Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kalkış ve vites arası gelen ses...!!  (Okunma sayısı 7364 defa)

kalkış ve vites arası gelen ses...!!
« : 28 Mayıs 2009, 23:09:27 »
kalkışlarda debriyaji bırakırken ve vites arası debriyaj kavrama yapacagı anda gelen tık sesinin sebebi nedir arkadaşlar..debriyajı cok yavaş bırakırsam ses yok ama seri kullanmam gerektiğinde bu sesi yapıyo.örneğin durdum kalkış yapıcam debriyajı bırakıyorum belli bir seviyeye gelinceye kadar ses yok tam kavrama yapacak o an yapıyo bu sesı..daha önce böyle bi sorunla karşılaşan varmı sebep nedir acaba..?
KURT SUSTU SUSALI,MEMLEKETİ ÇAKAL BASTI..!!

Ynt: kalkış ve vites arası gelen ses...!!
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2009, 01:39:14 »
en basitinden motor kulağı olabilir...araç vitesdeyken debriyaja basmadan gazdan çekip tekrar bastığınızdada oluyorsa buyuk ihtimalle kulak.

« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2009, 14:13:47 »
en basitinden motor kulağı olabilir...araç vitesdeyken debriyaja basmadan gazdan çekip tekrar bastığınızdada oluyorsa buyuk ihtimalle kulak.
yok arkadaşım o durumda yapmıyo.dediğin gibi  motor kulagı olsa motor soguk ve rölantide calısırken azda olsa arabayı sarsmazmı.? en ufak bişey yok sadece vites arası ve ilk kalkışlarda yapıyo bu sesi..

« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2009, 18:58:20 »
sanırım bu konu hakkında kimsenin bilgisi yok. :( :( :(

« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2009, 10:57:11 »
arkadaşlar,sitemızde bu sorun hakkında yorum cıkmaması beni gercekten üzdü.problem büyük gibi gözüksede basitmiş.dün arabayı özel servise götürdüm,salıncak burcları ( küçük burclar) değişti.sorun halloldu.şu an en ufak ses yok arabada. iki salıncak burcu bir rot körüğüyle beraber işçilikde dahil 110 lira ödedim...

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2009, 11:02:39 »
arkadaşlar,sitemızde bu sorun hakkında yorum cıkmaması beni gercekten üzdü.problem büyük gibi gözüksede basitmiş.dün arabayı özel servise götürdüm,salıncak burcları ( küçük burclar) değişti.sorun halloldu.şu an en ufak ses yok arabada. iki salıncak burcu bir rot körüğüyle beraber işçilikde dahil 110 lira ödedim...
kimsenin başına gelmemiştirde ondan yorum gelmemiştir.

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2009, 11:05:41 »
şimdi gördüm patron, bende golf mk1 var, aynı şeyi ben de yaşıyordum. eksozla ilgili olduğu dün ortaya çıktı... neyse, başka bişeymiş