Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ön tekerden gelen ses  (Okunma sayısı 12956 defa)

ön tekerden gelen ses
« : 13 Mart 2011, 14:57:39 »
arkadaşlar iyi günler..geçen hafta 2006 model polo satın aldım..1 haftadır arabada hiç bir sorun ses vb yoktu..2 gündür ön tekerden "gart gart" die ses geliyor..ufak çukara girdiğimde hatta gaza bastığınızda bile arabanın önü hafiften kalkar ya orda bile yapıyor bu sesi..aracı hiç bir çukara düşürmedim 1 haftadır gözüm gibi bakıyorum zaten sadece geçen arabayı kaldırıma koydum kaldırım taşı 4 parmak yüksekliğinde var yada yok orayada yavaşça çıktım ama ne biliyim aklıma tek o gelio ordan olması mucize olur ama sorun ne olabilir?amortisör patlağı yada takozlardan mı geliyodur??yada başka bi açıklaması varmıdır??servise daha gitmedim bütün parayı arabaya verdiğim için bi süre böyle gezicem??fikri olan varsa içimi rahatlatabilir mi??

Ynt: ön tekerden gelen ses
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2011, 14:22:05 »
nerde oturuyorsun dostum

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2011, 15:41:31 »
Patlak amortisör gibi geliyor bana
ama çıkan sesi tam olarak bilemediğim için sadece tahmin yürütüyorum... ;)
quattro

« Yanıtla #3 : 16 Mart 2011, 10:17:23 »
ben eskişehirdeym dostum..amortisör olsa her çukura girdiğimde yapar o yüzden o deildir die tahmin ediyorum..araba ısınıca ses epey bi azalıo çünkü hatta çukura falan girince ses gelmiyor diyebilirm..ama sabah işe gelirken ilk çalıştığında gaza basınca bi ses,çukura girince bi ses tıngır tıngır geliyorum işe..akşam dönerken nerdeyse ses yok..anlamadım volksawgen larda mı bizim gibi sabahları huysuz oluyo:)

« Yanıtla #4 : 16 Mart 2011, 11:55:34 »
hocam slm, araban hayırlı olsun, bende tam tur sol yapıp kalkış yapmaya çalıştığımda tıkır tıkır ses geliyo, ödüm patlıyo sol tekerlek yerinden çıkacak diye, bende arabanın taksitleriyle uğraştığım için su sıralar pek tamirciye gitmeye niyetim yok :) umarım problem çıkarmaz banada...
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

« Yanıtla #5 : 20 Mart 2011, 16:01:54 »
salıncak burcundan geliyor sesler. ön takımlarına bir baktır.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #6 : 26 Mart 2011, 14:12:49 »
sevgili dostlar...... benzer olay dün benim başıma geldi..... dün arabamla evin önünden kalkışa geçmemle birlikte tekerleğin ordan çok büyük bir ses geldi.... ses: sanki iki demirin ucunu bir sac parçasına sürünce kulak tırmayalıcı ses çıkar yaa öyle bir sesti... hatta ses okadar yüksektki bolkondaki komşular bile rahatsız oldu...  orada50  metre ileri 50 metre geri yaptım daha sonra bu ses kendiliginden kayboldu..... kafama çok büyük bir şüphe takıldı bende servisteki ustayı aradım sordum. usta ise balataların arasına taş girmiştir hareket edince sürtmeye başlamıştır dedi.. düşüncede ses kaybolmuştur dedi.... ancak sevgili dostlar hala kafamda şüpheler var sizce neden kaynaklanmış olabilir daha önce böyle bir durum başına gelen arkadaşımız varmı... ilçede kalıyorum servise götüremedim arabamı sadece telefonla sordum..

« Yanıtla #7 : 31 Mart 2011, 19:25:23 »
hocam slm, araban hayırlı olsun, bende tam tur sol yapıp kalkış yapmaya çalıştığımda tıkır tıkır ses geliyo, ödüm patlıyo sol tekerlek yerinden çıkacak diye, bende arabanın taksitleriyle uğraştığım için su sıralar pek tamirciye gitmeye niyetim yok :) umarım problem çıkarmaz banada...
problem cıkarmak değilde biraz masraf cıkarabilir. :) sanırım senin akslardan biri bozuk arkadaşım..eğer manevra halinde yapıyorsa o sesi aksın bozuk oldguna işarettir.. gecmiş olsun..
KURT SUSTU SUSALI,MEMLEKETİ ÇAKAL BASTI..!!

« Yanıtla #8 : 31 Mart 2011, 19:27:55 »
sevgili dostlar...... benzer olay dün benim başıma geldi..... dün arabamla evin önünden kalkışa geçmemle birlikte tekerleğin ordan çok büyük bir ses geldi.... ses: sanki iki demirin ucunu bir sac parçasına sürünce kulak tırmayalıcı ses çıkar yaa öyle bir sesti... hatta ses okadar yüksektki bolkondaki komşular bile rahatsız oldu...  orada50  metre ileri 50 metre geri yaptım daha sonra bu ses kendiliginden kayboldu..... kafama çok büyük bir şüphe takıldı bende servisteki ustayı aradım sordum. usta ise balataların arasına taş girmiştir hareket edince sürtmeye başlamıştır dedi.. düşüncede ses kaybolmuştur dedi.... ancak sevgili dostlar hala kafamda şüpheler var sizce neden kaynaklanmış olabilir daha önce böyle bir durum başına gelen arkadaşımız varmı... ilçede kalıyorum servise götüremedim arabamı sadece telefonla sordum..
servislik bi olay yok arkadaşım.aynı olay benımde başıma geldi..seninki yine kısa mesafede kesmiş ben yaklaşık 2 km kadar sürdüm aracı bilincli olarak bi cukura düşürdüm ses yapan tarafı sanırım o şiddetle düştü taş.. ses kesildi yani..

« Yanıtla #9 : 31 Mart 2011, 21:28:29 »
servislik bi olay yok arkadaşım.aynı olay benımde başıma geldi..seninki yine kısa mesafede kesmiş ben yaklaşık 2 km kadar sürdüm aracı bilincli olarak bi cukura düşürdüm ses yapan tarafı sanırım o şiddetle düştü taş.. ses kesildi yani..

adam şimdi sana özenip  çukara  düşürüp arabayı bu seferde amortisörleri değiştirmesin  ;D ;D ;D

« Yanıtla #10 : 31 Mart 2011, 23:15:50 »

adam şimdi sana özenip  çukara  düşürüp arabayı bu seferde amortisörleri değiştirmesin  ;D ;D ;D
oda senin daha zeki bi yaklaşımın arkadaşım..kusura bakma o kadarını düşünemedik.uyarın için sağol...