Gönderen Konu: Olmasi Gereken Rolanti Devri Nedir?  (Okunma sayısı 8724 defa)

Çevrimdışı jedi

•  
    • Profili Görüntüle
Olmasi Gereken Rolanti Devri Nedir?
« : 16 Temmuz 2010, 15:46:15 »
Arkadaslar Merhaba

Aracim 2008 Polo 1.4 tdi 70 hp 46000km de ve rolantide devir gostergesi 1000 devirden 2 tirnak asagida duruyor. Daha onceki arabamda (2002 golf 1.6 benzinli) devir saatindeki deger 1000 devirden 1 tirnak asagida duruyordu. Arabanin yakitinda filan sorun yok cok az yakiyor diyebilirim, baski balatasini daha yeni degistirdim. Birde gaz pedalina yuklenmeden kalkis yapinca biraz sarsinti oluyor gibi. Daha onceden bir arkadasimin hyundai getz dizeli ve opel 1.7 dizelini test etmistim kesinlikle benim arabamdaki gibi sarsinti olmuyordu. Hic gaz vermeden sadece debriyajla kalkmak istedigimde de  (sadece test amacli) ayni problem oluyor, fakat az once saydigim araclarda bu problemler olmamisti. Sizce sorun ne olabilir?
Bir vw dan daha iyisi ancak bendeki bir vw olabilir:)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Olmasi Gereken Rolanti Devri Nedir?
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2010, 15:57:38 »
devir saati normal 800 dvr de ii rakam, benimde dizel arabam var düz yolda ayrı bayırda ayrı kalkıyorum bayırda gaza yüklenirken düzde ufak sekilde gidiyor ? sıkıntılık bir durum yok
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı jedi

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2010, 16:26:52 »
Icim rahat etti sonunda:) tesekkurler
Bir vw dan daha iyisi ancak bendeki bir vw olabilir:)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2010, 16:37:24 »
Icim rahat etti sonunda:) tesekkurler

sarsıntı sizin ayagınızın hala benzinli arabaya göre ayarlı olması biraz yol yapın alısırsınız titremeden dizel motor olmaz :D ben benzinli araba kullanayım bagırta bagırta kullanıyorum ayak alısmıs gaz vermeye
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2010, 21:04:58 »
rolanti devri 9n2 lerde 700-850 arasıdır. Rolantisinin 10yakın durması kötü aşağıda olması değil. Benzinli olsa sarsıntı daha az olacağından 7de dururdu hatta tside 650rolanti devri. Eğer motorda sarsıntı yoksa aşağı çekiyorlar trafikte dururken çalıştığını unutuyorsunuz
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di