Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: karter muhafazası  (Okunma sayısı 21895 defa)

karter muhafazası
« : 30 Ağustos 2007, 14:06:00 »
arkadaşlar aracım yeni ve karter muhafazası taktırma konusunda tavsiyede bulunanlar oldu servise sordum 200 ytl olur dediler ama ikitelli de 70 ytl ye taktıran olduğunu ve bu yerin servislere de parça gönderdiğini söylediler bileniniz varmı
karter muhafazasına taktırmalımıyım

Ynt: karter muhafazası
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2007, 14:12:45 »
o kadar komplike bi parça değil 70ytl civarı fiyatı zaten mutlaka taktır derim cidden işe yarıyor

« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2007, 15:13:46 »

o kadar komplike bi parça değil 70ytl civarı fiyatı zaten mutlaka taktır derim cidden işe yarıyor

istanbul'a gitmek için fırsat kolluyorum ilk fırsatta düşünüyorum

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2007, 19:13:27 »
Karter muhafazasından hariç ön kaputun motor ısısından daha az etkilenmesi ve boya üzerine uzun vadede daha az olumsuz etki yapması için motor kaputunun altına iç kısma takılan ısı önleyici bir izalasyon perdesi gibi hazır birşeyler varmı.Geçenlerde bir arkadaşın dizel yeni clio'sunda görmüştüm.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2007, 21:11:32 »
ben kaput altına ses sistemlerinde kullanılan dynamat tarzı bir uygulama yapmayı düşünüyorum...sebeb motor sesi değil kaputun üzerine oturma merakı olan psikolojik kızların ağırlıklarına karşılık daha dayanıklı olması için,bu sırada yalıtımıda sağlamış olur zaten...

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #5 : 02 Eylül 2007, 12:23:04 »
ben kaput altına ses sistemlerinde kullanılan dynamat tarzı bir uygulama yapmayı düşünüyorum...sebeb motor sesi değil kaputun üzerine oturma merakı olan psikolojik kızların ağırlıklarına karşılık daha dayanıklı olması için,bu sırada yalıtımıda sağlamış olur zaten...

Yapacağınız uygulama nasıl bir şey olacak biraz daha açıklarsanız sevinirim
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #6 : 02 Eylül 2007, 12:33:34 »
dynamat tarzı dediğimiz ürünler uygulamadan önce yumuşak olan ve temiz olduktan sonra her türlü zemine uygulanabilen bi madedir...paketten çıkarıldıktan ve biraz ısı görmeye başladıktan sonra nerdeyse taş kdr sert olur..bunu kaputun altına uygulamayı düşünüyorum asıl amaç kaputa birisi oturduğunda daha mukavemetli olsun(mk1lerde ufak ama kronik sorundur kaput altı iskeleti çok sağlam değildir aşayıva hafif bombe yapar)aynı zamanda ses ve ısı izalasyonu yapmış olacağım...

« Yanıtla #7 : 02 Eylül 2007, 14:54:12 »
Karter muhafazasından hariç ön kaputun motor ısısından daha az etkilenmesi ve boya üzerine uzun vadede daha az olumsuz etki yapması için motor kaputunun altına iç kısma takılan ısı önleyici bir izalasyon perdesi gibi hazır birşeyler varmı.Geçenlerde bir arkadaşın dizel yeni clio'sunda görmüştüm.
heralde düşündüğün boya etkilenmesine de faydası olur

« Yanıtla #8 : 02 Eylül 2007, 14:58:21 »
karter muhafazası taktırma konusunda garanti kapsamındaki araç için sorun olurmu acaba ??

« Yanıtla #9 : 02 Eylül 2007, 14:59:23 »
tabii bunu servisler de takıyormuş ama dışarıda takılırsa fiyat farkınıda göz ardı edemeyiz

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #10 : 02 Eylül 2007, 16:36:58 »
Bora muhafazasını bugün 85 milyona birine taktık. Polo'ların ne kadar bilmiyorum ama garantilik bir durum yok. Altı üstü 8 tane civata. Çok kafanıza takıyorsanız servise giderken sökersiniz.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #11 : 02 Eylül 2007, 16:42:33 »
karterden garanti sorunumu olur yahu altı üstü bi sac yada plastik bi tabaka takılıyor herhangi bir hareketli parcayla felanda alakasız duruyor orda...tam tersine koruma yapıyorsun...ndn bu kadar karter korumasına takılıyorsunuz onu anlıyamıyorum ben açıkcası...araçla dağlara felanmı çıkıyorsunuz :)

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #12 : 02 Eylül 2007, 16:46:22 »
Bora muhafazasını bugün 85 milyona birine taktık. Polo'ların ne kadar bilmiyorum ama garantilik bir durum yok. Altı üstü 8 tane civata. Çok kafanıza takıyorsanız servise giderken sökersiniz.
Hangi arabaya takıldı boranınki?
karterden garanti sorunumu olur yahu altı üstü bi sac yada plastik bi tabaka takılıyor herhangi bir hareketli parcayla felanda alakasız duruyor orda...tam tersine koruma yapıyorsun...ndn bu kadar karter korumasına takılıyorsunuz onu anlıyamıyorum ben açıkcası...araçla dağlara felanmı çıkıyorsunuz :)
Bende istiyorum karter muhafazası dağa bayıra vuracam kendimi ;D

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #13 : 02 Eylül 2007, 16:47:17 »
Bora'nınkini boraya taktık başka arabaya takılacak değil ya. :D
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."