Gönderen Konu: Kontagi kapattiktan 1.5 dk sonra calismiyor  (Okunma sayısı 3275 defa)

Çevrimdışı mbarisk

•  
    • Profili Görüntüle
Kontagi kapattiktan 1.5 dk sonra calismiyor
« : 10 Şubat 2009, 14:45:43 »
Merhaba Arkadaslar,

2006 Model 1.4 Trendline Polom var. Aracimda anlam veremedigim bir sorun var. O yuzden usta olan arkadaslardan yardim isteyecegim.

Gecenlerde (2 hafta kadar once) Ankara kizilayda trafik cok sikisik oldugundan bosuna beklemeyeyim diye kontagi kapattim ve yaklasik 1.5 - 2 dk arasi
bekledim sonra araci tekrar calistirdigimda arac calisti ve normal rolantideyken 1. vitese takip kalkis yaptim. Arac gazi yemedi yada yer gibi yapti ve hareket etmedi kesinlikle stop sorunu yok ve tekleme yapmiyor gaza basiyorum gitmiyor. Bu arada gaza bastigimda devir yapmiyor arac. sonra millet korna calmaya baslayinca tekrar araci acip kapadim yine arac hemen calisti ve rolantideyken tekrar 1. vitese taktim bu sefer gitti. Aracin kendimce teste aldim, sabahlari kesinlikle kalkis problemi yok yani araci bir kac saat yada uzun sure kullanmayip calistirinca sikinti olmuyor. Bugun yine ayni denemeyi yaptim arac trafige takilinca araci kapattim yaklasik 80 sn sonra
araci yine calistirmaya calistim arac gazi yemedi sonra araci kapatmadan yine hafif gaz pedalina bastim arac tekleme yapmiyor ama hafif gider gibi yapiyor sonra birden gazi aldi ve harekete devam etti.

Arkadaslara sordum eger gaza bastiginda devir yapip da gitmiyorsa baski balatadir dediler ama benimki gaza bastiginda devri yapmiyor yani gazi yemiyor baskalari da eger durum boyleyse benzin filtresinde sorun vardir dediler ama aracim sadece ve sadece arac isinmis durumdayken 1-2 dakika sonra bu problemi yasiyor 1 saat 3-5 saat yada ertesi gun kesinlikle boyle bir sorun vermedi? Sizce sorun nedir?

yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

saygilarla...

--barisk

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Kontagi kapattiktan 1.5 dk sonra calismiyor
« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2009, 21:16:38 »
Benim arabam sıcakken çalışmıyordu. Hareret müşirinden çıktı. Ama senin ki hararet müşirine benzemiyor. İyi bir motorcuya git içine sinmezse başkalrına git bence. Baskı balata bitmişse araban çok bağırır ve çok yakar. Özellikle sabah birinci viteste kalkarken ileri doğru sendeleme yapar çünkü tutup bırakır.Elektronik bi sorun olabilir
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı mbarisk

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2009, 10:08:58 »
Haklısın, sanirim bu turlu sorunlar tahmin ile yurumuyor. Baski balata ile ilgili olsa arabayi kapatmadan her kalkista ayni sorun ile karsilasmam gerekirdi bu durum dedigin gibi elektronik soruna daha cok benziyor. Ankara'da dogus oto vs gitmek yerine bu isleri duzgunce yapacak ozel vw servisi var mi? Bu konuda da yardimci olursaniz sevinirim.

iyi calismalar

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris

Çevrimdışı mbarisk

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2009, 11:45:22 »
Çok teşekkürler umarım sorunumu fazla servis dolaşmadan hallederim