma yapmama rağmen 1 aylık süreçte ancak buldum temiz ve düzgün bir araç.
İnsanların ar damarı çatlamış, ahlak, iş hukuku birşey kalmamış.Çok güvendiğiniz birisi dahi olsa araç alırken mutlaka yetkili servise götürüp 100 lira karşılığında detaylı eksper raparunu alınız, aracın her yerine baktırınız.

« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2009, 17:33:35 »
Yetkili sevise aracının şasi numarasını sorgulat.Oradan bugüne kadar yapıldığı tüm bakımların km sini görebilirsin.Araç yetkili servise pek uğramadıysa en son uğradığı tarihin km sini alırsın ve ona göre aradan geçen zamanı da tahmin eder aşağı yukarı km sine bakarsın.
Örneğin ben araç alırken sorduğum bi passat bana 100 binde denildi.Servise telefon açtım adam en son 2006 yılında 135 bin km de bakıma girmiş ayrıca o bakımda kaza yapmış aracın 4 parçası değişmiş.Yıl 2009 yani aradan 2.5 sene geçmiş ve senede 25 bin km yaptığı hesaplansa bu araç en azından 60-70 bin daha yol yapmış.Orjinalde bu araç 200 bin km de olmasına rağmen 100 bin km düşürülmüş anlıyacağınız.Araç sahibine telefon açtım ve ağzıma gelen hertürlü şeyi söyleyip kapattım.Bu sadece bir örnek.Şu anda piyasada km si oynanmamış araç bulmak gerçekten çok güç.Ben hergün 4-5 araç sahibiyle görüşüp detaylı araştırma yapmama rağmen 1 aylık süreçte ancak buldum temiz ve düzgün bir araç.
İnsanların ar damarı çatlamış, ahlak, iş hukuku birşey kalmamış.Çok güvendiğiniz birisi dahi olsa araç alırken mutlaka yetkili servise götürüp 100 lira karşılığında detaylı eksper raparunu alınız, aracın her yerine baktırınız.
haklısınız,piyasa o kadar kötüki güzenılecek kimse kalmamıs.ben bu arabayı aldım.adamlar o kadar kalpazanki şerefsiz galerici,abi diyo katalizörü değiştirdim.oda benden olsun daha pazarlık etmeyin diyo.bırak katalizör değiştirmeyi icini boşalttirmış...neyse aldık sonucta artık araba benim.ayrıca halil kardeş ben siz arabalardan anlayan birisiniz piyasayı biliyosunuz anladıgım kadarıyla,ben bu arabayı 20500 liraya aldım.kaporta aksamında boya değişen yok,darbe yok.sadece ön ve arka tamponda boya var.oda zaten plastik aksam.yürürü cok iyi.kapılarda altında en ufak ses yok.araba yinede güzel yani.sizce bu fiyata bu arac nasıl.ben alalı yaklasık 4 ay oldu. arac 1400 cc 3 silindir dizel beyaz opak boya,sözde 72000 de :).):) bu fıyata bu araba sizce nasıl kazık yemişmiyim
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2009, 21:44:16 Gönderen: enderrimm »

« Yanıtla #8 : 29 Nisan 2009, 17:36:11 »
Eğer aracın bakımları yetkili serviste yapılmışsa, yetkili servise son bakımının kaç km de yapıldığını sorabilirsin. yardımcı olacaklarına eminim.

km düşürme iğrenç bişeyde olsa, çok basit bir şekilde yapılıyor.

sayaç analog ise kadranın çıkarıldığı vidalardanda anlaşılabilir belki.
yok arkadaşım bu arabanın km göstergesi dijital...

« Yanıtla #9 : 30 Nisan 2009, 17:37:27 »
arkadaşlar dijital olanlarda düşürülüyormu düşürülüyorsa beyindende siliyorlarmı nasıl oluyor

« Yanıtla #10 : 17 Mayıs 2009, 15:24:15 »
aracin km gostergesi dijital olsada burda 20 paunda dusuruyorlar ama arac belli bir yol kat ettikten sonra eski km degeri gei uzerine geliyor. yani 85000mph deki bi araci satin aldiktan biraz  sonra  bi bakmisinzki aniden 120000 mph ye cikmis.londrada yasiyorum ve kuzenim tamirci ondan duydum.

yaklasik 2 ay once  2000 model polo 1.4e mk4 aldim aklima ilk gelen mph dogru olup olmadigiydi. servis kitabinda aracin bakimlari ve miles yazili oldugu icin icimiz rahat aldik

yeni arac alacak arkadaslar almadan once en servisle arac hakkinda kesinlikle gorusmelidirler bence bu sayede aracin bi sorunu varsada bilerek alirlar sonradan supriz olmaz

herkese kazasiz belasiz cezasiz surusler

« Yanıtla #11 : 17 Mayıs 2009, 16:00:15 »
aracin km gostergesi dijital olsada burda 20 paunda dusuruyorlar ama arac belli bir yol kat ettikten sonra eski km degeri gei uzerine geliyor. yani 85000mph deki bi araci satin aldiktan biraz  sonra  bi bakmisinzki aniden 120000 mph ye cikmis.londrada yasiyorum ve kuzenim tamirci ondan duydum.

yaklasik 2 ay once  2000 model polo 1.4e mk4 aldim aklima ilk gelen mph dogru olup olmadigiydi. servis kitabinda aracin bakimlari ve miles yazili oldugu icin icimiz rahat aldik

yeni arac alacak arkadaslar almadan once en servisle arac hakkinda kesinlikle gorusmelidirler bence bu sayede aracin bi sorunu varsada bilerek alirlar sonradan supriz olmaz

herkese kazasiz belasiz cezasiz surusler
teşekkürler cok aydınlatıcı oldun..benım anlamadıgım.madem gercek kilometre değerleri belli bir zaman sonra geri geliyorsa bu vw nin kendi yaptıgı bir özellik.madem bunu yapabiliyolar vw olarak,o zaman teknolojiyi biraz daha zorlasalarda bu km geri alma gibi bir iğrenclik hic olmasa.bizde kazık yemiş olmasak ne olur sanki

Çevrimdışı enver_54

• golf_54
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2009, 10:50:59 »
türkiyede daha böyle bir sistem gelmedi keşke gelse km si ile oynanmı arabanın km tekrar orjinaline dönse ama malesef ki daha tr de böyle bir olay yok
km orjinalliğini sen en iyi ve en garanti şöyle anlarsın senin araba 70 binde ve baskısı değişmemiş olması lazım trigeri daha yeni değişmiş yada değişmesi lazım servise getir ve bunları göster baskısı değiştiğinde üzerinde fabrika  çıkışı baskısımı var bak
ikinci yöntem ise direksiyon vites topuzu koltuklar ve yürüyen aksamından km ile oynanıp oynanmadığını anlarsın

Çevrimdışı kesik44

• Gelirken Ne Getirilirki Giderken Ne Götürülür?
« Yanıtla #13 : 18 Mayıs 2009, 11:27:03 »
Aslında her türlü kilometre düşürülebiliyor artık bayağıda kolay olmaya başladı bu işler ancak kilometre düşürme işlemi yapan yere götürdüğünüz zaman orası size düşüp düşmediğinide söyleyebiliyor olmalı ben böyle duymuştum ancak doğruluğundan emin değilim sadece duyduğumu paylaşmak istedim.