Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: EPS ve motor yağ uyarı lambası hakkında  (Okunma sayısı 7250 defa)

EPS ve motor yağ uyarı lambası hakkında
« : 01 Aralık 2008, 00:59:04 »
Merhaba Arkadaşlar,

İkinci el Polo Comforlline 2007 model bir araba aldım. Kontak anahtarını takıp çevirdiğimde tüm gösterge ışıkları yanıyor ve 1-2 saniye sonra, EPS ve motor yağ uyarı göstergeleri hariç diğer hepsi sönüyor. Sonra motoru çalıştırdığımda EPS ve yağ uyarı göstergeleri de sönüyor. Bu durum normal mi yoksa herhangi bir problemin olduğuna dair bir işaret mi?

Kullanım kılavuzunda EPS'nin motor yönetim sistemi arızası olduğunu yazıyor. Forumda aradığımda ise kötü benzin kullanıldığında ortaya çıkabileceğini yazıyor. Fakat sürekli yandığında mı bu sorunlar geçerli oluyor yoksa motoru çalıştırana kadar mı geçerli?

Yardımcı olursanız sevinirim,

Sevgiler

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
Ynt: EPS ve motor yağ uyarı lambası hakkında
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2008, 01:51:20 »
Motoru çalıştırdığında ışıklar sönüyorsa normaldir.

« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2008, 10:40:23 »
Teşekkürler, peki emin misiniz yoksa tahmin mi ediyorsunuz? İçimin rahat olmasını istiyorum da o yüzden bu kadar üsteliyorum.

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2008, 11:17:09 »
Motoru çalıştırdığında ışıklar sönüyorsa normaldir.

+1
nereye dönersen dön, ..çın hep arkada kalır..

« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2008, 05:26:25 »
bu durum gayet normal bir durumdur. arkadaşımın 2007 jettasındada aynı durum söz konusu
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2008, 06:56:26 »
yanlış bir insan muhendisliği fakat yapıcak birşey yok. yanılmıyorsam bendede yağ ışığı motoru çalıştırana kadar yanıyor...sonra sönüyor. bizdede EPS olsa bizimde öyle olabilirdi belkide :p
(hiç dikkat etmedim sonradan söndüğü için)